Адреса

79010, м. Львів, вул. Пекарська 69а, Стоматологічний медичний центр Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького;

На карті:


79495, м. Львів-Винники, вул. В.Івасюка, 31, Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих ім. Ю. Липи;

На карті:

79032, м. Львів, вул. Пасічна 102, Філіал кафедри;

На карті:

79002, м. Львів, вул. Донцова 8/2, ПП «Біоімплант сервіс».

На карті:


Email:


Завідувач кафедри

 

Вовк Юрій Володимирович

д.мед.н, професор, завідувач кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО

Очолив кафедру хірургічної стоматології ФУЛІП з 1993 року. З 1996 року – завідувач кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО. Один із засновників (1996 р.) та дійсний член Української асоціації краніо-щелепно-лицевих хірургів (УАКЩЛХ). Радник(Сounsilor) від України у Міжнародній асоціації хірургів-стоматологів та щелепно-лицевих хірургів (IAOMS, Чікаго Ілінойс, США), дійсний член (Fellow) цієї асоціації. Автор понад 250 наукових праць. Під керівництвом проф. Вовка Ю.В. захищено 12 кандидатів медичних наук та 1 доктор філософії. Гарант третього освітньо-наукового рівня вищої освіти 221 Стоматологія.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

 

Історія виникнення та раннього періоду становлення науково-практичної стоматологічної школи професора Вовка Юрія Володимировича

В лютому 1994 року я був запрошений на стажування у відому в Європі клініку хірургічної стоматології професора (Watzek Georg) – Ватзека Георга. Напередодні був складений curriculum курсу вдосконалення та перепідготовки, який включав навчальні цикли з хірургічної стоматології, дентальної імплантології, ортопедичного протезування на імплантах, занять в зуботехнічній лабораторії. Окрім цього, було заплановано пройти практичне стажування у відділенні краніо-щелепно-лицевої хірургії та однойменній кафедрі, яку очолював професор (Rolf Ewers) – Рольф Іварс. Впродовж трьох місяців були щоденні практичні заняття в чудовому колективі, всі члени якого демонстрували висококласну теоретичну та практичну підготовку не лише з дентальної імплантології, але й з хірургічної періодонтології, парадонтології, ортогнатичної хірургії. Особливо запам’яталися ті лікарі- хірурги та науковці, з якими разом прийшлося проводити оперативні втручання, готовити доповіді на лікарські конференції і виступи – це OA, Univ. Doz. Mailаth-Pokorny Georg, OA, Univ. Doz. Lill Werner, Dr. Univ. Ass. Christian Ulm, Dr. Univ. Ass Peter Solar, Dr. Univ. Ass. Ganz Haas та багато інших фахівців. Завдяки щоденній кропіткій праці опановано фундаментальні основи і практичні навички з хірургічної стоматології та імплантологіїЦікавими були лекційні та практичні заняття професора Георга Ватзека, його консультації, поради та настанови щодо проведення елементів хірургічних операцій, імплантологічних втручань. Практичним спрямуванням вирізнялися заняття з лабораторних та клінічних етапів виготовлення та клінічної адаптації протезних конструкцій на імплантах, які проходили на кафедрі зйомного та незнімного протезування Univ. Prof. Rudolf Slavichek(Рудольфа Славі .чека). Після робочого дня, який тривав з 8:15 до 16:45 кожного дня за виключенням суботи та неділі приходилося багато працювати у Віденській медичній бібліотеці та приватних книгозбірнях професора Ватзека. Мені випало велике щастя отримати дозвіл на безплатне ксерокопіювання цілого ряду фундаментальних посібників з основ стоматології, хірургічної, ортопедичної стоматології та ортодонтії, а також оригінальних сучасних видань та дисертаційних робіт з імплантології та біоматеріалознавства. Назавжди запам’яталися неодноразові наукові співбесіди в дружелюбній домашній атмосфері в гостях у професора Ватзека.

На завершення циклу підготовки я здав практичний і теоретичний іспит і отримав сертифікат міжнародного зразка, який дозволяє проводити імплантологічні втручання і навчання та підготовку лікарів з імплантології. На пам’ять про навчання і як символ запрошення до подальшої співпраці отримав підручник професора Ватзека зі стоматологічної імплантації з його думкою про мою підготовку та побажання.

Під час проходження циклу вдосконалення та перепідготовки паралельно приймав участь в ряді симпозіумах і конференціях світового і європейського рівня з хірургічної стоматології, передпротезній підготовці, парадонтології, трансплантології, функціональній оклюзії, діагностиці дисфункцій та захворювань скронево-нижньощелепового суглобу та інших. Значним і дуже корисним також було практичне стажування, теоретичний вишкіл в стаціонарній клініці Univ. Prof. Rolf Ewers. З гордістю можу сказати, що мені неодноразово приходилося бути присутнім та асистувати на операціях тоді ще доценту хірургу-віртуозу DDt Michael Rasse, DDt Arnulf Baumann та багатьом іншим співробітникам клініки. Низький уклін їм за турботу, безмежна вдячність за поради та підготовку.

Тісні контакти, подальша науково-практична співпраця з австрійськими колегами та європейськими друзями, з якими разом навчалися, продовжилася надалі, що дозволило прийняти участь в наступних конференціях та семінарах.

 

Мигович Ігор Мирославович

к.мед.н., доцент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО, завуч кафедри

Кандидат медичних наук, доцент кафедри, хірург-стоматолог, щелепно-лицевий хірург, проводить лікування військовослужбовців з травматичними пошкодженнями мʼяких тканин та кісток лицевого скелету, які отримані внаслідок мінно-вибухової травми, також надає ургентну допомогу пацієнтам з запальними процесами та травматичними пошкодженнями щелепово- лицевої ділянки на базі кафедри у відділенні хірургії голови та шиї обласного госпіталю інвалідів війн та репресованих імені Юрія Липи, проводить навчання з лікарями- інтернами та слухачами.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Палков Тарас Андрійович

к.мед.н., доцент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО, відповідальний за наукову роботу

У 1993 році закінчив з відзнакою Львівський медичний інститут. У 2000 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Особливості ортопедичного лікування хворих на протезний стоматит». З 1998 року – асистент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО; із 2003 року – доцент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО. Автор понад 70 наукових праць. З 2001 року і по сьогоднішній день член міжнародної асоціації стоматологів-ортопедів, асоціації стоматологів України. Сфера наукових інтересів охоплює питання пов’язані з особливостями препарування зубів під сучасні естетичні незнімні зубопротезні конструкції; з удосконаленням методів ортопедичного лікування хворих із дефектами зубних рядів та коронкової частини зуба.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Лещук Степан Євгенійович

к.мед.н., доцент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Ковпак Людмила Володимирівна

к.мед.н., доцент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО

У 2000 році закінчила Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького. З 2003 року асистент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології. У 2010 році захистила кандидатську дисертацію. З 2015 року на посаді доцента кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології. Автор більше 40 наукових праць, методичних рекомендацій, 6 патентів України, нововведень

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

Вовк Володимир Юрійович

кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматологіі,лікар-хірург-стоматолог,ортопед-стоматолог 1 кваліфікаційної категорії,щелепно-лицевий хірург.

У 2009 році закінчив з відзнакою стоматологічний факультет ЛНМУ ім.Д.Галицького 2010 р. магістр медицини. 2011 р. асистент кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевоі хірургії.
У 2013 році захистив кандидатську дисертацію на тему: Обʼємна реконструкція кістковотканних дефектів коміркових відростків щелеп алопластичними остеотропними біоматеріалами. 2017 р. доцент кафедри. 2022 р. доцент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО. У 2024 році затвердив тему докторської дисертації: Інноваційні концепції комплексної діагностики та лікування хворих з порушенням міжщелепових співідношень при дисфункції стоматошнатичноі системи. Член Української асоціації черепно щелепно-лицевих хірургів (УАЧЩЛХ) Член International Association of Maxillofacial Surgery (IAOMS) Автор та співавтор понад 70 наукових праць у вітчизняних та закордонних виданнях,7 навчально-методичних розробок,7 патентів України. Член редакційної ради журналу Via Stomatologiae Під керівництвом Вовка В.Ю. виконується 1 дистертація на здобуття наукового ступеню ʼдоктор філософіїʼ.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Лещук Євген Степанович

к.мед.н., доцент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО, заступник декана факультету післядипломної освіти з гуманітарної освіти та виховання

У 2003 році закінчив стоматологічний факультет Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького. У 2012 році захистив кандидатську дисертацію за темою «Клінічна та технологічна порівняльна оцінка еластичних пластмас, що використовуються у знімному протезуванні». З 2007 року – асистент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО, а у 2015 році призначений на посаду доцента. З 2013 року обіймає посаду заступника декана факультету післядипломної освіти з гуманітарної освіти та виховання Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Автор 46 наукових праць, методичних рекомендацій, 2 патентів на винахід і на корисну модель. Сфера наукових інтересів охоплює питання ортопедичного протезування.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Угляр Ігор Мирославович

к.мед.н., доцент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО, відповідальний за інтернатуру

У 1996 році закінчив Львівський медичний інститут, з 2002 року асистент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО, у 2013 захистив кандидатську дисертацію , з 2023 року доцент кафедри. Автор більше 30 наукових праць та досліджень, методичних рекомендацій, 3 патентів України на корисну модель. Член асоціації стоматологів України. Сфера наукових інтересів охоплює питання корекції оклюзійних співвідношень щелеп при протезуванні на імплантах.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Комариця Олександра Йосифівна

к.мед.н., доцент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО, відповідальна за лікувальну роботу

У 1994 році закінчила Львівський медичний інститут, з 2011 року асистент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО, у 2019 захистила кандидатську дисертацію , з 2022 року доцент кафедри. Автор більше 30 наукових праць та досліджень, методичних рекомендацій, 3 патентів України на корисну модель. Член асоціації стоматологів України. Сфера наукових інтересів охоплює питання сучасних технологій протезування.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Палій Андрій Володимирович

кандидат медичних наук, асистент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО, відповідальний за інформаційні технології.

У 2009 році закінчив Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, у 2015 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Особливості відновлення кровопостачання після пластики щелепних кісток при використанні різних кісткових замінників » з 2016 року – асистент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО. Автор більше 30 наукових праць, методичних рекомендації, 1 патент України на корисну модель. Член міжнародної асоціації AOCMF, асоціації стоматологів України. Сфера наукових інтересів охоплює питання кісткової пластики, дентальної імплантації.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Ружицька Оксана Володимирівна

кандидат медичних наук, асистент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО, матеріально-відповідальна особа на кафедрі.

У 2007 роціз відзнакою закінчила  Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, у 2020 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Застосування щічного жирового тіла пацієнтів з різними типами лиця при хірургічному лікуванні дефектів альвеолярних відростків». З 2009 року – старший лаборант і з 2011- асистент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО. Автор більше 30 наукових праць, методичних рекомендації, 2 патент України на корисну модель. Член міжнародної асоціації AOCMF, асоціації стоматологів України. Сфера наукових інтересів охоплює питання лікування дефектів та деформацій зубо-щелепової системи.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Гаврильців Соломія Теодорівна

кандидат медичних наук, асистент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО

Закінчила у 1996 році Львівський ордена Дружби народів державний медичний інститут. Після проходження інтернатури з 1998 року працювала лікарем стоматологом. З 2012 року прийнята по конкурсу на посаду асистента кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО. У 2015 році запланувала і у 2020 році захистила кандидатську дисертацію на тему: Вдосконалення діагностично-лікувального алгоритму при радикулярних кістах щелеп пацієнтів із диференційованим остеорегенераторним статусом. Автор понад 20 наукових праць, методичних рекомендацій, 2 патентів України на корисну модель.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Дутко Христина Орестівна

кандидат медичних наук, асистент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО

У 2011 році закінчила Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського. Після закінчення навчання в інтернатурі працювала старшим лаборантом кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького. З 2013 року асистент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Гальцького. У 2020 році захистила кандидатську дисертацію на тему: “Оптимізація лікування травматичних уражень щелепно-лицевої ділянки на тлі захворювань тканин пародонту”. Автор більше 25 наукових праць, методичних рекомендацій, 1 патент України на корисну модель.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Олiйник Андрiй Григорович

кандидат медичних наук, асистент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО

У 1993 році закінчив стоматологічний факультет Львівського державного медичного інституту. З 1993 року по вересень 1995 року – лаборант, а з вересня 1995 по вересень 1996 року – старший лаборант кафедри ортопедичної стоматології факультету удосконалення лікарів і провізорів ЛДМІ. З вересня 1996 року і по сьогоднішній день – асистент кафедри хірургічної і ортопедичної стоматології факультету післядипломної освіти ЛНМУ ім. Данила Галицького. У 2015 році захистив дисертацію на здобуття вченого ступеню кандидата медичних наук на тему “Клінічно-інструментальне та рентгенологічне дослідження периімплантатного довкілля та оптимізація його стану комплексними профілактично-лікувальними заходами”. Автор більш, ніж 50 наукових праць, 4 патентів України, числених методичних рекомендацій. Сфера наукових інтересів охоплює питання діагностики та лікування запальних процесів довкола зубів і (або) дентальних імплантатів.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Лука Микола Миколайович

асистент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО

У 1991 році закінчив стоматологічний факультет Львівського ордена Дружби народів медичного інституту (диплом з відзнакою).
З вересня 2010 року асистент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології факультету післядипломної освіти ЛНМУ ім. Данила Галицького. Автор та співавтор понад 10 статтей.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Регеда Степан Михайлович

доктор філософії, асистент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО

У 2009 – 2014 рр. – поступив і закінчив ТзОВ «Львівський медичний інститут», стоматологічний факультет, отримав диплом з відзнакою. 2014-2016 рр. – був зарахований на інтернатуру у ЛНМУ ім. Д. Галицького і закінчив за фахом
«Загальна стоматологія». 3 2016 р. – асистент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО в ЛНМУ ім. Данила Галицького. Автор 22 навчально-методичних та наукових праць, з них 2 монографії. У грудні 2020 році – захистив дисертаційну роботу на тему: «Роль порушень метаболічних та імунних процесів у патогенезі розвитку пародонтиту в умовах експериментальної пневмонії та їх корекція тіотриазоліном» ,отримав диплом доктора філософії. Автор 10 друкованих праць.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Ярош Інна Йосипівна

старший лаборант кафедри

 

Гачек Іван Едуардович

старший лаборант кафедри

 

Гачек Галина Мар’янівна

старший лаборант кафедри

 

Хомик Галина Михайлівна

лаборант кафедри

 

На кафедрі хірургічної та ортопедичної стоматології проводиться навчання за дисциплінами:

  1. Щелепно-лицева хірургія
  2. Хірургічна стоматологія
  3. Ортопедична стоматологія

СИЛАБУС З ДИСЦИПЛІНИ
«Сучасні питання діагностики та ортопедичного лікування часткової та повної втрати зубів пацієнтів»
Галузь знань:  22 Охорона здоров’я
Спеціальність: 221 Стоматологія, третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти
Форма навчання: очна денна, очна вечірня, заочна форми
АНОТАЦІЯ ДО ДИСЦИПЛІНИ
Силабус з дисципліни «Сучасні питання діагностики та ортопедичного лікування часткової та повної адентії пацієнтів» для здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії укладено у відповідності до Положення про організацію освітнього процесу у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького, «Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти». Ознайомлення з вказаною дисципліною дає можливість здобувачу вищої освіти ступеня доктора філософії здобути компетенції (знання та вміння) відповідно до вимог освітньо- кваліфікаційної характеристики майбутнього фахівця, аналізувати інформацію про особливості діагностики та ортопедичного лікування часткової та повної адентії пацієнтів.
МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ
Мета викладання навчальної дисципліни «Сучасні питання діагностики та ортопедичного лікування часткової та повної адентії пацієнтів» передбачає здобуття та поглиблення комплексу знань, вмінь, навичок та інших компетенцій, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних завдань з цієї дисципліни, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, а також проведення власного наукового дослідження, що вирішує актуальне наукове завдання в стоматології, результати якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення.
Основними завданнями є:
 Визначати нові наукові напрямки, теоретичні та практичні проблеми діагностики та ортопедичного лікування часткової та повної адентії пацієнтів;
 Вільно володіти термінологією з досліджуваного наукового напряму; використовувати новітні методи дослідження в стоматології;
 Визначати морфо-функціональні особливості часткової та повної адентії пацієнтів;
 Аналізувати причини виникнення та сучасні тлумачення механізмів розвитку часткової та повної адентії пацієнтів;
 Знати сучасні технології лікування часткової та повної адентії пацієнтів.


Детальніше


СИЛАБУС З ДИСЦИПЛІНИ «Актуальні питання сучасної стоматології»
Галузь знань: 22 Охорона здоров’я
Спеціальність: 221 Стоматологія, третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти
Форма навчання: очна денна, очна вечірня, заочна форми
АНОТАЦІЯ ДО ДИСЦИПЛІНИ
Силабус з дисципліни «Актуальні питання сучасної стоматології» для здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії укладено у відповідності до Положення про організацію освітнього процесу у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького, «Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти». Ознайомлення з вказаною дисципліною дає можливість здобувачу вищої освіти ступеня доктора філософії здобути компетенції (знання та вміння) відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики майбутнього фахівця, аналізувати інформацію про особливості міждисциплінарного обстеження пацієнтів за допомогою сучасних стоматологічних технологій.
МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ
Мета викладання актуальних питань сучасної стоматології передбачає здобуття та поглиблення комплексу знань, вмінь, навичок та інших компетенцій, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних завдань з цієї дисципліни, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, а також проведення власного наукового дослідження, що вирішує актуальне наукове завдання в стоматології, результати якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення.
Основними завданнями є:  Визначати нові наукові напрямки, теоретичні та практичні проблеми міждисциплінарного обстеження пацієнтів за допомогою сучасних стоматологічних технологій;  Вільно володіти термінологією з досліджуваного наукового напряму; використовувати новітні методи дослідження в стоматології;  Розробляти й удосконалювати послідовність клінічної, інструментальної та лабораторної діагностики основних захворювань ЗЩС хворих;  Аналізувати покази та протипокази, місце та порядок проведення цифрових досліджень в стоматологічній практиці;  Знати функціональні особливості морфологічної будови зубо-щелепової та нейро-м’язевої систем організму пацієнтів, клінічну біомеханіку стоматогнатичного апарату хворих з функціональними та дисфункціональними порушеннями.

Детальніше


СИЛАБУС ВИБІРКОВОГО КУРСУ «Сучасний цифровий аналіз оклюзії при міждисциплінарному стоматологічному лікуванні»
Галузь знань: 22 Охорона здоров’я
Спеціальність: 221 Стоматологія, третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти
Форма навчання: очна денна, очна вечірня, заочна форми
АНОТАЦІЯ ДО ДИСЦИПЛІНИ
Силабус вибіркового курсу «Сучасний цифровий аналіз оклюзії при міждисциплінарному стоматологічному лікуванні» для здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії укладено у відповідності до Положення про організацію освітнього процесу у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького, «Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти». Ознайомлення з вказаною дисципліною дає можливість здобувачу вищої освіти ступеня доктора філософії здобути компетенції (знання та вміння) відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики майбутнього фахівця, аналізувати інформацію про особливості діагностики та лікувальної корекції порушень оклюзійних співвідношень за допомогою сучасного міждисциплінарного та цифрового підходів.
МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ
Мета викладання вибіркового курсу «Сучасний цифровий аналіз оклюзії при міждисциплінарному стоматологічному лікуванні» передбачає здобуття та поглиблення комплексу знань, вмінь, навичок та інших компетенцій, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних завдань з цієї дисципліни, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, а також проведення власного наукового дослідження, що вирішує актуальне наукове завдання в стоматології, результати якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення.
Основними завданнями є:
 Визначати нові наукові напрямки, теоретичні та практичні проблеми діагностики та лікувальної корекції оклюзійних співвідношень при стоматологічному лікуванні;
 Вільно володіти термінологією з досліджуваного наукового напряму;
Використовувати новітні методики цифрового дослідження в стоматології;
 Визначати морфо-функціональні особливості оклюзійних характеристик стоматогнатичної системи пацієнтів;
 Аналізувати причини виникнення та міждисциплінарні механізми реалізації оклюзійних порушень у стоматологічних пацієнтів;
 Освоїти сучасні цифрові технології лікувальної корекції оклюзійних порушень при міждисциплінарному стоматологічному лікуванні пацієнтів.

Детальніше


СИЛАБУС ВИБІРКОВОГО КУРСУ « Практичне застосування науково обгрунтованих цифрових технологій в дентальній імплантології »
Галузь знань: 22 Охорона здоров’я
Спеціальність: 221 Стоматологія, третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти
Форма навчання: очна денна, очна вечірня, заочна форми
АНОТАЦІЯ ДО ДИСЦИПЛІНИ
Силабус вибіркового курсу «Практичне застосування науково обгрунтованих цифрових технологій в дентальній імплантології » для здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії укладено у відповідності до Положення про організацію освітнього процесу у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького, «Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти». Ознайомлення з вказаною дисципліною дає можливість здобувачу вищої освіти ступеня доктора філософії здобути компетенції (знання та вміння) відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики майбутнього фахівця, аналізувати інформацію про застосування сучасних цифрових способів діагностики та лікування дефектів і деформацій тканин зубо-щелепної системи пацієнтів при допомозі дентальних імплантатів.
МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ
Мета викладання вибіркового курсу «Практичне застосування науково обгрунтованих цифрових технологій в дентальній імплантології » передбачає здобуття та поглиблення комплексу знань, вмінь, навичок та інших компетенцій, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних завдань з цієї дисципліни, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, а також проведення власного наукового дослідження, що вирішує актуальне наукове завдання в стоматології, результати якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення.
Основними завданнями є:
– проаналізувати можливості застосування цифрової конусної комп’ютерної томографії для планування та проведення дентальної імплантації
– ознайомитися з методикою цифрового аналізу резонансно-частотної стабільності дентальних імплантів на етапах дентальної імплантації
– ознайомитися з перспективними можливостями цифрового визначення фізіологічного міжщелепового співвідношення у пацієнтів при протезуванні на дентальних імплантатах


Детальніше


СИЛАБУС З ДИСЦИПЛІНИ «Діагностика та хірургічні способи лікування дефектів та деформацій тканинних структур зубо-щелепової системи хворих»
Галузь знань: 22 Охорона здоров’я
Спеціальність: 221 Стоматологія, третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти
Форма навчання: очна денна, очна вечірня форми
АНОТАЦІЯ ДО ДИСЦИПЛІНИ
Силабус з дисципліни «Діагностика та хірургічні способи лікування дефектів та деформацій тканинних структур зубо-щелепової системи хворих» для здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії укладено у відповідності до Положення про організацію
освітнього процесу у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького, «Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти». Ознайомлення з вказаною дисципліною дає можливість здобувачу вищої
освіти ступеня доктора філософії здобути компетенції (знання та вміння) відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики майбутнього фахівця, аналізувати інформацію про морфо-функціональні особливості дефектів і деформацій тканин зубощелепної системи пацієнтів, біологічні механізми відновлення та загоювання кісткової тканини, реконструктивно-відновні технології лікування дефектів та деформацій альвеолярних відростків щелеп.
МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ
Мета викладання навчальної дисципліни «Діагностика та хірургічні способи лікування дефектів та деформацій тканинних структур зубо-щелепової системи хворих» передбачає здобуття та поглиблення комплексу знань, вмінь, навичок та інших компетенцій, достатніх
для продукування нових ідей, розв’язання комплексних завдань з цієї дисципліни, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, а також проведення власного наукового дослідження, що вирішує актуальне наукове завдання в стоматології, результати
якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення.
Основними завданнями є:
 Визначати нові наукові напрямки, теоретичні та практичні проблеми діагностики та
хірургічних способів лікування дефектів та деформацій тканинних структур зубо-щелепової
системи хворих;
 Вільно володіти термінологією з досліджуваного наукового напряму; використовувати
новітні методи дослідження в стоматології;
 Визначати морфо-функціональні особливості дефектів і деформацій тканин зубощелепної системи пацієнтів;
 Аналізувати причини виникнення та сучасні тлумачення механізмів розвитку дефектів та
деформацій альвеолярних відростків щелеп;
 Знати сучасні реконструктивно-відновні технології лікування дефектів та деформацій
альвеолярних відростків щелеп.


Детальніше

 КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН

для лікарів-слухачів

циклу тематичного удосконалення

«Дентальна імплантологія в практичній роботі стоматологів»

Початок занять – 13.05.2024 р.     Кінець – 27.05.2024 р.

Час занять:  І пара – 08.45-10.20

                                                                         ІІ пара – 10.30-12.00

                                                                         ІІІ пара – 12.15-13.45

                                                                         IV пара  – 14.00-15.30

Лекції — 10 год., семінари – 14 год.,  практ. заняття – 20 год., самост. робота – 34 год.,      додаткові програми – 8 год. Всього — 86 год.

Суміжні дисципліни:

Медична інформатика – 21.05.2024 р. Медичне право – 16.05.2024 р.

Клінічна фармація – 22.05.2024 р. Військова медицина – 17.05.2024 р.

Заняття проводяться: проф. Вовк Ю.В., доц. Вовк В.Ю. (вул. Пекарська, 69а, СМЦ  ЛНМУ),. доц. Ковпак Л.В. (КЗ ЛОР «ЛОГВВіР», Львів-Винники, вул. Івасюка 31)

 


Детальніше

 


КАЛЕНДАРНИЙ   ПЛАН

занять лікарів-інтернів за фахом “СТОМАТОЛОГІЯ”

на період з 03.06.2024 р. по 11.06.2024 р.

(хірургічна стоматологія), 2 потік 1 р.н.

Час занять: І пара – 08.45-10.20               Практичні – 26 год.

                    ІІ пара – 10.30-12.00              Семінари –  10 год.

                    ІІІ пара – 12.15-13.45             Лекції – 6 год.

                    IV пара – 14.00-15.30             Разом – 42 год.

№ п/п Викладачі Місце проведення заняття:
10 доц.Угляр І.М. Стоматологічний  центр  ЛНМУ ім. Данила Галицького,  вул. Пекарська, 69а  (№313)
11 доц. Мигович І.М. ЛОГІВВІР,  м. Винники, Івасюка, 31
12 к.мед.н.,ас. Ружицька О.В.

 

Стоматологічний медичний центр  ЛНМУ імені Данила Галицького, вул. Пекарська, 69а каб. (№ 510)
13 доц.Комариця О.Й.

 

Стоматологічний  центр  ЛНМУ ім. Данила Галицького,  вул. Пекарська, 69а  (№318)
14 к.мед.н., ас.Гаврильців С.Т. Стоматологічний медичний центр ЛНМУ імені Данила Галицького, вул. Пекарська, 69а (№ 511)
15 к.мед.н.,ас.Дутко Х.О. Філіал кафедри вул. Пасічна, 102
16 к.мед.н., ас. Олійник А.Г. Філіал кафедри вул. Пасічна, 102

 

17 ас. Лука М.М. ЛОГІВВІР,  м. Винники, Івасюка, 31
18 доц. Лещук Є.С. Філіал кафедри вул. Пасічна, 102


Детальніше

 

Критерії оцінювання лікарів- слухачів циклу спеціалізації за фахом «Хірургічна стоматологія»

Детальніше


Критерії оцінювання лікарів-інтернів за фахом «Стоматологія»

Детальніше


Критерії оцінювання лікарів- курсантів циклу спеціалізації за фахом « Ортопедична стоматологія»»

Детальніше

Напрямок лікувальної діяльності

Лікувально-профілактичну роботу виконують 16 штатних науково-педагогічних працівників кафедри, з них вищу категорію мають 12 осіб (75 %).

 Лікувальна робота здійснюється на таких клінічних підрозділах кафедри:

  • Стоматологічний медичний центр, за яким закріплено функції головної стоматологічної установи Львівської області;
  • Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих ім. Юрія Липи;
  • Стоматологічний медичний центр ПП  «Біоімплант-Сервіс».

          На клінічних підрозділах кафедри провідні викладачі організовують науково-практичні конференції і семінари. Досвідчені науково-педагогічні працівники  кафедри надають практичну допомогу в лікуванні та реабілітації військових-учасників АТО та УБД; виконують складні оперативні втручання та стоматологічну ортопедичну реабілітацію;  приймають участь у лікуванні поранених, травмованих військовослужбовців.

          Розширюється міжнародна співпраця працівників кафедри щодо новітніх методів діагностики та лікування актуальних стоматологічних хвороб із клінічними центрами США, Німеччини, Тайваню.

Детальніше

Відповідальний по науковій роботі – доц., к.мед.н. Палков Т.А.

Контакти: 0962482704; taras.palkov@yahoo.com;

Тема наукової роботи кафедри у 2020-2024рр.: «Удосконалення методів діагностики та способів хірургічного і ортопедичного лікуванння дефектів зубо-щелепової системи пацієнтів з урахуванням індивідуалізованих етіопатогенетичних, клінічних і морфо-функціональних факторів». № держреєстрацiї 0119U104027

Мета роботи: оцінка ефективності застосування хірургічних та ортопедичних способів лікування пацієнтів із дефектами зубо-щелепової системи з урахуванням клінічних та морфофункціональних факторів.

Наукову роботу виконують 15 штатних працівників кафедри. Проф Вовк Ю.В., доц. Вовк В.Ю. досліджують питання, що пов’язані з діагностикою та лікувальною допомогою хворим з дисфункціями стоматогнатичної системи;  доц. Ковпак Л. В., доц. Мигович І. М.  займаються удосконаленням методів  хірургічного лікування ретенції верхніх третіх молярів з використанням фітогелю; доц. Палков Т. А вивчає ретенційні властивостей кукс зубів, що препаруютться під металокерамічні коронки і мостоподібні протези; доц. Комариця О. Й., доц. Лещук С.Є., доц. Лещук Є. С. досліджують клінічну ефективність застосування антисептика при знімному протезуванні у пацієнтів із хронічним генералізованим пародонтитом; доц. Угляр І. М. вивчає питання, що стосуються корекції оклюзійних співвідношень у пацієнтів з поширеними дефектами зубних рядів при протезуванні незнімними конструкціями на дентальних імплантатах; ас.Олійник А. Г. займається удосконаленням методів лікування локалізованих запальних процесів довкола зубів і дентальних імплантатів з використанням озонованої титанізованої дистильованої води; ас. Палій досліджує питаннями, що стосуються  особливостей відновлення кісткової тканини після пластики дефектів щелепних кісток;  ас. Ружицька О. В. проводить клінічно-інструментальний аналіз біометричних показників товщини щоки та жирового тіла щоки у пацієнтів з різними типами лиця; ас. Гаврильців С. Т вивчає питання, що пов’язані з процесами адаптації до знімних протезів у пацієнтів з різними індивідуально – типологічними особливостями.;  ас. Дутко Х. О досліджує питання, що пов’язані з комплексним лікуванням травматичних уражень щелепно-лицевої ділянки на тлі захворювань тканин пародонту; ас. Регеда С. досліджує патогенетичне обґрунтування застосування тіотриазоліну за умов розвитку експериментального пародонтиту та пневмонії.

Впродовж 2020-2024 рр. опубліковано 47 наукових  статей: із них 9 в іноземних журналах, які включені до міжнародних наукометричних баз Scopus/Web of Science; 4  – в інших іноземних журналах; 34 – в українських журналах, які включені до міжнародних наукометричних баз.

Вовк Ю.В Виступ на міжнародному симпозиумі “ 3D Centric Guide united teamwork for refinement diagnostic and treatment patients with dysfunction craniomandibular system”. Symposium “Analog und digitai zum Ertolg.Team.Technologie – Innovation” 22-23 вересня 2023 р, Дрезден, Німеччина.

 

Виступ на VIII Міжнародній науково- практичній лікарськійстоматологічній конференції VIII Miedznarodowa Konferecja Naukowo-Szkoleniowa Lekarzy Dentystow Miedzy funkcja a estetyka12-13 травня 2023 рік Казімеж-Дольний, Люблін, Польща

На кафедрі хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО у 2023-2024 році відбулося два міжнародних майстер-клас з тайваньськими колегами компанії Maxigen Biotech Inc. (генеральний директор компанії пані Cindy Chen) та їхніми представниками в Україні на теми: «Клінічно-лабораторні аспекти застосування лицевої дуги при лікуванні хворих в ортопедичній стоматологічній практиці», «Сучасна клінічно-інструментальна методика діагностики первинної та вторинної остеоінтеграції дентальних імплантатів» та «Застосування сучасних хірургічних технологій та кістково-пластичних біоматеріалів при лікуванні дефектів та деформацій альвеолярних відростків щелеп».  Тайваньська компанія Maxigen Biotech Inc. інтенсивно розробляє нові біотехнології, сучасні біоматеріали для заміщення дефектів та деформацій тканинних структур щелепно-лицевої ділянки.  Майстер-клас провели викладачі кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО професор Юрій Вовк, доценти Людмила Ковпак та Володимир Вовк, а також лектор з Тайваню – Dr. Sean Lee DDS, MSD, CAGS, University of National Defense Medical Center.

Учасники майстер-класу прослухали лекції, присвячені практичному використанню резорбуючих мембран у дентальній імплантологічній хірургічній практиці (лектор Dr. Sean Lee DDS, MSD, CAGS, lecturer at the University of National Defense Medical Center (Taiwan), Department of Periodontology at Tri-Service General Hospital), а також розглянули клінічні випадки хірургічного лікування дефектів та деформацій альвеолярних відростків щелеп сучасними способами аугментації з використанням новітніх біоматеріалів (лектор – професор Юрій Вовк). Учасникам майстер-класу був покроково роз’яснений авторський спосіб доцента Володимира Вовка та професора Юрія Вовка – тривимірна реконструкція кісткових дефектів з технологією кісткової аугментаціі та приготування титанових сіток-мембран з урахуванням пропорцій «золотого» співвідношення відновлення втраченої кісткової тканини. Присутні на майстер-класах мали змогу засвоїти практичні навички роботи з резорбційними та титановими мембранами.

У 2022 році аспірант кафедри Глушко Т.Р. (наук. керівник проф., д.мед.н. Вовк Ю.В.) захистив дисертаційну роботу по темі: «Клінічно-інструментальне обґрунтування ефективності реєстраційних матеріалів для встановлення міжщелепових співвідношень у пацієнтів при незнімному протезуванні» за результатами якої йому було присвоєно науковий ступінь доктора філософії.

З 2023 року  навчання в аспірантурі на кафедрі проходить Круковський І.О. Тема його дисертаційної роботи: «Обґрунтування ефективності застосування заходів аерозольної деконтамінації при ортопедичному стоматологічному лікуванні хворих», терміни виконання: 01.09.2023-31.08.2027

 

 

 

На кафедрі хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО проводиться міжнародна співпряця щодо новітніх методів діагностики та лікування актуальних стоматологічних хвороб із клінічними центрами США, Німеччини, Тайваню.  Проводяться семінари, майстер-класи, лекції з залученням провідних іноземних фахівців.


КАРТКА ЗАХОДУ

(майстер-клас, симуляційний тренінг, тренінг з оволодіння практичними навичками,  тренінг, семінар, фахова (тематична) школа)

БПР МЕДИЧНИХ ТА ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

1. Назва заходу БПР Застосування сучасних хірургічних технологій та кістково-пластичних біоматеріалів при лікуванні дефектів та деформацій альвеолярних відростків щелеп
2. Назва Провайдера (з Єдиного  державного реєстру юридичних  осіб, фізичних осіб – підприємців  та громадських формувань) Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького
3. Співорганізатори заходу Кафедра хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького,
4. Цільова аудиторія (відповідно до  Номенклатури лікарських

спеціальностей)

Хірургічна стоматологія. Щелепно-лицева хірургія. Ортопедична стоматологія. Стоматологія
5. Вид заходу БПР Майстер-клас
6. Запланована кількість учасників 25
7. Мета навчання Здобуття та поглиблення комплексу знань, вмінь і навичок реконструктивно-відновних технологій лікування дефектів та деформацій альвеолярних відростків щелеп.
8. Метод / методи навчання Лекції, дискусія, практичні навики
9. Кількість балів БПР 20
10.Дата заходу БПР 30.05.2024 – 31.05.2024
11.Місце проведення заходу БПР  (повна адреса) м. Львів, вул. Пекарська 69 а, Стоматологічний медичний центр ЛНМУ імені Данила Галицького
12.Прізвище, ім’я та по батькові  лектора/тренера Вовк Ю. В., Dr. Sean Lee,  Вовк В. Ю., Ковпак Л.В.
13.Резюме лектора/тренера Вовк Юрій Володимирович – д.м.н., професор, завідувач кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького

Dr. Sean Lee DDS, MSD, CAGS, lecturer at the University of National Defense Medical Center (Taiwan), resident of the Department of Periodontology at Tri-Service General Hospital

Вовк Володимир Юрійович – к.м.н., доцент кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького,

Ковпак Людмила Володимирівна – к.м.н., доцент кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького

14.Програма заходу БПР 30.05.2024р.

8:30 реєстрація

9:00 Вітальне слово

9:10 Оголошення регламенту роботи

9:30-12.00 Практичне використання резорбуючих мембран у пародонтології та імплантології (Practical use of resorbable membranes in periodontal and implant surgery)

12.00-14.00 Клінічні випадки хірургічного заміщення дефектів альвеолярних відростків щелеп сучасними способами аугментації з використанням новітніх біоматеріалів.

14:00-17.00 Обговорення сучасних технологій хірургічного лікування дефектів та деформацій альвеолярних відростків щелеп. Алгоритм проведення практичного заняття hands-on

 

31.05.2024р.

9.00-13.00 Практичне застосування hands-on сучасної мембранної техніки та  остеопластичних матеріалів на муляжах верхньої і нижньої  щелепи при імітаційному заміщенні незначних та об’ємних дефектах і H,V,C деформаціях альвеолярних відростків щелеп.

13.00-15.30 Обговорення  результатів практичного майстер-класу по заміщенню дефектів та деформацій альвеолярних відростків щелеп. Запитання та відповіді. Дискусія.

15:30-16.00 Підведення підсумків

16.00-23.59 Підсумкове оцінювання набутих знань, компетентностей та практичних навичок 

 

15.Опис вимог рівня знань,

володіння темою, навичок,

досвіду учасників до моменту  реєстрації на даний захід (за

потреби)

16.Технічна підтримка (так/ні?). У  разі якщо під час проведення  заходу БПР з оволодіння певними  практичними навичками 

планується використання 

медичних виробів, які надані  дистриб’ютором, Провайдер  розміщує копію угоди, в якій  зазначено шляхи недопущення  виникнення потенційного 

конфлікту інтересів та заборону  використання торгової назви  медичного виробу

 
17.Методи оцінювання набутих  знань Тестування
18.Код заходу БПР (Реєстраційний  номер заходу БПР вноситься  після присвоєння 

Адміністратором)

П Л А Н

виховної роботи на кафедрі

хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО

ЛНМУ ім. Данила Галицького

на січень-червень 2024 року

Назва заходу

Дата

Виконавці

1.

 

Провести бесіду зі слухачами кафедри «Степан Бандера – Герой України», присвячену річниці з дня народження провідника ОУН, виготовити стенд 02.01 Відповідальний за виховну роботу
2. Провести бесіду про історичні передумови акту злуки у 1919 році та символізм свята, присвячену Дню Соборності України, виготовити стенд 22.01 Відповідальний за виховну роботу
3. Провести бесіду про героїзм української молоді в нерівному бою з більшовицькою армією Михайла Муравйова під Крутами 29.01 Відповідальний за виховну роботу
4. Провести бесіду на тему «Мово! Пресвята Богородице мого народу!», присвячену Міжнародному дню рідної мови 21.02 Відповідальний за виховну роботу
5. Провести бесіду про творчість Т.Г.Шевченка та її значення у становленні української самосвідомості. 08.03 Відповідальний за виховну роботу
6. Провести скорботну хвилину пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах, присвячену Міжнародному дню пам’яті Чорнобиля, виготовити стенд 26.03 Куратори груп
7. Провести хвилину скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни війни в Україні 22.06 Куратори груп
8. Рекомендувати лікарям-інтернам і стухачам циклів ТУ взяти участь у заходах, присвячених святкуванню Дня Конституції України. 28.06 Куратори груп
9. Проводити бесіди з лікарями-інтернами, слухачами циклів ТУ про важливість використання української мови, як єдиної держаної, у веденні обліково-звітньої документації, навчальному процесі Постійно Керівники груп
10. Напередодні християнських свят провести бесіди про національні обряди, їх історичну цінність, народні традиції

Різдва Пресвятої Богородиці

Покрови Пресвятої Богородиці

Святого Миколая

Воскресіння Господнє

Святої Трійці

25грудня

1 жовтня

6 грудня

5 травня

23 червня

Керівники груп
11. З метою виховання пошани до історії України, національних надбань, символів та розвитку патріотизму у вигляді співбесід та лекцій висвітлювати різні сторінки історії України На кожному циклі

 

 

 

 

Керівники груп
12. Проводити бесіди про Героїв російсько-української війни, ситуації в зоні проведення ООС, благодійні заходи з допомоги учасникам ООС, сім’ям загиблих Героїв. Постійно Керівники груп
13. Забезпечити проведення анонімного опитування лікарів-інтернів, слухачів циклів з метою запобігання та виявлення корупції В кінці кожного циклу Керівники груп
14. Напередодні святкових і пам’ятних днів, що проводяться під егідою ВООЗ, Генеральної Асамблеї ООН проводити роз’яснюючі бесіди про їх мету, завдання. Згідно плану Керівники груп
15. Рекомендувати до відвідування заходи, присвячені знаменним подіям, національно-культурним традиціям, видатним вченим, політичним діячам і т. ін. Постійно Керівники груп