[]Починаючи з 1999 р., в Європі щороку навесні, перед початком пляжного сезону проводяться масові огляди населення на предмет виявлення захворювань шкіри. Згідно з Протоколом приєднання України до Всесвітньої програми «Євромеланома», учасниками якої є понад 20 європейських країн, у нашій країні з 2009 року щорічно проводиться всеукраїнська соціальна акція.
День меланоми-2019 на Львівщині став ювілейним – десятим. 10 травня вже традиційно працівники кафедри дерматології, венерології ЛНМУ імені Данила Галицького за підтримки МОЗ України взяли участь у всеукраїнській соціальній акції на чолі із завідувачем кафедри, проф. Орисею Сизон та у співпраці з лікарями-онкологами провели безкоштовну консультативну допомогу щодо ранньої діагностики родимок; а також скринінгове обстеження осіб з наявністю новоутворів шкіри за допомогою спеціального сучасного обладнання – дерматоскопа; здійснили безкоштовне поширення засобів профілактики сонячних опіків фармацевтичної компанії L-Roche Posy тощо.
Були здійснені обстеження у ЛДКСЗШ № 3; Львівській академічній гімназії; ліцеї № 28 ЛМР; НУ «Львівська політехніка» та ін. Загалом обстежено близько 600 осіб. Переважно діагностували новоутвори шкіри із доброякісним перебігом, зокрема пігментні невуси, ангіоми, папіломи, дерматофіброми тощо. До онкологічного закладу скеровано на подальше обстеження та лікування 67 пацієнтів (в тому числі з диспластичними синдромами та невусами).
Кафедра дерматології, венерології ЛНМУ імені Данила Галицького відзначає позитивну тенденцію до збільшення кількості осіб, які звернулися на етапі первинної ланки обстеження, що свідчить про дедалі більшу обізнаність людей у проблематиці новоутворів шкіри та їх обстеження, а також той факт, що дедалі більше різних установ та підприємств бажає провести такі профілактичні огляди в рамках соціального проекту для своїх працівників.
Довідка. Меланома – одна з найбільш злоякісних пухлин шкіри в онкології з досить швидким розвитком. Раннє виявлення підозрілих пігментованих новоутворів шкіри надає можливість вчасного хірургічного лікування з повним одужанням хворих. Причиною виникнення меланоми вчені вважають надмірну засмагу, наявність множинних пігментованих невусів та спадковий чинник. Попередній діагноз можна встановити при дерматоскопії сучасними цифровими дерматоскопами, які дозволяють оглянути підозрілі утвори шкіри та з великою достовірністю виявити ймовірну меланому. Остаточно діагноз встановлюється лише після видалення утвору та гістологічного дослідження.
Сизон О., завідувач кафедри дерматології, венерології ЛНМУ імені Данила Галицького, голова Львівського осередку УАЛДВК, експертка ДОЗ ЛОДА за спеціальністю «Дерматовенерологія», професор
Іванюшко-Назарко Н.В., відповідальна за лікувальну роботу на кафедрі дерматології, венерології ЛНМУ імені Данила Галицького, доцент
Відділ комунікації і промоції
< href="miltopress@medniv.lviv.">press@medniv.lviv.>[]