Адреса

79010, м. Львів, вул. Руфа, 6,
Львівська обласна клінічна лікарня, відділення щелепно-лицевої хірургії;
79000, Львів, вул. Миколайчука, 9, Комунальна міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги;
79000, Львів, вул. Пекарська, 69В, Стоматологічний медичний центр ЛНМУ.

Телефон: +38 (032) 278-62-67

Email:

На карті:

 

Завідувач кафедри

Варес Ян Евальдович, доктор медичних наук, професор

 

При медичному факультеті Львівського університету у 1913 році було створено кафедру стоматології  завідувачем якої став Антон Цешинський — учень видатних вчених Бертена, Валькгофа і Міллера. А. Цешинський відомий як автор першого у світі атласу з рентгенології зубів та щелеп, класифікації захворювань пародонту та оригінальної  методики хірургічного лікування пародонтиту. За наукові здобутки професора А. Цешинського у 1936 році відзначено «Золотою медаллю» Міллера, а у 1940 році обрано членом-кореспондентом АМН СРСР. У 1941 році професора А. Цешинського гестапо розстріляло разом з іншими видатними вченими Львова, і кафедра стоматології тимчасово припинила свою діяльність.

У післявоєнний період з серпня 1945 р. при кафедрі шпитальної хірургії Львівського медичного інституту відновив роботу курсу стоматології для студентів лікувального факультету, який очолив учень А. Цешинського — Олександр Васильович Коваль. Він активно втілював у життя ідеї свого учителя. У 1949 р. О.В. Коваль захистив кандидатську дисертацію на тему «Лікування щелепових переломів», а  в 1955 р. отримав звання доцента. У 1958 р. О.В. Коваль організував разом зі сподвижниками стоматологічний факультет і став його першим деканом.

З 1 вересня 1960 р. стоматологічне відділення при кафедрі шпитальної хірургії реорганізовано у самостійну кафедру хірургічної стоматології, а доц. О.В. Коваля призначено виконувачем обов’язків завідувача кафедри. У 1967 р. О.В. Коваль захистив докторську дисертацію «Клініко-фізіологічне і експериментально-ембріологічне вивчення вроджених розщілин піднебіння» і отримав заслужене звання професора. Олександр Васильович Коваль — автор понад 50 наукових праць з вивчення функціональних і морфологічних змін у дітей з вродженими вадами щелепно-лицевої ділянки. Проф. О.В. Коваль створив власну стоматологічну школу, під його керівництвом виконано 10 кандидатських дисертацій за різними напрямками хірургічної стоматології. На той час вагомий внесок у становлення та розвиток кафедри зробили доценти М.І. Мигущенко, М.Ф. Рождєственська, М.І. Мигович, Б.М. Мартинюк, О.Т. Міліянчук (Федорів), В.М. Соболєва.

Після смерті О.В. Коваля у 1972 р. кафедру хірургічної стоматології очолив Євстахій Володимирович Гоцко, випускник Київського медичного стоматологічного інституту, який з 1960 року до 1967 р. виконував обов’язки головного стоматолога Львівського обласного відділу охорони здоров’я. У 1967 р. він захистив кандидатську дисертацію на тему «Переломи кута і гілки нижньої щелепи та їх лікування» (науковий керівник — доц. О.В. Коваль), а у 1968 р. отримав вчене звання доцента. Головний напрямок досліджень Є.В. Гоцка – травматологія та відновна хірургія щелепно-лицевої ділянки. Захистивши у 1988 році докторську дисертацію на тему «Порівняльна оцінка хірургічного лікування вроджених незрощень верхньої губи і піднебіння»,  він отримав звання професора. Проф. Є.В. Гоцко  — автор понад 130 наукових праць, 9 винаходів, 25 рацпропозицій у цариніі щелепно-лицевої хірургії. Під його керівництвом захищено 3 докторські та 10 кандидатських дисертацій.

З 1992 р.  до 2012 р.  кафедрою хірургічної стоматології та ЩЛХ завідував професор Іван Мирославович Готь (1942-2021),  випускник стоматологічного  факультету Львівського медичного інституту, учень проф. О.В. Коваля. У 1971 р. він захистив кандидатську дисертацію «Порівняльна оцінка результатів хірургічного лікування вроджених незрощень піднебіння методами радикальної уранопластики і ураностафілопластики». У 1976 р. І.М. Готю присвоєно звання доцента, у 1996 р. — професора, а у 2009 р. його обрано заслуженим професором ЛНМУ імені Данила Галицького. Проф. І.М. Готь – автор  понад 240 наукових праць, співавтором 8 монографій, 2 авторських свідоцтв, 16 рацпропозицій, 12 патентів України. Основний науковий напрямок його професійної діяльності – лікування вроджених незрощень верхньої губи та піднебіння, онкологічні захворювання та відновна щелепно-лицева хірургія. Професор І.М. Готь був керівником Центру з надання допомоги дітям з вродженими вадами і пухлинами щелепно-лицевої ділянки, членом президії щелепно-лицевих хірургів України, співзасновником Асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів України.

З 2012 р. кафедру хірургічної стоматології  та ЩЛХ очолює проф. Я.Е. Варес, випускник Львівського національного медичного університету, який у 2002 р. захистив кандидатську дисертацію «Профілактика деформацій альвеолярних відростків при хірургічному лікуванні кіст щелеп»,  а у 2010 р. — докторську дисертацію «Клінічно-експериментальне обґрунтування нових методів лікування пацієнтів із травматичними пошкодженнями кісток лицевого скелета».

Проф. Я.Е. Варес – член Європейського факультету Всесвітньої Асоціації черепно-щелепно-лицевого остеосинтезу (АO CMF, Давос, Швейцарія), член та спікер Міжнародного Фонду Імплантологів (IIF, Мюнхен, Німеччина), співорганізатор Львівського обласного Центру травматології, ортогнатичної та реконструктивної хірургії ЩЛД, член експертної та атестаційної комісій Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, член редакційної ради  3 вітчизняних і 2 іноземних журналів. Проф. Варес Я.Е. є автором понад 330 наукових праць у міжнародних та вітчизняних виданнях, 17 патентів України, співавтором 3 монографій.  Підготував 5 магістрів медицини, 6 кандидатів медичних наук, 1 доктора медичних наук.

Високий професіоналізм, непересічні організаторські здібності та великий досвід роботи попередніх завідувачів кафедри сприяв тому, що у свій час і О.В. Коваль, і Є.В. Гоцко, і І.М. Готь обіймали й інші посади університетського рівня, а саме були деканами стоматологічного факультету.

З  2012  р. стоматологічний деканат ЛНМУ імені Данила Галицького очолює ще один представник кафедри хірургічної стоматології та ЩЛХ – доктор медичних наук, професор Огоновський Роман Зіновійович, який у 1999 р. захистив кандидатську дисертацію на тему “Оптимізація консолі­дації зламів нижньої щелепи методом клітинної ксенобрефотран­сплантації”, а у 2011 р. – докторську дисертацію “Патофізіологічні аспекти перебігу ранового процесу на тлі адреналінового пошкодження міокарду та його корекція композиційною сумішшю похідних γ-кротонолактону та Zn-карнозину”. Проф. Огоновський Р.З. є автором понад 280 публікацій у вітчизняних та зарубіжних виданнях, 19 патентів України на корисну модель, під його керівництвом захищено 8 кандидатських дисертацій, виконуються ще 3 кандидатські та 1 докторська дисертації.

Станом на сьогодні колектив кафедри налічує 27 працівників науково-педагогічного складу, з них 5 докторів медичних наук (проф. Ломницький І.Я., проф. Горицький В.М., проф. Варес Я.Е., проф. Огоновський Р.З., проф.Мокрик О.Я.), 20 кандидатів медичних наук (доц. Винарчук-Патерега В.В., Крупник Н.М., Ільницький Я.М., Медвідь Ю.О., Погранична Х.Р., Масна-Чала О.З., Матолич У.Д., Вовк В.Ю., Пастернак Ю.Б., Уштан С.В., Філіпський А.В., Сороківський І.С., Сороківська Н.М, Кручак Р.Ю.,  асистенти Корнієнко М.М., Мельничук Ю.М., Лещишин Н.І., Назаревич М.Р., Панькевич В.В.,  Штибель Н.В.), 2 асистентів (Федин Ю.І., Петров Д.Б).

Головний напрямок  наукових досліджень кафедри — удосконалення та впровадження методів реконструктивно-відновлювальних операцій та регенеративних технологій у щелепно-лицевій ділянці.  З часу заснування і по сьогодні на кафедрі вдосконалюється хірургічне лікування вроджених незрощень верхньої губи і піднебіння, набутих дефектів і деформацій, злоякісних пухлин щелепно-лицевої ділянки, вивчаються запальні процеси і травматичні пошкодження тканин щелепно-лицевої ділянки. Розпрацьовано нові методики діагностики та лікування больового синдрому при планових хірургічних втручаннях у ЩЛД, вдосконалено методики провідникових анестезій. Оптимізовано комплексне лікування флегмон щелепно-лицевої ділянки шляхом використання нових інфузійних засобів поліфункціональної дії. Запропоновано нові матеріали для кісткового заміщення, впроваджено  способи оптимізації процесів остеогенезу та загоєння ран м’яких тканин обличчя з використанням, зокрема, тромбоцитарних концентратів. Розроблено нові методики остеосинтезу при переломах щелеп. Запропоновано нові способи кістково- та м’якотканинних втручань при вроджених і набутих дефектах і деформаціях щелепно-лицевої ділянки.

За останні роки в практику впроваджено методики використання аутоклітинних кров’яних препаратів A-PRF та I-PRF, PRGF–Endoret для заміщення післяопераційних дефектів щелеп та м’яких тканин, у передпротезній підготовці ротової порожнини та  імплантології; остеосинтезу з використанням компресійних гвинтів, застосування тимчасової та постійної іммобілізації за допомогою брекет-систем та кортикальних гвинтів при лікуванні переломів нижньої щелепи;  заміщення післятравматичних та післяопераційних дефектів щелеп з використанням реконструктивних пластин, кісткових аутотрансплантатів,  аутологічного дентину.

Кафедра хірургічної стоматології налагодила міжнародну наукову співпрацю з низкою провідних світових фахових організацій, зокрема Асоціацією черепно-щелепно-лицевого остеосинтезу AO CMF (м. Давос, Швейцарія), Інститутом біотехнологій BTI (м. Вітторія, Іспанія), Міжнародним Симпозіумом з вивчення факторів росту (м. Ніца, Франція), Міжнародним фондом імплантологів (м. Мюнхен, Німеччина), компанією “KometaBio” (м. Нью-Йорк, США). Співробітники кафедри неодноразово брали участь у міжнародних, конференціях з актуальних проблем стоматології. Проф. Варес Я.Е – відомий лектор та модератор на науково-практичних курсах AO CMF в м. Відні (Австрія), м. Ковентрі (Великобританія), м. Афіни (Греція), м. Любліні  (Польща), м. Белграді (Сербія), м. Римі (Італія), м. Давосі (Швейцарія), м. Ізмірі (Туреччина), м. Талліні (Естонія). Під егідою Міжнародного фонду імплантологів читав лекції та проводив майстер-класи у м. Києві (Україна), м. Будві (Чорногорія), м. Відні (Австрія), м. Мінську (Білорусь), м. Ніці (Франція), м. Гоа (Індія), м. Лакнау (Індія), м. Ченнаї (Індія).

На кафедрі щорічно навчаються понад студенти III –  V курсів стоматологічного і ІІІ курсу медичного факультетів. Підготовка студентів з хірургічної стоматології та лікувальна робота фахівцями кафедри здійснюється на 3-х клінічних базах.

На кафедрі активно працює студентський науковий гурток. Регулярно проводяться лекторії та майстер-класи для гуртківців за різними тематиками. Студенти – гуртківці постійно виступають з науковими доповідями не лише на університетських конференціях, а й на міжнародних наукових форумах.  Щорічно студентський науковий гурток кафедри поповнюється новими перспективними студентами, які своїми науковими дослідженнями доповнюють та продовжують багаторічні здобутки львівської школи хірургічної стоматології та ЩЛХ. Традицією стало  проведення круглих столів, лекторіїв, семінарів для студентів та викладачів університету за участі провідних фахівців, в т.ч. іноземних.

Кафедра хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії ЛНМУ імені Данила Галицького залишається незмінним осередком надання висококваліфікованої спеціалізованої допомоги населенню західного регіону України, а у після повномасштабного вторгнення – нашим захисникам та постраждалим від військової агресії.

 

 

Варес Ян Евальдович

Варес Ян Евальдович

Завідувач кафедри
Професор, доктор медичних наук,
лікар-стоматолог-хірург вищої кваліфікаційної категорії, щелепно-лицевий хірург

1995 р. – закінчив ЛДМІ, магістрант кафедри
1997 р. – аспірант кафедри
2000 р. – асистент кафедри
2002 р. – захистив кандидатську дисертацію: «Профілактика деформацій альвеолярних відростків при хірургічному лікуванні кіст щелеп”
2006 р. – доцент кафедри
2010 р. – захистив докторську дисертацію: „Клінічно-експериментальне обґрунтування нових методів лікування пацієнтів з переломами кісток лицевого скелета”
2011 р. – професор кафедри
2012 р. – завідувач кафедри.

Експерт МОЗ Украіни з питань стоматології.
Візит-професор Стоматологічного коледжу Махарадж Вінаяк Глобального університету (м. Джайпур, Індія).
Член Європейського факультету всесвітньої Асоціації черепно-щелепно-лицевого остеосинтезу (AO CMF), Міжнародного фонду імплантологів (IIF), Міжнародного Конгресу оральних імплантологів (ICOI).
Член редакційної колегії 3 вітчизняних і 2 іноземних журналів.

Автор та співавтор понад 330 друкованих робіт, у т. ч. 3 монографій, 30 навчально-методичних розробок (20 з яких – англомовних), 17 патентів України.
Під керівництвом Вареса Я.Е. захищена 1 докторська і 6 кандидатських дисертацій.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Ломницький Ігор Ярославович

Професор кафедри, доктор медичних наук
лікар-стоматолог-хірург вищої кваліфікаційної категорії

1971 р. – закінчив ЛДМІ
1976 р. – асистент кафедри
1982 р. – захистив кандидатську дисертацію: „Лікування переломів нижньої щелепи випроміненням гелій-неонового лазера”
1996 р. – доцент кафедри
1996 р. – захистив докторську дисертацію: „Заміщення дефектів щелеп демінералізованими алотрансплантантами із заданими властивостями”
2001 р. – професор кафедри
Автор та співавтор понад 100 друкованих праць, у т. ч. 1 монографії, 4 навчальних посібників, 4 патентів України.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Мокрик Олег Ярославович

професор кафедри, доктор медичних наук
лікар-стоматолог-хірург вищої кваліфікаційної категорії

1992 р. – закінчив ЛДМІ
1993 р. – старший лаборант кафедри
1995 р. – асистент кафедри
1999 р. – захистив кандидатську дисертацію : “Лікування остеомієлітів нижньої щелепи при застосуванні комбінованого іонофорезу антибіотиків з димексидом та гепарином”
2005 р. – доцент кафедри
2020 р. – захистив докторську дисертацію: «Оптимізація анестезіологічного забезпечення хірургічних втручань у стоматологічних хворих із різними індивідуально – типологічними особливостями (експериментально – клінічне дослідження)»
2023 р. – професор кафедри

Дійсний член спеціалізованої вченої ради ЛНМУ імені Данила Галицького по захисту кандидатських та докторських дисертацій за спеціальністю 14.01.03 – «Хірургія» та14.01.22 «Стоматологія».
Член редколегії вітчизняного фахового журналу за спеціальністю «Стоматологія».

Автор та співавтор 105 друкованих праць, у т.ч.: 5 посібників, 7 патентів України на корисну модель, 1 патент України на винахід, 1 інформаційний лист на методику лікування.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Огоновський Роман Зіновійович

Декан стоматологічного факультету, професор кафедри, доктор медичних наук
лікар-стоматолог-хірург вищої кваліфікаційної категорії

1985 р. – закінчив ЛДМІ
1992 р. – асистент кафедри
1999 р. – захистив кандидатську дисертацію ” Оптимізація консолідації зламів нижньої щелепи методом клітинної ксенобрефотрансплантації ”
2004 р. – доцент кафедри
2005 р. – заступник декана стоматологічного факультету
2011 р. – захистив докторську дисертацію “Патофізіологічні аспекти перебігу ранового процесу на тлі адреналінового пошкодження міокарду та його корекція композиційною сумішшю похідних γ-кротонолактону та Zn-карнозину”
2013 р. – декан стоматологічного факультету
Автор та співавтор понад 145 наукових і навчально-методичних праць, в т.ч. 12 патентів України.
Під керівництвом Огоновського Р.З. захищена 1 і виконується 2 кандидатські дисертації.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Винарчук-Патерега Віра Василівна

доцент кафедри, кандидат медичних наук
лікар-стоматолог-хірург вищої кваліфікаційної категорії

1982 р. – закінчила ЛДМІ
1982 р. – клінічний ординатор кафедри
1984 р. – асистент кафедри
1988 р. – захистила кандидатську дисертацію : “Метаболізм глутатіону при алергічній альтерації тканин пародонту”
2000 р. – доцент кафедри
Автор та співавтор понад 90 друкованих праць , у т.ч. 3 посібників.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Вовк Володимир Юрійович

кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургічної стоматологіі та ЩЛХ,лікар-хірург-стоматолог,ортопед-стоматолог 1 кваліфікаційної категорії,щелепно-лицевий хірург.

2009 р. – закінчив з відзнакою стоматологічний факультет ЛНМУ ім.Д.Галицького
2010 р. – магістр медицини.
2011 р. – асистент кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевоі хірургії.
2013 р. – захистив кандидатську дисертацію на тему: “Обʼємна реконструкція кістковотканних дефектів коміркових відростків щелеп алопластичними остеотропними біоматеріалами”.
2017 р. – доцент кафедри.
2024 р. – затвердив тему докторської дисертації: “Інноваційні концепції комплексної діагностики та лікування хворих з порушенням міжщелепових співідношень при дисфункції стоматошнатичноі системи”.
Відповідальний на кафедрі за роботу студентського науково-практичного гуртка.

Член Української асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів (УАЧЩЛХ)
Член International Association of Maxillofacial Surgery (IAOMS)

Автор та співавтор понад 70 наукових праць у вітчизняних та закордонних виданнях,7 навчально-методичних розробок,7 патентів України.
Член редакційної ради журналу Via Stomatologiae
Під керівництвом Вовка В.Ю. виконується 1 дистертація на здобуття наукового ступеню “доктор філософії”.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Ільницький Ярослав Миронович
доцент кафедри, кандидат медичних наук
лікар- стоматолог-хірург вищої кваліфікаційної категорії

1990 р. – закінчив ЛДМІ
1990 р. – клінічний ординатор кафедри
1992 р. – асистент кафедри
2017р. – захистив кандидатську дисертацію “Кісткова пластика альвеолярного відростка та
піднебіння комбінованим трансплантатом у дітей з вродженими незрощенням”
2021р. – доцент кафедри

Автор та співавтор понад друкованих праць, у т.ч.17 статей у наукових фахових виданнях, визначених ДАК України, 4 публікацій, що цитуються у SCOPUS/Web of Science, 6 статті в
закордонних виданнях включених в Google Scholar, 27 навчально-методичних розробок, 35 тез доповідей наукових вітчизняних та міжнародних конференцій, 3 патенти на корисну модель України.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Крупник Наталія Миколаївна

доцент кафедри, кандидат медичних наук
лікар-стоматолог-хірург першої кваліфікаційної категорії
лікар-дитячий стоматолог вищої кваліфікаційної категорії

1989 – закінчила ЛДМІ
1993 – асистент кафедри стоматології дитячого віку
1999 – захистила кандидатську дисертацію „Обгрунтування профілактики карієсу зубів у дітей, що проживають в умовах сірчаного виробництва “
2002 – доцент кафедри стоматології дитячого віку
2010 – доцент кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії
Автор та співавтор понад 80 друкованих праць, у т. ч. 2 монографій.
Виконує докторську дисертацію.
Заступник декана стоматологічного факультету з лікувальної роботи.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Кручак Роксолана Юріївна

Доцент кафедри, кандидат медичних наук, лікар – стоматолог – хірург I кваліфікаційної категорії
Лікар щелепно – лицевий хірург І кваліфікаційної категорії

2011р. – закінчила ЛНМУ імені Данила Галицького з відзнакою
2011р. – магістрант кафедри
2014р. – старший лаборант кафедри
2018р. – захистила кандидатську дисертацію ««Клініко-лабораторне обгрунтування удосконалення
методу діагностики та лікування гострих гнійних одонтогенних запальних процесів щелепно-лицевої
ділянки».
2020р. – асистент кафедри
2024р. – доцент кафедри

Відповідальна за проведення заходів виховної роботи на кафедрі.
Членкиня Асоціації стоматологів України (АСУ).
Автор та співавтор понад 45 друкованих праць, у т.ч.15 статей у наукових фахових виданнях, визначених ДАК України, 5 публікацій, що цитуються у SCOPUS/Web of Science, 4 статті в
закордонних виданнях включених в Google Scholar, 20 тез доповідей наукових вітчизняних та міжнародних конференцій, 3 патенти на корисну модель України.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Масна-Чала Оксана Зеновіївна
доцент кафедри, кандидат медичних наук
лікар-хірург-стоматолог першої кваліфікаційної категорії
1995р. – закінчила ЛДМІ, магістрант кафедри
1997р. – аспірант кафедри
2004р. – асистент кафедри
2006р. – захистила кандидатську дисертацію: “Прогнозування та корекція клінічного перебігу флегмон щелепово-лицевої ділянки”.
2015 р. – доцент кафедри.
Автор і співавтор понад 100 друкованих праць, у т. ч. 2 посібників та 3 патентів України.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Матолич Уляна Дмитрівна
доцент кафедри, кандидат медичних наук
лікар- стоматолог-хірург
1984 р. – закінчила ЛДМІ
2012 р. – асистент кафедри
2012 р. – захистила кандидатську дисертацію “ Цитокінова та імунна дисфункція в патогенезі запальних ускладнень переломів нижньої щелепи ”
2015 р. – доцент кафедри.

Членкиня ” Асоціації стоматологів України”

Автор та співавтор 60 друкованих праць, у т. ч. 1 патент України, 1 монографія. Понад 8 навчально-методичних розробок.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Медвідь Юлія Олегівна
доцент кафедри, кандидат медичних наук
лікар-стоматолог-хірург, щелепно-лицевий хірург
2005 р. – закінчила ЛНМУ імені Данила Галицького
2005 р. – магістрант кафедри
2007 р. – аспірант кафедри
2010 р. – асистент кафедри
2011 р. – захистила кандидатську дисертацію: “Оптимізація комплексного лікування та корекція ендогенної інтоксикації у хворих із розлитими флегмонами щелепно-лицевої ділянки”.
2015 р. – доцент кафедри.
Автор та співавтор понад 90 друкованих праць, у т.ч. 6 патентів України.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Пастернак Юрій Богданович
доцент кафедри, кандидат медичних наук
лікар-стоматолог-хірург вищої кваліфікаційної категорії, щелепно-лицевий хірург
1994 р. – закінчив ЛДМІ
1995 р. – старший лаборант кафедри
2002 р. – асистент кафедри
2011 р. – захистив кандидатську дисертацію: „Патогенетичні особливості перебігу запалення в зоні опікової рани та корекція його порушень засобом „Кротозин”.
Автор та співавтор понад 45 друкованих праць, у т.ч. 2 патентів України.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Погранична Христина Романівна
доцент кафедри, кандидат медичних наук,
лікар-хірург-стоматолог першої кваліфікаційної категорії
2002 р. – закінчила ЛДМУ імені Данила Галицького
2002 р. – магістрант кафедри
2003 р. – аспірант кафедри
2006 р. – захистила кандидатську дисертацію: “Заміщення післяопераційних кісткових порожнин щелеп остеопластичним матеріалом з плацентної тканини”.
2006 р. – асистент кафедри
2015 р. – доцент кафедри.
Автор і співавтор понад 60 друкованих праць, у т.ч. 2 посібників, 2 збірників лекцій та 6 патентів України.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Сороківська Наталія Миколаївна

доцент кафедри, кандидат медичних наук
лікар-стоматолог-хірург
2010 р. – закінчила ЛНМУ імені Данила Галицького
2010 р. – магістрант кафедри
2012 р. – асистент кафедри хірургічної та дитячої стоматології Буковинського державного медичного університету
2017 р. – асистент кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії ЛНМУ ім. Д. Галицького
Автор та співавтор понад 40 друкованих праць.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Сороківський Іван Степанович
доцент кафедри, кандидат медичних наук
лікар-стоматолог-хірург
2007 р. – закінчив ЛНМУ імені Данила Галицького
2007 р. – магістрант кафедри
2009 р. – асистент кафедри
Автор та співавтор понад 20 друкованих праць.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Уштан Світлана Володимирівна
доцент кафедри, кандидат медичних наук
лікар-стоматолог-хірург другої кваліфікаційної категорії
2003 р. – закінчила ЛДМУ імені Данила Галицького
2004 р. – старший лаборант кафедри
2008 р. – асистент кафедри
2011 р. – захистила кандидатську дисертацію: “Імунологічні аспекти саногенезу при переломах нижньої щелепи з травматичним пошкодженням великих слиних залоз.”
Автор та співавтор понад 15 друкованих праць, у т.ч. 2 патентів України.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Філіпський Антон Вікторович

Доцент, кандидат медичних наук,
Лікар стоматолог-хірург першої кваліфікаційної категорії, лікар щелепно-лицевий хірург, лікар стоматолог дитячого віку

2008 р. – закінчив ЛНМУ, магістрант кафедри
2010 – магістр медицини
2011 р. – аспірант кафедри
2013 р. – захистив кандидатську дисертацію: “Оптимізація методів остеосинтезу при переломах кута нижньої щелепи з урахуванням існуючих анатомо-топографічних умов”
2013 р. – старший лаборант кафедри
2014 р. – асистент кафедри
2022 р. – доцент кафедри

Відповідальний за лікувальну роботу кафедри
Член всесвітньої Асоціації черепно-щелепно-лицевого остеосинтезу (AO CMF), Асоціації стоматологів України (АСУ).
Автор та співавтор понад 130 друкованих робіт, у т. ч. 17 статей у наукових фахових виданнях, визначених ДАК України; 4 публікацій у журналах, що цитуються в SCOPUS/Web of Science; 6 статей в закордонних виданнях, включених до Google Scholar та Index Copernicus; 3 галузевих нововведень; понад 20 англомовних навчально-методичних розробок, понад 40 тез доповідей наукових вітчизняних та міжнародних конференцій, 8 патентів України.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Корнієнко Марія Миколаївна
кандидат медичних наук, асистент

 

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Лещишин Надія Ігорівна

Асистент кафедри, доктор філософії
Лікар-стоматолог-хірург
2014 р. – закінчила ЛНМУ імені Данила Галицького.
2014 р. – магістрант кафедри.
2016 р. – Аспірант кафедри
2019 р. – асистент кафедри за сумісництвом.
2020 рік – захистила дисертацію на здобуття ступеня доктора філософії в галузі охорони здоров’я на тему «Профілактика та лікування місцевих запальних проявів при видаленні ретенованих нижніх молярів».
2020 рік – асистент кафедри.
Є автором більше ніж 50 наукових праць та методичних рекомендацій, зокрема 3 патентів і 2 свідоцтв про реєстрацію авторського права. Є членом Асоціації імплантологів України та Української академії пародонтології.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Мельничук Юрій Миколайович
асистент кафедри, кандидат медичних наук, лікар-хірург-стоматолог другої
кваліфікаційної категорії;
2010р. – закінчив ЛНМУ імені Данила Галицького;
2012р. – старший лаборант кафедри;
2018р. – захистив кандидатську дисертацію на тему: «Оптимізація
профілактики утворення патологічних післяопераційних рубців шкіри
обличчя»;
2020р. – асистент кафедри.
Автор та співавтор понад 40 друкованих праць, з них сім публікацій у закордонних виданнях, у т.ч. 3 патентів України.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Назаревич Максим Романович
асистент кафедри, кандидат медичних наук
лікар-стоматолог-хірург другої кваліфікаційної категорії
1997 р. – закінчив ЛДМУ
1999 р. – старший лаборант кафедри
2009 р. – асистент кафедри
Автор та співавтор 4 друкованих праць та 1 патент України.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Панькевич Вікторія Вікторівна
асистент кафедри, кандидат медичних наук
лікар-стоматолог-хірург
2001 р.- закінчила ЛДМУ імені Данила Галицького
2010 р.- заочний аспірант кафедри
2011 р.- асистент кафедри
Автор та співавтор 5 друкованих праць.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Штибель Назар Володимирович
Асистент кафедри, доктор філософії,
Лікар-стоматолог-хірург
2014 р. – закінчив ЛНМУ імені Данила Галицького.
2014 р. – магістрант кафедри.
2016 р. – Аспірант кафедри.
2020 р. – старший лаборант кафедри
2021 р. – захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософії в галузі охорони здоров’я «Підвищення ефективності загоєння порожнинних кісткових дефектів нижньої щелепи шляхом застосування ударно-хвильової терапії».
2022 р. – асистент кафедри.
Автор та співавтор понад 40 наукових праць, з них 3 статті у фахових виданнях індексованих Web of Science, 20 методичних рекомендацій. Є дійсним членом Міжнародної команди з імплантології (ITI, Швейцарія), Асоціації імплантологів України та Асоціації черепно-щелепно-лицевого остеосинтезу (AO CMF, Швейцарія).

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Петров Денис Борисович
асистент кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії
лікар-хірург-стоматолог другої кваліфікаційної категорії
1997 р. ‒ закінчив ЛДМУ імені Данила Галицького
1999 р. ‒ старший лаборант кафедри
2003 р. ‒ асистент кафедри за сумісництвом
2015 р. ‒ асистент кафедри
Співавтор понад 15 навчально-методичних розробок з хірургічної стоматології

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

 

Федин Юрій Іванович
асистент кафедри
лікар- стоматолог-хірург першої кваліфікаційної категорії
1999 р. – закінчив ЛДМУ ім. Данила Галицького
2001 р. – клінічний ординатор кафедри
2002 р. – старший лаборант кафедри
2003 р. – асистент кафедри за внутрішнім сумісництвом
2013 р. – асистент кафедри
Співавтор 5 друкованих праць.

GOOGLE SCHOLAR ORCID WoS SCOPUS

 

Голдак Анастасія Романівна

Старший лаборант кафедри

Гичка Андрій Михайлович
Старший лаборант кафедри

Силабуси дисциплін

2 курс стоматологічний факультет

ВБ2.2 Сестринська практика в хірургічному відділенні стоматологічного центру – Детальніше (посилання)

 

3 курс медичний факультет

ОК 22.2 Основи стоматології – Медицина – Детальніше (посилання)

ОК 22.2 Основи стоматології – Педіатрія – Детальніше (посилання)

 

3 курс стоматологічний факультет

ОК 29 Хірургічна стоматологія – Детальніше (посилання)

 

4 курс стоматологічний факультет

ОК 29 Хірургічна стоматологія – Детальніше (посилання)
ОК 33.4 Виробнича лікарська практика з хірургічної стоматології – Детальніше (посилання)
ВБ 1.58 Невідкладні стани в стоматології – Детальніше (посилання)
ВБ 1.61Сучасні принципи кісткової фіксації в травматології щелепно-лицевої ділянки – Детальніше (посилання)

 

5 курс стоматологічний факультет

ВБ 3.1. Індивідуальний профільний курс практичної підготовки (ІПКПП) ” Загальна стоматологія “

ВБ 3.1.2. Хірургічна стоматологія в т.ч. анестезіологія – Детальніше (посилання)

ВБ 2.6. Виробнича лікарська практика за індивідуальним профільним курсом практичної підготовки (ІПКПП) “Ортодонтія” з хірургічної стоматології –
Детальніше (посилання)

ВБ 1.65. Хірургічна підготовки порожнини рота до протезування – Детальніше (посилання)
ВБ 1.66. Сучасні принципи діагности та хірургічного лікування захворювань пародонту – Детальніше (посилання)
ВБ 1.67. Хірургічні аспекти дентальної імплантації – Детальніше (посилання)

 

ВБ 3.2. Індивідуальний профільний курс практичної підготовки (ІПКПП) ” Терапевтична стоматологія “

ВБ 3.2.2. Хірургічна стоматологія – Детальніше (посилання)

ВБ 2.7. Виробнича лікарська практика за індивідуальним профільним курсом практичної підготовки (ІПКПП) “Терапевтична стоматологія” з хірургічної стоматології –
Детальніше (посилання)

ВБ 1.65. Хірургічна підготовки порожнини рота до протезування – Детальніше (посилання)
ВБ 1.66. Сучасні принципи діагности та хірургічного лікування захворювань пародонту – Детальніше (посилання)
ВБ 1.67. Хірургічні аспекти дентальної імплантації – Детальніше (посилання)

 

ВБ 3.3. Індивідуальний профіїьний курс практичної підготовки (ІПКПП) ” Хірургічна стоматологія “

ВБ 3.3.1. Хірургічна стоматологія, анестезіологія та екстрена і невідкладна медична допомога – Детальніше (посилання)

ВБ 2.8. Виробнича лікарська практика за індивідуальним профільним курсом практичної підготовки (ІПКПП) “Хірургічна стоматологія” з хірургічної стоматології –
Детальніше (посилання)

ВБ 1.65. Хірургічна підготовки порожнини рота до протезування – Детальніше (посилання)
ВБ 1.66. Сучасні принципи діагности та хірургічного лікування захворювань пародонту – Детальніше (посилання)
ВБ 1.67. Хірургічні аспекти дентальної імплантації – Детальніше (посилання)

 

ВБ 3.4. Індивідуальний профільний курс практичної підготовки (ІПКПП) ” Ортопедична стоматологія “

ВБ 3.4.2. Хірургічна стоматологія – Детальніше (посилання)

ВБ 2.9. Виробнича лікарська практика за індивідуальним профільним курсом практичної підготовки (ІПКПП) “Ортопедична стоматологія” з хірургічної стоматології –
Детальніше (посилання)

ВБ 1.65. Хірургічна підготовки порожнини рота до протезування – Детальніше (посилання)
ВБ 1.66. Сучасні принципи діагности та хірургічного лікування захворювань пародонту – Детальніше (посилання)
ВБ 1.67. Хірургічні аспекти дентальної імплантації – Детальніше (посилання)

 

ВБ 3.5. Індивідуальний профільний курс практичної підготовки (ІПКПП)” Стоматологія дитячого віку”

ВБ 3.5.3. Хірургічна стоматологія – Детальніше (посилання)

ВБ 2.10. Виробнича лікарська практика за індивідуальним профільним курсом практичної підготовки (ІПКПП) “Стоматологія дитячого віку” з хірургічної стоматології –
Детальніше (посилання)

ВБ 1.65. Хірургічна підготовки порожнини рота до протезування – Детальніше (посилання)
ВБ 1.66. Сучасні принципи діагности та хірургічного лікування захворювань пародонту – Детальніше (посилання)
ВБ 1.67. Хірургічні аспекти дентальної імплантації – Детальніше (посилання)

Критерії оцінювання дисциплін

2 курс стоматологічний факультет

ВБ2.2 Сестринська практика в хірургічному відділенні стоматологічного центру – Критерії оцінювання (посилання)

 

3 курс медичний факультет

ОК 22.2 Основи стоматології – Медицина – Критерії оцінювання (посилання)

ОК 22.2 Основи стоматології – Педіатрія – Критерії оцінювання (посилання)

 

3 курс стоматологічний факультет

ОК 29 Хірургічна стоматологія – Критерії оцінювання (посилання)

 

4 курс стоматологічний факультет

ОК 29 Хірургічна стоматологія – Критерії оцінювання (посилання)

ОК 33.4 Виробнича лікарська практика з хірургічної стоматології – Критерії оцінювання (посилання)

ВБ 1.58 Невідкладні стани в стоматології – Критерії оцінювання (посилання)
ВБ 1.61Сучасні принципи кісткової фіксації в травматології щелепно-лицевої ділянки – Критерії оцінювання (посилання)

 

5 курс стоматологічний факультет

ВБ 3.1. Індивідуальний профільний курс практичної підготовки (ІПКПП) ” Ортодонтія “

ВБ 3.1.2. Хірургічна стоматологія в т.ч. анестезіологія – Критерії оцінювання (посилання)
ВБ 3.1.2.1. Хірургічна стоматологія – Критерії оцінювання (посилання)

 

ВБ 2.6. Виробнича лікарська практика за індивідуальним профільним курсом практичної підготовки (ІПКПП) “Ортодонтія” з хірургічної стоматології –
Критерії оцінювання (посилання)

 

ВБ 1.65. Хірургічна підготовки порожнини рота до протезування – Критерії оцінювання (посилання)
ВБ 1.66. Сучасні принципи діагности та хірургічного лікування захворювань пародонту – Критерії оцінювання (посилання)
ВБ 1.67. Хірургічні аспекти дентальної імплантації – Критерії оцінювання (посилання)

 

ВБ 3.2. Індивідуальний профільний курс практичної підготовки (ІПКПП) ” Терапевтична стоматологія “

ВБ 3.2.2. Хірургічна стоматологія – Критерії оцінювання (посилання)

 

ВБ 2.7. Виробнича лікарська практика за індивідуальним профільним курсом практичної підготовки (ІПКПП) “Терапевтична стоматологія” з хірургічної стоматології –
Критерії оцінювання (посилання)

 

ВБ 1.65. Хірургічна підготовки порожнини рота до протезування – Критерії оцінювання (посилання)
ВБ 1.66. Сучасні принципи діагности та хірургічного лікування захворювань пародонту – Критерії оцінювання (посилання)
ВБ 1.67. Хірургічні аспекти дентальної імплантації – Критерії оцінювання (посилання)

 

ВБ 3.3. Індивідуальний профіїьний курс практичної підготовки (ІПКПП) ” Хірургічна стоматологія “

ВБ 3.3.1. Хірургічна стоматологія, анестезіологія та екстрена і невідкладна медична допомога – Критерії оцінювання (посилання)
ВБ 3.3.1.1. Хірургічна стоматологія – Критерії оцінювання (посилання)

 

ВБ 2.8. Виробнича лікарська практика за індивідуальним профільним курсом практичної підготовки (ІПКПП) “Хірургічна стоматологія” з хірургічної стоматології –
Критерії оцінювання (посилання)

 

ВБ 1.65. Хірургічна підготовки порожнини рота до протезування – Критерії оцінювання (посилання)
ВБ 1.66. Сучасні принципи діагности та хірургічного лікування захворювань пародонту – Критерії оцінювання (посилання)
ВБ 1.67. Хірургічні аспекти дентальної імплантації – Критерії оцінювання (посилання)

 

ВБ 3.4. Індивідуальний профільний курс практичної підготовки (ІПКПП) ” Ортопедична стоматологія “

ВБ 3.4.2. Хірургічна стоматологія – Критерії оцінювання (посилання)

 

ВБ 2.9. Виробнича лікарська практика за індивідуальним профільним курсом практичної підготовки (ІПКПП) “Ортопедична стоматологія” з хірургічної стоматології –
Критерії оцінювання (посилання)

 

ВБ 1.65. Хірургічна підготовки порожнини рота до протезування – Критерії оцінювання (посилання)
ВБ 1.66. Сучасні принципи діагности та хірургічного лікування захворювань пародонту – Критерії оцінювання (посилання)
ВБ 1.67. Хірургічні аспекти дентальної імплантації – Критерії оцінювання (посилання)

 

ВБ 3.5. Індивідуальний профільний курс практичної підготовки (ІПКПП)” Стоматологія дитячого віку”

ВБ 3.5.3. Хірургічна стоматологія – Критерії оцінювання (посилання)

 

ВБ 2.10. Виробнича лікарська практика за індивідуальним профільним курсом практичної підготовки (ІПКПП) “Стоматологія дитячого віку” з хірургічної стоматології –
Критерії оцінювання (посилання)

 

ВБ 1.65. Хірургічна підготовки порожнини рота до протезування – Критерії оцінювання (посилання)
ВБ 1.66. Сучасні принципи діагности та хірургічного лікування захворювань пародонту – Критерії оцінювання (посилання)
ВБ 1.67. Хірургічні аспекти дентальної імплантації – Критерії оцінювання (посилання)

Лікувально-консультативна робота

Перелік клінічних баз кафедри:

  • Відділення щелепно-лицевої хірургії Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради “Львівська обласна клінічна лікарня”; м. Львів, вул. Ю. Руфа, 6;
  • Відділення щелепно-лицевої хірургії лікарні Святого ПантелеймонаПершого територіального медичного об’єднання; м. Львів, вул. І. Миколайчука, 9;
  • Відділення хірургічної стоматології Стоматологічного медичного центру Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького; м. Львів, вул. Пекарська, 69в;
  • Міжрегіональний центр дитячої щелепно-лицевої хірургії Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «Охматдит»; м. Львів, вул. Лисенка, 31;
  • Поліклініка комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради “Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих ім. Юрія Липи”; м. Винники, вул. В. Івасюка, 31.

Кількість науково-педагогічних працівників кафедри, які виконують лікувальну роботу – 26, з них спеціалісти вищої категорії (16 – 61,5%), першої (7 – 27%), другої (2 – 7,7%) і сертифікат (1 – 3,8%)

Новітні методи лікування та діагностики, які впроваджені за останні 3 роки (в довільній формі).

  • Застосування індивідуальних пацієнтспецифічних імплантатів для реконструкції дефектів лицевих кісток після мінно-вибухової травми
  • Застосування навігаційної хірургії з шаблонами при проведенні ортогнатичних операційних втручань
  • Застосування стереолітографії при плануванні операційних втручань у пацієнтів із переломами кісток лицевого скелета
  • Пристрій для оптимізації остеосинтезу нижньої щелепи
  • Методику ударно-хвильової терапії для лікування/профілактики післяопераційних та післятравматичних рубців
  • Застосування горбово-крилоподібних імплантатів для протетичної реабілітації пацієнтів з адентією

Інформація щодо проведених лікувально-профілактичних та просвітницьких заходів кафедрою за останні 3 роки:

  • 21 січня 2022 року професор Варес та доцент Філіпський провели лекцію «Сучасна амбулаторна хірургічна стоматологія» для сімейних лікарів та оториноларингологів МЦ «Медікавер».
  • 3 грудня 2022 року професор Варес, доценти Пастернак, Медвідь, Філіпський, асистенти Федин та Штибель прийняли участь у фаховій тематичній школі «Сучасні аспекти черепно-щелепно-лицевоі хірургіі: Украіна, Польща, Франція, Бельгія».
  • 14-15 листопада 2023 року професор Варес та доцент Вовк провели тематичні майстер-класи в рамках 83-ої Загальноуніверситетської студентської наукової конференції (LYSICon 83)
  • 8 березня 2024 року проф. Я.Е. Варес провів майстер-клас “Методика приготування та застосування автологічного дентин-графту у хірургічній стоматології” для лікарів, інтернів, студентів стоматологічної школи університету м. Загреб (Хорватія)
  • 1 травня 2024 року проф. Я.Е. Варес провів майстер-клас “Методика приготування та застосування автологічного дентин-графту в імплантології” для лікарів, інтернів, студентів стоматологічного коледжу Махарадж Вінаяк глобального університету (м. Джайпур, Індія)
  • 7-9 травня 2024 року професор Варес та доцент Вовк провели тематичні майстер-класи в рамках 84-ої Загальноуніверситетської студентської наукової конференції (LYSICon 84)
  • 11 червня 2024 року доцент Вовк взяв участь у зустрічі пластичним та реконструктивним хірургом Dr. Heng-Chang Chen (Тайвань) в рамках місії американських та тайванських лікарів в Україні.
  • 13-14 червня 2024 року професор Варес, доценти Пастернак, Медвідь, Філіпський прийняли участь у фаховій тематичній школі «Менеджмент вогнепальної травми черепно-щелепно-лицевої ділянки» на базі благодійної організації «Благодійний фонд «Суперлюди».
  • 17 червня доцент Філіпський прийняв участь у тематичній школі та майстер-класах “Basic life support” організованих ГО «Асоціація з невідкладних станів» для лікарів КНП ЛМР “5-а міська клінічна поліклініка м. Львова”

Наукова робота та видавнича діяльність

 Відповідальний співробітник – Винарчук-Патерега Віра Василівна, к.мед.н., доцент

1) Основні напрямки наукової роботи.

2) Поточна ініціативна тема науково-дослідної роботи (НДР) –Удосконалення та впровадження методів реконструктивно-відновлювальних операцій та регенеративних технологій у щелепно-лицевій ділянці, 2019-2024, № держреєстрації 0120U002134).

3) Фінансовані НДР – немає.

4) НДР за останні 5 років.

5) Видавнича діяльність (статті у міжнародних фахових виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus/Web of Science; монографії, підручники та посібники; статті у фахових журналах, посилання на інформаційні ресурси, тези)

  • Filipsky A.V. Sagittal mandibular osteotomy in a patient with Eisenmenger’s syndrome: a case report / A.V. Filipsky, Y.E. Vares, T.A. Filipska, R.V. Kulinchenko // Dent. & Med. Probl. – 2020. – V. 57(1). – P. 111-116. (Scopus)
  • Hasiuk P. A., Malko N. V., Vorobets A.B., Ivanchyshyn V. V., Rosolovska S. O., Korniienko M. M., Bedenyuk O. A. The intensity of chronic catarrhal gingivitis  in children depending on the age. Wiadomości lekarskie. 2020; 73 (5): 846 – 849. (Scopus)
  • Matolych U.D., Ushtan S.V., Pankevych V.V., Horytska K.V. Diagnostic
    problems accompanying branhyogenic cancer – a clinical case /
    D.Matolych., S.V.Ushtan, V.V.Pankevych, K.V. Horytska  //
    Wiadomości lekarskie. – 2020. – Tom LXXIII, №. 3. – P. 614-618. (Scopus)
  • Potapchuk A.M, Almashi V.M., Lomnytsky I.Ya., Rusyn V.V., Hegedush V. The use of photodynamic therapy in the treatment of dental caries in children of contaminated areas of the ecosystem of the upper tysa region. Wiadomości lekarskie 2020;73(3):483-488. (Scopus)
  • Ruzhytska O., Kucher A., Vovk V., Vovk Yu., Pohranychna Kh. Clinical sonographic analysis of biometrical indicators of buccal thickness and buccal fat pad in patients with different facial types Georgian medical news  No 5(302) 2020 – Р. 49-53. (Scopus)
  • Ogonovskyi R, Pohranychna Kh, Melnychuk Yu, Ilnytskyi Ya. Prognostication of pathological surgical scar formation on facial skin via study of the pdgf-bb content dynamics in the early postoperative period// International Journal of Medical Dentistry. – 2020. – V. 24, № 1 January / March 2020. – P. 78-83. (Web of Science)
  • Paterega NI, Dankovych RS. Еxperim ental study of the local anti-inflammatory action of aprotinin on the inferior alveolar nerve and perineural tissues. International Journal of Medical Dentistry. 2020 Jan-Mar;24(1):16-9. (Web of Science)
  • Pohranychna Kh.R. R.Z. Ohonovskyi, B. Pasternak, O.V. Skochylo. The role of cartilage damage progression predictors to temporomandibular joint when the mandibular condyle is fractured. International Journal of Medical Dentistry. 2020; 3(26):67-71. (web of science)
  • Combination of Rigid and Nonrigid Fixation Versus Nonrigid Fixation for Bilateral Mandibular Fractures: A Multicenter Randomized Controlled Trial / Y.Vares, Edward Ellis III,    Filipskyi [et al.] / Journal of Oral and Maxillofacial surgery, 2020; № 78 (10). – Р. 1781-1794. (Web of Science, Scopus)
  • Fitkalo O., Pohranychna Kh., Ohonovskyi R., Netliukh A., Nahirnyi Ya. Clinical Features of Toxic Jaw Bone Osteomyelitis in Drug Addicts/O. Fitkalo, Wiadomodsci Lekarski.- 2021; 2(75):263-267. (scopus)
  • Kruchak R.Yu., Klitynska O. V. [et al.] The quality of drinking water as a factor in the formation of dental pathology of the hard tissues of the teeth in children / // Wiadomosci Lеkarskie . – 2021. – vol. LXXIV. № 5 – P. 1120-1124. (Scopus)
  • Mokryk O.Ya., Avetikov D.S., Sorokivskyi I. S., Havryltsiv S. T., Sorokivska N. М. Optimization of local anesthesia of dental patients during cystectomies of radicular cysts that have grown into the maxillary sinus or nasal cavity. Wiadomości Lekarskie. 2021. vol. LXXIV, № 4. Р. 906 – 910 (Scopus)
  • Nazarevych M., Ohonovskyi R., Pohranychna K., Lomnytsky I., Mokryk O., Melnychuk Y., Stasyshyn A. Effectiveness of local application of fibrinolytic drugs to reduce the number of complications in patients with maxillary and zygomatic bone fractures. International Journal of Medical Dentistry. 2021. №25(1). Р. 146 – 151. (web of science)
  • Nazarevych M., Ohonovskyi R., Pohranychna Kh., Mokryk O., Melnychuk Yu., Stasyshyn A. Frequency and nature of disorders in psycho-emotional and autonomic systems in patients with middle facial injury. Wiadomości Lekarskie. 2022; LXXV(1):197–202. (Scopus).
  • Pohranychna Kh., Ohonovskyi R., Pasternak Yu., Ilnytskyi Ya., Kruchak R. Effectiveness of arthrocentesis in the treatment of internal temporomandibular joint disorders after mandibular condylar fractures. International Journal of Medical Dentistry. 2022;26(1):152-157. (Web of science).
  • Vares Y.E., Vares Y.Y., Shtybel N.V., Gudzan Y.S. Results of long-term observations on tuberopterygoid implants. Inter. J. Med. Dent. 2023;27(1):63-73. (Web of Science)
  • Vares Y., Filipskyi A., Filipska T., Riznyk Y. Prosthetic rehabilitation of the patient after partial resection of the maxilla using basal dental implants. A case report. Inter. J. Med. Dent. 2023;27(1):140-144. (Web of Science)
  • Deneha I., Ripetska O., Mokryk O., Hrynovets V., Ushtan S., Tykhovska-Izhytska Y. Relationship between the dystrophic manifestations in the periodontium and intestinal dysbacteriosis. Wiadomości Lekarskie Medical Advances. 2023;LXXVI(8):1748 – 1753 (Scopus) DOI: 10.36740/WLek202308107
  • Pohranychna Kh., Ohonovskyi R., Rybert Yu., Minko L., Hlova O. Efficacy of arthrocentesis for treatment of internal post-traumatic temporomandibular joint disorders. Wiadomości Lekarskie. 2023;LXXV(1):155-161. (Scopus) DOI: 10.36740/WLek202301121

6) Патенти співробітників кафедри

  1. Спосіб місцевого провідникового знеболення м’яких тканин привушно-жувальної ділянки / винахідник Мокрик О.Я. Патент України на винахід. №120073, Україна, МПК 2019.01. A61B 17/24, A61C 19/08, A61M 19/00, A61M 5/42, від 25.09.2019, Бюл. № 18.
  2. Спосіб місцевого лікування травматичної невропатії підочноямкового й виличного нервів при переломах кісток середньої зони обличчя /Назаревич М.Р., Огоновський Р.З., Погранична Х.Р. Патент України № u 2018 07933 від 10.01.2019, Бюл. № 1.
  3. Капа для фіксації результатів ортопедичного лікування (Volter-Reteiner)/ Деклараційний патент на корисну модель № 8166/ЗУ/19 від 03.04.2019 Т.В. Гриньох, В.О. Гриньох Огоновський Р.З.

 

7) Участь співробітників кафедри у виданні фахових журналів.

Проф. Варес Я.Е. – “Сучасна стоматологія”, “Клінічна стоматологія”, “Львівський клінічний вісник”, “Journal of Cranio-Maxillofacial Implants Directions” (Німеччина) та  “Nemesis” (Бельгія).

Проф. Огоновський Р.З.  – «Клінічна стоматологія»

Проф. Мокрик О.Я. –«Via Stomatologiae»

 

Міжнародні стажування працівників кафедри, участь у міжнародних конференціях

Проф.Варес Я.Е.

– Теоретично-практичний курс “Кортикальна імплантація і негайне навантаження. Безмежні можливості” (Дубаї, ОАЕ, 02. 2020)

– AO CMF Principles Course (Vienna, Austria, 06.2021)

– International Implant Foundation Course  (Belgrade, Serbia, 08.2021, 10.2021, Zurich, Switzerland, 09.2021)

-“Curriculum IF de implantologia estrategica” (Zaragoza, Espana, 11.2021)

– International Implant Foundation confirms that  ” IF Curriculum on Immediate Loading in Dental  implantology ” (Belgrade, Serbia, 02.2022, 10.2022)

– 13-й навчальний семінар і майстер-клас з проблем Стратегічної імплантації та негайного навантаження (м.Будва, Чорногорія, 25-28.04.2023)

-7-а Міжнародна конференція з проблем кортико-базальної імплантації (м. Гоа, Індія, 23-25/07/2023)

– 1-ий Світовий Конгрес з проблем кортико-базальної імплантації, (Стамбул, Туреччина, 29-30.09. 2023)

– 58-ий Конгрес французького Товариства стоматологів, оральних та щелепно-лицевих хірургів, (Тулуза, Франція, 04-06/10/2023)

– 10th  Сongress of the school of dental medicine university of Zagreb (Zagreb,Croatia, 8-9.03.2024)

– IF Curriculum on Immediate Loading in Dental Implantology All-in-One-Week March 2024  (Belgrade, Serbia, 10-16.03.2024)

– Візит-професор курсу післядипломної освіти у царині імплантації з негайним навантаженням Стоматологічного коледжу Махарадж Вінаяк Глобального університету (м Джайпур, Індія) (29.04 – 02.05 2024)

Мокрик О.Я., Назаревич М.Р., Корнієнко М.М.

«Інноваційний план розвитку медичної освіти в Україні та країнах ЄС» (Польща, Люблінський медичний університет),  жовтень 2021.

9) Підготовка аспірантів та докторантів

–  Федин Ю.І. «Клінічно-рентгенологічне обгрунтування використання автологічного дентину та його композицій для заміщення післяекстракційних дефектів щелеп»

–  Слободян Р.В. «Клініко-експериментальне обґрунтування застосування гідрогелевих пов’язок при лікуванні одонтогенних флегмон та абсцесів»

10) Фотографії з активних наукових заходів, які проводились працівниками кафедри (лінк).

 

11) Візит лектор Prof. Raphael Olszewski

CV Prof Raphael Olszewski signed stamps

Наказ

3D printing in OMFS Pr Raphael Olszewski UCLouvain Brussels Belgium

CBCT in clefts and syndromes Lviv 3 december 2022

 

Студентський науково-практичний гурток кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії

Керівник наукового гуртка – доцент кафедри, к.мед.н., Вовк Володимир Юрійович,

 

 

Cтароста гуртка – студентка 4 курсу стоматологічного факультету Абабілова Софія,

https://www.facebook.com/profile.php?id=61560571033731&is_tour_completed

https://www.instagram.com/oral_surgery_lnmu?igsh=ODYxdWtsdGFscHlp

Мeта гуртка – надати студентам додаткові можливості розвитку наукового і практичного потенціалу, вміння працювати з оглядом літератури, як вітчизняної, так і закордонної,опановувати навички роботи з фантомами для подальшої правильної діагностики і лікування пацієнтів, воркшопи з клінічними кейсами.

Основні тематики наукових досліджень – обстеження пацієнтів у клініці хірургічної стоматології, анестезіологічне забезпечення, хірургія третіх молярів, зубо-зберігаючі операції, травматологія ЩЛД, передпротезна підготовка, основи дентальної імплантації,невідкладні стани.

ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ ТА РОБОТА СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВО-ПРАКТИЧНОГО ГУРТКА КАФЕДРИ ХІРУРГІЧНОЇ СТОМАТОЛОГІЇ ТА ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ХІРУРГІЇ

     З часу заснування кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії в 1960 році, одним з пріоритетних напрямків її роботи було залучення студентів до наукової та практичної співпраці. Великого значення науковій орієнтації студентства надавали перший завідувач кафедри професор О.В. Коваль та його послідовники – професори Є.В. Гоцко та І.М. Готь, та нинішній завідувач кафедри   Я.Е. Варес, які в свій час особисто відповідали за наукову роботу з молоддю. Також відповідальним за роботу студентського гуртка в свій час були асистент В. Соболєва, доцент О.Сірий, професор Огоновський Р.З., доцент О.Я. Мокрик, доцент О.З. Масна-Чала. Від 2013 року студентським науковим гуртком кафедри керує доцент кафедри, кандидат медичних наук В.Ю. Вовк.

    З лав студентського гуртка починали свій шлях у великий світ стоматологічної науки працівники кафедри професори: Я.Е. Варес,  І.М. Готь, І.Я. Ломницький, Р.З. Огоновський, В.М. Горицький; доценти: Г.І. Корнієнко, О.Я. Мокрик, В.В. Винарчук-Патерега,        А.В. Нетлюх, Н.М. Крупник, Ю.О. Медвідь, О.З. Масна-Чала; Х.Р. Погранична, В.Ю. Вовк, І.С. Сороківський, , Н.М. Сороківська, А.В. Філіпський, Ю.Б. Пастернак, асистенти Н.В. Штибель, Н.І. Патерега, а також колишній завідувач, а нині професор кафедри ортопедичної стоматології В.Ф. Макеєв та завідувач кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології факультету післядипломної освіти Ю.В. Вовк, які в свій час були керівниками гуртка та працювали викладачами на кафедрі хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії.

Щорічно у студентський гурток кафедри вступають нові перспективні студенти, які своїми корисними науковими дослідженнями доповнюють та продовжують багаторічні традиції львівської школи хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії.

Графік засідань студентського наукового гуртка та тематичний план – 

Угоди про міжнародну співпрацю

  1. ВТІ – Інститут біотехнологій  (Віторія Гастейз, Іспанія), 
  2. Клуб імплантологів Люксембурга,
  3. Міжнародний  Симпозіум  з Факторів Росту (Ніца, Франція), 
  4. Міжнародний фонд імплантологів (Мюнхен, Німеччина)
  5. KometaBioinc (Крескілл, США)
  6. University catholique  deLouvain  (UCLouvain, Бельгія) – посилання


  7. Проф.Варес Я.Е. – візит-професор курсу післядипломної освіти Стоматологічного коледжу Махарадж Вінаяк Глобального університету (м. Джайпур, Індія) – посилання



  8. Візит лектор Prof. Raphael Olszewski

 

Заходи Термін виконання Відповідальні за виконання
1. Проведення тематичних конференцій, вечорів пам’яті, круглих столів з нагоди Дня Державного Прапора України та 32- річниці Незалежності України Вересень Куратори груп
2. Облаштування інформаційних стендів присвячених Захисникам і Захисницям України Вересень Куратори груп
3. Проведення благодійної акції в межах проекту “Смілива гривня” Вересень Куратори груп
4. Проведення патріотично-виховних, просвітницьких, культурно-мистецьких заходів та круглих столів у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 рр. в Україні – геноциду Українського народу. Жовтень Куратори груп
5. Проведення санітарно-освітньої роботи у гуртожитках і конкурсу з санітарного стану кімнат гуртожитків. Жовтень Куратори груп
2. Проведення загальнонаціональної акції “Запали свічку пам’яті ” у День пам’яті жертв Голодомору Листопад Куратори груп
3. Проведення молитви у День пам’яті жертв Г олодоморів Листопад Куратори груп
4. Проведення у режимі онлайн тематичних лекцій на тему “Голодомор – геноцид Українського народу” Листопад Куратори груп
5. Перегляд архівних матеріалів, які висвітлюють події, пов’язані з геноцидом Українського народу Листопад Куратори груп
6. Проведення інформаційно-просвітницьких заходів серед іноземних студентів у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1032-1933 рр. в Україні Листопад Куратори груп
7. Сприяти участі студентів в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу науково- дослідницьких і пошукових робіт, присвячених 90-м роковинам Голодомору Грудень Куратори груп
8. Публікація матеріалів, пов’язаних з темою Голодомору 1932-1933 років в Україні Грудень Куратори груп
9. Проведення семінарів “Шляхами героїв” у академічних групах виховних годин на теми: Конвенція ООН “Про попередження злочину геноциду і покарання занього” Листопад Куратори груп

 

Соціальні мережі