Адреса
79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69 б пов.1, 4
Телефон: 2754961
Email:
На карті:
Завідувач кафедри
Чоп’як Валентина Володимирівна
доктор медичних наук, професорка, член-кореспондент НАН України
Історичним підґрунтям створення кафедри клінічної імунології та алергології та Регіонального центру алергології та клінічної імунології (РЦАКІ) у Львові був тривалий шлях розвитку і становлення клінічної імунології в Західній Україні, який значною мірою визначив професор Степан Мартинів – завідувач кафедри факультетської терапії педіатричного факультету Львівського державного медичного інституту. Саме він започаткував в 50-роках ХХ століття викладання цієї дисципліни для лікарів різних спеціальностей, зокрема гематологів, терапевтів, хірургів, акушер-гінекологів, педіатрів та відкрив імунологічну лабораторію у Львівському науково-дослідному інституті (НДІ) гематології та переливання крові, яку очолила старша наукова співробітниця Христина Синійчук. Ця лабораторія не лише займалася науковими дослідженнями, а й активно допомагала практичній медицині. Науковцями НДІ та кафедри факультетcької терапії ЛДМІ були започатковані клінічні консультації для пацієнтів з порушеною імунною системою.
Проф. Степан Мартинів створив школу клінічних імунологів та гематологів, його учні стали провідними фахівцями в галузі клінічної імунології та гематології, терапії: проф. Володимир Логінський, проф. Ярослава Виговська, доц. Зоряна Білинська, доц. Всеволод Чума, доц. Алла Копейкіна, доц. Таміла Федоренко та багато інших.
Завдяки ініціативі акад. Михайла Даниленка у 1981 р. уперше в Україні був відкритий окремий курс викладання клінічної імунології для студентів 6 курсу за напрямками субординатури: терапія, хірургія, акушерство та гінекологія, педіатрія. Його очолила досвідчена імунологиня, ст.наук.співр., к.мед.н. Христина Синійчук – учениця та названа дочка проф. Степана Мартиніва. З початку створення курсу працювала асистентом їх учениця Валентина Чопяк та здійснювала клінічну консультативну роботу в ЛОКЛ.
У 1994 р. був створений курс клінічної імунології для лікарів при кафедрі терапії № 1 факультету післядипломної освіти, завідувачкою якого в 1995 р. стала доц. Валентина Чоп’як.
У 1997 р. відновлюють викладання клінічної імунології для студентів при кафедрі факультетської терапії, який очолив ст. н.співр., к.м.н. Ярема Возниця. А першого вересня 1998 р. відбулося злиття курсів клінічної імунології та алергології факультету післядипломної освіти та студентського з утворенням кафедри клінічної імунології та алергології згідно наказу ректора Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького проф. Бориса Зіменковського № 1284 від 10.08.1998 р. та затверджене рішенням Вченої ради Університету від 01.09.1998р. Очолила кафедру д.мед.н. Валентина Чоп’як. Першими клінічними базами кафедри стали Регіональний медичний центр клінічної імунології та алергології Львівського обласного діагностичного центру , який був створений теж в червні 1998 року ( наказ), та Західноукраїнський регіональний центр дитячої імунології при Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі; згодом – ревматологічне відділення Львівської обласної клінічної лікарні (2000).
Керівницею кафедри та Центру впродовж 25 років є професорка Валентина Чоп’як. Вона – вихованка школи професора Степана Мартинова – гідно продовжує традиції, започатковані її Вчителем та плідно втілює та розвиває їх у майбутнє. Валентина Чоп’як – імунологиня, алергологиня, ревматологиня вищої кваліфікаційної категорії – користується заслуженим авторитером у наукових та клінічних колах України та світу, завдяки чому їй вдалося сформувати висококваліфікований кадровий науковий та практичний потенціал фахівців для розвитку імунологічної науки та надання імунологічної, алергологічної, ревматологічної медичної допомоги пацієнтам у всіх областях України. Основний напрям її діяльності – системні васкуліти та імунотерапія.
Було розроблено «Положення про кафедру клінічної імунології та алергології» від 7 вересня 1998 року та затверджене відділом кадрів Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького. Згідно з Положенням кафедра є базовим структурним підрозділом університету (медичного факультету № 2) та курсом факультету післядипломної освіти. Основними її завданнями є: освітня, навчально-методична, наукова, кадрова, міжнародна, видавнича, клінічна, виховна та організаційна робота. Завдання кафедри виконуються шляхом інтеграції навчання, науки і практики, повного та ефективного застосування всіх елементів навчально-виховного процесу із врахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій, інноваційних підходів у науковій роботі, доказових клінічних методів у практичній діяльності.
На сьогодні на кафедрі працює 17 викладачів, з них: завідувач кафедри – професор, доктор медичних наук, член-кор. НАН України; четверо професорів кафедри (доктори медичних та біологічних наук); два доценти; девять асистентів, серед яких шестеро – кандидати медичних наук.
Сучасні підходи до навчання студентів 5-6 курсів, інтернів, слухачів різних спеціальностей, а також спеціалізацію з імунології та алергології (доросла,дитяча), ревматології (дитяча), впродовж 25-и років здіснює проф.Анна Гаврилюк.
Особливого розвитку набула наукова робота на кафедрі за керівництва цим напрямом діяльності доц. Галини Потьомкіної та з продовженням її основних традицій проф. Світланою Зубченко. За 25 років на кафедрі було виконано 5 науково-дослідних пошукових тем, 8 фінансованих тем МОЗ України, 10 спільних тем з українськими академічними та науково-дослідними установами та 11 міжнародних проєктів з Польщею, Австрією, США, Канадою, Великою Британією на основі угод про співпрацю. З 2008 року функціонує при кафедрі імунологічна лабораторія, виконуючи сучасні імунологічні дослідження.
Міжнародну співпрацю розвиває к.мед.н. Марта Ломіковська. Кафедра приймала участь у грантовій програмі «HОRIZONT», у міжнародних та вітчизняних клінічних дослідженнях ДЕЦ МОЗ України. За цей час захищено 38 дисертацій (11 докторських, 27 кандидатських). Сформувався потужний науково-педагогічний та науково-лікувальний кадровий потенціал. Проф. Валентина Чоп’як поглиблено займалась питаннями імунорегуляції імунної відповіді в клініці та експерименті впродовж 45 років і створила наукову школу за напрямом «Імунорегуляція». Працівники кафедри виконують активну лікувальну роботу на різних клінічних базах кафедри, впроваддуючи сучасні методи імунодіагностики та імунотерапії. Цей напрямок роботи незмінно очолює доц.Христина Ліщук-Якимович
П рацівники кафедри є членами міжнародних європейських, світових фахових організацій, завжди активно беруть участь у міжнародних конгресах, форумах, конференціях, симпозіумах.
Упродовж роботи кафедри були видані: 12 підручників; 21 навчальний посібник; 30 методичних розробок семінарських, практичних занять та самостійної роботи для студентів, лікарів-інтернів, лікарів-слухачів. Навчальна література є у вільному доступі в кафедральній бібліотеці і видається на період навчання, а також розміщена на сайті кафедри
За 25 років видавнича діяльність кафедри була особливо потужною. Кафедра підтримує видання журналу «Праці Наукового товариства ім. Шевченка. Медичні науки», який входить у міжнародну наукометричну бібліографічну і реферативну базу даних Scopus Elsevier.
Завідувачка кафедри
Чоп’як Валентина Володимирівна
доктор медичних наук, професорка, член-кореспондент НАН України
Закінчила Львівський Державний медичний інститут з відзнакою за спеціальністю «Педіатрія» (1981), докторантуру за спеціальністю «Терапія» (1996-1998). Кандидатка медичних наук (1985). Докторка медичних наук за спеціальністю «Клінічна імунологія». Тема докторської дисертації: «Системні васкуліти: механізми розвитку та підходи до імунотерапії» (1998).
Доцентка кафедри патофізіології (1992). Професорка кафедри клінічної імунології та алергології (2001).
Вищі кваліфікаційні категорії: «Клінічної імунологія», «Алергологія», «Терапія», «Ревматологія». Спеціалізації: «Дитяча імунологія», «Дитяча алергологія», «Організація охорони здоров’я», « Дитяча ревматологія».
Головна позаштатна спеціалістка з клінічної імунології УОЗ Львівської області (1991-2004). Головнапозаштатна спеціалістка з клінічної імунології (2004-2017), алергології (2012-2017). Експертка МОЗ з клінічної імунології (2019-2023). Член Центрального формулярного комітету МОЗ України (з 2009 р.), Державного експертного центру МОЗ України (2012-2019), замісниця Голови експертної комісії ДЕЦ МОЗ України «Імуномодулюючі та антиалергічні препарати» (2016-2019), консультантка ДЕЦ (з 2019 р.). Член атестаційної комісії МОН України (2019-2021). Член комісії з науки МОЗ України (з 2018 р.).Голова лікарської комісії НТШ з 2018 року, член Президії НТШ ( 2020).
Науково-педагогічний та клінічний стаж – 42 роки.
Авторка 928 наукових і навчально-методичних праць, серед них 11 підручників, 15 монографій, 20 навчальних посібників, 19 патентів, 2 свідоцтва на авторський твір, 8 методичних рекомендацій, затверджених МОЗ України, 48 інформаційних листів, 14 випусків Державного формуляру (розділ «Імуномодулятори та протиалергічні засоби») 19 протоколів, 10 національних настанов/протоколів/стандартів за фахом «Клінічна імунологія» та «Алергологія».Заслужена лікарка України (2006).
Заслужена професорка ЛНМУ імені Данила Галицького (2013). Лауреатка Державної премії України в галузі науки і техніки (2019).Почесна амбасадорка Львова (2020). Дійсний член НТШ (2022). Почесна професорка військово-історичних наук Міжнародної Академії Козацтва (2019). Член НАН України (2023).
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Гаврилюк Анна Мирославівна
доктор біологічних наук, професорка
У 1982 р. закінчила біологічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка за спеціальністю «Мікробіологія».
Кандидатка біологічних наук за спеціальністю «Алергологія та імунологія». Тема кандидатської дисертації: «Функціональна та метаболічна активність Т-лімфоцитів при хронічних хворобах печінки» (1990). Докторка біологічних наук за спеціальністю «Імунологія». Тема докторської дисертації: «Механізми формування імунозалежного непліддя в осіб чоловічої статі з органоспецифічними та системними автоімунними хворобами» (2017).
З березня 1983 р. до вересня 1993 р. у радіоімунологічній лабораторії кафедри факультетської хірургії Львівського державного медичного інституту. З вересня 1993 р. до вересня 1998 р. працювала лікаркою-лаборанткою-імунологинею відділення імунологічної діагностики Львівського обласного діагностичного центру. Від вересня 1998 р. працює на кафедрі клінічної імунології та алергології ЛНМУ імені Данила Галицького, спочатку асистенткою, з 2000 р. – доценткою, з 2019 р. – професоркою.
Відповідальна за навчальну роботу кафедри.
Науково-педагогічний стаж – 39 років. Лікувальний стаж – 29 років.
Авторка 270 наукових і навчально-методичних праць, серед них 5 підручників, 20 навчальних посібників та розробок циклів, 5 патентів, а також 3 раціоналізаторські пропозиції, 1 методична рекомендація, затверджена МОЗ України, 13 інформаційних листів; 5 розділів у іноземних монографіях, 117 статей, 109 тез.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Зубченко Світлана Олександрівна
доктор медичних наук, професорка
У 1989 р. закінчила Львівський державний медичний інститут, санітарно-гігієнічний факультет за спеціальністю «Санітарія, гігієна, епідеміологія» з присвоєнням кваліфікації «Лікар-гігієніст, епідеміолог».
У 2012 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Фізіологічні аспекти стану імунної системи студентської молоді». У 2021 р. захистила докторську дисертацію на тему: «Алергічні хвороби та хронічна Епштейна-Барр вірусна інфекція».
Спеціалізації: «Клінічна імунологія» (вища категорія), «Алергологія», «Дитяча алергологія», «Пульмонологія» (перша категорія).
З 2013 р. – на посаді асистентки кафедри клінічної імунології та алергології ЛНМУ імені Данила Галицького, з 2018 р. – на посаді доцентки, а з 2023 р. – професорки кафедри.
Науково-педагогічний стаж – 32 роки. Лікувальний стаж – 15 років. Відповідальна за наукову роботу кафедри та студентський науковий гурток.
Авторка 92 статей у професійних вітчизняних та іноземних медичних журналах (з них у журналах, що індексуються у Scopus – 11, Web of Science – 7), 44 тез; співавторка 2 посібників, 5 інформаційних листів, 12 методичних рекомендацій, розділів у 6 підручниках.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Бойко Ярина Євгенівна
доктор медичних наук, професорка
Закінчила педіатричний факультет Львівського державного медичного університету за спеціальністю «Педіатрія».
Кандидатка медичних наук за спеціальністю «Гематологія та трансфузіологія». Тема кандидатської дисертації: «Особливості пошкодження печінки у дітей з гострою лімфобластною лейкемією в процесі протокольної терапії» (2001). Докторка медичних наук за спеціальністю «Імунологія та алергологія». Тема докторської дисертації: «Система цитокін-рецептор-антагоніст у механізмах розвитку, прогнозуванні та лікуванні різних варіантів ювенільного ревматоїдного артриту» (2015).
Вищі кваліфікаційні категорії: «Дитяча кардіоревматологія» та «Дитяча імунологія». Спеціалізація: «Ревматологія».
З 1998 р. викладає на кафедрі клінічної імунології та алергології Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького. З 2005 р. працювала доценткою, а з 2017 р. – професоркою кафедри клінічної імунології та алергології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Науково-педагогічний стаж – 25 років. Лікувальний стаж – 29 років.
Авторка 144 друкованих праць у професійних медичних журналах та 3-х монографій.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Потьомкіна Галина Олександрівна
кандидат медичних наук, доцентка
У 1977 р. закінчила з відзнакою Львівський державний медичний інститут за спеціальністю «Педіатрія». У 1985-1987 рр. навчалась в ординатурі за спеціальністю «Гематологія та трансфузіологія».
Кандидатка медичних наук. Тема кандидатської дисертації: «Імунофенотипічна характеристика мононуклеарних клітин крові хворих хронічними мієлопроліферативними захворюваннями» (1994).
Перші кваліфікаційні категорії: «Гематологія», «Лікар-педіатр». Вищі кваліфікаційні категорії: «Клінічна лабораторна діагностика», «Клінічна імунологія», «Алергологія». Спеціалізація: «Дитяча імунологія», «Дитяча алергологія».
Керівниця Центру МОЗ України з питань інфекційної безпеки донорської крові, її компонентів та виготовлених з них препаратів крові (1987-2000).
У 2000-2003 рр. – асистентка кафедри клінічної імунології та алергології ЛНМУ імені Данила Галицького; у 2003-2014 рр. – доцентка цієї ж кафедри. З 2014 до 2016 р. виконувала обов’язки завідувачки кафедри клінічної імунології та алергології; у 2016-2022 рр. – доцентка кафедри клінічної імунології та алергології.
Науково-педагогічний стаж – 35 років. Лікувальний стаж – 49 років.
Авторка понад 250 наукових і навчально-методичних праць, серед них 2 монографій, 8 навчальних посібників, 5 патентів, 6 методичних розробок, 19 інформаційних листів.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Ліщук-Якимович Христина Олександрівна
кандидат медичних наук, доцентка
У 2003 рр. закінчила Львівський національний медичнй університет імені Данила Галицького за спеціальністю «Лікувальна справа».
Кандидатка медичних наук за спеціальністю «Імунологія та алергологія». Тема кандидатської дисертації: «Клінічні та імунологічні особливості еозинофільного синдрому у хворих на бронхіальну астму та системні васкуліти» (2011).
Вища кваліфікаційна категорія: «Клінічна імунологія». Перші кваліфікаційні категорії: «Алергологія», «Ревматологія». Друга кваліфікаційна категорія: «Терапія».
Спеціалізація: «Дерматовенерологія».
З 2006 до 2013 р. була асистенткою кафедри клінічної імунології та алергології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького. З 2013 р. по даний час – доцентка кафедри клінічної імунології та алергології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Науково-педагогічний стаж – 18 років. Лікувальний стаж – 19 років.
На кафедрі клінічної імунології та алергології відповідає за лікувальну роботу.
Авторка: 142 друкованих наукових робіт у фахових вітчизняних та іноземних виданнях, з них: статей – 30, тез – 78, інформаційних листів – 5, методичних розробок – 9, патентів на корисну модель – 2, підручників – 2, посібників – 3.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Головин Роксоляна Романівна
асистентка
Закінчила Львівський Державний медичний інститут за спеціальністю «Педіатрія» (1986-1992). Львівський НДІ спадкової патології, клінічна ординатура за спеціальністю «Педіатрія» (1992-1994).
Вища кваліфікаційна категорія: «Дитяча алергологія». Спеціалізація: «Дитяча імунологія».
Дитяча алергологиня Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» (1996-2021), медичного центру «Твоя Клініка» (з 2021 р.).
Асистентка кафедри клінічної імунології та алергології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (з 2003 р.).
У 2002-2017 рр. – головна дитяча алергологиня ДОЗ ЛОДА.
Науково-педагогічний стаж – 19 років. Лікувальний стаж – 30 років.
Авторка 2 підручників, 2 посібників, 9 статей, 25 тез, 1 інформаційного листа.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Горбаль Наталя Миронівна
кандидат медичних наук, асистентка
У 2013 р. закінчила медичний факультет Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Кандидатка медичних наук за спеціальністю «Імунологія та алергологія». Тема кандидатської дисертації: «Особливості імунної відповіді у пацієнтів із системними захворюваннями сполучної тканини за умов реактивованої герпетичної інфекції першого типу та тактика їх ведення» (2021).
Спеціалізації: «Ревматологія», «Імунологія», «Терапія», «Ультразвукова діагностика».
З 2015 до 2019 р. працювала старшою лаборанткою кафедри клінічної імунології та алергології ЛНМУ імені Данила Галицького, а з 2019 р. – асистентка цієї ж кафедри. З 2015 до 2018 р. – наукова співробітниця імунологічної лабораторії.
Науково-педагогічний стаж – 9 років. Лікувальний стаж – 4 роки.
Авторка 14 статей, 1 монографії.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Личковська Натала Едуардівна
кандидат медичних наук, асистентка
Закінчила з відзнакою Львівський Державний медичний інститут за спеціальністю «Лікувальна справа» (1993-1999).
Кандидатка медичних наук за спеціальністю «Патологічна фізіологія». Тема кандидатської дисертації: «Активізаційно-ензиматичні та фенотипічні особливості лімфоцитів у хворих із запальною патологією суглобів» (2016).
Вища кваліфікаційна категорія: «Ревматологія». Спеціалізація: «Клінічна імунологія».
З 2001 р. по даний час – лікарка-ревматологиня вищої кваліфікаційної категорії КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня»
Асистентка кафедри клінічної імунології та алергології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (2003-2005, 2011 – і дотепер).
Науково-педагогічний стаж – 13 років. Лікувальний стаж – 23 років.
Авторка 25 друкованих наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних фахових виданнях: статті – 14 (зокрема у зарубіжних – 2), тези – 10.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Ломіковська Марта Павлівна
кандидат медичних наук, асистентка
У 2002 р. з відзнакою закінчила Львівський національний медичний університет за спеціальністю «Лікувальна справа».
У 2021 р. захистила кандидатську дисертацію за темою: «Імунопатогенез інфекційного реактивного артриту на тлі активованих облігатних інфекцій (Chlamydia trachomatis та Епштейна-Барр вірус), тактика ведення хворих» та здобула звання кандидатки медичних наук за спеціальністю «Імунологія та алергологія».
Отримала спеціалізації: «Клінічна імунологія», «Алергологія», «Ревматологія», «Дитяча алергологія».
З 2011 р. – старшою лаборанткою кафедри клінічної імунології та алергології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, а з 2013 р. – асистенткою цієї ж кафедри.
Науково-педагогічний стаж – 11 років. Лікувальний стаж – 20 років.
Авторка 52 наукових і навчально-методичних праць, серед них 2 підручника, 5 навчальних посібників, 2 патенти, 4 інформаційні листи.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Надіжко Олена Миколаївна
асистентка
У 2001 р. закінчила Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького за спеціальністю «Лікувальна справа».
З 2022 р. навчається в аспірантурі на кафедрі клінічної імунології та алергології ЛНМУ імені Данила Галицького.
З 2002 р. працює старшою лаборанткою кафедри клінічної імунології та алергології ЛНМУ імені Данила Галицького, а з 2014 р. – асистенткою цієї кафедри.
Загальний стаж – 22 роки.
Співавторка 10 друкованих наукових праць, 2 підручників, 3 методичних рекомендації,
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Пукаляк Роман Михайлович
кандидат медичних наук, асистент
У 2000 р. закінчив Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького за спеціальністю «Лікувальна справа».
Кандидат медичних наук за спеціальністю «Імунологія та алергологія». Тема кандидатської дисертації: «Особливості імунодефіцитних порушень у хворих на герпес вірусну інфекцію першого та другого типів» (2010).
Від 2006 р. по даний час – асистент кафедри клінічної імунології та алергології. У 2010-2018 – головний лікар Львівського обласного клінічного діагностичного центру». Від 2018 р. і дотепер обіймає посаду директора КНП ЛОР «Львівський обласний клінічний діагностичний центр».
Загальний стаж – 32 роки.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Синенький Омелян Володимирович
кандидат медичних наук, асистент
У 1998 р. закінчив медичний факультет Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Кандидат медичних наук за спеціальністю «Ревматологія». Тема кандидатської дисертації: «Вплив дефіциту вітаміну Д на перебіг ревматоїдного артриту та шляхи його корекції» (2017).
Спеціалізації: «Ревматологія», «Імунологія».
У 1999-2001 рр. – лікар-імунолог РЦАКІ. З 2004 р. – асистент кафедри клінічної імунології та алергології; у 2000-2011 рр. – лікар-ревматолог ревматологічного відділення КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня». З 2011 р. – завідувач ревматологічного відділення КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня.
Науково-педагогічний стаж – 19 років. Лікувальний стаж – 25 років.
Автор 32 статей.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Толох Ольга Степанівна
асистентка
Закінчила з відзнакою 2-й Московський медичний інститут ім. М. І. Пирогова за спеціальністю «Лікувальна справа» (1979-1985). 2-й Московський медичний інститут ім. М. І. Пирогова, клінічна ординатура за фахом «Внутрішні хвороби» (1985-1987). Клінічна ординатура (1985-1987).
Вища кваліфікаційна категорія: «Пульмонологія».
У 1991-2008 рр. – лікарка-пульмонологиня діагностичного відділення Львівського регіонального фтизіо-пульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру. З 2008 р. – завідувачка діагностично-пульмонологічного (надалі 2-го пульмонологічного) відділення Львівського регіонального фтизіо-пульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру (КНП ЛОР «Центр легеневого здоров’я»).
З 2001 р. – асистентка кафедри клінічної імунології та алергології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Науково-педагогічний стаж – 21 рік. Лікувальний стаж – 37 років.
Автор 32 статей.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Толстяк Ярослав Федорович
кандидат медичних наук, асистент
Закінчив з відзнакою Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, медичний факультет № 2 за спеціальністю «Лікувальна справа» (2000-2006).
Кандидат медичних наук. Тема дисертації: «Клініко-імунологічна діагностика у хворих на системний червоний вовчак» (2016).
Вища кваліфікаційна категорія із спеціальності: «Клінічна імунологія» (2023). Спеціалізації: «Алергологія», «Внутрішня медицина», «Ревматологія».
З 2011 р. – молодший науковий співробітник кафедри клінічної імунології та алергології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Від 2013 р. до сьогодні – асистент кафедри клінічної імунології та алергології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Науково-педагогічний стаж – 17 років. Лікувальний стаж – 17 років.
Є автором 68 друкованих праць у професійних медичних журналах та книжках. Автор 3 підручників, 4 посібників, 3 монографій (зокрема 2 закордонних), 31 статті, 27 тез та 1 патенту на корисну модель.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Кріль Ірина Йосипівна
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник, старший лаборант
У 2005 р. закінчила біологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка за спеціальністю «Мікробіологія та імунологія».
З 2004 р. Кріль І. Й. працює старшою лаборанткою кафедри клінічної імунології та алергології. Науково-педагогічний стаж – 18 років.
Є автором 45 статей з них , Scopus: 19, Web of Science: 13.
Google Scholar | ORCID | WoS |
Силабус дисципліни «Клінічна імунологія та алергологія»
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», 222 «Медицина», другий (магістерський) рівень вищої освіти, денна форма
Опис навчальної дисципліни (анотація):
Навчальна дисципліна «Клінічна імунологія та алергологія» на V-му році навчання: а) закладає фундамент для засвоєння студентами знань з профільних клінічних професійно-практичних дисциплін; б) формує уміння застосовувати знання з клінічної імунології та алергології у процесі подальшого навчання та професійній діяльності відповідно до принципів доказової медицини.
Навчальна дисципліна «клінічна імунологія та алергологія» (1,5 кредити) за спеціальністю «Медицина» вивчається студентами на V-му курсі.
Тематика та зміст курсу
Структура навчальної дисципліни
№ | Тема | Лекції | Пр. зан. | СРС | Самостійна робота |
Змістовий розділ 1. Основи клінічної імунології та алергології | Самостійне обстеження хворого, виявлення характерних симптомів та синдромів імуно- та алергопатології, оцінка результатів загальноклінічних та імунологічних лабораторних досліджень. Обґрунтування клінічного діагнозу. Призначення імунотропної та антиалергічної терапії. Підготовка доповіді у вигляді мультимедійної презентації на заняття по темі самостійної роботи. |
||||
1 день | Тема 1. Структура і принципи функціонування імунної системи. Вікова імунологія | 2 | 2 | 6 | |
Тема 2. Оцінка стану імунної системи | 2 | ||||
Змістовий розділ 2. Імунодефіцитні захворювання та імунозалежна патологія | |||||
2 день | Тема 3. Основні принципи терапії імунозалежних хвороб | 2 | 6 | ||
Тема 4. Імунодіагностика та імунотерапія трансплантаційних хворих | 2 | ||||
3 день | Тема 5. Природжені та набуті імунодефіцитні захворювання. ВІЛ/СНІД, SARS-CoV-2/COVID-19 | 2 | 2 | 6 | |
Тема 6. Автоімунні хвороби (імунодіагностика, імунотерапія) | 1 | 2 | |||
Змістовий розділ 3. Алергічні захворювання | |||||
4 день | Тема 7. Атопічні хвороби: імунопатогенез, клініка, діагностика, лікування | 1 | 2 | 4 | |
Тема 8. Гострі алергічні стани | 1 | ||||
Залік | |||||
Всього: кредитів ECTS -1,5; Годин – 45 |
6 | 17 | 22 |
Тематичний план лекцій
№ з/п |
Назва теми | Кількість годин |
1. | Завдання клінічної імунології та алергології. Оцінка стану імунної системи. Вікова імунологія | 2 |
2. | Імунодефіцитні хвороби. Інфекція SARS-CoV-2 та ВІЛ-інфекція: діагностика, лікування, профілактика | 2 |
3. | Автоімунні та алергічні хвороби: клініка, діагностика та лікування | 2 |
Всього годин | 6 |
Тематичний план практичних занять
№ з/п |
Назва теми | Кількість годин |
1. | Структура і принципи функціонування імунної системи. Вікова імунологія. | 2 |
2. | Оцінка стану імунної системи людини | 2 |
3. | Основні принципи терапії імунозалежних хвороб | 2 |
4. | Імунодіагностика та імунотерапія трансплантаційних хворих | 2 |
5. | Природжені та набуті імунодефіцитні захворювання. ВІЛ/СНІД, SARS-CoV-2/ COVID-19 | 2 |
6. | Автоімунні хвороби (імунодіагностика, імунотерапія) | 2 |
7. | Атопічні хвороби: імунопатогенез, клініка, діагностика, лікування | 2 |
8. | Гострі алергологічні стани | 1 |
Залік | 2 | |
Всього годин | 17 |
Тематичний план самостійної роботи студентів
№ з/п |
Тема | Кількість годин | Види контролю |
1. | Основні типи регуляції імунної відповіді | 6 | Поточний та підсумковий контроль Доповідь студента на практичному занятті та/або практичній конференції Поточний контроль на практичних заняттях |
2. | Основи протиінфекційного імунітету. Герпетичні імунотропні інфекції: клініка, діагностика, імунотерапія | 6 | |
3. | Біологічна терапія автоімунних хвороб | 6 | |
4. | Сучасні методи імунотерапії у лікуванні алергічних хвороб | 4 | |
Всього годин | 22 |
Силабус дисципліни «Клінічна імунологія та алергологія»
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», 228 «Педіатрія», другий (магістерський) рівень вищої освіти, денна форма
Опис навчальної дисципліни (анотація):
Навчальна дисципліна «Клінічна імунологія та алергологія» на V-му році навчання: а) закладає фундамент для засвоєння студентами знань з профільних клінічних професійно-практичних дисциплін; б) формує уміння застосовувати знання з клінічної імунології та алергології у процесі подальшого навчання та професійній діяльності відповідно до принципів доказової медицини.
Навчальна дисципліна «клінічна імунологія та алергологія» (1,5 кредити) за спеціальністю «Педіатрія» вивчається студентами на V-му курсі.
Тематика та зміст курсу
Структура навчальної дисципліни
№ | Тема | Лекції | Пр. зан. | СРС | Самостійна робота |
Змістовий розділ 1. Основи клінічної імунології та алергології | Самостійне обстеження хворого, виявлення характерних симптомів та синдромів імуно- та алергопатології, оцінка результатів загальноклінічних та імунологічних лабораторних досліджень. Обґрунтування клінічного діагнозу. Призначення імунотропної та антиалергічної терапії. Підготовка доповіді у вигляді мультимедійної презентації на заняття по темі самостійної роботи. |
||||
1 день | Тема 1. Структура і принципи функціонування імунної системи. Вікова імунологія | 2 | 2 | 6 | |
Тема 2. Оцінка стану імунної системи | 2 | ||||
Змістовий розділ 2. Імунодефіцитні захворювання та імунозалежна патологія | |||||
2 день | Тема 3. Основні принципи терапії імунозалежних хвороб | 2 | 6 | ||
Тема 4. Імунодіагностика та імунотерапія трансплантаційних хворих | 2 | ||||
3 день | Тема 5. Природжені та набуті імунодефіцитні захворювання. ВІЛ/СНІД, SARS-CoV-2/COVID-19 | 2 | 2 | 6 | |
Тема 6. Автоімунні хвороби (імунодіагностика, імунотерапія) | 1 | 2 | |||
Змістовий розділ 3. Алергічні захворювання | |||||
4 день | Тема 7. Атопічні хвороби: імунопатогенез, клініка, діагностика, лікування | 1 | 2 | 4 | |
Тема 8. Гострі алергічні стани | 1 | ||||
Залік | |||||
Всього: кредитів ECTS -1,5; Годин – 45 |
6 | 17 | 22 |
Тематичний план лекцій
№ з/п |
Назва теми | Кількість годин |
1. | Завдання дитячої імунології та алергології. Оцінка стану імунної системи. Вікова імунологія | 2 |
2. | Імунодефіцитні хвороби в дітей. Інфекція SARS-CoV-2 та ВІЛ-інфекція: діагностика, лікування, профілактика | 2 |
3. | Автоімунні та алергічні хвороби в дітей: клініка, діагностика та лікування | 2 |
Всього годин | 6 |
Тематичний план практичних занять
№ з/п |
Назва теми | Кількість годин |
1. | Структура і принципи функціонування імунної системи дитини. Вікова імунологія. | 2 |
2. | Оцінка стану імунної системи дитини | 2 |
3. | Основні принципи терапії імунозалежних хвороб | 2 |
4. | Імунодіагностика та імунотерапія трансплантаційних хворих в педіатрії | 2 |
5. | Природжені та набуті імунодефіцитні захворювання в дітей. ВІЛ/СНІД, SARS-CoV-2/ COVID-19 | 2 |
6. | Автоімунні хвороби в дітей (імунодіагностика, імунотерапія) | 2 |
7. | Атопічні хвороби: імунопатогенез, клініка, діагностика, лікування | 2 |
8. | Гострі алергологічні стани в педіатричній практиці | 1 |
Залік | 2 | |
Всього годин | 17 |
Тематичний план самостійної роботи студентів
№ з/п |
Тема | Кількість годин | Види контролю |
1. | Основні типи регуляції імунної відповіді у дітей | 6 | Поточний та підсумковий контроль Доповідь студента на практичному занятті та/або практичній конференції Поточний контроль на практичних заняттях |
2. | Основи протиінфекційного імунітету і дітей. Герпетичні імунотропні інфекції: клініка, діагностика, імунотерапія | 6 | |
3. | Біологічна терапія автоімунних хвороб в педіатричній практиці | 6 | |
4. | Сучасні методи імунотерапії у лікуванні алергічних хвороб в педіатричній практиці | 4 | |
Всього годин | 22 |
Силабус дисципліни ВБ 1.87 « Імунодіагностика, імунотерапія, імунопрофілактика COVID-19»
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», 222 «Медицина», другий (магістерський) рівень вищої освіти, денна форма
Опис навчальної дисципліни (анотація):
Курс за вибором «Імунодіагностика, імунотерапія, імунопрофілактика COVID-19» вивчається на VI курсі навчання в обсязі 3 кредитів (90 год). Програму навчальної дисципліни «Імунодіагностика, імунотерапія, імунопрофілактика COVID-19» розроблено з урахуванням сучасних тенденцій в умовах формування нових соціально-економічних відносин у суспільстві, на основі системного погляду на сучасні тенденції медицини.
Навчальний курс «Імунодіагностика, імунотерапія, імунопрофілактика COVID-19»: а) базується на знаннях, отриманих студентами при вивченні медичної біології, нормальної та патологічної фізіології, нормальної та патологічної анатомії, гістології, мікробіології, фармакології, епідеміології, терапії, педіатрії, інфекційних хвороб та інтегрується з цими дисциплінами; б) закладає основи формування студентами умінь та навичок, які визначаються кінцевими цілями вивчення сучасних аспектів вакцинології як самостійної дисципліни та можуть бути використані студентами при вивченні терапії, педіатрії, інфекційних хвороб та інших клінічних дисциплін на VI курсі та у професійній діяльності.
Навчальна дисципліна «Імунодіагностика, імунотерапія, імунопрофілактика COVID-19» (3,0 кредити) за спеціальності «Медицина» вивчається магістрами на VІ-му році навчання.
Тематика та зміст курсу
Структура навчальної дисципліни
№ | Тема | Лекції | Пр. зан. | СРС | Самостійна робота |
1. | Епідеміологія, етіологія та імунопатогенез COVID-19 | – | 6 | 16 | Самостійне обстеження хворого, виявлення характерних симптомів основних імунопатологічних синдромів, оцінка результатів загальноклінічних та імунологічних лабораторних досліджень. Обґрунтування клінічного діагнозу. Призначення імунотропної терапії. Підготовка доповіді у вигляді мультимедійної презентації на заняття по темі самостійної роботи. |
2. | Клінічні аспекти COVID-19 | – | 2 | 2 | |
3. | Діагностичний пошук при COVID-19, імунодіагностика COVID-19 | – | 6 | 4 | |
4. | Диференційна діагностика COVID- 19 | – | 2 | 0 | |
5. | Алгоритм лікування COVID-19 | – | 6 | 10 | |
6. | Особливості імунотерапії COVID-19 | – | 2 | 0 | |
7. | Імунопрофілактика COVID-19 | – | 2 | 6 | |
8. | Ускладнення COVID-19 | – | 4 | 12 | |
9. | Вакцинація імуноскомпроментованих осіб проти COVID-19 | – | 2 | 2 | |
10. | Особливості COVID-19 | – | 2 | 2 | |
Залік | 2 | ||||
Всього: кредитів ECTS -3,0; Годин – 90 |
– | 36 | 54 |
Тематичний план практичних занять
№ з/п |
Назва теми | Кількість годин |
1. | Епідеміологія, етіологія та імунопатогенез COVID-19 | 2 |
2. | Будова вірусу SARS-CoV-2 | 2 |
3. | «Цитокіновий шторм» і COVID-19 | 2 |
4. | Клінічні аспекти COVID-19 | 2 |
5. | Імунодіагностика COVID-19 | 2 |
6. | Інструментальні обстеження при COVID-19 | 2 |
7. | Диференційний діагноз COVID-19 | 2 |
8. | Підходи до ведення пацієнтів з COVID-19 | 2 |
9. | Таргетна терапія COVID-19 | 2 |
10. | Імуномодулююча терапія COVID-19 | 2 |
11. | Протизапальна терапія (кортикостероїди) у хворих на COVID-19 | 2 |
12. | Застосування прямої імуносупресивної терапії (тоцилізумаб, інфюксимаб, інгібітори кіназ) при COVID-19 | 2 |
13. | Ускладнення COVID-19 | 2 |
14. | Постгострий COVID- 19 (довгий COVID-19) | 2 |
15. | Імунопрофілактика COVID-19 | 2 |
16. | Вакцинація імунокомпроментованих пацієнтів проти COVID-19 | 2 |
17. | Особливості COVID-19 у дітей | 2 |
18. | Залік | 2 |
Всього годин | 36 |
Тематичний план самостійної роботи магістрів
№ з/п |
Тема | Кількість годин | Види контролю |
1. | Етапи потрапляння вірусу в клітину людини | 2 | Поточний та підсумковий контроль Доповідь студента на практичному занятті та/або практичній конференції Поточний контроль на практичних заняттях |
2. | Фактори вродженого імунітету і COVID-19 | 2 | |
3. | Фактори адаптивного імунітету і COVID-19 | 2 | |
4. | Індукція Т- клітинної відповіді при COVID-19 | 2 | |
5. | Хронологія адаптивної імунної відповіді при COVID-19 | 2 | |
6. | Динаміка інфікування по відношенню до симптомів COVID-19 | 2 | |
7. | Фактори вірусної передачі SARS-Cov-2 | 2 | |
8. | Патофізіологія COVID-19 | 2 | |
9. | Клінічна класифікація COVID-19 | 2 | |
10. | Діагностичний пошук при COVID-19 | 2 | |
11. | Імунологічні дослідження у пацієнтів з COVID-19 | 2 | |
12. | Серцево-судинні ускладнення COVID-19 | 2 | |
13. | Неврологічні ускладнення COVID-19 | 2 | |
14. | Пост-COVID-19 синдром та ураження шкіри | 2 | |
15. | Шлунково-кишкові ускладнення при COVID-19 | 2 | |
16. | Пост-COVID-19 синдром та ревматологічні прояви | 2 | |
17. | Ускладнення, пов’язані з вагітністю при COVID-19 | 2 | |
18. | Дитячий мультисистемний запальний синдром | 2 | |
19. | Алгоритм лікування COVID-19 | 2 | |
20. | Імунотропна патогенетична терапія у хворих на COVID-19 | 2 | |
21. | Імуномодулююча терапія (препарати ВВІГ) та COVID-19 | 2 | |
22. | Антикоагулянтна терапія у пацієнтів з COVID-19 | 2 | |
23. | Розробка специфічних антивірусних препаратів при COVID-19 | 2 | |
24. | Перспективи застосування специфічного гіперімунного імуноглобуліну при COVID-19 | 2 | |
25. | Вакцини проти COVID-19 | 2 | |
26. | Вакцинація проти COVID-19 пацієнтів з алергічними хворобами | 2 | |
27. | Особливості імунопрофілактики проти COVID-19 пацієнтів з автоімунними хворобами | 2 | |
Всього годин | 54 |
Силабус ВБ 1.87 «Медицина»
Силабус дисципліни ВБ 1.87 « Імунодіагностика, імунотерапія, імунопрофілактика COVID-19»
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», 228 «Педіатрія», другий (магістерський) рівень вищої освіти, денна форма
Опис навчальної дисципліни (анотація):
Курс за вибором «Імунодіагностика, імунотерапія, імунопрофілактика COVID-19» вивчається на VI курсі навчання в обсязі 3 кредитів (90 год). Програму навчальної дисципліни «Імунодіагностика, імунотерапія, імунопрофілактика COVID-19» розроблено з урахуванням сучасних тенденцій в умовах формування нових соціально-економічних відносин у суспільстві, на основі системного погляду на сучасні тенденції медицини.
Навчальний курс «Імунодіагностика, імунотерапія, імунопрофілактика COVID-19»: а) базується на знаннях, отриманих студентами при вивченні медичної біології, нормальної та патологічної фізіології, нормальної та патологічної анатомії, гістології, мікробіології, фармакології, епідеміології, терапії, педіатрії, інфекційних хвороб та інтегрується з цими дисциплінами; б) закладає основи формування студентами умінь та навичок, які визначаються кінцевими цілями вивчення сучасних аспектів вакцинології як самостійної дисципліни та можуть бути використані студентами при вивченні терапії, педіатрії, інфекційних хвороб та інших клінічних дисциплін на VI курсі та у професійній діяльності.
Навчальна дисципліна «Імунодіагностика, імунотерапія, імунопрофілактика COVID-19» (3,0 кредити) за спеціальності «Педіатрія» вивчається магістрами на VІ-му році навчання.
Тематика та зміст курсу
Структура навчальної дисципліни
№ | Тема | Лекції | Пр. зан. | СРС | Самостійна робота |
1. | Епідеміологія, етіологія та імунопатогенез COVID-19 | – | 6 | 16 | Самостійне обстеження хворого, виявлення характерних симптомів основних імунопатологічних синдромів, оцінка результатів загальноклінічних та імунологічних лабораторних досліджень. Обґрунтування клінічного діагнозу. Призначення імунотропної терапії. Підготовка доповіді у вигляді мультимедійної презентації на заняття по темі самостійної роботи. |
2. | Клінічні аспекти COVID-19 у педіатричних пацієнтів | – | 2 | 2 | |
3. | Діагностичний пошук при COVID-19, імунодіагностика COVID-19 у дітей | – | 6 | 4 | |
4. | Диференційна діагностика COVID- 19 | – | 2 | 0 | |
5. | Алгоритм лікування COVID-19 у дітей | – | 6 | 10 | |
6. | Особливості імунотерапії COVID-19 у педіатричних пацієнтів | – | 2 | 0 | |
7. | Імунопрофілактика COVID-19 у дітей | – | 2 | 6 | |
8. | Ускладнення COVID-19 у дітей | – | 4 | 12 | |
9. | Вакцинація імуноскомпроментованих осіб дитячого віку проти COVID-19 | – | 2 | 2 | |
10. | Особливості COVID-19 у дітей | – | 2 | 2 | |
Залік | 2 | ||||
Всього: кредитів ECTS -3,0; Годин – 90 |
– | 36 | 54 |
Тематичний план практичних занять
№ з/п |
Назва теми | Кількість годин |
1. | Епідеміологія, етіологія та імунопатогенез COVID-19 | 2 |
2. | Будова вірусу SARS-CoV-2 | 2 |
3. | «Цитокіновий шторм» і COVID-19 | 2 |
4. | Клінічні аспекти COVID-19 у дітей | 2 |
5. | Імунодіагностика COVID-19 у дітей | 2 |
6. | Інструментальні обстеження при COVID-19 серед педіатричних пацієнтів | 2 |
7. | Диференційний діагноз COVID-19 | 2 |
8. | Підходи до ведення педіатричних пацієнтів з COVID-19 | 2 |
9. | Таргетна терапія COVID-19 у дітей | 2 |
10. | Імуномодулююча терапія COVID-19 у дітей | 2 |
11. | Протизапальна терапія (кортикостероїди) у педіатричних хворих на COVID-19 | 2 |
12. | Застосування прямої імуносупресивної терапії (тоцилізумаб, інфюксимаб, інгібітори кіназ) при COVID-19 у дітей | 2 |
13. | Ускладнення COVID-19 у дітей | 2 |
14. | Постгострий COVID- 19 (довгий COVID-19) | 2 |
15. | Імунопрофілактика COVID-19 у дітей | 2 |
16. | Вакцинація імунокомпроментованих педіатричних пацієнтів проти COVID-19 | 2 |
17. | Особливості COVID-19 у дітей | 2 |
18. | Залік | 2 |
Всього годин | 36 |
Тематичний план самостійної роботи магістрів
№ з/п |
Тема | Кількість годин | Види контролю |
1. | Етапи потрапляння вірусу в клітину людини | 2 | Поточний та підсумковий контроль Доповідь студента на практичному занятті та/або практичній конференції Поточний контроль на практичних заняттях |
2. | Фактори вродженого імунітету і COVID-19 | 2 | |
3. | Фактори адаптивного імунітету і COVID-19 | 2 | |
4. | Індукція Т- клітинної відповіді при COVID-19 | 2 | |
5. | Хронологія адаптивної імунної відповіді при COVID-19 | 2 | |
6. | Динаміка інфікування по відношенню до симптомів COVID-19 | 2 | |
7. | Фактори вірусної передачі SARS-Cov-2 | 2 | |
8. | Патофізіологія COVID-19 | 2 | |
9. | Клінічна класифікація COVID-19 | 2 | |
10. | Діагностичний пошук при COVID-19 у педіатричних пацієнтів | 2 | |
11. | Імунологічні дослідження у педіатричних пацієнтів з COVID-19 | 2 | |
12. | Серцево-судинні ускладнення COVID-19 у дітей | 2 | |
13. | Неврологічні ускладнення COVID-19 у дітей | 2 | |
14. | Пост-COVID-19 синдром та ураження шкіри | 2 | |
15. | Шлунково-кишкові ускладнення при COVID-19 у дітей | 2 | |
16. | Пост-COVID-19 синдром та ревматологічні прояви | 2 | |
17. | Кавасакі-подібні симптоми в дітей з COVID‑19 | 2 | |
18. | Дитячий мультисистемний запальний синдром | 2 | |
19. | Алгоритм лікування COVID-19 у дітей | 2 | |
20. | Імунотропна патогенетична терапія у педіатричних хворих на COVID-19 | 2 | |
21. | Імуномодулююча терапія (препарати ВВІГ) та COVID-19- у педіатричних хворих | 2 | |
22. | Антикоагулянтна терапія у педіатричних пацієнтів з COVID-19 | 2 | |
23. | Розробка специфічних антивірусних препаратів при COVID-19 | 2 | |
24. | Перспективи застосування специфічного гіперімунного імуноглобуліну при COVID-19 та осоливості застосування у дітей | 2 | |
25. | Вакцини проти COVID-19 | 2 | |
26. | Вакцинація проти COVID-19 педіатричних пацієнтів з алергічними хворобами | 2 | |
27. | Особливості імунопрофілактики проти COVID-19 педіатричних пацієнтів з автоімунними хворобами | 2 | |
Всього годин | 54 |
Силабус ВБ 1.87 «Педіатрія»
Силабус дисципліни ВБ 1.88 «Специфічна імунопрофілактика в практичній медицині»
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», 228 «Педіатрія», другий (магістерський) рівень вищої освіти, денна форма
Опис навчальної дисципліни (анотація):
Курс за вибором «Специфічна імунопрофілактика в практичній медицині» вивчається на VI курсах навчання в обсязі 3 кредитів (90 год). Програму навчальної дисципліни «Специфічна імунопрофілактика в практичній медицині» розроблено з урахуванням сучасних тенденцій в умовах формування нових соціально-економічних відносин у суспільстві, на основі системного погляду на сучасні тенденції медицини.
Навчальний курс «Специфічна імунопрофілактика в практичній медицині» а) базується на знаннях, отриманих студентами при вивченні медичної біології, нормальної та патологічної фізіології, нормальної та патологічної анатомії, гістології, мікробіології, фармакології, епідеміології, терапії, педіатрії, інфекційних хвороб та інтегрується з цими дисциплінами; б) закладає основи формування студентами умінь та навичок, які визначаються кінцевими цілями вивчення сучасних аспектів вакцинології як самостійної дисципліни та можуть бути використані студентами при вивченні терапії, педіатрії, інфекційних хвороб та інших клінічних дисциплін на VI курсі та у професійній діяльності.
Навчальна дисципліна Специфічна імунопрофілактика в практичній медицині» (3,0 кредити) за спеціальностями «Медицина» та «Педіатрія» вивчається магістрами на VІ-му році навчання.
Тематика та зміст курсу
Структура навчальної дисципліни
№ | Тема | Лекції | Пр. зан. | СРС | Самостійна робота |
1. | Структура і принципи функціонування імунної системи людини у різні вікові періоди та оцінка стану імунної системи. | – | 2 | 0 | Самостійне обстеження хворого, виявлення характерних симптомів основних імунопатологічних синдромів, оцінка результатів загальноклінічних та імунологічних лабораторних досліджень. Обґрунтування клінічного діагнозу. Призначення імунотропної терапії. Підготовка доповіді у вигляді мультимедійної презентації на заняття по темі самостійної роботи. |
2. | Імунна система та інфекції. Види протиінфекційного імунітету | – | 2 | 2 | |
3. | Імунна пам’ять та імунологічна толерантність. Імунна відповідь на вакцини. Вакцинологія | – | 8 | 6 | |
4. | Календар щеплень в Україні та світі. Вакцинальна сесія | – | 2 | 6 | |
5. | Вакцинація в умовах пандемії COVID-19 | – | 2 | 2 | |
6. | Профілактика інфікування SARS COVID-19. Види вакцин проти COVID-19 | – | 2 | 6 | |
7. | Загальна характеристика та класифікація вакцинальних препаратів | – | 4 | 10 | |
8. | Організація проведення вакцинації | – | 8 | 16 | |
9. | Перспективи використання вакцин в терапії алергічних, автоімунних, онкологічних хвороб | – | 2 | 2 | |
10. | Побічні ефекти та ускладнення імунопрофілактичної вакцинації | – | 2 | 4 | |
Залік | |||||
Всього: кредитів ECTS -3,0; Годин – 90 |
– | 36+14 | 70 |
Тематичний план практичних занять
№ з/п |
Назва теми | Кількість годин |
1. | Структура і принципи функціонування імунної системи людини у різні вікові періоди та оцінка стану імунної системи | 2 |
2. | Імунна система та інфекції. Види протиінфекційного імунітету | 2 |
3. | Імунна пам’ять та імунологічна толерантність. Імунна відповідь на вакцини | 2 |
4. | Історія вакцинології | 2 |
5. | Вакцинологія – нова біологічна та медична наука | 2 |
6. | Основні критерії вибору тактики та стратегії специфічної імунопрофілактики та специфічної імунотерапії на сучасному етапі | 2 |
7. | Календар щеплень в Україні та світі. Вакцинальна сесія | 2 |
8. | Вакцинація в умовах пандемії COVID-19 | 2 |
9. | Профілактика інфікування SARS COVID-19. Види вакцин проти COVID-19 | 2 |
10. | Загальна характеристика та класифікація вакцинальних препаратів | 2 |
11. | Організація проведення вакцинації | 2 |
12. | Вакцинація особливих груп населення в умовах гострої епідемічної ситуації | 2 |
13. | Вакцинація осіб з порушеннями календаря вакцинації. | 2 |
14. | Екстенна вакцинопрофілактика | 2 |
15. | Перспективні напрямки та проблеми розробки вакцин проти найпоширеніших інфекцій | 2 |
16. | Перспективи використання вакцин в терапії алергічних, автоімунних, онкологічних хвороб | 2 |
17. | Побічні ефекти та ускладнення імунопрофілактичної вакцинації | 2 |
18. | Залік | 2 |
Всього годин | 36 |
Тематичний план самостійної роботи магістрів
№ з/п |
Тема | Кількість годин | Види контролю |
1. | Розширена програма вакцинації ВООЗ | 2 | Поточний та підсумковий контроль Доповідь студента на практичному занятті та/або практичній конференції Поточний контроль на практичних заняттях |
2. | Медичні, соціальні, економічні аспекти контрольованих інфекцій в Україні та світі | 2 | |
3. | Особливості проведення вакцинації в умовах лікувальних закладів | 2 | |
4. | Вакцинація новонароджених та грудних дітей | 2 | |
5. | Вакцинація дітей різних вікових груп | 2 | |
6. | Профілактична вакцинація дорослих здорових осіб та вагітних жінок | 2 | |
7. | Вакцинація осіб похилого та старечого віку | 2 | |
8. | Імунопрофілактична вакцинація імунокомпрометованих осіб та пацієнтів | 2 | |
9. | Особливості вакцинації подорожуючих | 2 | |
10. | Планування індивідуального графіка щеплень | 2 | |
11. | Особливості застосування ДНК-вакцин | 2 | |
12. | Найпоширеніші поствакцинальні події | 2 | |
13. | Ранні та пізні несприятливі події після вакцинації (НППІ) | 2 | |
14. | Імунопрофілактика в трансплантології | 2 | |
15. | Пасивна імунопрофілактика, медичні покази до проведення | 2 | |
16. | Препарати для пасивної імунопрофілактики | 2 | |
17. | Основні критерії вибору тактики та стратегії специфічної імунотерапії на сучасному етапі | 2 | |
18. | Алергоспецифічна імунотерапія (алерговакцинація) у лікуванні IgE-залежних алергічних хвороб | 2 | |
19. | Основні підходи до використання вакцин у лікуванні онкологічних хвороб | 2 | |
20. | Дендритно-клітинні вакцини у лікуванні онкологічних хвороб | 2 | |
21. | Нові біотехнології у створенні протипухлинних вакцин | 2 | |
22. | Профілактичні протипухлинні вакцини | 2 | |
23. | Контрацептивна вакцинація жінок як спосіб планування сім’ї | 2 | |
24. | Контрацептивна вакцинація чоловіків як спосіб планування сім’ї | 2 | |
25. | Вакцинація гонадотропін-рилізинг-гормоном – універсальна контрацепція і чоловіків, і жінок | 2 | |
26. | Міфи вакцинопрофілактики. Організація підтримки вакцинації в суспільстві | 2 | |
27. | Перспективи лікування вакцинами автоімунних хвороб | 2 | |
Всього годин | 54 |
Силабус ВБ 1.88 «Медицина»
Силабус ВБ 1.88 «Педіатрія»
Силабус дисципліни ВБ 1.89 «Алергологічні невідкладні стани в практиці лікаря»
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», 222 «Медицина», 228 «Педіатрія», другий (магістерський) рівень вищої освіти, денна форма
Опис навчальної дисципліни (анотація):
Курс за вибором и «Алергологічні
невідкладні стани в практиці лікаря» вивчається на VI курсах навчання в обсязі 3 кредитів (90 год). Програму навчальної дисципліни и «Алергологічні
невідкладні стани в практиці лікаря» розроблено з урахуванням сучасних тенденцій в умовах формування нових соціально-економічних відносин у суспільстві, на основі системного погляду на сучасні тенденції медицини.
Навчальний курс и «Алергологічні
невідкладні стани в практиці лікаря» а) базується на знаннях, отриманих студентами при вивченні медичної біології, нормальної та патологічної фізіології, нормальної та патологічної анатомії, гістології, мікробіології, фармакології, епідеміології, терапії, педіатрії, інфекційних хвороб та інтегрується з цими дисциплінами; б) закладає основи формування студентами умінь та навичок, які визначаються кінцевими цілями вивчення сучасних аспектів вакцинології як самостійної дисципліни та можуть бути використані студентами при вивченні терапії, педіатрії, інфекційних хвороб та інших клінічних дисциплін на VI курсі та у професійній діяльності.
Навчальна дисципліна и «Алергологічні
невідкладні стани в практиці лікаря» (3,0 кредити) за спеціальностями «Медицина» та «Педіатрія» вивчається магістрами на VІ-му році навчання.
Тематика та зміст курсу
Структура навчальної дисципліни
№ | Тема | Лекції | Пр. зан. | СРС | Самостійна робота |
1. | Кропив’янка: причини та етіопатогенез, клініка, діагностика,. методи лікування, невідкладна допомога |
– | 2 | 0 | Самостійне обстеження хворого, виявлення характерних симптомів основних імунопатологічних синдромів, оцінка результатів загальноклінічних та імунологічних лабораторних досліджень. Обґрунтування клінічного діагнозу. Призначення імунотропної терапії. Підготовка доповіді у вигляді мультимедійної презентації на заняття по темі самостійної роботи. |
2. | Ангіоневротичний набряк: клініка, невідкладна допомога. | – | 2 | 2 | |
3. | Комплементарний (спадковий і набутий ангіонабряк): клініка, діагностика, методи лікування, невідкладна допомога |
– | 2 | 2 | |
4. | Анафілаксія: причини виникнення, види, клінічні критерії, діагностика, диференційна діагностика, невідкладна допомога, профілактика |
– | 10 | 20 | |
5. | Клініка та невідкладна допомога гострих станів у хворих на бронхіальну астму | – | 2 | 0 | |
6. | Перехресна реактивність | – | 0 | 4 | |
7. | Лабораторна діагностика: визначення триптази, еозинофільного катіонного білку, базотест, молекулярна діагностика причинних алергенів, in vivo діагностика причинних алергенів |
– | 2 | 6 | |
8. | Алергічні реакції негайного та сповільненого типу: імунопатогенез, клінічна класифікація, клініка, діагностика, лікування | – | 4 | 10 | |
9. | Невідкладні стани при застосуванні окремих груп препаратів | – | 6 | 6 | |
10. | Алергічні реакції укуси комах: клініка, діагностика, невідкладне лікування | – | 2 | 0 | |
11. | Диференційна діагностика гострих невідкладних алергічних станів. Псевдоалергія | 2 | 4 | ||
Залік | 2 | ||||
Всього: кредитів ECTS -3,0; Годин – 90 |
– | 36 | 54 |
Тематичний план практичних занять
№ з/п |
Назва теми | Кількість годин |
1. | Кропивʼянка: клініка, невідкладна допомога | 2 |
2. | Ангіонеровтичний набряк: клініка, невідкладна допомога | 2 |
3. | Комплементарний (спадковий і набутий ангіонабряк): клініка, невідкладна допомога | 2 |
4. | Анафілактичний шок: клініка, невідкладна допомога | 2 |
5. | Види анафілаксії та їх патогенетичні механізми | 2 |
6. | Алергологічний анамнез хворого з анафілаксією | 2 |
7. | Анафілаксія фізичної напруги | 2 |
8. | Анафілаксія під дією холоду | 2 |
9. | ПГострі стани у хворих на бронхіальну астму: клініка, невідкладна допомога | 2 |
10. | Лабораторна діагностика: визначення триптази, еозинофільного катіонного білку, базотест | 2 |
11. | Імунопатогенез алергічних реакцій негайного типу | 2 |
12. | Імунокомплексні алергічні реакції | 2 |
13. | Невідкладні стани при антибіотикотерапії | 2 |
14. | Невідкладні стани при застосуванні анестетиків | 2 |
15. | Невідкладні стани при застосуванні НПЗП | 2 |
16. | Алергічні реакції на укуси комах | 2 |
17. | Диференційна діагностика анафілактичного шоку і подібних до нього станів | 2 |
18. | Залік | 2 |
Всього годин | 36 |
Тематичний план самостійної роботи магістрів
№ з/п |
Тема | Кількість годин | Види контролю |
1. | Імунопатогенез комплементарного набряку | 2 | Поточний та підсумковий контроль Доповідь студента на практичному занятті та/або практичній конференції Поточний контроль на практичних заняттях |
2. | Диференційні ознаки алергічного і спадкового набряку | 2 | |
3. | Анафілаксія при проведенні шкірного тестування | 2 | |
4. | Анафілаксія на сперму | 2 | |
5. | Вірусні інфекції та анафілаксія | 2 | |
6. | Анафілаксія на латекс | 2 | |
7. | Анафілаксія при контакті з аероалергенами | 2 | |
8. | Ідіопатична анафілаксія | 2 | |
9. | Анафілаксія на продукти харчування | 2 | |
10. | Анафілаксія у хворих на мастоцитоз | 2 | |
11. | Гормонально-опосередкована анафілаксія | 2 | |
12. | Профілактика повторних випадків анафілаксії | 2 | |
13. | Перехресні реакції на харчові алергени | 2 | |
14. | Перехресні реакції на інгаляційні алергени | 2 | |
15. | In vivo діагностика причинних алергенів | 2 | |
16. | Молекулярна діагностика харчових молекул анафілаксії | 2 | |
17. | Молекулярна діагностика інгаляційних молекул анафілаксії | 2 | |
18. | Невідкладні стани при застосуванні АІТ | 2 | |
19. | Невідкладні стани при застосуванні вакцинальних препаратів | 2 | |
20. | Невідкладні стани при оперативних втручаннях | 2 | |
21. | Історія вивчення гострих станів в алергології | 2 | |
22. | Імунопатогенез алергічних хвороб | 2 | |
23. | Механізм цитотоксичних алергічних реакцій | 2 | |
24. | Механізм IgE-незалежного викиду медіаторів | 2 | |
25. | Медіатори алергічних реакцій негайного типу | 2 | |
26. | Етіологія алергічних та неалергічних реакцій | 2 | |
27. | Диференційна діагностика гострих алергологічних та психогенних станів |
2 | |
Всього годин | 54 |
Силабус ВБ 1.89 «Медицина»
Силабус ВБ 1.89 «Педіатрія»
Силабус дисципліни ВБ1.65 «Імунодіагностика, імунотерапія, імунопрофілактика в репродуктології»
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», 222 «Медицина», 228 «Педіатрія», другий (магістерський) рівень вищої освіти, денна форма
Опис навчальної дисципліни (анотація):
Курс за вибором «Імунодіагностика, імунотерапія, імунопрофілактика в репродуктології» вивчається на VI курсі навчання в обсязі 2 кредитів (60 год). Імунологія репродукції – давній напрямок клінічної імунології, який дуже стрімко розвивається. Основними напрямками клінічних та наукових досліджень є такі: 1) участь імунної системи у фізіологічній регуляції фертильності чоловіків та жінок; 2) імунозалежне непліддя чоловіків – імунопатогенез, діагностика, імунотерапія; 3) імунозалежні причини первинного непліддя жінок (діагностика та лікування); 4) імунозалежні причини невиношування
(діагностика та лікування); 5) імунозалежні причини неуспіху репродуктивних технологій (повторні невдачі
імплантації).
Імунологія репродукції стала активною областю репродуктивної медицини. Даний курс присвячений клінічній імунології репродукції, особливо зосередженій на імунопатології, оцінці пацієнтів, діагностиці та лікуванні імунозалежних причин чоловічого та жіночого непліддя, а також повторних втрат вагітності та невдач імплантації на основі сучасних клінічних досліджень. та наукових даних.
Програму навчальної дисципліни «Імунодіагностика, імунотерапія, імунопрофілактика в репродуктології» розроблено з урахуванням сучасних тенденцій в умовах формування нових соціально-економічних відносин у суспільстві, на основі системного погляду на сучасні тенденції медицини.
Навчальний курс ««Імунодіагностика, імунотерапія, імунопрофілактика в репродуктології» закладає основи формування студентами умінь та навичок, які визначаються кінцевими цілями вивчення сучасних аспектів репродуктології як самостійної дисципліни та можуть бути використані студентами при вивченні терапії, педіатрії, інфекційних хвороб та інших клінічних дисциплін на VI курсі та у професійній діяльності.
Види навчальної діяльності – практичні заняття і самостійна робота студентів. Підсумковий контроль – залік. Навчальна дисципліна «Імунодіагностика, імунотерапія, імунопрофілактика в репродуктології» (2,0 кредити) за спеціальністю «Педіатрія» вивчається магістрами на VІ-му році навчання.
Тематика та зміст курсу
Структура навчальної дисципліни
№ | Тема | Лекції | Пр. зан. | СРС | Самостійна робота |
1. | Структура та фізіологія імунної системи людини та роль останньої в збереженні здоровʼя репродуктивної функції чоловіка та жінки | – | 4 | 6 | Самостійне обстеження хворого, виявлення характерних симптомів основних імунопатологічних синдромів, оцінка результатів загальноклінічних та імунологічних лабораторних досліджень. Обґрунтування клінічного діагнозу. Призначення імунотропної терапії. Підготовка доповіді у вигляді мультимедійної презентації на заняття по темі самостійної роботи. |
2. | Основи імунології запліднення, імплантації та вагітності |
– | 2 | 4 | |
3. | Запальні інфекційні захворювання статевих органів чоловіка та жінки та репродуктивна функція |
– | 2 | 4 | |
4. | Імунопатологічні механізми чоловічого непліддя, жіночого непліддя та невиношування вагітності |
– | 4 | 4 | |
5. | АФС та аутоімунні хвороби (в т.ч. і органоспецифічні) в призмі репродуктивних проблем |
– | 2 | 2 | |
6. | Імунологічні аспекти ендометріозу | – | 0 | 2 | |
7. | Причини родинного непліддя імунного генезу та методи його корекції |
– | 2 | 4 | |
8. | Імунозалежні причини невдалого застосування допоміжних репродуктивних технологій, методи їх діагностики та лікування |
– | 2 | 2 | |
9. | Діагностичний алгоритм ведення подружніх пар з порушенням репродуктивної функції |
– | 2 | 2 | |
10. | Особливості імунотропної терапії та імуносупресивної терапії серед жінок і чоловіків з репродуктивними проблемами імунного генезу |
– | 2 | 2 | |
11. | Імунопрофілактика (контрацептивні вакцини) |
2 | 0 | ||
12. | Лікування та сучасні напрямки профілактики урогенітальних інфекцій |
0 | 2 | ||
Залік | 2 | ||||
Всього: кредитів ECTS -2,0; Годин – 60 |
– | 26 | 34 |
Тематичний план практичних занять
№ з/п |
Назва теми | Кількість годин |
1. | Роль імунної системи у підтриманні репродуктивної функції організму | 2 |
2. | Імунологічні аспекти запліднення та імплантації, прогресування вагітності | 2 |
3. | Імунопатологічні механізми чоловічого непліддя | 2 |
4. | Імунопатологічні механізми жіночого непліддя та невиношування вагітності | 2 |
5. | Органоспецифічні автоімунні хвороби статевої системи жінки і первинне непліддя (СПКЯ, синдром передчасного виснаження яйників, хронічний аутоіммунний оофорит) | 2 |
6. | Антифосфоліпідний синдром та непліддя: клініка, діагностика та лікування | 2 |
7. | Імунозалежні причини невдалого застосування допоміжних репродуктивних технологій | 2 |
8. | Основні методологічні підходи до лабораторного імунологічного обстеження жінок та чоловіків з репродуктивними проблемами | 2 |
9. | Особливості лабораторної діагностики інфекційних антигенів, специфічних антитіл у репродуктології | 2 |
10. | Основні підходи до застосування імунотропнох терапії в пацієнтів (чоловіків та жінок) з порушеннями репродуктивної функції | 2 |
11. | Сучасні дані щодо імунотерапії; імунізації лімфоцитами, застосування ліпідної емульсії серед жінок з повторними втратами вагітності та супутньою ревматологічною патологією | 2 |
12. | ІІмунопрофілактика в клінічній практиці акушер-гінеколога та уролога (контрацептивні вакцини) | 2 |
13. | Залік | 2 |
Всього годин | 26 |
Тематичний план самостійної роботи магістрів
№ з/п |
Тема | Кількість годин | Види контролю |
1. | Базові механізми репродуктивної функції жінки | 2 | Поточний та підсумковий контроль Доповідь студента на практичному занятті та/або практичній конференції Поточний контроль на практичних заняттях |
2. | Базові механізми репродуктивної функції чоловіка | 2 | |
3. | Місцевий імунітет урогенітального каналу чоловіків та жінок | 2 | |
4. | Будова та функції HLA-системи людини, її роль в процесах репродукції | 2 | |
5. | Роль імунних клітин та їх вплив на енометрій до та під час імплантації | 2 | |
6. | Еволюційцна роль запалення під час імплантації ембріона | 2 | |
7. | Урогенітальна інфекція як фактор розвитку чоловічого безпліддя | 2 | |
8. | Опортуністичні інфекції та вагітність | 2 | |
9. | Імунні запальні реакції при жіночому безплідді | 2 | |
10. | Спричинені стресом імунні відхилення та репродуктивна недостатність | 2 | |
11. | Роль органоспецифічної (автоімунний тиреоїдит, цукровий діабет І-го типу, хвороба Аддісона) і системної автоімунної патології (РА, СЧВ, системна склеродермія) у розвитку первинного жіночого непліддя та невиношування вагітності | 2 | |
12. | Тромбофілічні стани при повторних втратах вагітності | 2 | |
13. | Нові стратегії діагностики ендометріозу | 2 | |
14. | Імуносупресії та імунотерапія при ендометріозі: огляд патофізіології, останні розробки та майбутні перспективи | 2 | |
15. | Діагностично-лікувальний алгоритм ведення подружніх пар із повторними невдалими спробами запліднення in vitro | 2 | |
16. | Лабораторні підходи до діагностики репродуктивної дисфункції: імунологічні біомаркери репродуктивної недостатності | 2 | |
17. | Лікування та сучасні напрямки профілактики урогенітальних інфекцій у чоловіків та жінок | 2 | |
Всього годин | 34 |
Силабус ВБ 1.65 «Педіатрія»
Силабус дисципліни ВБ 3.1. Індивідуальний профільний курс «Дитячі хвороби з дитячими інфекційними хворобами» «Клінічна імунологія та алергології»
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», 228 «Педіатрія», другий (магістерський) рівень вищої освіти, денна форма
Опис навчальної дисципліни (анотація):
Навчальна дисципліна «Клінічна імунологія та алергологія» на VІ-му році навчання: а) закріплює фундаментальні знання для засвоєння магістрами знань з профільних клінічних професійно-практичних дисциплін; б) формує уміння застосовувати знання з клінічної імунології та алергології у процесі професійній діяльності відповідно до принципів доказової медицини.
Навчальна дисципліна «Клінічна імунологія та алергологія» (1,0 кредити) за спеціальністю «Педіатрія» вивчається магістрами на VІ-му році навчання.
Тематика та зміст курсу
Структура навчальної дисципліни
№ | Тема | Лекції | Пр. зан. | СРС | Самостійна робота |
1. | Імунодіагностика та імунотерапія в дитячій онкології | – | 2 | 5 | Самостійне обстеження хворого, виявлення характерних симптомів основних імунопатологічних синдромів, оцінка результатів загальноклінічних та імунологічних лабораторних досліджень. Обґрунтування клінічного діагнозу. Призначення імунотропної терапії. Підготовка доповіді у вигляді мультимедійної презентації на заняття по темі самостійної роботи. |
2. | Імунологія репродукції. Фактори ризику формування імунозалежного непліддя у хлопців та дівчат | – | 2 | – | |
3. | Терапевтичне застосування вакцин у дитячій алергології та дитячій онкології | – | 2 | – | |
4. | Імунодіагностика та імунопрофілактика вірусної інфекції SARS-Cov-2 в дітей. Імунотерапія COVID-19 | – | 2 | – | |
5. | Імунозалежні прояви постковідного синдрому | – | 1 | 5 | |
6. | Біологічна терапія в лікуванні органоспецифічних та системних автоімунних хвороб у дітей | – | 2 | 5 | |
7. | Медикаментозна алергія в дітей | – | 2 | – | |
Залік | 2 | ||||
Всього: кредитів ECTS -1,0; Годин – 30 |
– | 15 | 15 |
Тематичний план практичних занять
№
з\п |
Назва теми | Кількість годин |
1. | Імунодіагностика та імунотерапія в дитячій онкології | 2 |
2. | Імунологія репродукції. Фактори ризику формування імунозалежного непліддя у хлопців та дівчат | 2 |
3. | Терапевтичне застосування вакцин у дитячій алергології та дитячій онкології | 2 |
4. | Імунодіагностика та імунопрофілактика вірусної інфекції SARS-Cov-2 в дітей. Імунотерапія COVID-19 | 2 |
5. | Імунозалежні прояви постковідного синдрому | 1 |
6. | Біологічна терапія в лікуванні органоспецифічних та системних автоімунних хвороб у дітей | 2 |
7. | Медикаментозна алергія в дітей | 2 |
Залік | 2 | |
Всього годин | 15 |
Тематичний план самостійної роботи магістрів
№ з/п |
Тема | Кількість годин | Види контролю |
1. | Основні імунопатологічні синдроми у дітей | 5 | Поточний та підсумковий контроль Доповідь студента на практичному занятті та/або практичній конференції Поточний контроль на практичних заняттях |
2. | Імуносупресивна терапія та її ускладнення у дітей-реципієнтів після трансплантації | 5 | |
3. | Імунологія сепсису, шоку. Імунореконструктивні методи лікування в дітей | 5 | |
Всього годин | 15 |
Силабус ВБ 3.1.1. «Педіатрія»
Силабус дисципліни ВБ 3.2. Індивідуальний профільний курс «Хірургія з дитячою хірургією» «Клінічна імунологія та алергології»
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», 228 «Педіатрія», другий (магістерський) рівень вищої освіти, денна форма
Силабус ВБ 3.2.2. «Педіатрія»
Силабус дисципліни ВБ 3.3. Індивідуальний профільний курс «Профілактична педіатрія» «Клінічна імунологія та алергології»
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», 228 «Педіатрія», другий (магістерський) рівень вищої освіти, денна форма
Силабус ВБ 3.3.1. «Педіатрія»
Силабус дисципліни ВБ 3.1. Індивідуальний профільний курс «Внутрішня медицина» «Клінічна імунологія та алергології»
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», 222 «Медицина», другий (магістерський) рівень вищої освіти, денна форма
Силабус ВБ 3.1.1. «Медицина»
Силабус дисципліни ВБ 3.2. Індивідуальний профільний курс «Хірургія» «Клінічна імунологія та алергології»
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», 222 «Медицина», другий (магістерський) рівень вищої освіти, денна форма
Силабус ВБ 3.2.1. «Медицина»
Силабус дисципліни ВБ 3.3. Індивідуальний профільний курс «Акушерство та гінекологія» «Клінічна імунологія та алергології»
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», 222 «Медицина», другий (магістерський) рівень вищої освіти, денна форма
Силабус ВБ 3.3.1. «Медицина»
Силабус дисципліни ВБ 3.4. Індивідуальний профільний курс «Профілактична медицина» «Клінічна імунологія та алергології»
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», 222 «Медицина», другий (магістерський) рівень вищої освіти, денна форма
Силабус ВБ 3.4.4. «Медицина»
Розклад практичних занять
з клінічної імунології та алергології для студентів 5 курсу (медичний факультет 1)
за спеціальністю «Медицина» в осінньому семестрі 2024/2025
№ гр | Викладач | Місце проведення | Пари/
початок циклу з |
Дата занять
та заліку |
К-сть занять/
год. |
8 | ас.Надіжко О.М. | Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
Каб.432 |
4 год
9¹⁵-13²⁵ вівторок |
05.11-08.11 | 4/17 |
9 | проф .Гаврилюк А.М. | КНП ЛОР «ЛОКЛ»
Ревматологічне відділення |
4 год
9¹⁵-13²⁵ середа |
16.10-21.10 | 4/17 |
10 | проф .Гаврилюк А.М. | Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
Каб.422 |
4 год
9¹⁵-13²⁵ вівторок |
17.09-20.09 | 4/17 |
11 | ас Толстяк Я.Ф. | Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
Каб.432 |
4 год
9¹⁵-13²⁵ четвер |
03.10-08.10 | 4/17 |
12 | ас Надіжко О.М. | Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
Каб.432 |
4 год
9¹⁵-13²⁵ вівторок |
01.10-04.10 | 4/17 |
13 | ас Толстяк Я.Ф. | Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
Каб.432 |
4 год
9¹⁵-13²⁵ п´ятниця |
13.09-18.09 | 4/17 |
14 | ас Ломіковська М.П. | Університетська лікарня ф-я ЛНМУ, вул. Огієнка 5 | 4 год
9¹⁵-13²⁵ понед |
09.09-12.09 | 4/17 |
Університетська лікарня ф-я ЛНМУ, вул. Огієнка 5 –вхід зі сторони вул.Судова,7 (Центр здоровя жінки ) 4 поверх
Розклад практичних занять
з клінічної імунології та алергології для студентів 5 курсу (медичний факультет №2)
за спеціальністю «Медицина» в осінньому семестрі 2024/2025
№ гр | Викладач | Місце проведення | Пари/
початок циклу з |
Дата занять та заліку | К-сть занять |
21 | ас.Надіжко О.М. | Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
каб.432 |
4 год
9¹⁵-13²⁵ четвер |
17.10-22.10 | 4/17 |
22 | ас.Надіжко О.М. | Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
каб.432 |
4 год
9¹⁵-13²⁵ вівторок |
24.09-27.09 | 4/17 |
23 | проф.Гаврилюк А.М. | Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
каб.422 |
4 год
9¹⁵-13²⁵ понед |
02.09-05.09 | 4/17 |
24 | ас Толстяк Я.Ф. | Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
каб.432 |
4 год
9¹⁵-13²⁵ четвер |
07.11-12.11 | 4/17 |
25 | ас Ломіковська М.П | Університетська лікарня ф-я ЛНМУ, вул. Огієнка 5 | 4 год
9¹⁵-13²⁵ п´ятниця |
01.11-06.11 | 4/17 |
26 | проф .Гаврилюк А.М. | Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
каб.422 |
4 год
9¹⁵-13²⁵ середа |
09.10-14.10
|
4/17 |
Університетська лікарня ф-я ЛНМУ, вул. Огієнка 5 –вхід зі сторони вул.Судова,7 (Центр здоровя жінки ) 4 поверх
Розклад практичних занять
з клінічної імунології та алергології для студентів 5 курсу
за спеціальністю «Педіатрія» в осінньому семестрі 2024/2025
№ гр | Викладач | Місце проведення | Пари/початок циклу з | Дата занять та заліку | К-сть занять |
27 | доц.Ліщук-Якимович Х.О. | Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
каб.11 |
4 год
9¹⁵-13²⁵ п´ятниця |
22.11-27.11 | 4/17 |
28 | ас.Толстяк Я.Ф. | Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
каб.432 |
4 год
9¹⁵-13²⁵ четвер |
24.10-29.10 | 4/17 |
Розклад практичних занять
з клінічної імунології та алергології для іноземних студентів 5 курсу
за спеціальністю «Медицина» в осінньому семестрі 2024/2025
№ гр | Викладач | Місце проведення | Пари/поч. циклу з | Дата занять та заліку | К-сть занять/год |
1 | доц.Ліщук-
Якимович Х.О. |
Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
Каб.11 |
4 год
9¹⁵-13²⁵ понед. |
02.09-05.09
|
4/17 |
2 | ас.Горбаль Н.М. | КНП ЛОР «ЛОКЛ»
Ревматологічне відділення |
4 год
9¹⁵-13²⁵ середа |
06.11-11.11
|
4/17 |
3 | ас.Горбаль Н.М. | КНП ЛОР «ЛОКЛ»
Ревматологічне відділення |
4 год
9¹⁵-13²⁵ середа |
09.10-14.10
|
4/17 |
Розклад практичних занять
з клінічної імунології та алергології для студентів 6 курсу (медичний факультет №1)
за спеціальністю «Медицина» в осінньому семестрі 2024/2025
№ гр | Викладач | Місце проведення | Пари/
початок циклу з |
Дата занять та заліку | К-сть занять/
год |
1 | ас.Толстяк Я.Ф. | Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
каб.432 |
І-ІІІ
п´ятниця |
16.12-18.12 | 3/18 |
2 | проф.Зубченко С.О.
|
Університетська лікарня ф-я ЛНМУ, вул. Огієнка 5 | І-ІІІ
середа |
27.11-29.11 | 3/18 |
6 | проф.Зубченко С.О. | Д Університетська лікарня ф-я ЛНМУ, вул. Огієнка 5 | І-ІІІ
вівторок |
24.09-26.09 | 3/18 |
9 | ас. Ломіковська М.П | Університетська лікарня ф-я ЛНМУ, вул. Огієнка 5 | І-ІІІ
понед. |
21.10-23.10 | 3/18 |
11 | доц. Ліщук-
Якимович Х.О. |
Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
каб.11 |
І-ІІІ
п´ятниця |
01.11-05.11
|
3/18 |
12 | ас,Горбаль Н.М. | КНП ЛОР «ЛОКЛ»
Ревматологічне відділення |
І-ІІІ
середа |
11.09-13.09 | 3/18 |
13 | доц. Ліщук-
Якимович Х.О. |
Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
каб.11 |
І-ІІІ
середа |
06.11-08.11
|
3/18 |
14 | проф. ЗубченкоС.О. | Університетська лікарня ф-я ЛНМУ, вул. Огієнка 5 | І-ІІІ
п´ятниця |
01.11-05.11 | 3/18 |
15 | проф.Зубченко С.О. | Університетська лікарня ф-я ЛНМУ, вул. Огієнка 5 | І-ІІІ
четвер |
19.12-23.12 | 3/18 |
Університетська лікарня ф-я ЛНМУ, вул. Огієнка 5 –вхід зі сторони вул.Судова,7 (Центр здоровя жінки ) 4 поверх
Розклад практичних занять
з клінічної імунології та алергології для студентів 6 курсу (медичний факультет №2)
за спеціальністю «Медицина» в осінньому семестрі 2024/2025
№ гр | Викладач | Місце проведення | Пари/
початок циклу з |
Дата занять та заліку | К-сть занять/
год |
18 | ас.Ломіковська М.П. | Університетська лікарня ф-я ЛНМУ, вул. Огієнка 5 | І-ІІІ
п´ятниця |
06.12-10.12 | 3/18 |
20 | ас.Ломіковська М.П. | Університетська лікарня ф-я ЛНМУ, вул. Огієнка 5 | І-ІІІ
четвер |
10.10-14.10 | 3/18 |
21 | Проф.Зубченко С.О. | Університетська лікарня ф-я ЛНМУ, вул. Огієнка 5 | І-ІІІ
понед |
30.09-02.10 | 3/18 |
22 | ас.Горбаль Н.М. | КНП ЛОР «ЛОКЛ»
Ревматологічне відділення |
І-ІІІ
середа |
20.11-22.11 | 3/18 |
23 | проф.Гаврилюк А.М. | Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
каб.422 |
І-ІІІ
середа |
27.11-29.11 | 3/18 |
24 | ас.Горбаль Н.М. | КНП ЛОР «ЛОКЛ»
Ревматологічне відділення |
І-ІІІ
середа |
18.12-20.12 | 3/18 |
25 | проф.Зубченко С.О. | Університетська лікарня ф-я ЛНМУ, вул. Огієнка 5 | І-ІІІ
понед |
14.10-16.10 | 3/18 |
26 | ас.Горбаль Н.М. | КНП ЛОР «ЛОКЛ»
Ревматологічне відділення |
І-ІІІ
понед |
02.09-04.09 | 3/18 |
27 | проф.Зубченко С.О. | Університетська лікарня ф-я ЛНМУ, вул. Огієнка 5 | І-ІІІ
четвер |
03.10-07.10 | 3/18 |
Університетська лікарня ф-я ЛНМУ, вул. Огієнка 5 –вхід зі сторони вул.Судова,7 (Центр здоровя жінки ) 4 поверх
Розклад практичних занять
з клінічної імунології та алергології для іноземних студентів 6 курсу
за спеціальністю «Медицина» в осінньому семестрі 2024/2025
№ гр | Викладач | Місце проведення | Пари/поч.
циклу з |
Дата занять та заліку | К-сть занять/год |
2 | ас.Горбаль Н.М. | КНП ЛОР «ЛОКЛ»
Ревматологічне відділення |
І-ІІІ
вівторок |
22.10-24.10
|
3/18 |
8 | Ліщук-
Якимович Х.О. |
Діагностичний центр, вул. Пекарська 69б
каб.11 |
І-ІІІ
четвер |
05.09-09.09
|
3/18 |
Графік
прийому відробок пропущених занять
на кафедрі клінічної імунології та алергології
на осінній семестр 2024–2025навчального року
№
п/п |
Прізвище, ініціали викладача | Дати чергувань |
1. | доц. Ліщук-Якимович Х.О.. | 10.09.24 |
2. | ас. Горбаль Н.М. | 12.09.24 |
3. | ас.Надіжко О.М. | 17.09.24 |
4. | ас. Ломіковська М.П. | 19.09.24 |
5. | проф. Зубченко С.О. | 24.09.24 |
6. | ас. Горбаль Н.М. | 26.09.24 |
7. | ас. .Надіжко О.М. | 01.10.24 |
8. | ас. Ломіковська М.П. | 03.10.24 |
9. | проф. Зубченко С.О. | 08.10.24 |
10. | ас. Горбаль Н.М. | 10.10.24 |
11. | ас. .Надіжко О.М. | 15.10.24 |
12. | ас. Ломіковська М.П. | 17.10.24 |
13. | проф. Зубченко С.О. | 22.10.24 |
14. | ас. Горбаль Н.М. | 24.10.24 |
15. | ас. .Надіжко О.М. | 29.10.24 |
16. | ас. Ломіковська М.П. | 31.10.24 |
17. | проф. Зубченко С.О. | 05.11.24 |
18. | ас. Горбаль Н.М. | 07.11.24 |
19. | ас. Толстяк Я.Ф. | 12.11.24 |
20. | ас. Ломіковська М.П. | 14.11.24 |
21. | проф. Зубченко С.О. | 19.11.24 |
22. | ас. Горбаль Н.М. | 21.11.24 |
23. | ас. Толстяк Я.Ф | 26.11.24 |
24. | ас. Ломіковська М.П. | 28.11.24 |
25. | проф. Зубченко С.О. | 03.12.24 |
26. | ас. Горбаль Н.М. | 05.12.24 |
27. | ас. .Надіжко О.М.О.С. | 10.12.24 |
28. | ас. Ломіковська М.П. | 12.12.24 |
29. | проф. Зубченко С.О. | 12.12.24 |
30. | ас. Горбаль Н.М. | 17.12.24 |
31. | ас. Толстяк Я.Ф. | 19.12.24 |
Графік консультацій
кафедри клінічної імунології та алергології для студентів 5 курсу
в осінньому семестрі 2024/2025 н. р.
№ групи | Дата проведення | Хто проводив | Час проведення | Кількість годин |
«Медицина» 5 курс | ||||
8 | 07.11.24 | ас.Надіжко О.М. | 1600 | 1 год |
9 | 18.10.24 | проф. Гаврилюк А.М. | “-“ | “-“ |
10 | 19.09.24 | проф. Гаврилюк А.М. | “-“ | “-“ |
11 | 07.10.24 | ас. Толстяк Я.Ф | “-“ | “-“ |
12 | 03.10.24 | ас.Надіжко О.М. | “-“ | “-“ |
13 | 17.09.24 | ас. Толстяк Я.Ф | “-“ | “-“ |
14 | 11.09.24 | ас. Ломіковська М.П. | “-“ | “-“ |
«Медицина» IV потік 5 курс | ||||
21 | 21.10.24 | ас.Надіжко О.М. | “-“ | “-“ |
22 | 26.09.24 | ас.Надіжко О.М. | “-“ | “-“ |
23 | 04.09.24 | проф. Гаврилюк А.М. | “-“ | “-“ |
24 | 11.11.24 | доц.Ліщук-Якимович Х.О. | “-“ | “-“ |
25 | 05.11.24 | ас. Ломіковська М.П. | “-“ | “-“ |
26 | 11.10.24 | проф. Гаврилюк А.М. | “-“ | “-“ |
«Педіатрія» V потік 5 курс | ||||
27 | 26.11.24 | доц.Ліщук-Якимович Х.О. | “-“ | “-“ |
28 | 28.10.24 | ас.Толстяк Я.Ф. | “-“ | “-“ |
Графік консультацій
кафедри клінічної імунології та алергології для студентів 6 курсу
в осінньому семестрі 2024/2025 н. р.
№ групи | Дата проведення | Хто проводив | Час проведення | Кількість годин |
«Медицина» 6 курс медичний факультет№1 | ||||
1 | 17.12.24 | ас. Толстяк Я.Ф. | 1600 | 1 год |
2 | 28.11.24 | проф. Зубченко С.О. | “-“ | “-“ |
6 | 25.09.24 | проф. Зубченко С.О. | “-“ | “-“ |
9 | 22.10.24 | ас. Ломіковська М.П. | “-“ | “-“ |
11 | 04.11.24 | доц.Ліщук-Якимович Х.О. | “-“ | “-“ |
12 | 12.09.24 | ас. Горбаль Н.М. | “-“ | “-“ |
13 | 07.11.24 | доц.Ліщук-Якимович Х.О. | “-“ | “-“ |
14 | 04.11.24 | проф. Зубченко С.О. | “-“ | “-“ |
15 | 20.12.24 | проф. Зубченко С.О. | “-“ | “-“ |
«Медицина» 6 курс медичний факультет№2 | ||||
18 | 09.12.24 | ас. Ломіковська М.П | “-“ | “-“ |
20 | 11.10.24 | ас. Ломіковська М.П. | “-“ | “-“ |
21 | 01.10.24 | проф. Зубченко С.О. | “-“ | “-“ |
22 | 21.11.24 | ас. Горбаль Н.М. | “-“ | “-“ |
23 | 28.11.24 | проф. Гаврилюк А.М. | “-“ | “-“ |
24 | 19.12.24 | ас. Горбаль Н.М. | “-“ | “-“ |
25 | 15.10.24 | проф. Зубченко С.О. | “-“ | “-“ |
26 | 03.09.24 | ас. Горбаль Н.М. | “-“ | “-“ |
27 | 04.10.24 | проф. Зубченко С.О. | “-“ | “-“ |
SCHEDULE
OF CONSULTATIONS ON DISCIPLINE “CLINICAL IMMUNOLOGY AND ALLERGOLOGY”
FOR SPECIALISTS OF THE SECOND (MASTER’S) LEVEL OF HIGHER EDUCATION OF THE 5TH YEAR
OF MEDICAL FACULTY FOR AUTUMN SEMESTER 2024-2025
Group№ | Date | Conducted | Time | Q-ty of hours
|
«Medicine» | ||||
1 | 04.09.24 | PhD, assoc.prof. Lishchuk-Yakymovych Kh.O. | 1600 | 1 hour |
2 | 08.11.24 | PhD, ass.Horbal N.M. | “-“ | “-“ |
3 | 11.12.24 | PhD, ass.Horbal N.M. | “-“ | “-“ |
SCHEDULE
OF CONSULTATIONS ON DISCIPLINE “CLINICAL IMMUNOLOGY AND ALLERGOLOGY”
FOR SPECIALISTS OF THE SECOND (MASTER’S) LEVEL OF HIGHER EDUCATION OF THE 6TH YEAR
OF MEDICAL FACULTY FOR AUTUMN SEMESTER 2024-2025
Group№ | Date | Conducted | Time | Q-ty of hours
|
«Medicine» | ||||
2 | 23.10.24 | PhD, ass.Horbal N.M. | 1600 | 1 hour |
8 | 06.09.24 | PhD, assoc.prof. Lishchuk-Yakymovych Kh.O. | “-“ | “-“ |
ГРАФІК КОНТРОЛЬНИХ ТА ВЗАЄМНИХ ВІДВІДУВАНЬ
на осінній семестр 2024-2025 навчального року
Хто відвідав
проф. Чопяк В.В.
|
Прізвище, ім’я
по-батькові викладача
|
Дата |
ас.Горбаль Н.М. | 03.09.24 | |
проф.Гаврилюк А.М. | 05.09.24 | |
ас. Толстяк Я.Ф. | 08.10.24 | |
проф. Зубченко С.О. | 04.10.24 | |
ас. Ломіковська М.П. | 05.11.24 | |
доц. Ліщук-Якимович Х.О. | 26.11.24 | |
ас. Надіжко О.М | 07.11.24 | |
ас. Толстяк Я.Ф. | 18.12.24 | |
проф. Гаврилюк А.М. | проф. Зубченко С.О. | 24.09.24 |
проф. Зубченко С.О. | ас.Ломіковська М.П. | 10.09.24 |
проф. Гаврилюк А.М. | ас. Надіжко О.М. | 01.10.24 |
доц. Ліщук-Якимович Х.О. | ас. Надіжко О.М. | 24.10.24 |
проф. Зубченко С.О | ас. Толстяк Я.Ф. | 03.10.24 |
проф. Гаврилюк А.М. | доц. Ліщук-Якимович Х.О | 06.11.24 |
доц. Ліщук-Якимович Х.О. | ас. Горбаль Н.М. | 19.12.24 |
ПОТОЧНИЙ КОНТРОЛЬ
Здійснюється під час проведення навчальних занять і має на меті перевірку засвоєння студентами навчального матеріалу. Форми оцінювання поточної навчальної діяльності мають бути стандартизованими і включати контроль теоретичної та практичної підготовки. Проведення поточного контролю під час навчальних занять має відбуватися на основі тестового контролю, вирішення ситуаційних задач, поточного опитування, розбору клінічного випадку та самостійної роботи, після чого студенту виставляється комплексна оцінка. Оцінка вивчення відповідних тем самостійних робіт здійснюється на кожному практичному занятті.
Студент має отримати оцінку з кожної теми. Остаточна оцінка за поточну навчальну діяльність виставляється за 4-ри бальною (національною) шкалою.
Критерії оцінювання поточної навчальної діяльності студентів:
Відмінно (“5”) – студент правильно відповів на 90-100% тестів, бездоганно засвоїв теоретичний матеріал, демонструє глибокі і всебічні знання відповідної теми або навчальної дисципліни, правильно розв´язує ситуаційні задачі, основні положення наукових першоджерел та рекомендованої літератури, логічно мислить і будує відповідь, вільно використовує набуті теоретичні знання при аналізі практичного матеріалу, висловлює своє ставлення до тих чи інших проблем.
Добре (“4”) – студент правильно відповів на 70-89% тестів, добре засвоїв теоретичний матеріал, володіє основними аспектами з першоджерел та рекомендованої літератури, аргументовано викладає його; припускається певних неточностей при розв´язуванні ситуаційних задач; висловлює свої міркування з приводу тих чи інших проблем, але припускається певних неточностей і похибок у логіці викладу теоретичного змісту або при аналізі вивченого матеріалу.
Задовільно («3») – студент правильно відповідає на 50-69% тестів. В основному опанував теоретичними знаннями навчальної теми або дисципліни, орієнтується в першоджерелах та рекомендованій літературі, але непереконливо відповідає, додаткові питання викликають у студента невпевненість або відсутність стабільних знань; не володіє достатніми знаннями для розв´язування ситуаційних задач; виявляє неточності у знаннях, не вміє оцінювати факти та явища, пов’язувати їх із майбутньою діяльністю.
Незадовільно («2») – студент відповідає менше, ніж на 50% тестів, не опанував навчальний матеріал теми (дисципліни), не має наукових фактів, визначень, майже не орієнтується в першоджерелах та рекомендованій літературі; відсутнє розуміння проблематики завдання ситуаційної задачі; відсутні наукове мислення.
Виставлені за традиційною шкалою оцінки конвертуються в бали.
ФОРМИ ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ УСПІШНОСТІ
Оцінка дисциплін, формою підсумкового контролю яких є залік, базується на результатах оцінювання поточної навчальної діяльності та виражається за двобальною шкалою: «зараховано» або «не зараховано».
До підсумкового контролю (заліку) допускаються студенти, які виконали усі види робіт, завдань, передбачених навчальним планом на семестр з відповідної навчальної дисципліни, відвідали усі, передбачені програмою навчальної дисципліни практичні навчальні заняття та набрали за поточну успішність кількість балів, не меншу за мінімальну. Студент повинен мати зараховані усі теми, винесені на поточний контроль.
Для зарахування дисципліни студент має отримати за поточну навчальну діяльність не менше, ніж 60% від максимальної суми балів (для 200-бальної шкали – не менше 120 балів). Оцінки з 4-ри бальної шкали конвертуються у бали за багатобальною (200-бальною) шкалою відповідно до Положення «Критерії, правила і процедури оцінювання результатів навчальної діяльності студентів». Бали та оцінку («зараховано» або «не зараховано») викладач вносить у заліково-екзаменаційну відомість та у залікову книжку студента (за винятком оцінки «не зараховано»). Бали з дисципліни конвертуються в шкалу ECTS (див. таблицю).
Схема нарахування та розподіл балів, які отримують студенти
Максимальна кількість балів, яку може набрати студент за поточну діяльність при вивченні дисципліни, дорівнює 200 балів.
Мінімальна кількість балів, яку може набрати студент за поточну діяльність для зарахування дисципліни, становить 120 балів.
Загальна характеристика лікувально-діагностичної бази кафедри
№ п/п | Лікувальна установа, з якою укладена угода (по кожній установі окремо) | Термін дії угоди
(до якої дати продовжено угоду) |
Відділення лікарні | Ліжковий фонд кожного відділення | П.І.Б. працівників кафедри, які працюють у даному відділені |
1. | КНП ЛОР «ЛОКДЦ» | Продовжується на наступний термін | РМЦКІА | – | проф. Чопяк В.В.,
доц. Ліщук-Якимович Х.О., ас. Пукаляк Р.М. |
2. | КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня» | Продовжується на наступний термін | ревматологічне відділення | 40 | проф. Чопяк В.В.,
ас. Личковська Н.Е., ас. Синенький О.В., доц. Ліщук-Якимович Х.О., ас.Горбаль Н.М., проф. Гаврилюк А.М., доц. Зубченко С.О., ас.Толстяк Я.Ф. ас.Надіжко О.М. |
3. | Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр | Продовжується на невизначене термін | педіатричне відділення | 40 | проф. Бойко Я.Є. |
4. | КНП ЛОР «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» | Продовжується на невизначене термін | діагностично-пульмонологічне відділення | 50 | ас. Толох О.С. |
5. | Медичний центр «Твоя клініка» | Продовжується на наступний термін | – | – | ас. Головин Р.Р. |
6 | ПП «Мережа медичних центрів «Родина» | Продовжується на невизначене термін | – | – | ас.Ломіковська М.П. |
Приміщення закріплені за кафедрою
№ п/п | Лікувальна установа | Адреса
(корпус) поверх |
Призначення (лекційні зали, навчальні кімнати, кабінети, маніпуляційні, лабораторії, препараторські, складські приміщення, гардероби тощо ) | Площа | Заким закріплено з працівників кафедри | Приміт
ки |
1. | КНП ЛОР «ЛОКДЦ» | м. Львів, вул. Пекарська, 69 б
пов.1, 4 |
Навчальні аудиторії:
Кабінет №422, 431А, 431Б, 432 ,10 Наукові лабораторії: Кабінет №423 Кабінет №428 |
131,8 | проф. Чопяк В.В.,
доц. Ліщук-Якимович Х.О., ас. Пукаляк Р.М. |
Спільне користування |
2 | КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня» | м. Львів, вул.
Чернігівська,7 пов.1 |
Навчальна аудиторія,
Приміщення для науково-педагогічних працівників |
11,0
13,0
|
проф. Чопяк В.В.,
ас. Личковська Н.Е., ас. Синенький О.В., доц. Ліщук-Якимович Х.О., ас.Горбаль Н.М., проф. Гаврилюк А.М., доц. Зубченко С.О., ас.Толстяк Я.Ф. ас.Надіжко О.М |
|
3 | Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр | м. Львів, вул. Дністерська, 27, пов.3,4 | Навчальна аудиторія | 14,0
|
проф. Бойко Я.Є. | |
4 | КНП ЛОР Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр | м. Львів, вул. Зелена, 477, пов.3 | Навчальні аудиторії | 35,0 | ас. Толох О.С. | Спільне користування |
5 | Медичний центр «Твоя клініка» | м.Львів, вул.Головацького 23г/43 | Консульитативний кабінет №10
Почекальня №3 |
46,2 | ас. Головин Р.Р. | Спільне користування |
6 | ПП «Мережа медичних центрів «Родина» | М.Львів, вул.Б.Хмельницького, 11-15 | Навчальна аудиторія | 44,7 | асЛоміковська М.П. | Спільне користування |
Загальна площа кафедральних приміщень (по клінічних закладах охорони здоров’я)
Клінічний заклад охорони здоров’я
(вказувати офіційну назву)
|
Загальна площа кафедральних приміщень (без технічних приміщень): аудиторії, навчальні кімнати, кабінети, маніпуляційні, лабораторії, препараторські, складські приміщення, гардероби тощо) м2 | Загальна площа технічних приміщень (коридори та туалети) м2
(Вказувати тільки закріплені за кафедрою коридори, а не спільного користування) |
Примітки |
КНП ЛОР “Львівська обласна клінічна лікарня” | 13,9 | – | |
Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр | 14,0 | – |
Всього: 48,9
Кількість науково-педагогічних працівників кафедри( штатні) , які виконують лікувальну роботу– 8 осіб, з них спеціалісти вищої категорії 25(%), першої 6(%), другої 6(%) і сертифікат 63(%).
Штат науково-педагогічних працівників кафедри (без зовнішніх сумісників)
№ п/п | П.І.Б. | Науковий ступінь, вчене звання | Спеціалізація, категорія
(вказати всі) |
Дійсна до (точна дата): | Курси підвищення кваліфікації
рік, місце |
Стажування за кордоном
(місце, дата, тематика) |
Реєстрація в ЕСОЗ (є/немає) |
|||||||||
1. | Чопяк Валентина Володимирівна | д.мед.н., професор | ПАЦ
«Клінічна імунологія», вища
СПЕЦ «Алергологія», вища
СПЕЦ «Організація і управління охороною здоров’я», спеціаліст
СПЕЦ «Дитяча алергологія»
Атестація на підтвердження категорії «Дитяча імунологія», вища
Атестація на підтвердження категорії «Ревматологія», вища
Атестація на підтвердження категорії «Терапія», Вища
СПЕЦ «Дитяча » ревматологія »
|
10.12.
2024
17.04. 2024
23.04. 2024
09.11. 2023
26.04. 2024
12. 2026
12. 2026
02.04. 2029 |
ТУ «Педагогічні, психологічні та правові аспекти вищої медичної освіти»,
2021, ЛНМУ
|
– |
є |
|||||||||
2 | Гаврилюк Анна Мирославівна | д.біол.н., професор
|
СПЕЦ «Лабораторна імунологія»
|
19.03.
2025 |
ТУ «Педагогічні, психологічні та правові аспекти вищої медичної освіти»,
2023, ЛНМУ
|
немає
|
||||||||||
3 | Зубченко Світлана Олександрівна | д.мед.н., професор | СПЕЦ
«Клінічна імунологія», перша
СПЕЦ «Алергологія», перша
СПЕЦ «Пульмоно логія», лікар-спеціаліст
СПЕЦ «Дитяча алергологія» СПЕЦ Дит .імунологія
|
17.04.
2024
10.12. 2024
14.04. 2022
09.11. 2023
10.02.2028
|
ТУ «Педагогічні, психологічні та правові аспекти вищої медичної освіти»,
2023, ЛНМУ
|
Стажування в Англійському центрі післядипломної освіти з медицини «Train the healthcare trainer. Health education England», Великобританія, 10.2021 |
немає |
|||||||||
4 | Ліщук-Якимович Христина Олександрівна | к.мед.н., доцент | СПЕЦ
«Клінічна імунологія», вища
СПЕЦ «Алергологія», вища
СПЕЦ «Ревматологія», перша
СПЕЦ «Дерматовенерологія»
СПЕЦ «Дитяча імунологія»
Атестація на присвоєння категорії «Ревматологія», вища
СПЕЦ «Терапія» Друга СПЕЦ «Дитяча » ревматологія »
|
30.03.
2023
17.04. 2024
18.09.2025
22.06.2023
08.11.2024
18.09. 2025
02.12.2026
02.04. 2029 |
ТУ «Педагогічні, психологічні та правові аспекти вищої медичної освіти»,
2023, ЛНМУ
|
– |
є
|
|||||||||
5 | Ломіковська Марта Павлівна | к.мед.н. | СПЕЦ «Клінічна імунологія»,
друга
СПЕЦ «Алергологія», друга
СПЕЦ «Терапія», лікар-спеціаліст
СПЕЦ «Ревматологія», лікар-спеціаліст
СПЕЦ «Дитяча алергологія» лікар-спеціаліст |
05.12.
2021
19.02. 2024
16.05. 2021
29.12. 2021
10.10. 2023
|
ТУ «Педагогічні, психологічні та правові аспекти вищої медичної освіти»,
2023, ЛНМУ
|
– |
є |
|||||||||
6 | Горбаль
Наталія Миронівна |
к.мед.н. | СПЕЦ
«Ультразвукова Діагностика»
СПЕЦ «Ревматологія» с/с
СПЕЦ «Клінічна імунологія»
СПЕЦ «Терапія» |
31.05.
2027
10.12. 2026
09.11. 2023
02.11. 2025 |
ТУ «Психолого-педагогічні студії молодих викладачів»,
2021, ЛНМУ |
– |
є |
|||||||||
7 | Надіжко Олена Миколаївна | – | СПЕЦ
«Клінічна імунологія» лікар-спеціаліст
СПЕЦ «Алергологія» лікар-спеціаліст
|
11.11.
2026
07.10. 2026 |
ТУ «Клінічна імунологія та алергологія в терапії»
05.04-16.04.2021, ЛНМУ, ФПДО
ТУ «Сучасні питання вакцинації», 19.04-30.04.2021., ЛНМУ, ФПДО
ТУ «Педагогічні, психологічні та правові аспекти вищої медичної освіти», 18.11.-23.12.2021, ЛНМУ, ФПДО
Стажування «Алергологія», 06.09.-07.10.2021, ЛНМУ, ФПДО
Стажування «Клінічна імунологія», 11.10.-11.11.2021, ЛНМУ, ФПДО |
є |
||||||||||
8 | Нестеровська Лілія Тарасівна | – | СПЕЦ
«Загальна практика –сімейна медицина» СПЕЦ «Клінічна імунологія» с/с
СПЕЦ «Алергологія» с/с |
30.06.
2025
30.10. 2028
30.08. 2027 |
– | – |
є |
Науково-педагогічні працівники кафедри, які є головними спеціалістами МОЗ України, ДОЗ області та УОЗ міста, або є керівниками фахових асоціацій, товариств України, області, зарубіжних країн
№ п/п | П.І.Б. | Посада, спеціальність, фахова асоціaція | Телефон, електронна адреса |
1. | Чопяк В.В. | Член-кореспондент НАНУ,
керівник Регіонального медичного центру клінічної імунології та алергології. Експерт МОЗ України з питань клінічної імунології. Голова Лікарської комісії НТШ ім.Т.Г. Шевченка |
0672801043, |
2 | Пукаляк Р.М. | Експерт Головної акредитаційної комісії при Міністерстві охорони здоровʼя України
Позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з організації медичної діагностики |
0677153318,
|
3 | Ліщук-Якимович Х.О. | Експерт з імунології та алергології ДОЗ ЛОДА,
Експерт МОЗ України за напрямом «Алергологічна допомога та алергологія» |
0671512468,
|
5 | Бойко Я.Є. | Національний координатор та член PRINTO (Paediatric Rheumatology International Trials Organisation). | 0677065748,
|
6 | Синенький О.В. | Експерт з ревматології ДОЗ ЛОДА |
Впровадження в практичну роботу наукових досягнень працівників кафедри з грифом Українського центру наукової медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи МОЗ України, або включених у Галузевий Реєстр нововведень МОЗ України
Перелік патентів
№ п/п | Назва | П.І.Б. авторів | Пат № , Заявл. (дата),
Опубл. (дата), Бюл. № |
1. | Симтом: Постковідна аура психічного опору | Б.С.Зіменковський, В.Ю.Гаєвська, А.Г.Васильєв, І.М.Азарський,
В.В.Чопяк, Ю.В.Федоров, О.О.Азарська |
№ 113481,
дата реєстрації 28.06.2022
|
2 | Програмний продукт «Постковідний синдром» і його симптомокомплекс у профільних хворих / | Зіменковський Б. С., Гаєвська В. Ю., Васильєв А. Г., Азарський І. М., Чоп’як В. В., Федоров Ю. В., Азарська О. О. | Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 1931. дата реєстрації 09.02.2022. |
Новітні методи лікування та діагностики, які впроваджені за останні 3 роки
На кафедрі клінічної імунології та алергології запроваджені:
- Дослідження рівня кальпротектину в крові для діагностики системного ювенільного ідіопатичного артриту, з метою диференційної діагностики функціональних та запальних захворювань кишківника, а також моніторного спостереження за активністю запального процесу в кишківнику неінвазивним методом та ефективності терапії хвороби Крона і виразкового коліту;
- Дослідження рівня субкласу IgG4 в крові з метою діагностики нової групи імуноопосередкованих IgG4-асоційованих хвороб, а також рівня IgG2 в крові пацієнтів з ознаками можливого його дефіциту.
- Впроваджено неспецифічні та специфічні заходи в імунокомпроментованих осіб в умовах пост-COVID19, постстресового та посттравматичного синдромів;
- Розширеноанкетування пацієнтів з метою профілактики медикаментозної терапії в умовах пост-COVID 19, постстресового та посттравматичного синдромів.
- Мікрочіпова молекулярна діагностика, яку можна застосовувати для пацієнтів з полісенсибілізацією, з метою виявлення перехресно-реагуючої сенсибілізації та подальшим проведенням алергенспецифічної імунотерапії в умовах пост-COVID 19, постстресового та посттравматичного синдромів;
- Адаптованота імплементовано в клінічну роботу стандарти ведення пацієнтів з імунопатологічними синдромами різного генезу, зокрема герпес-вірусного (HSV1/2, HVZ, EBV, CMV, HHV6), на основі міжнародних настанов та протоколів, рекомендованих МОЗ України як «Джерела доказової медицини» в умовах пост-COVID 19, постстресового та посттравматичного синдромів.
- Розроблено та запроваджено алгоритм ранньої клініко-лабораторної діагностики рівнів С4 компонента комплемента та Сlq-естерази (кількості та функції) у пацієнтів з підозрою на спадковий ангіоневротичний набряк.
Інформація щодо проведених лікувально-профілактичних та просвітницьких заходів кафедрою (круглі столи, тренінги, майстер-класи, школи, акції, лекції, клінічні конференції, семінари, демонстраційні кабінети та ін.) за останні 3 роки:
За звітний період організовано та проведено такі лікувально-діагностичні та профілактичні заходи:
- 15 лютого 2023 року зав. кафедрою проф. Чопяк В.В. і викладачі кафедри Ліщук-Якимович Х.О., Зубченко С.О. провели круглий стіл на тему «Anti-age: сучасні напрямки і перспективні тенденції»;
- 24 лютого 2023 року зав. кафедрою проф. Чопяк В.В. доц. Ліщук-Якимович Х.О. провели круглий стіл для лікарів-імунологів та алергологівна тему: Стандарт медичної допомоги «Спадковий ангіоневротичний набряк»
- 23 березня 2023ас. Ломікомська М.П. провела майстер-клас для лікарів стоматологів мережі стоматологічних приватних клінік на тему «Ведення пацієнтів з медикаментозною алергією в стоматології».
- 28 квітня доц. Зубченко С.О. провела круглий стіл для батьків і родичів на тему «Харчова алергія і харчова непереносимість»;
- 15 травня 2023 ас. Ломікомська М.П. провела майстер-клас для лікарів-стоматологів Львова і області на тему «Ведення пацієнтів з алергією на місцеві анестетики».
- 16 травня 2023 доц. Ліщук-Якимович Х.О. провела круглий стіл з пацієнтами та лікарями, який був присвячений до дня Всесвітнього дня Спадковий ангіоневротичний набряк: допомога пацієнтам в умовах війни.
- 21 червня 2023ас. Ломікомська М.П. провела – майстер клас для лікарів-стоматологів на тему «Ведення пацієнтів з алергією на місцеві анестетики»;
- 22 червня 2023доц. Ліщук-Якимович Х.О. провела круглий стіл з сімейними лікарями на тему «Тактика ведення частохворіючих алергіків»;
- 7 вересня 2023 доц. Зубченко С.О. провела бесіду з батьками та родичами на тему «Травна система та імунне здоров’я дитини»;
- 16 вересня 2023 – доц. Ліщук-Якимович Х.О. спільно з сімейними лікарями м. Новий Розділ провела первинний скринінг частохворіючих пацієнтів на предмет виявлення первинних імунодефіцитів.
- 15 лютого 2024 проф. Чопяк В.В. та доц. Ліщук-Якимович Х.О. прийняли участь у раді експертів на тему «Спадковий ангіоневротичний набряк» Доповідь доц. Ліщук-Якимович Х.О. «Ведення пацієнта з САН: від індивідуального підходу до національного бачення»
- 29 січня 2024 доц. Ліщук-Якимович Х.О. провела круглий стіл з сімейними лікарями на тему «Перспективи застосування поєднання вітаміну Д та противірусної терапії
в імунокомпроментованих осіб» - 23 лютого 2024 доц. Ліщук-Якимович Х.О. провела круглий стіл з ревматологами на тему «Можливості імунобіологічної терапії у імунокомпрометованих пацієнтів
з діагнозом псоріатичний артрит» - 28 березня 2024 доц. Ліщук-Якимович Х.О. провела круглий стіл з сімейними лікарями та алергологами на тему «Міждисциплінарний погляд на місце в клінічній практиці рупатадину – нової оригінальної молекули – в лікуванні кропив’янок»
- 29 березня 2024, 17 травня 2024 проф. Зубченко С.О. провела круглі столи для урологів, гінекологів, сімейних лікарів – «Проблема урогенітальних запальних захворювань і сучасні підходи до лікування і профілактики»
- 22 квітня 2024 проф. Зубченко С.О. круглий стіл для алергологів «Інфекції та алергічні хвороби»
- 23 травня 2024 проф. Зубченко С.О. круглий стіл для сімейних лікарів, педіатрів «Зміцнення здоров’я дитини у світлі доказової медицини»
- 04 червня 2024 доц. Ліщук-Якимович Х.О. провела круглий стіл з сімейними лікарями на тему «Проблема сумісності: коморбідний пацієнт у практиці лікаря»
- 13 червня 2024 проф. Зубченко С.О. круглий стіл для алергологів, отоларингологів «Алергічний риніт: проблема – закладеність носа та сучасні підходи до її рішення»
- 20 червня 2024 доц. Ліщук-Якимович Х.О. провела круглий стіл з сімейними лікарями та алергологами на тему «Диференційна діагностика ангіонабряків: тактика ведення пацієнтів»
Відповідальний співробітник – д.мед.н. професор Зубченко Світлана Олександрівна
Основні напрямки наукової роботи.
- Розробка сучасної концепції клітинних та гуморальних імунологічних, генетичних та епігенетичних регуляторних механізмів розвитку первинних і вторинних системних васкулітів, а також інших системних автоімунних хвороб у клініці та експерименті.
- Введення нової класифікації системних васкулітів з урахуванням етіологічних, патогенетичних, морфологічних, клінічних та статистичних критеріїв.
- Наукове обгрунтування впровадження в клінічну практику високодозових схем імуноглобулінотерапії, плацентарної протеїнотерапії, а також інших імунотропних препаратів для лікування автоімунних, алергічних та імунодефіцитних захворювань.
- Вивчення імунопатологічних синдромів: кріопатії, еозинофілії, гіперімунокомплексного, гіпокомплементарного, антифосфоліпідного.
- Впровадження молекулярної діагностики алергічних хвороб у вітчизняну медичну практику та наукове обгрунтування застосування алергоїдів в АСІТ. Імунодіагностика медикаментозної алергії.
- Впровадження імунологічних методів діагностики та імунотропного лікування імунозалежного безпліддя у жінок та чоловіків.
- Оцінка ролі імунотропних інфекцій в розвитку автоімунних хвороб.
Поточна ініціативна тема науково-дослідної роботи (НДР)
- «Постковідний синдром і посттравматичний стресовий розлад: імунна дисрегуляція і тактика ведення пацієнтів», з ”3” січня 2023 р. до ”31” грудня 2027 р., номер держреєстрації 0123U100004.
Фінансовані НДР
- «Оцінка імунологічних (регуляторних та апоптичних) механізмів у пацієнтів з посттравматичним стресовим розладом і вірусним навантаженням», 2024-2026 роки, номер держреєстрації 0124U001386.
- «Інформаційна система аналізу діагностики та лікування первинних імунодефіцитів в Україні» », з ”3” січня 2023 р. до ”31” грудня 2027 р., номер держреєстрації 0121U107803.
НДР за останні 5 років
- «Дослідження взаємозв’язків рівня експресії CD63 на базофілах з клініко-лабораторною активністю у пацієнтів з гіперчутливістю на медикаментозні та вакцинальні препарати» 2021-2023 рік
Видавнича діяльність (статті у міжнародних фахових виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus/Web of Science; монографії, підручники та посібники; статті у фахових журналах, посилання на інформаційні ресурси, тези) – за останні 5 років
Патенти співробітників кафедри – за останні 5 років
ПАТЕНТИ /СВІДОЦТВА ПРО РЕЄСТРАЦІЮ АВТОРСЬКОГО ПРАВА НА ТВІР
- Пат. 136529 U Україна, МПК G01N33/04, 33/49, 33/53, A61K35/741. Спосіб профілактики харчової алергії у новонароджених / Шарікадзе О. В., Охотнікова О. М., Зубченко С. О.; заявник і патентовласник Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П. Л. Шупика. – № u201901865; заявл. 25.02.2019; опубл. 27.08.2019, Бюл. № 16.
- Пат. 145992 U України, МПК А 61 В 10/00, G 01 N 33/48. Спосіб діагностування системного червоного вовчаку / Абрагамович У. О., Абрагамович О.О., Абрагамович М. О., Надашкевич О. Н., Синенький О. В., Циганик Л. В, Фармага М. Л.; заявник і патентовласник ЛНМУ імені Данила Галицького. – № u 2020 05055; заявл. 04.08.2020; опубл. 13.01.2021, Бюл. № 2.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 113481. Літературний письмовий твір науково-прикладного характеру «Симптом: Постковідна аура психічного опору» / Зіменковський Б. С., Гаєвська В. Ю., Васильєв А. Г., Азарський І.М., Чоп’як В. В., Федоров Ю. В., Азарська О. О. – Дата реєстрації 28.06.2022.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 1931. Програмний продукт «Постковідний синдром» і його симптомокомплекс у профільних хворих / Зіменковський Б.С., Гаєвська В. Ю., Васильєв А. Г., Азарський І. М., Чоп’як В. В., Федоров Ю. В., Азарська О. О. – Дата реєстрації 09.02.2022.
Участь співробітників кафедри у виданні фахових журналів
В. В. Чоп’як є головним редактором фахового видання — збірника «Актуальні проблеми клінічної імунології та алергології» (Україна) ( 1998-1999). Член редакційних рад і редколегій низки фахових наукових часописів: «Імунологія та алергологія» (Україна), «Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія» (Україна), «Астма та алергія» (Україна), «Український ревматологічний журнал», «Клінічна та експериментальна патологія», «Львівський медичний вісник», «Therapia», «CONSILIUM MEDICUM», заступник головного редактора «Медичні науки» НТШ, який входить в наукометричну базу «Scopus».
С.О. Зубченко є членом редакційної ради і редколегії у науковому часописі «Астма та алергія» (Україна), рецензентом наукових статей з бази Springer.
Х.О. Ліщук-Якимович є членом редакційної ради журналу «Alergologia Polska – Polish Journal of Allergology», який входить до наукометричної бази «Web of Science».
Р.М. Пукаляк є членом редакційної ради журналу «Alergologia Polska – Polish Journal of Allergology», який входить до наукометричної бази «Web of Science».
А.М. Гаврилюк є членом редколегій ряду фахових наукових часописів: «Медичні аспекти здоров’я мужчини» (м. Київ, Україна), «General Surgery» (м. Київ, Україна), «Проблеми екології та медицини» (м. Полтава, Україна) «Медичні аспекти здоров’я мужчини» (м. Київ, Україна).
Міжнародні стажування працівників кафедри, участь у міжнародних конференціях – за останні 5 років
Проф. Чопяк В.В. – стажування з клінічної імунології та алергології В.В. Мадрид, Іспанія, 2019; MIRCIM 2022 with EFIM and ISIM Sessions 7, 9 th McMaster International Review Course in Internal Medicine, 2022, 2024. Краків, Польща;
Участь у міжнародних конференціях і конференціях з міжнародною участю – Міжнародний вебінар «Пандемія COVID-2019», Львів –Бірменгейм, 2020; Міжнародний вебінар “Immunological and Clinical Perspectives on the COVID-19 Pandemic”, Львів, 2020; Міжнародний вебінар: «Інновації в допомогу науковцям при проведенні наукових досліджень та написанні статей», Львів, 2020; Міжнародний вебінар: «Writing and Editing Scholarly Articles for Accuracy and Visibility», Львів, 2020; «Імуногенетика та імунозалежні репродуктивні втрати», Львів, 2020; Smart Lion2020: COVID-19: Reality and prognosis, Львів, 2020; IV International Scientific and Practical Conference: Science and technology: problems, prospects and innovations Osaka, Japan (онлайн), 2023; International Scientific and Practical Conference: Scienctific research in modern world» Toronto. Canada (онлайн), 2023; First Webinar on Perspectives in Anti-Aging Research and Practice, Польща, 2023; Всеукраїнська мультидисциплінарна науково-практична конференція з міжнародною участю «Ідеологиня національної аристократії. На пошану 150-річчя від дня народження Лесі Українки», Львів, 2021; Науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання прикладної імунології і алергології. Простір доказової медицини», 2021, Київ; Науково-практична конференція з міжнародною участю «Нова коронавірусна хвороба та інші глобальні виклики в інфектології», 2021, Київ; Науково-практична конференція з міжнародною участю «Алергічні пацієнти та COVID-19: вакцинація та їх ведення», Україна-Польща, 2021; Всеукраїнський семінар з міжнародною участю «Алергічний риніт: персоналізований підхід до діагностики та лікування», Київ, 2021; IV Національний конгрес з клінічної імунології, алергології та імунореабілітації, 2021, Чернівці; 5-й міжнародний симпозіум SMART LION 2021 «Перспективи в медицині та глобальне здоров’я», 2021; «Комплексний підхід до діагностики та лікування алергічних захворювань. Постковідний синдром», Київ, 2021; IV Науковий симпозіум з міжнародною участю «Захворювання кістково-м’язової системи та вік», присвячений пам’яті В.В.Поворознюка», Київ, 2021; VIII національний конгрес ревматологів України з міжнародною участю, Київ, 2021; Науково-практична конференція з міжнародною участю «Новітні технології в педіатричній науці, практиці та освіті» присвячена пам’яті академіка АМН України Б.Я. Резніка», Київ, 2021; Науково-практична конференція з міжнародною участю «Медикамнтозна алергія та анафілаксія: виявити, врятувати, попередити», Київ, 2021; Науково-практична конференція з міжнародною участю «Оптимізація алгоритмів діагностики та лікування алергічних захворювань в період COVID-19», Київ, 2021; IV International Scientific Conference “Microbiology and immunology – the development outlook in the 21st century, Київ; 2022; X Науково-практична міжнародна конференція Різдвяні читання у Львові «COVID-19, long-COVID-19, постковідний синдром: їх багатоликість та імунні порушення», Львів, 2021; Конгрес з міжнародною участю «PRO/PREBiotic», Київ, 2023; «Актуальні питання та практичні аспекти дитячої пульмонології та алергології: стандарти медичної допомоги», Київ, 2023; ІІ Національний медичний конгрес з міжнародною участю: «Протимікробна резистентність: світові виклики», Київ, 2023; 7 Міжнародний симпозіум SMARTLION 2023, Львів; «Київські алергологічні дні» Київ, 2021, 2022, 2023; Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю» «DNIPRO ALLERGO SUMMIT», 2021, 2023; Міжнародний науковий форум «Пост-Ковід, синдром хронічної втоми та стресові розлади: сучасні виклики патологічної тріади», Київ, 2023; І Міжнародна науково-практична конференція «Лікарі та медсестринство – медичний фронт в Україні та світі» з нагоди 150-ліття Наукового Товариства Шевченка (НТШ), 2023; «П’ятий національний форум імунологів, алергологів, мікробіологів та спеціалістів клінічної медицини» (за участю міжнародних спеціалістів), Харків, 2023; Міжнародна науково-практична конференція «Алергологія та імунологія: новітні виклики», 2023, Україна-Франція; IPIC2023 International Primary Immunodeficiencies Congress DIANOSIS AND CLINICAL CARE, Нідерланди, 2023; Ювілейний міжнародний форум «Медицина України та світу: основи, реалії та стратегічні перспективи», Львів, 2023; Участь на конгресах EAACI: Валенсія, Іспанія, 2024, Мадрид, Іспанія – 2020; 2nd Annual Congress on COVID and COVID Mutation, Дубай, ОАЕ, 2022; 6-й міжнародний симпозіум SMART LION 2022 «Медицина і війна», Львів, 2022;
Проф. Зубченко С.О. – стажування з клінічної імунології та алергології в Jagiellonian University (Краків, Польща, 2019); Skin Allergy Meeting (Мюнхен, Німеччина, 2019), Train the Healthcare. Health Education England (Лондон, Великобританія, 2021), курси з медикаментозної алергії (Верона, Італія, 2022), стажування з алергології та пульмонології у мережі DKV CLINIC, Іспанія, Train the Healthcare. Health Education England (Лондон, Великобританія, 2021), «New and innovative teaching methods», Краків (Польща), 2023 рік, «Allergy School on Anaphylaxis», Ізмір, Туреччина, 2023. 6, 7, 8, 9 th McMaster International Review Course in Internal Medicine, MIRCIM (Краків, Польща – 2019, 2022, 2023, 2024),
Участь на конгресах EAACI: Валенсія, Іспанія, 2024, Гамбург, Німеччина – 2023, Прага, Чехія – 2022, Краків, Польща – 2021, Мадрид, Іспанія – 2020, Лісабон, Португалія – 2019, Участь з доповіддю на XIV Days of Pollen Allergy (Краків, Польща – 2018), конгресі ISMA (Амстердам, Нідерланди – 2019), Skin Allergy Meeting (Мюнхен, Німеччина – 2019), 2-й Європейський конгрес «Vaccines and Allergy» (Прага, Чехія – 2019). Національні конференції з міжнародною участю Міжнародна науково-практична конференція; «Виклики сьогодення: COVID-19 та імунокомпрометовані пацієнти» (Різдвяні читання) м. Львів, 2020; Національний конгрес з клінічної імунології, алергології та імунореабілітації з міжнародною участю, Чернівці, 2021; X Науково-практична міжнародна конференція Різдвяні читання у Львові «COVID-19, long-COVID-19, постковідний синдром: їх багатоликість та імунні порушення», Львів, 2021; «Київські алергологічні дні 2021», Київ, 2021. Всеукраїнська науково-практична конференції з міжнародною участю «Імунодефіцитні стани та алергічні захворювання в клінічній практиці», Харків, 2022; 2nd Annual Congress on COVID and COVID Mutation, Дубай, ОАЕ, 2022; 5th Ukrainian Congress for Clinical Immunology, Allergy and infectology, Полтава, 2023; Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю» «DNIPRO ALLERGO SUMMIT», 2021, 2023; Ювілейний міжнародний форум «Медицина України та світу: основи, реалії та стратегічні перспективи», Львів, 2023; Міжнародний міждисциплінарний Конгрес «Алергія та супутня патологія: мультидисциплінарність проблеми», Київ, 2023; Міжнародна науково-практична конференція «Алергологія та імунологія: новітні виклики», 2023, Україна-Франція; Конгрес з міжнародною участю «Київські алергологічні дні 2023» Київ, 2023; І Міжнародна науково-практична конференція «Лікарі та медсестринство – медичний фронт в Україні та світі» з нагоди 150-ліття Наукового Товариства Шевченка (НТШ), 2023; 6-й міжнародний симпозіум SMART LION 2022 «Медицина і війна», Львів, 2022; Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Стрес-індуковані імунні розлади та їх наслідки в умовах військового часу», Харків, 2024; «ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Лікарі та медсестринство: трансформація в умовах війни та повоєнне відновлення», Луцьк 2024;
Проф. Гаврилюк А.М. – стажування у відділі біології репродукції та стовбурових клітин Інституту генетики людини ПАН (м. Познань, Польща, 2018, 2022).
Участь у конференціях: 15th Conference of the European Society for Reproductive Immunology (ESRI, Данія, 2018), 10th European Congress of Andrology Budapest, Hungary; 21 Dzien Andrologiczny Poland, Lodz; XVIII Конгрес Світової Федерації Українських Лікарських Товариств, Львів – Київ – Чикаго on-line 2019; Міжнародна науково-практична конференція «Виклики сьогодення: COVID-19 та імунокомпрометовані пацієнти» (Різдвяні читання) м. Львів, 2020; Національний конгрес з клінічної імунології, алергології та імунореабілітації з міжнародною участю, Чернівці, 2021; Конференція наукових дослідників Української науково-дослідницької асоціації з міжнародною участю, Львів, 2021; X Науково-практична міжнародна конференція Різдвяні читання у Львові «COVID-19, long-COVID-19, постковідний синдром: їх багатоликість та імунні порушення», Львів, 2021; IV International scientific conference “Microbiology and Immunology – the Development Outlook in the 21st Century, Київ, 2022; Всеукраїнська науково-практична конференції з міжнародною участю «Імунодефіцитні стани та алергічні захворювання в клінічній практиці», Харків, 2022; 5th Ukrainian Congress for Clinical Immunology, Allergy and infectology, Полтава, 2023; Ювілейний міжнародний форум «Медицина України та світу: основи, реалії та стратегічні перспективи», Львів, 2023; ISIR-2023 XV World Congress of the International Society for Immunology of Reproduction, Гамбург, Німеччина, 2023; Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Стрес-індуковані імунні розлади та їх наслідки в умовах військового часу», Харків, 2024; 49th Annual conference of American Society of Andrology, Колорадо, США, 2024; XVIII Kongres Polskiego Towarzystwa Immunologii Doswiadczalnej I Klinicznej, Bialystok, Polska, 2024.
Проф. Бойко Я.Є – участь у міжнародних конференціях Ukrainer and Baltic Pediatric IMID Expert Meeting, 17-19 October, 2019, Вільнюс, Литва, Конгрес EULAR European Congress of Rheumatology (2019, Мадрід, Іспанія, 2024 Відень, Австрія), Kongress der Deutschen Gesellschaft fur Rheumatologie, 4-7.09.2019, Дрезден, Німеччина, Конгрес European Paediatric Rheumatology Congress (PReS), 20-23 вересня 2022 р., Прага, Чехія, Конгрес XVIІ Konferencja Naukowo-Szkoleniowa “Wyzwania w reumatologii dzieciecej”; доповідь «Zmiany w stawach rąk nie zawsze związane z chorobami reumatycznymi: z doswiadzcenia reumatologa dziecięcegо »), 5-7 жовтня 2023 р., Польща, Конгрес Kontrowersje i postepy w reumatologii, 16.05.2024-18.05.2024, Краків, Польща.
Доц. Ліщук-Якимович Х.О. 1. Участь у міжнародних конференціях EAACI, 2020, 2021 Krakow, Poland, 2022 Prague, Czech Republic, 2023 Hamburg, Germany 2024, Valencia, Spain; 16th International academy of dermatology and allergology, 2020, 2022, 2023, 2024 Gdynia, Poland; Podkarpackie Dni Dermatologii: PSORIASIS & LUPUS, Rzeszow, Poland; EFIS Strategic Retreat – 17-18 November 2022; XXII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Alergia – Astma – Immunologia Kliniczna, 2023, Łódź, Poland, Podkarpackie dni dermatologii. luszczyca i choroby reumatyczne skóry, 2024, Rzeszow, Poland, Nowoczesna alergologia. 2024, Łódź, Poland. Участь конференціях з міжнародною участю: Міжнародна науково-практична конференція «Виклики сьогодення: COVID-19 та імунокомпрометовані пацієнти» (Різдвяні читання) м. Львів, 2020; X Науково-практична міжнародна конференція Різдвяні читання у Львові «COVID-19, long-COVID-19, постковідний синдром: їх багатоликість та імунні порушення», Львів, 2021; 5th Ukrainian Congress for Clinical Immunology, Allergy and infectology, Полтава, 2023; Ювілейний міжнародний форум «Медицина України та світу: основи, реалії та стратегічні перспективи», Львів, 2023; І Міжнародна науково-практична конференція «Лікарі та медсестринство – медичний фронт в Україні та світі» з нагоди 150-ліття Наукового Товариства Шевченка (НТШ), 2023;
К.мед.н. Ломіковська М.П. Стажування – The Master Class on Perioperative Hypersensitivity , Верона, Італія, 19-21.04. 2022; Європейський конгрес з клінічної імунології та алергології EAACI 2022 Прага Чехія, 2022, Гамбург, Німеччина, 2023; Валенсія, Іспанія, 2024; Drug Hypersensitivity Focused Meeting, Верона, Італія, 2023. Участь конференціях з міжнародною участю: Міжнародна науково-практична конференція «Виклики сьогодення: COVID-19 та імунокомпрометовані пацієнти» (Різдвяні читання) м. Львів, 2020; X Науково-практична міжнародна конференція Різдвяні читання у Львові «COVID-19, long-COVID-19, постковідний синдром: їх багатоликість та імунні порушення», Львів, 2021; 5th Ukrainian Congress for Clinical Immunology, Allergy and infectology, Полтава, 2023; Ювілейний міжнародний форум «Медицина України та світу: основи, реалії та стратегічні перспективи», Львів, 2023; І Міжнародна науково-практична конференція «Лікарі та медсестринство – медичний фронт в Україні та світі» з нагоди 150-ліття Наукового Товариства Шевченка (НТШ), 2023.
К.мед.н. Горбаль Н.М. стажування в ревматологічному відділенні госпіталю м. Вроцлав, Польща, 2018, 2023; участь у міжнародних конференціях 14th European LUPUS Meeting, 19-22 March 2024, Belgium, Bruges; EULAR 2024, Vienna, Austria;Srodmiamiszowe choroby pluc z postępującym wloknieniem, Польща, 2023; Участь конференціях з міжнародною участю: Міжнародна науково-практична конференція «Виклики сьогодення: COVID-19 та імунокомпрометовані пацієнти» (Різдвяні читання) м. Львів, 2020; X Науково-практична міжнародна конференція Різдвяні читання у Львові «COVID-19, long-COVID-19, постковідний синдром: їх багатоликість та імунні порушення», Львів, 2021; Ювілейний міжнародний форум «Медицина України та світу: основи, реалії та стратегічні перспективи», Львів, 2023; І Міжнародна науково-практична конференція «Лікарі та медсестринство – медичний фронт в Україні та світі» з нагоди 150-ліття Наукового Товариства Шевченка (НТШ), 2023.
Ст. н. співробітник Кріль І.Й. проходила стажування 2019 Warszawski Uniwersytet Medyczny, Zaklad Immunologii Clinicznej, Instytutu Transplantologii im. Prof. T. Orlowskiego; 2022-2023 Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk Umowa nr UMO-2022/01/3/NZ6/00066 «Badanie polimorfizmów genów ERAP1 i ERAP2 w młodzieńczym zapaleniu stawów i reumatoidalnym zapaleniu stawów u dorosłych (RF-dodatni i RF-ujemny)». Участь у міжнародних конференціях: Міжнародна науково-практична конференція «Виклики сьогодення: COVID-19 та імунокомпрометовані пацієнти» (Різдвяні читання) м. Львів, 2020; 2nd Annual Congress on COVID and COVID Mutation, Дубай, ОАЕ, 2022;
К.мед.н. Личковська Н.Е. Світовий конгрес по остеопорозу, остеоартрозу та м»язево-скелетних захворювань. WCO-IOF-ESCEO. Іспанія. Барселона, 2023; міжнародна конференція «Школа жіночого здоров’я. Клінічні протоколи», Туреччина. Стамбул 2021; X Науково-практична міжнародна конференція Різдвяні читання у Львові «COVID-19, long-COVID-19, постковідний синдром: їх багатоликість та імунні порушення», 2021; Ювілейний міжнародний форум «Медицина України та світу: основи, реалії та стратегічні перспективи», Львів, 2023;
Асистент Толох О.С. проходила стажування з інтерстиційних хвороб легень, Базель, Університет, 2023, з інтерстиційних захворювань легень Рим, 2022, госпіталь легеневих захворювань, Ізраїль, 2020.
Участь у міжнародних конференціях: Pneumoupdate, 2019, Прага; участь у Конгресах ERS, Мадрид 2022, Мілан, 2023; участь конференціях з міжнародною участю: Міжнародна науково-практична конференція «Виклики сьогодення: COVID-19 та імунокомпрометовані пацієнти» (Різдвяні читання) м. Львів, 2020; X Науково-практична міжнародна конференція Різдвяні читання у Львові «COVID-19, long-COVID-19, постковідний синдром: їх багатоликість та імунні порушення», Львів, 2021; Ювілейний міжнародний форум «Медицина України та світу: основи, реалії та стратегічні перспективи», Львів, 2023;
Асистент Головин Р.Р. Участь у Конгресі EAACI (Португалія, 2019). Участь у конференціях з міжнародною участю: Міжнародний міждисциплінарний Конгрес «Алергія та супутня патологія: мультидисциплінарність проблеми», Київ, 2023; Конгрес з міжнародною участю «Київські алергологічні дні 2023» Київ, 2023; Ювілейний міжнародний форум «Медицина України та світу: основи, реалії та стратегічні перспективи», Львів, 2023; Міжнародний Симпозіум SMARTLION 2023, Львів, 2023. British-Ukrainian COVID-19 educational webinar held on the 2022; British-Ukrainian COVID-19 educational webinar held on the 1st February, 2022; «5th Baltic Paediatric Congress &23rd Estonian Paediatric Association Congress»,Естонія, 2022; Міжнародний Науково-практичний українсько грузинсько-литовський симпозіум солідарності «Українська Академія Педіатрії сьогодні – часи війни», 2022; «Київські алергологічні дні 2021», Київ, 2021; науково-практична конференція з міжнародною участю «Алергічні пацієнти та covid-19: вакцинація та їх ведення», 2021; X Науково-практична міжнародна конференція Різдвяні читання у Львові «COVID-19, long-COVID-19, постковідний синдром: їх багатоликість та імунні порушення», 2021; Ювілейний міжнародний форум «Медицина України та світу: основи, реалії та стратегічні перспективи», Львів, 2023; «ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Лікарі та медсестринство: трансформація в умовах війни та повоєнне відновлення», Луцьк 2024.
Асистент Нестеровська Л.Т. – участь у Конгресах EAACI Hybrid Congress, 2021 Krakow, Poland, 2022 Prague, Czech Republic, 2023 Hamburg, Germany; The American Society for Reproductive Immunology Virtual, 2023; Clinical Course in Reproductive Immunology», 2023; Ювілейний міжнародний форум «Медицина України та світу: основи, реалії та стратегічні перспективи», Львів, 2023 стажування – курси Міжнародної мережі медичних Університетів та факультетів післядипломної медичної освіти з Молекулярної Алергології та Імунології INUNIMAI «Молекули Анафілаксії» «Молекули Астми», 2022.
Підготовка аспірантів та докторантів
Надіжко Олена Миколаївна, аспірант кафедри клінічної імунології та алергології, тема «Оцінка стану імунної відповіді за умов постковідного синдрому та посттравматичного стресового розладу з активацією герпесвірусу 6 типу».
Студентський науковий гурток з клінічної імунології та алергології
Керівник наукового гуртка – доктор медичних наук, професорка Зубченко Світлана Олександрівна +38 0676706643
Староста наукового гуртка – Костюченко Софія Іванівна +38 0632877007
Мета гуртка – ознайомлення і поглиблене вивчення проблем і новинок у царині імунології та алергології у світі та в Україні, участь у дослідженнях за науковими напрямками кафедри клінічної імунології та алергології.
Завдання гуртка – вивчення імунологічних порушень при системних хворобах сполучної тканини, причини, імунопатогенезу, клініки та особливостей діагностики імунодефіцитних синдромів інфекційного генезу, дослідження проблем імунології репродукції, захворювань серцево-судинної системи, причин формування дефіциту місцевого імунітету, вивчення поширеності алергопатології та особливостей молекулярного профілю сенсибілізації населення Західного регіону України, впливу шкідливих чинників довкілля і змін клімату на формування алергічних хвороб
Основні тематики наукових досліджень:
- Оцінка експресії мікро РНК 146 і мікро РНК 155 у хворих на реактивний артрит з хронічною Епштейна-Барр інфекцією в фазі активації;
- Епштейн-Барр-вірус як тригер формування алергопатології;
- Цитокіновий профіль у хворих на Епштейн-Барр-вірусний – опосередкований реактивний артрит;
- Особливості респіраторної алергії у пацієнтів Західних областей України;
- Молекулярний профіль сенсибілізації пацієнтів з харчовою алергією у Львівській області;
- Лабораторні критерії прогнозу приживлення трансплантату нирки протягом першого року після пересадки;
- Особливості посттравматичного стресового розладу під час війни та постковідного синдрому;
- Постмаркетингове дослідження пацієнтів з активованою герпесвірусною інфекцією 6 типу
Коротка мотиваційна інформація щодо діяльності гуртка. Робота у студентському гуртку дозволяє покращити знання з питань клінічної імунології та алергології, обрати напрямок пошукової наукової роботу на майбутнє, участь у міжнародних і вітчизняних конференціях, семінарах, круглих столах тощо, можливість прямого спілкування з найкращими провідними спеціалістами в галузі імунології та алергології України та світового рівня, інтеграція наукової діяльності в європейський простір, можливість виграти наукові гранди, спілкування в колі однодумців і багато іншого.
Графік засідань студентського наукового гуртка та тематичний план
Дата | Тема | Викладач | Кількість присутніх |
Лютий 2024 | Імунологія репродукції | Гаврилюк А.М. | 7 |
Березень 2024 | Сучасні підходи до діагностики та лікування аутоімунних хвороб | Ліщук-Якимович Х.О. | 6 |
Квітень 2024 | Імунні порушення і посттравматичний стресовий розлад | Зубченко С.О | 7 |
Травень 2024 | Проблемні питання вакцинації | Ліщук-Якимович Х.О. | 7 |
Червень 2024 | Медикаментозна алергія | Ломіковська М.П. |
Виховна робота на кафедрі здійснюється з урахуванням Конституції України, документів Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров`я
України та інших нормативних документів. Відповідальними за виховну роботу кафедри є Зубченко Світлана Олександрівна та Горбаль Наталя Миронівна.
Серед основних напрямків виховної роботи в університеті виділяють наступні:
- утвердження загальнолюдських та гуманістичних цінностей –
патріотизму, поваги та дбайливого ставлення до національних,
історичних, культурних цінностей, традицій і надбань Українського
народу; - створення умов для успадкування студентами духовних надбань українського народу, формування патріотичних почуттів
- утвердження здорового способу життя, фізичного розвитку;
- виховання художньо-естетичної, правової, професійної культури Метою виховного процесу є формування національної свідомості, виховання бережного ставлення до національного багатства країни, до її історії, культури, мови,
традицій, формування нового покоління фахівців, здатних конкурувати на ринку праці України та за її межами, продовжувачів національних професійних і наукових традицій.
На базі зазначених напрямків виховної роботи ґрунтуються загальноуніверситетські й факультетські плани виховної роботи, а також плани виховної роботи кураторів
академічних груп.
Важливим завданням виховної роботи є впровадження основних підходів, виховних систем, форм і методів виховання, які б відповідали потребам розвитку творчої особистості, сприяли б розкриттю її талантів, духовних, інтелектуальних та фізичних здібностей. Завданнями роботи на кафедрі є: - гуманізація освітнього процесу, створення умов для повного розкриття здібностей, для постійного самовдосконалення та самоствердження;
- забезпечення єдності навчальної, науково-пошукової та виховної роботи;
- забезпечення умов для самореалізації особистості відповідно до їх здібностей, суспільних і власних інтересів;
- виховання правової культури: поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки – герба, прапору й гімну, знання та дотримання законів;
- освоєння накопиченого людством знання в усіх галузях діяльності;
- виховання духовної культури особистості та створення умов для вільного формування нею власної світоглядної позиції, оволодіння актуальними методами здобування знань і практичного їх використання;
- формування соціальної активності та відповідальності особистості через залучення студентів до процесу державотворення;
- виховання культури мислення й культури розумової діяльності;
- формування мовної культури, володіння і вживання української мови;
- виховання родинної свідомості, етики та інших доброчинностей, притаманних українському народові;
- ствердження розуміння своєї родини, оселі, батьківського дому як відправної і кінцевої фізичної, духовної, моральної межі життя;
- виховання розуміння внутрішньої потреби й високої цінності українського громадянства;
- культивування кращих рис української ментальності – працелюбності, індивідуальної свободи, глибокого зв’язку з природою, толерантності,поваги до жінки, любові до рідної землі;
- спонукання студентів університету до активної протидії проявам аморальності, правопорушенням, бездуховності, антигромадській діяльності;
- формування в суспільній свідомості переваг здорового способу життя, культу соціально активної, фізично здорової та духовно багатої особистості;
- створення необхідних умов для ефективного розвитку студентського самоврядування, виявлення його потенційних лідерів та організаторів;
- забезпечення високого рівня професійності та вихованості молодоїлюдини, сприяння розвитку індивідуальних здібностей, таланту та самореалізації;
- плекання поваги до Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, дотримання й розвиток його демократичних та академічних традицій.