Адреса

79010, м. Львів, вул. Зелена, 12 (3 поверх)

Телефон: +38 (032) 2768167

Email:

На карті:

 

Завідувач кафедри

ГУТОР Тарас Григорович, кандидат медичних наук, доцент

 

Питання профілактики захворювань, організація медичної допомоги, вивчення впливу шкідливих факторів на здоров’я, переорієнтація в медичному забезпеченні з лікування хворого на механізми управління здоров’ям, опрацювання механізмів збереження та зміцнення здоров’я громадян країни та навчання всьому цьому поклали початок організації у даному вузі в 1940 –
1941 навчальному році кафедри соціальної гігієни.
Першим завідувачем кафедри була відомий вчений – гігієніст, автор більше 200 публікацій, в тому числі 20 монографій та навчальних посібників – професор Белицька Є. Я. Євгенія Яківна Белицька народилася 1 жовтня 1906 року. Після закінчення Київського медичного інституту у 1929 році, працювала завідуючою дитячими консультаціями у містах Сміла та Фастів Київської області. В 1938 році була обрана на посаду завідувача кафедрою соціальної гігієни Донецького медичного інституту. В 1940 році доцент Белицька Є. Я. організувала та очолила кафедру соціальної гігієни Львівського медичного інституту. Штат кафедри складався з двох асистентів, на посадах яких працювали С. А. Тубіаш і О. М. Сирцева, а також двох лаборантів. Кафедра переживаючи організаційний період, наукову діяльність спрямована на організацію системи охорони здоров’я материнства і дитинства у Західних областях України.
З початком німецької окупації м. Львова діяльність вищих навчальних закладів, в тому числі і кафедри соціальної гігієни була призупинена і тільки 1 жовтня 1944 року у Львівському медичному інституті розпочався новий навчальний рік.
В червні 1945 року заново була організована кафедра організації охорони здоров’я (назву кафедри змінено в 1941 році), яку очолив доцент С. З. Ткаченко. Степан Зіновійович Ткаченко, уродженець Полтавської області, розпочав свою трудову діяльність у 1913 році, рядовим солдатом царської армії Харківського гарнізону. В 1914 році був скерований до гарнізонного лазарету до школи ротних фельдшерів, котру закінчив у 1915 році в званні молодшого ротного фельдшера. Пройшов всю першу світову війну у складі
лазарету при Харківському гарнізоні. В подальшому воював в рядах Червоної армії, працював фельдшером у висипно –
тифозному відділені Харківського окружного госпіталю. В 1920 році Степан Зіновійович Ткаченко вступив до Харківського університету на медичний факультет, і після його закінчення був залишений викладачем у цьому ж вузі, а в 1945 році був скерований до Львівського медичного інституту на посаду завідувача кафедрою організації охорони здоров’я.
Доцент Ткаченко С. З. віддав багато енергії для організації кафедри організації охорони здоров’я, розгортанню педагогічної та науково – дослідної роботи. У 1950 році при кафедрі був організований музей історії медицини, а в 1954 році до складу кафедри увійшла кафедра історії медицини, як самостійний курс (завідувач курсу доцент Шапіро І. Я.). З 1 вересня 1953 року кафедрі організації охорони здоров’я та історії медицини був переданий курс організації фармацевтичної справи, який викладав старший викладач Крилов Л. С.
У післявоєнні роки кафедра організації охорони здоров’я, фармацевтичної справи та історії медицини значно розширилась, поповнилась необхідним устаткуванням і великою кількістю унаочнення. В 1963 навчальному році курс організації фармацевтичної справи виділився в самостійну кафедру.
Колектив кафедри під керівництвом доктора медичних наук Ткаченка С. З. на протязі ряду років працював над проблемами вивчення загальної захворюваності і причин смертності міського та сільського населення Львівської області; захворюваності і травматизму із тимчасовою втратою працездатності у Львівсько-Волинському вугільному басейні (доктор медичних наук Ткаченко С. З., доцент Бурихін Т. М. , доцент Шапіро І. Я. , кандидат медичних наук Круглов З. М. і кандидат медичних наук Зикін О. І.). Досліджуються також структурні особливості амбулаторної захворюваності серед населення м. Львова та аналізується досвід
організації амбулаторно – лікарняного обслуговування населення міст Львівської області.
Монографічного типу роботи присвячені підсумкам боротьби із венеричними хворобами в Західній Україні та питанням гігієнічному виховання населення (доктор медичних наук Ткаченко С. З. ). В даний період діяльності кафедри одержано цікаві наукові дані, що мали практичне значення при вивченні питань клінічної діагностики туберкульозу та хвороб органів кровообігу (доцент Бурихін Т.М.). Вивчена захворюваність та фізичний розвиток сільського населення Львівської області (канд. мед. наук З.М.Круглов).В галузі історії медицини проведена велика робота по вивченню розвитку медичної освіти в західних областях України, на Буковині і в Закарпатті, історії Львівського медичного інституту.
Тільки за післявоєнні роки працівниками кафедри в різних журналах і збірниках було надруковано 154 наукові роботи. Колективом кафедри видано три збірники науково-дослідних робіт і дві монографії доцента Шапіро І.Я.: “З історії медичної освіти в Західних областях України і на Буковині” (1956 р.) та “Нариси з історії Львівського державного медичного інституту (1959 р.), котрі лишаються актуальними і сьогодні.
У 1964 році кафедра була перейменована на кафедру соціальної гігієни та організації охорони здоров’я.
В період від 1970 року по 1986 рік кафедру очолював доктор медичних наук, науковець із світовим ім’ям, професор Шапіро І. Я.
Ісаак Якович Шапіро народився 14 листопада 1909 року в м. Києві. У 1941 році закінчив Донецький медичний інститут. Після закінчення другої світової війни і демобілізації з армії, з 1945 року працює у Львівському медичному інституті на кафедрі
організації охорони здоров’я. У 1951 році захистив кандидатську дисертацію по темі: “Житлово – побутові умови сільського населення Західних областей України і шляхи їх дальшого оздоровлення”, а у 1968 році – докторську дисертацію по темі: “Розвиток вищої медичної освіти і медичної науки в Західних областях України, на Буковині і в Закарпатті у XVI – XX ст. (1595-1965 роки)”.
Він є автором 176 наукових робіт, чотирьох монографій, під його керівництвом підготовлено два доктори і 34 кандидати медичних наук, в тому числі дві дисертації аспірантами з республіки Гана.
В штаті кафедри того періоду працювали доцент Бурихін Т.М., доцент Лапідус М.Й., доцент Базилевич Я.П., доцент Мироненко Ю.Ф., доцент Бунь М.А., доцент Горобчук В.Г., доцент Гайдук М.Й., кандидат медичних наук Нейгауз О.Л., кандидат медичних наук Фенюк П.Г., кандидат медичних наук Телішевська М.Г., кандидат медичних наук Логінов О.М., кандидат медичних наук Круглов З.М., доцент Яхно Г.Г., доцент Гладун З.С., аспірант Дичок Л.О.
У 1976 році при кафедрі соціальної гігієни та організації охорони здоров’я був організований курс права, котрий очолив кандидат юридичних наук, доцент Гладун З.С. Його наукові дослідження стосуються наукового опрацювання законодавства про охорону здоров’я.
Протягом багатьох років (1975-1987) на кафедрі функціонували курси підвищення кваліфікації організаторів охорони здоров’я із всієї України, на який щороку навчалось 250 організаторів органів та закладів охорони здоров’я. В подальшому цей курс виділився в самостійну кафедру при факультеті удосконалення лікарів, котру очолив доцент Базилевич Я П. Під керівництвом професора Шапіро І. Я. колектив кафедри співпрацював з органами практичної охорони здоров’я у вирішенні питань поліпшення здоров’я населення та вдосконалення організації охорони здоров’я і правових питань. За цей час разом з органами практичної охорони здоров’я і медичними установами у Львівській, Волинській і Рівненській областях було проведено десятки науково-практичних конференцій з актуальних питань охорони здоров’я населення.
Науково-дослідна робота кафедри базувалася на комплексному підході до соціально-гігієнічного вивчення здоров’я робітників вугільної, машинобудівної, деревообробної, легкої промисловості та аграрного комплексу України. Окрім того, на кафедрі здійснюються наукові дослідження соціально-клінічного характеру щодо вивчення тимчасової непрацездатності осіб, які перенесли вогнищеву дистрофію міокарда та інфаркт міокарда.
На підставі наукових досліджень було виконано 8 кандидатських дисертацій і видано 26 методичних рекомендацій з метою втілити в практику результати цих досліджень, надруковано понад 1 500 наукових праць, видано 7 монографій, 14 збірників наукових праць, отримано 30 посвідчень на раціоналізаторські пропозиції.
Здобуття незалежності в Україні та перехід практичної охорони здоров’я до нових економічних умов господарювання поставили вимоги перед управлінцями органів та закладів системи медичного забезпечення щодо прийняття економічно обгрунтованих управлінських рішень, що сприяло запровадженню, на початку 90-их років, викладання для студентів такої навчальної дисципліни, як “Економіка охорони здоров’я”.
З 1986 року кафедру соціальної гігієни та організації охорони здоров’я очолив доцент Лобойко М. С. Лобойко Микола Степанович народився 30.09.1936 року в селі Буділівці, Радомишельського району Житомирскої області. В 1959 році закінчив Львівський державний медичний інститут, санітарно – гігієнічний факультет за спеціальністю санітарний лікар. З жовтня 1965 року працював у Львівському державному медичному інституті на кафедрі загальної гігієни, де і захистив кандидатську десиртацію, а з 1970 року Лобойко М.С. працює асистентом, доцентом кафедри соціальної гігієни та організації охорони здоров’я. В 1994 році кафедри соціальної гігієни та організації охорони здоров’я, в черговий раз, рішенням Вченої Ради Львівського державного медичного інституту, була змінена назва на – кафедра соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я.
В цей час кафедрою було видано 8 збірників наукових праць з проблем соціальної медицини та організації охорони здоров’я, а також методичні вказівки для студентів з санітарної статистики. В зв’язку з відкриттям у Львівському державному медичному інституті в 1997 році факультету вищої медичної сестринської освіти, на кафедрі соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я навчаються медичні сестри денної та вечірньої форм навчання. В штаті кафедри цього періоду її діяльності працювали доценти: Мироненко Ю.Ф., Гайдук М.Й., Гладун З.С., Бунь М.А., Горобчук В.Г., Яхно Г.Г.; старший викладач Логінов
О.М., кандидат економічних наук Ткаченко К.К., асистенти: Хомик Г.М., Цип’ящук В.О., старший лаборант Шпіньова С.Л.; лаборанти: Негруб Л.П., Буць Д.М., препаратори: Свободняк С.М., Пешрук Н.П. Працівники кафедри того періоду приймали безпосередню участь в опрацюванні Концепції охорони здоров’я населення України (львівський варіант, 1992 рік).
З 1999 року кафедру соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я очолив кандидат медичних наук, доцент Рудень В. В. Василь Володимирович Рудень народився 1 квітня 1953 року в с. Стеблі Ковельського району, що на Волині. У 1976 році закінчив педіатричний факультет Львівського державного медичного інституту. Протягом 1977 – 1991 років проходив службу
в Збройних Силах: в Прикарпатському, Туркестанському (республіка Афганістан) та Далекосхідному (півострів Чукотка) військових округах на різних командних посадах в медичній службі. З 1991 року працює у Львівському державному медичному університеті імені Данила Галицького на кафедрі управління охороною здоров’я факультету післядипломної освіти асистентом, старшим викладачем, доцентом. В 1993-1994 роках працював на посаді начальника управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації. В жовтні 1996 року захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю “Соціальна гігієна та організація охорони здоров’я”, а в грудні 2002 року – докторську дисертацію «Профілактичні основи попередження розвитку природжених вад серед населення України». Рудень Василь Володимирович є автором понад 300 наукових і навчально-методичних праць. Підготував 3 кандидатів медичних наук і 1 доктора медичних наук.
З лютого 2000 року на кафедрі впроваджено функціонування навчальної лабораторії програмованого контролю визначення вихідного рівня знань, устаткованої локальною мережею з 16 місць учнів та одного місця вчителя. У цьому ж році була опрацьована і запроваджена в навчальний процес комп’ютерна програма тестового контролю рівня знань “Едельвейс”, яка забезпечила можливість проводити практичні заняття на високому навчально-методичному рівні з використанням інформаційних технологій.
Наказом ректора Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького № 272-к від 18 вересня 2018 року виконуючим обов’язки завідувача кафедри соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я призначений кандидат
медичних наук, доцент Гутор Т. Г. Гутор Тарас Григорович народився 28 січня 1981р. у м. Львові. У 2003 році закінчив медичний факультет Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького. У 2004 році працював лікарем з гігієни харчування Сколівської районної СЕС. З 2004 року працює у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького на кафедрі соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я викладачем-стажистом, асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри. З 2013 року – доцентом кафедри організації та управління охороною здоров’я ФПДО. З 2016 р. є керівником Центру біостатистики ЛНМУ імені Данила Галицького. Гутор Тарас Григорович в 2011 році захистив кандидатську дисертацію зі спеціальності “Соціальна медицина”. У 2013 році присвоєно вчене звання доцента. Гутор Тарас Григорович є автором 171 наукової публікації, в тому числі 4 підручників. Є членом редакційної ради журналів «Acta Medica Leopoliensia» та Journal of Cancer Science &Treatment (Walnut, USA). Є координатором у Львівській області проекту «Законодавчі
ініціативи та реалізація законодавства України в сфері протидії тютюнокурінню» та консультантом регіонального проекту ВООЗ з неінфекційних захворювань у Львівській області. З 2016 року є членом Товариства з громадського здоров’я Львівщини, з 2017 року –
членом Американської асоціації статистиків (American Statistical Association).
На кафедрі працює згуртований колектив енергійних викладачів, якому не байдужі проблеми охорони здоров’я, який знає ціну історії своєї кафедри та продовжує подальший розвиток її традицій.

Гутор Тарас Григорович, доцент, к.мед.н.

Завідувач кафедри з вересня 2018 року
Керівник центру біостатистики з січня 2016 року

У 2003 р. закінчив Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького за спеціальністю «Медико-профілактична справа», у 2011 р. присуджено науковий ступінь кандидата медичних наук, у 2013 р. присвоєно вчене звання доцента. У жовтні 2016 року присвоєно вищу кваліфікаційну категорію зі спеціальності “Організація та управління охороною здоров’я”.

Співавтор 241 наукової праці, серед яких: 6 навчальних посібників, 14 Свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір, 136 наукових статей у виданнях, включених в реєстр МОН та 24 – у наукометричній базі Scopus, 7 інформаційних листів, 8 патентів на корисну модель, та 3 нововведення, внесених до “Реєстру галузевих нововведень МОЗ України”.

Лауреат обласної премії (2014) талановитим вченим та спеціалістам Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради. Нагороджений почесною грамотою профспілки працівників охорони здоров’я України (2014), Грамотою Львівської обласної ради (2021), почесною медаллю Лікарської комісії НТШ (2024).

Член редакційних рад журналів «Acta Medica Leopoliensia», «Медичні науки. Праці наукового товариства ім. Шевченка», «Львівський клінічний вісник».

З 18.06.2021 року – експерт департаменту ОЗ Львівської ОДА за напрямком «Організація і управління охороною здоров’я». Член робочої групи з питань громадського здоров’я Львівської міської ради (з 27.12.2023), та Регіональної координаційної ради з питань громадського здоров’я у Львівській області (з 16.01.2024).

Google Scholar ORCID Researcher ID Scopus

 

Ковальська Оксана Романівна, доцент, к.мед.н.

У 1997 р. закінчила Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького за спеціальністю «Медико-профілактична справа», у 2005 р. присуджено науковий ступінь кандидата медичних наук, у 2022 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри.

Автор понад 80 наукових праць, з них 12 публікацій у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus/Web of Science.

Член редакційної ради журналу «Acta Medica Leopoliensia». Спеціаліст з статистичної обробки медико-біологічних даних Центру біостатистики Університету. Завуч кафедри

Google Scholar ORCID Researcher ID Scopus

 

Дячишин Віра Іванівна, доцент, к.н. з держ.упр.

У 1990 році закінчила Львівський ордена Дружби народів державний медичний інститут за спеціальністю «Фармація», у 2001 р. присуджено науковий ступінь кандидата наук з державного управління, у 2002 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри. 

Автор понад 140 наукових праць, з них 5 публікації у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus/Web of Science.

Відповідальна за виховну роботу на кафедрі

Google Scholar ORCID Researcher ID Scopus

 

Заремба Наталія Ігорівнадоцент, к.фарм.н.

У 2007 році закінчила Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького за спеціальністю «Лікувальна справа»,  у 2020 р. присуджено науковий ступінь кандидата фармацевтичних наук, з 2023 р. на посаді доцента кафедри.

Співавтор 34 друкованих праць,  з них 6 публікацій у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus/Web of Science.

Відповідальна за роботу студентського наукового гуртка кафедри, завуч по роботі з аспірантами.

Google Scholar ORCID Researcher ID Scopus

 

Негрич Назар Олеговичдоцент, к.мед.н.

У 2013 р. закінчив Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького за спеціальністю «Лікувальна справа», у 2019 р. присуджено науковий ступінь кандидата медичних наук, з 2024 р. на посаді доцента кафедри. 

Автор понад 50 наукових праць, з них 10 публікацій у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus/Web of Science. 

Лікар-невролог, дослідник у Львівському обласному центрі розсіяного склерозу та інших демієлінізуючих захворювань. Національний тренер з Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я. Інструктор з тактичної медицини ДФТГ «Лев» міста Львова.

 Google Scholar ORCID Researcher ID Scopus

 

Москвяк-Лесняк Дзвенислава Євгенівнадоцент, к.мед.н.

У 2004 році закінчила Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького за спеціальністю «Лікувальна справа», у 2016 р. присуджено ступінь кандидата медичних наук, з 2023 р. на посаді доцента кафедри.

У 2021 році отримала диплом магістра в галузі знань “Управління та адміністрування” за спеціальністю “ Менеджмент” у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Автор 29 публікацій, з яких 4 індексуються наукометричними базами даних Scopus/Web of Sciense, 1 монографії, 2 посібників.  Є співавтором патенту України на винахід та патенту на корисну модель. 

Відзначена Почесною грамотою Управління охорони здоров’я, подяками від ГО “Перший ветеранський простір “ReHub”; партії “ Удар”; Військової частини А 02884; “Львівської Політехніки”.

Працює завідувачкою гінекологічного відділення КНП “Першого територіального медичного обʼєднання” Філія “Лікарня Святої Анни”. Автор та імплементатор програм, що стосувались профілактики раку молочної залози та раку шийки матки. 

Google Scholar ORCID Researcher ID Scopus

 

Козій-Бределєва Світлана Павлівна, ст.викладач, РhD

У 2001 р. закінчила Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького за спеціальністю «Лікувальна справа», у 2024 р. присуджено науковий ступінь доктора філософії ( PhD). 

Автор понад 50 наукових праць, з них 2 публікацій у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus/Web of Science.

Відповідальна за наукову роботу на кафедрі. Профгрупорг, секретар кафедри.

 Google Scholar ORCID Researcher ID Scopus

 

Тімченко Наталія Федорівнаст.викладач, РhD

У 2010 р. закінчила з відзнакою Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького за спеціальністю «Лікувальна справа», у 2024 р. присуджено науковий ступінь доктора філософії.

Автор понад 30 наукових праць, з них 3 публікацій у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus/Web of Science.

Завуч по роботі з аспірантами кафедри.

Google Scholar ORCID Researcher ID Scopus

 

Лисюк Роман Миколайовичасистент, к.фарм.н.

У 2000 р. закінчив Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького за спеціальністю «Фармація», у 2021 р. присуджено науковий ступінь кандидата фармацевтичних наук.

Автор понад 160 наукових праць, з них 38 публікацій у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus/Web of Science.

Асистент кафедри. Член редколегій 15 закордонних наукових періодичних видань. Здійснює активну волонтерську діяльність.

Google Scholar ORCID Researcher ID Scopus

 

Ковальська Ірина Михайлівна, ст.викладач

У 2003 р. закінчила Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького за спеціальністю «Лікувальна справа».

Автор понад 40 наукових праць.

Завуч кафедри менеджменту в охороні здоров’я, фармакотерапії і клінічної фармації.

Google Scholar ORCID Researcher ID Scopus

 

Гупало Ірина Володимирівнаасистент

У 2005 році закінчила Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького за спеціальністю «Педіатрія».

Автор понад 20 наукових праць, з них 1 стаття у виданні, що входить до наукометричної бази даних Scopus.

Відповідальна за обліковування графіку роботи працівників кафедри та ведення номенклатурної документації кафедри.

Google Scholar ORCID Researcher ID Scopus

 

Мисак Зоряна Степанівнаасистент

У 2009 р. закінчила Львівський національний університет імені Івана Франка за спеціальністю «Банківська справа».

Автор 10 наукових праць, з них 2 публікації у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus/Web of Science.

Матеріально відповідальна по кафедрі, модератор системи електронних журналів EQX, відповідальна за веб-сайт кафедри.

 Google Scholar ORCID Researcher ID Scopus

 

Герасимович Ірина Миколаївнаасистент

У 2005 р. закінчила Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького за спеціальністю «Педіатрія».

Автор понад 10 наукових праць, з них 2 публікації у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus.

Відповідальна за облік і ведення номенклатурної документації кафедри.

Google Scholar ORCID Researcher ID Scopus

 

Служинська Мар’яна Богданівнаасистент

Google Scholar ORCID Researcher ID Scopus

 

Програми / Силабуси навчальних дисциплін для студентів:

Спеціальність 222 «Медицина» галузі знань 22 «Охорона здоров’я» другого (магістерського) рівня:

Основні:

«Соціальна медицина, громадське здоров’я» (змістовий модуль 1. Біостатистика) – для студентів 3 курсу. Детальніше

«Соціальна медицина, громадське здоров’я» (змістовий модуль 2. Громадське здоров’я) – для студентів 4 курсу. Детальніше

«Організація охорони здоров’я, у т.ч. роботи терапевтичної служби» (ІПК: Внутрішня медицина) – для студентів 6 курсу. Детальніше

«Організація охорони здоров’я, у т.ч. роботи хірургічної служби» (ІПК: Хірургія) – для студентів 6 курсу. Детальніше

«Організація охорони здоров’я, у т.ч. роботи акушерсько-гінекологічної служби» (ІПК: Акушерство і гінекологія) – для студентів 6 курсу. Детальніше

«Соціальна медицина, громадське здоров’я» (ІПК: Профілактична медицина) – для студентів 6 курсу. Детальніше

Практика з профілактичної медицини навчальної дисципліни «Соціальна медицина, громадське здоров’я» – для студентів 6 курсу. Детальніше

Вибіркові:

«Академічна доброчесність в освітньому процесі» – для студентів 1 курсу. Детальніше

«Методологія доказової медицини» – для студентів 4 курсу. Детальніше

 

Спеціальність 228 «Педіатрія» галузі знань 22 «Охорона здоров’я» другого (магістерського) рівня:

Основні:

 «Соціальна медицина, громадське здоров’я» (змістовий модуль 1. Біостатистика) – для студентів 3 курсу. Детальніше

«Соціальна медицина, громадське здоров’я» (змістовий модуль 2. Громадське здоров’я) – для студентів 4 курсу. Детальніше

«Організація охорони здоров’я у т.ч. роботи педіатричної (неонатологічної) служби» (ІПК: Дитячі хвороби з дитячими інфекційними хворобами) – для студентів 6 курсу. Детальніше

«Соціальна медицина, громадське здоров’я» (ІПК: Хірургія з дитячою хірургією) – для студентів 6 курсу. Детальніше

«Соціальна медицина, громадське здоров’я» (ІПК: Профілактична педіатрія) – для студентів 6 курсу. Детальніше

Практика з профілактичної педіатрії навчальної дисципліни «Соціальна медицина, громадське здоров’я» – для студентів 6 курсу. Детальніше

Вибіркові:

«Академічна доброчесність в освітньому процесі» – для студентів 1 курсу. Детальніше

«Методологія доказової медицини» – для студентів 4 курсу. Детальніше

 

Спеціальність 221 «Стоматологія» галузі знань 22 «Охорона здоров’я» другого (магістерського) рівня:

Основні:

«Соціальна медицина, громадське здоров’я та основи доказової медицини» – для студентів 3 курсу.  Детальніше

«Організація охорони здоров’я, у т.ч. роботи стоматологічної служби» (ІПК: Загальна стоматологія) – для студентів 5 курсу. Детальніше

«Соціальна медицина, громадське здоров’я» (ІПК: Терапевтична стоматологія) – для студентів 5 курсу. Детальніше

«Організація роботи стоматологічної служби, у т.ч. стаціонарної стоматологічної допомоги» (ІПК: Хірургічна стоматологія) – для студентів 5 курсу. Детальніше

«Соціальна медицина, громадське здоров’я, у т.ч. економіка охорони здоров’я» (ІПК: Ортопедична стоматологія) – для студентів 5 курсу. Детальніше

«Організація охорони здоров’я, у т.ч. роботи стоматологічної служби для населення дитячого віку» (ІПК: Стоматологія дитячого віку) – для студентів 5 курсу. Детальніше

Вибіркові:

«Академічна доброчесність в освітньому процесі» – для студентів 1 курсу. Детальніше

«Соціальна стоматологія» – для студентів 2 курсу. Детальніше

«Методологія доказової медицини» – для студентів 4 курсу. Детальніше

«Стоматологічні аспекти біостатистики» – для студентів 4 курсу. Детальніше

 

Спеціальність 073 «Менеджмент» ОПП «Менеджмент в охороні здоров’я» галузі знань 07 «Управління та адміністрування» другого (магістерського) рівня:

Основні:

«Соціальна медицина» – для студентів 1 курсу. Детальніше

«Економіка охорони здоров`я та фінансовий менеджмент» – для студентів 1 курсу. Детальніше

«Інформаційні системи і технології в управлінні» – для студентів 1 курсу. Детальніше

«Виробнича переддипломна практика» – для студентів 2 курсу. Детальніше

Вибіркові:

«Соціологія в галузі охорони здоров’я» – для студентів 1 курсу. Детальніше

«Статистика в охороні здоров’я» – для студентів 1 курсу. Детальніше

«Клінічний аудит» – для студентів 1 курсу. Детальніше

«Ведення медичної документації» – для студентів 1 курсу. Детальніше

«Прикладні методи економічного аналізу в медицині» – для студентів 2 курсу. Детальніше

 

Спеціальність 227 «Терапія та реабілітація» спеціалізація 227.01 «Фізична терапія» галузі знань 22 «Охорона здоров’я» першого (бакалаврського) рівня:

Основні:

«Громадське здоров’я та загальні питання соціальної реабілітації» – для студентів 2 курсу. Детальніше

Вибіркові:

«Академічна доброчесність в освітньому процесі» – для студентів 1 курсу. Детальніше

«Основи медичної статистики» – для студентів 2 курсу. Детальніше

«Організація роботи медичних та реабілітаційних закладів» – для студентів 2 курсу. Детальніше

Поточний контроль результатів навчальної діяльності студентів. Оцінювання поточної успішності студентів здійснюється на кожному практичному занятті за 4-бальною шкалою з виконанням затверджених критеріїв оцінювання для відповідної дисципліни і заноситься в журнал обліку академічної успішності. При цьому враховується усі види робіт і перелік компетентностей, передбачених програмою навчальної дисципліни та методичною розробкою для вивчення теми. Студент має отримати оцінку з кожної теми.

Сукупність знань, умінь, навичок, інших компетентностей, набутих здобувачем вищої освіти у процесі навчання з кожної теми навчальної дисципліни орієнтовно оцінюється за такими критеріями:

  • 5 / «відмінно» – студент бездоганно засвоїв теоретичний матеріал теми заняття, демонструє глибокі і всебічні знання відповідної теми, основні положення наукових першоджерел та рекомендованої літератури, логічно мислить і будує відповідь, вільно використовує набуті теоретичні знання при аналізі практичного матеріалу, висловлює своє ставлення до тих чи інших проблем, демонструє високий рівень засвоєння практичних навичок;
  • 4 / «добре» – студент добре засвоїв теоретичний матеріал заняття, володіє основними аспектами з першоджерел та рекомендованої літератури, аргументовано викладає його; володіє практичними навичками, висловлює свої міркування з приводу тих чи інших проблем, але припускається певних неточностей і похибок у логіці викладу теоретичного змісту або при виконанні практичних навичок;
  • 3 / «задовільно» – студент в основному опанував теоретичними знаннями навчальної теми, орієнтується в першоджерелах та рекомендованій літературі, але непереконливо відповідає, плутає поняття, додаткові питання викликають у студента невпевненість або відсутність стабільних знань; відповідаючи на запитання практичного характеру, виявляє неточності у знаннях, не вміє оцінювати факти та явища, пов’язувати їх із майбутньою діяльністю, припускається помилок при виконанні практичних навичок;
  • 2 / «незадовільно» – студент не опанував навчальний матеріал теми, не знає наукових фактів, визначень, майже не орієнтується в першоджерелах та рекомендованій літературі, відсутнє наукове мислення, практичні навички не сформовані.

Конвертація поточної успішності в бали:  Оцінювання поточної навчальної діяльності. Оцінювання результатів засвоєння теми практичного заняття за поточну навчальну діяльність студенту виставляються оцінки за 4-ри бальною / традиційною шкалою з урахуванням затверджених критеріїв оцінювання дисципліни. 

ДЛЯ ДИСЦИПЛІН, ЯКІ ЗАВЕРШУЮТЬСЯ ЗАЛІКОМ:

  • Максимальна середня оцінка, згідно якої студент, за результатами поточної навчальної діяльності за семестр отримує залік, складає 5 або 200 балів.
  • Мінімальна середня оцінка, згідно якої студент, за результатами поточної навчальної діяльності за семестр отримує залік, складає 3 або 120 балів.

      Розрахунок кількості балів проводиться на підставі отриманих студентом оцінок за традиційною шкалою під час вивчення дисципліни впродовж семестру, шляхом обчислення середнього арифметичного (CA), округленого до двох знаків після коми. Отримана величина конвертується у бали за багатобальною шкалою таким чином:

Х = СА × 200
        5

ДЛЯ ДИСЦИПЛІН, ЯКІ ЗАВЕРШУЮТЬСЯ ІСПИТОМ:

  • Максимальна середня оцінка, згідно якої студент, за результатами поточної навчальної діяльності за семестр допускається до екзамену, складає 5 або 120 балів.
  • Мінімальна середня оцінка, згідно якої студент, за результатами поточної навчальної діяльності за семестр допускається до екзамену, складає 3 або 72 бали.

Розрахунок кількості балів проводиться на підставі отриманих студентом оцінок за традиційною шкалою під час вивчення дисципліни шляхом обчислення середнього арифметичного (CA), округленого до двох знаків після коми. Отримана величина конвертується у бали за багатобальною шкалою таким чином:

Х =

СА × 120
       5

Критерії оцінювання та система розподілу екзаменаційних балів

Максимальна кількість балів, яку може набрати студент при складанні іспиту становить 80.

Мінімальна кількість балів при складанні іспиту – не менше 50.

Визначення кількості балів, яку студент набрав з дисципліни

Оцінка з дисципліни визначається як сума балів за поточну навчальну діяльність (не менше 72) та балів за екзамен (не менше 50).

Бали з дисципліни для студентів, які успішно виконали програму конвертуються у традиційну 4-бальну шкалу за абсолютними критеріями, які наведено таблиці:

Бали з дисципліни Оцінка за 4-бальною шкалою
Від 170 до 200 балів 5 (відмінно)
Від 140 до 169 балів 4 (добре)
Від 122 до 139 балів 3 (задовільно)
Нижче мінімальної кількості балів, яку повинен набрати студент 2 (незадовільно)

Лікувально-консультативна робота – не проводиться

Наукова робота та видавнича діяльність

Відповідальний співробітник – Козій-Бределєва Світлана Павлівна. доктор філософії (PhD), старший викладач

  • Основні напрямки наукової роботи.
  1. Медико-соціальне обґрунтування ризик-орієнтованих моделейпрофілактики основних найпоширеніших захворювань.
  2. Опрацювання системи моніторингу стану здоров’я на рівніпервинної медичної допомоги.
  3. Обґрунтування створення закладів паліативної медицини.
  4. Основні детермінанти при онкологічних захворюваннях татривалості життя серед населення України.
  5. Шляхи оптимізації якості надання медичної допомоги населеннюУкраїни.
  6. Медико-соціальне обґрунтування моделі попередження новітніхметодів споживання тютюнових виробів.
  7. Медико-соціальне обґрунтування моделі удосконалення роботи служби променевої діагностики в умовах пандемії та воєнного стану.
  8. Організація роботи релокованих закладів охорони здоров’я в умовах воєнного стану.
  • Поточна ініціативна тема науково-дослідної роботи (НДР): «Медико-соціальне обґрунтування шляхів підвищення якості надання медичної допомоги на основі персоніфікованого підходу», 2023-2027, № держреєстрації – 0122U202004.
  • Фінансовані НДР – немає
  • НДР за останні 5 років: «Детермінанти здоров’я сільського населення та тривалість життя», 2018-2022, № держреєстрації – 0118U000099.
  • Видавнича діяльність за останні 5 років: Видавнича діяльність
  • Участь співробітників кафедри у виданні фахових журналів:

Гутор Т.Г., завідувач кафедри, доцент, к.мед.н.: член редакційних рад журналів «Acta Medica Leopoliensia», «Медичні науки. Праці наукового товариства ім. Шевченка», «Львівський клінічний вісник».

– Ковальська О.Р., доцент, к.мед.н.: статистичний редактор журналу Acta Medica Leopoliensia

– Ковальська І.М., старший викладач: статистичний редактор журналу Acta Medica Leopoliensia

– Лисюк Р.М., асистент, к.фарм.н.: голова редакційної ради іноземного наукового видання Journal of Biochemicals and Phytomedicine;член редакційної ради журналів Advances in Pharmacognosy and Phytomedicine; International Journal of Biology and Medicine; Journal of Phytochemistry & Biochemistry; International Journal of Plant Sciences and Horticulture; Biomed Research and Health Advances; European Journal of Medical Research and Clinical Trial; Traditional Medicine; Annals of Pharmacology and Pharmacotherapeutics; MC Pharmaceutical sciences; член редакційної ради наукових видань, що входять до міжнародних науковометричних баз Scopus та Web of Sciences: Pharmacognosy Journal (ISSN 0975-3575); Research Journal of Pharmacy and Technology (ISSN 0974-3618).

  • Міжнародні стажування працівників кафедри, участь у міжнародних конференціях за останні 5 років:

Доцент Ковальська О.Р та доцент Заремба Н.І.: міжнародне педагогічне стажування «Фандрайзинг та організація проектної діяльності в навчальних закладах: європейський досвід» (180 годин, 6 кредитів ЄКТС), з 12.02.2022 по 20.03.2022 року на базі Ягелонського університету в Кракові.

Доцент Москвяк-Лесняк Д.Є.: міжнародне стажування «Віртуальна Програма підготовки менеджерів Федеральне міністерство економіки та енергетики ФРН з Україною» з 15 березня по 07 травня 2021 року. Федеративна Республіка Німеччина.

  • Підготовка аспірантів та докторантів за останні 5 років.

Козій-Бределєва С.П. «Медико-соціальне обґрунтування моделі попередження споживання новітніх тютюнових виробів серед населення молодого віку» – захист відбувся в січні 2024.

Тімченко Н.Ф. «Медико-соціальне обґрунтування ризик-орієнтованої моделі профілактики невиношування вагітності» – захист відбувся в січні 2024.

Щербата Г.М. «Медико-соціальне обґрунтування моделі служби променевої діагностики в умовах пандемії та воєнного стану». – термін виконання 2022-2025

Гейко О.В. «Медико-соціальне обґрунтування роботи релокованих закладів охорони здоров’я» – термін виконання 2022-2025.

Студентський науковий гурток

1. Назва наукового гуртка – «Студентський науковий гурток кафедри соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я»

2. Керівник наукового гуртка – доцент Заремба Наталія Ігорівна

3. Староста наукового гуртка – Костецький Маркіян

4. Група СНГ (telegram, facebook, instagram тощо) – Telegram-група СНГ кафедри соціальної медицини

5. Мета та завдання гуртка – поглиблене вивчення та аналіз комплексу інструментів, процедур та заходів, що реалізуються державними та недержавними інституціями для зміцнення здоров'я населення, попередження захворювань, збільшення тривалості активного та працездатного віку та заохочення до здорового способу життя шляхом об’єднаних зусиль. Навчитися поєднувати міждисциплінарні підходи епідеміології, біостатистики та громадського здоров’я.

6. Основні тематики наукових досліджень:
– Аналіз показників споживання тютюнових виробів та їх альтернатив серед населення міста Львова;
– Сучасний аналіз даних виживаності населення в Україні та Польщі;
– Порівняння інтегральних показників малюкової смертності в Україні та Польщі;
– Вивчення думки населення щодо надання паліативної медичної допомоги;
– Аналіз якості життя хворих після операції на щитоподібній залозі;
– Вивчення чинників негативного впливу на розвиток раку шийки матки у жінок різних вікових категорій;
– Вивчення та аналіз найпоширеніших захворювань серед здобувачів вищої освіти,
– Особливості функціонування КНП «Пологовий клінічний будинок 1 м. Львова» в умовах реформування системи охорони здоров’я;
– Вивчення факторів, які впливають на зростання рівня кесарського розтину за період 2017-2018 роки;
– Психіатричне відділення у багатопрофільній лікарні: досвід створення та потреба для сучасної системи охорони здоров’я України;
– Фактори ризику, які при поєднаній дії провокують невиношування вагітності;
– Невиношування вагітності: поведінкові фактори ризику, які можуть її провокувати;
– Релокація під час воєнного стану: порівняльний аналіз надання медичної допомоги онкологічним хворим у Львівській та Донецькій областях;
– Центр ментального здоров’я: аргументація створення та перші результати роботи.

7. Коротка мотиваційна інформація щодо діяльності гуртка. На кафедрі соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я функціонує студентський науковий гурток задля виявлення та залучення обдарованої молоді до наукової діяльності, поглиблене вивчення студентами організації охорони здоров’я та набуття навичок науково-дослідної роботи й застосування отриманих знань на практиці, обговорення актуальних проблем охорони здоров’я, розширення загального і професійного світогляду.
8. Графік засідань студентського наукового гуртка та тематичний план. Засідання СНГ кафедри відбувається два рази на місяць.
05.03.2024 – Лекція «Особливості функціонування КНП «Пологовий клінічний будинок 1 м. Львова» в умовах реформування системи охорони здоров’я».
19.03.2024 – Дискусія «Досвід організації первинної медичної допомоги в об’єднаних територіальних громадах».
02.04.2024 – Тренінг «Обробка статистичних даних за допомогою комп’ютерних програм».
23.04.2024 – Лекція «Сучасні тенденцій розвитку в галузі громадського здоров’я».
07.05.2024 – Дискусія «Медико-соціальні проблеми демографічних процесів та захворюваності населення, в тому числі гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-Co-2».
28.05.2024 – Лекція «Медицина заснована на доказах (доказова медицина/evidence-based medicine)».
11.06.2024 – Майстер-клас «Електронні таблиці EXEL. Введення і редагування даних в ЕТ».

Основними формами наукової роботи студентського наукового гуртка є:

– участь студентів у виконанні науково-дослідних робіт кафедри;
– підготовка наукових публікацій (наукових статей та тез доповідей);
– виступи на засіданнях гуртка, конференціях, круглих столах, майстер-класах, вебінарах тощо;
– участь у міжнародних, всеукраїнських та регіональних студентських наукових конкурсах та олімпіадах.

9. Фотографії з активних заходів, які проводились гуртком (лінк).

Міжнародне співробітництво

Виховна робота на кафедрі організовується у відповідності до плану роботи з гуманітарної освіти та національно-патріотичного виховання Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького,  орієнтованим планом роботи медичного факультету №2, проводиться згідно з планом виховної роботи кафедри і базується на таких засадах, як:

  • формування планів з національно-патріотичного виховання із виокремленням основних складових виховної роботи;
  • забезпечення функціонування української мови як державної, вільне володіння та застосування її при виконанні службових обов’язків;
  • участь у проведенні благодійних заходів з допомоги учасникам АТО/ООС та російсько-української війни, сім’ям загиблих Героїв Небесної Сотні та полеглих українських захисників у війні проти російських агресорів;
  • долучення до флешмобу з нагоди Дня Соборності «УКРАЇНА ЄДИНА»;
  • участь в заходах по створенню при гуртожитках Центрів здорового способу життя;
  • протиепідемічні заходи, спрямовані на запобігання поширення COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
  • сприяння участі студентів-волонтерів у акціях «Анти-наркотик», «Анти-Снід», «Тверезість», «Життя без куріння», «Тиждень права»;
  • розвиток національно-патріотичної свідомості та духовності;
  • моральної, художньо-естетичної, мовно-стилістичної, правової, медико-валеологічної, екологічної і мілітерної культури у майбутніх лікарів.

Пріоритетним напрямком системи виховання та формування лікаря є принцип гуманізації освіти і виховання, забезпечення цілісного та всебічного розвитку особистості.

Серед заходів, котрі проводяться зі студентами з питань гуманітарної освіти та національно-патріотичного виховання, варто відзначити:

  • вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні;
  • організація актуальної для воєнного стану волонтерської діяльності здобувачів освіти та працівників кафедри – участь у різноманітних волонтерських програмах, залучення гуманітарної допомоги, сортування та розподіл медикаментів і засобів медичного призначення, допомога біженцям та тимчасово переміщеним особам;
  • участь у проведенні тематичних наукових семінарів з нагоди Дня Соборності України, Дня пам’яті Героїв Крут, Міжнародного дня Рідної мови, Шевченківських днів, Дня матері, Державного Прапору України;
  • екскурсії студентів до музею-садиби Івана Франка, музею Михайла Грушевського, музею історії медицини Галичини імені Мар’яна Панчишина, музею-аптеки на площі Ринок тощо;
  • відвідування театрів, виставок, форумів;
  • бесіди на різноманітні злободенні теми.

Систематично проводиться:

  • оновлення стенду кафедри: “Виховна робота на кафедрі”;
  • складання плану виховної роботи  кафедри;
  • розподіл академічних груп студентів медичного факультету №2, які подані на курацію поміж викладачами кафедри та закріплення наставників груп;
  • опрацювання графіку відвідування викладацьким складом кафедри Гуртожитків № 7 по вулиці Мечнікова, 8а та № 9 по вулиці Солодова, 10 де проживають студенти прикріплених академічних груп.

Соціальні мережі