24-25 жовтня 2021 р. у Каліській Академії імені Президента Станіслава Войцеховського (м. Каліш, Республіка Польща) відбулася ІІ Всесвітня конференція здоров’я родини. Захід пройшов за участі Всесвітнього інституту здоров’я сім’ї та Інституту «Європейська обсерваторія нерівностей у здоров’ї».

Науковий форум став продовженням обговорення стану здоров’я сімей, проведеного під час першої конференції, що відбулася в Каліші 9-10 червня 2019 року.

Метою конференції було створення міжнародного форуму для обміну та аналізу результатів досліджень, проведених у Польщі та в усьому світі, спроба визначити нові напрямки досліджень та обговорення актуальних загроз здоров’ю сім’ї у період криз і війни. 

Учасниками заходу стали фахівці з Польщі, Великобританії, Канади, Ізраїля, України, Мозамбіку.

Під час урочистого відкриття конференції, яке відбулося у приміщенні Театру імені Войцеха Богуславського в Каліші, з вітальним словом до учасників заходу звернувся ректор академії, професор Анджей Войтила. Відтак вперше в історії молодої Академії було урочисто присвоєно звання почесного доктора Каліської академії імені Президента Станіслава Войцеховського та звання Почесного громадянина міста Каліша Теодору Мерону – видатному юристові, професорові університетів Нью-Йорка та Оксфорда, всесвітньо відомому експерту у галузі міжнародного гуманітарного права, прав людини та міжнародного кримінального права. 

Участь у конференції взяв представник Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини, президент Світової федерації українських лікарських товариств Андрій Базилевич, який увійшов до наукового комітету заходу. Він виступив з доповіддю на тему «Зародження та розвиток сімейної медицини в Україні» (pdf).

Тематика доповідей на конференції була зосереджена на таких проблемах, як розвиток охорони здоров’я в Польщі, з особливим акцентом на 1990-2020 рр.; охорона здоров’я сім’ї в Польщі, Ізраїлі, Україні та Мозамбіку; розвиток охорони здоров’я в Центральній Європі; пандемія коронавірусу; куріння та епідеміологія захворювань, пов’язаних із тютюнопалінням; вживання алкоголю та епідеміологія алкоголізму; права людини під час збройних конфліктів тощо.

Детальніше: https://www.youtube.com/watch?v=NtRElAzyvOA

За інформацією кафедри пропедевтики внутрішньої медицини

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua