3-4 травня 2019 р. у Ханії на острові Крит (Греція) відбувся 11-й  семінар Європейської академії дитячої стоматології (EAPD) «Традиційні та сучасні методи дентальної рентгенографії у дітей. Від прицільної рентгенографії до 3D діагностики». Семінар відвідало понад 450 учасників з 38 країн Європи, Азії та Близького Сходу.

Україну представили семеро учасників, серед яких – працівники ЛНМУ імені Данила Галицького, доценти кафедри стоматології дитячого віку Галина Солонько та Зоряна Пришко, асистент цієї ж кафедри Ольга Гринишин, доцент кафедри ортодонтії нашої Alma Mater Тетяна Лисак, а також відомі фахівці з Києва та Харкова.

Наші колеги презентували дві постерні доповіді: «Генетичні фактори виникнення дентофобії у дітей» (Г. Солонько, З. Пришко, О. Гринишин, М. Долгова, В. Пайкуш) та «Значення комп’ютерної томографії  для діагностики та лікування уражень щелепно-лицевої ділянки у дітей» (М. Долгова, М. Дугал, Г. Солонько, Н. Дидик, В. Студент). Роботи виконані у співпраці з автором базових підручників із дитячої стоматології професором кафедри  дитячої стоматології Національного університету Сінгапура Монті Дуггалом.

Представники ЛНМУ імені Данила Галицького були активними учасниками семінару – працювали у воркшопах над новими європейськими протоколами рентгендіагностики у дітей, які незабаром будуть опубліковані на сайті EAPD і стануть новими стандартами для дитячих стоматологів Європи.

Під час семінару його учасники обговорили чимало важливих питань із членами правління EAPD – професорами Ніком Лігідакісом, Рітою Кавелз, Сотірією Гізані, Джеком Тумбою – та спланували орієнтовні дати наступних спільних проектів, у тому числі отримали пропозиції проведення заходів EAPD в Україні.  

Солонько Галина, доцент кафедри стоматології дитячого віку ЛНМУ імені  Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua