9-12 грудня 2019 року у Києві відбувся навчальний семінар «Вступ до лікарняного капеланства». Захід організували Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика спільно з Київською православною богословською академією. Цей навчальний мультидисциплінарний проєкт спрямований на формування першої міжконфесійної ґенерації навчаючих викладачів (тренерів-супервізорів) з капеланства у системі закладів охорони здоров’я. 

У семінарі взяли участь представники НМАПО імені П.Л. Шупика, КПБА,  управління соціального служіння ПЦУ, благодійного фонду допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза» та ін. Учасником заходу став доцент кафедри психіатрії і психотерапії ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького, ієрей Сергій Кирилюк.

Тематично захід було поділено на дві структурно-інформаційні частини: історично-організаційну та медичну. У ході семінару обговорили Біблійні та історичні аспекти становлення і розвитку капеланства у сфері охорони здоров’я, законодавчі аспекти впровадження капеланства в системі охорони здоров’я України та нормативні засади душпастирської діяльності капеланів у сфері охорони здоров’я. Учасники поділилися інформацією про організацію та надання паліативної допомоги, аспекти проживання болю у паліативних пацієнтів за принципом «повноцінне якісне життя до останнього дня» та аспекти налагодження первинного психологічного контакту з особою, якій повідомили наявність невиліковного захворювання тощо. 

Особливо цінною була практична частина медичного блоку, а саме моделювання першої зустрічі з невиліковно хворою людиною, в часі якого учасники – капелани змогли відчути увесь спектр можливих емоцій (страх, сум,  біль, жах тощо) та випрацювати адекватні помічні форми надання першої вербальної допомоги потребуючій людині.

Вирішено у І кв. 2020 р. підготувати видання напрацювань мультидисциплінарної команди Львівсько-Сокальської єпархії та кафедри психіатрії і психотерапії ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького з Пастирського богослов’я – «Клінічне душпастирство: порадник з діагностики у психіатрії (для капеланів у закладах охорони здоров’я)» за авторства професора О. Фільца, митрополита Димитрія (Рудюка) та ієрея Сергія Кирилюка.

Більше: https://www.kpba.edu.ua/news/2960-rozpochato-seminar-vstup-do-likarnianoho-kapelanstva.html

За інформацією кафедри психіатрії і психотерапії ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua