27 жовтня у Львівському Палаці мистецтв відбулася Фахова школа дитячих стоматологів з міжнародною участю «Ускладнення в дитячій стоматології – робота над помилками». Пройшла вона в межах ХІХ Міжнародної стоматологічної виставки «Дентал- Україна» та Міжнародного стоматологічного форуму. Організатором традиційно виступила кафедра стоматології дитячого віку ЛНМУ ім. Данила Галицького.

Більше півсотні зареєстрованих слухачів мали можливість прослухати майже десяток доповідей провідних фахівців – стоматологів, анестезіологів, правників.

До участі у фаховій школі зголосився професор кафедри терапевтичної стоматології та пародонтології університетської клініки Університету імені Людвіга Максиміліана, що в Мюнхені (Німеччина) Ян Куніш. Він високо оцінив рівень теоретичної підготовки та практичних навичок українських стоматологів. Проте, щоб залишатися на рівні європейських стандартів надання послуг, потрібно рухатися вперед, постійно навчатися новому та самовдосконалюватися. А такі конференції, власне й виконують усі ці завдання, – зауважив професор Куніш.

Вступним словом конференцію відкрив завідувач кафедри стоматології дитячого віку ЛНМУ ім. Данила Галицького, доцент Олександр Колесніченко. Ми прагнемо не зупинятися у процесі здобування нових знань та компетенцій. Власне з цією метою запрошуємо провідних фахівців міжнародного рівня, аби вітчизняна стоматологічна школа відповідала європейським стандартам. Попри складні часи, зумовлені пандемією, нам це вдається, головним чином, завдяки ентузіазму та наполегливості організаторів, – підкреслив Олександр Колесніченко.

Важливою темою, яка розглядалася на фаховій школі дитячих стоматологів було обговорення правових аспектів для безпечного провадження стоматологічної практики. Завідувачка кафедри медичного права ЛНМУ ім. Данила Галицького, національна представниця Європейської асоціації медичного права в Україні, професорка Ірина Сенюта на прикладі конкретних кейсів розповіла, які саме дії лікарів-стоматологів суперечать законодавству, що потрібно знати та що робити в певних ситуаціях, аби цього уникнути.

Багаторічна очільниця оргкомітету конференцій, доцентка кафедри   стоматології дитячого віку ЛНМУ ім. Данила Галицького Галина Солонько зауважила, що цікавість до такого живого спілкування між фахівцями, попри усі карантинні обмеження, залишається дуже високою. Через санітарні норми організатори не змогли допустити до участі в заході усіх бажаючих, але Галина Миронівна висловила надію, що незабаром ми подолаємо ту критичну ситуацію з COVID-19, що склалася в Україні і зможемо проводити подібні заходи у ширшому колі. Адже безперервне навчання є запорукою професійної успішності кожного лікаря.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua