Виконавчий комітет Львівської міської ради запрошує всіх зацікавлених взяти участь в урочистій акції з нагоди відзначення в Україні 154-ї річниці від дня першого публічного виконання Державного Гімну України. Наш Гімн є символом єдності та самобутності нашого народу, його слова закликають нас до утвердження самостійності та суверенітету України, надихають на любов і вірність своїй Батьківщині.

Організатор акції  – Львівська міська рада.

Участь у заході візьмуть учнівська і студентська молодь міста спільно з громадськими організаціями та об`єднаннями.

Захід відбудеться у понеділок, 11 березня 2019 року о 13.30 год. на площі Ринок.

Усі охочі студенти та викладачі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького зможуть спільно виконати Державний Гімн України. Збір студентів та викладачів нашого Університету – о 13.30 год. перед міською Ратушею. 

 

Відділ гуманітарної освіти і виховання та осередок товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка ЛНМУ імені Данила Галицького
просять викладачів та кураторів академічних груп, представників органів студентського самоврядування, первинних профспілкових організацій, громадських організацій, що діють у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького сприяти інформуванню студентів про зазначений захід та участі в них усіх охочих та вільних від занять, а також забезпечити проведення в академічних групах та гуртожитках виховних годин, тематичних бесід, лекцій, круглих столів та ін., присвячених 154-й річниці від дня першого публічного виконання Державного Гімну,

Довідка. Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», який поклав на музику отець Михайло Вербицький. Публічне виконання пісні відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі — під час першого в Західній Україні шевченківського концерту.

Статус Державного Гімну Незалежної України вірш Чубинського на музику Вербицького отримав 15 січня 1992 року.

Відділ гуманітарної освіти і виховання

Осередок товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка ЛНМУ імені Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua