Участь наших науковців у міжнародних форумах – це завжди можливість розширити горизонти власних знань, а також дізнатися про головні тренди у світовій науці та практиці.
Вересень у Європі виявився дуже плідним для ендокринологічної спільноти: з 5 по 8 вересня у Римі відбувся 34-й щорічний міжнародний конгрес з вивчення діабетичної нейропатії “NEURODIAB 2024”, а з 9 по 13 вересня в Мадриді – 60-й конгрес Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету (EASD).
До цих двох престижних наукових форумів долучилася проректорка з наукової роботи ЛНМУ ім. Данила Галицького, професорка Вікторія Сергієнко.
Під час NEURODIAB, який є найпрестижнішою міжнародною подією, присвячений проблемі діабетичної нейропатії, професор Вікторія Сергієнко мала нагоду ознайомитися із останніми науковими напрацюваннями понад 190 дослідників із 34 країн світу. Надзвичайно приємно, що цього року у робочу програму щорічної зустрічі NEURODIAB були включені дві доповіді від України. Це доповідь Ольги Монашенко (м. Київ) та співавторів на тему: “Length of telomeres in patients with type 2 diabetes mellitus, chronic kidney disease with and without diabetic neuropathy” і Вікторії Сергієнко та співавторів на тему: “Alpha-lipoic acid and melatonin: effects on arterial stiffness, insulin resistance and quality of sleep parameters in patients with diabetic cardiac autonomic neuropathy”.
Наступний конгрес – Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету в Мадриді представив понад 1200 доповідей, паралельних сесій, дискусій та сателітних симпозіумів. Програма “EASD-2024” включала захоплюючі симпозіуми та дебати, численні усні та короткі презентації, а також лекції з нагородженням видатних вчених та багатообіцяючих молодих науковців. Особлива увага була зосереджена на наступних питаннях: можливостях зупинити прогресування ЦД 1-го типу; проведенні масштабних скринінгів на предмет наявності аутоантитіл; ЦД 2-го типу залишається в центрі уваги дослідників і все більша увага прикута до боротьби з надлишковою масою, використання в лікуванні фіксованих комбінацій, зокрема їх пролонгованих форм; тривалий безконтактний моніторинг глікемії займає місце золотого стандарту, оскільки дозволяє проаналізувати безліч показників, а головне, уникнути нічних гіпоглікемій.
На конгресі завжди є можливість придбати сучасні книги і тут, серед видань, було представлено підручник за співавторства Вікторії Сергієнко “The Diabetes Textbook: Clinical Principles, Patient Management and Public Health Issues” (J. Rodrigues-Saldaña, editors). Basel: Springer, Cham. Springer Nature Switzerland AG. 2023. 1778 p
Для усіх без винятку учасників наукова програма EASD 2024 дала можливість отримати нові знання, що охоплюють останні розробки в галузі лікування ЦД 1-го і 2-го типу, коморбідних захворювань та пов’язаних з ними ускладнень.
Важливим є те, що українська делегація на конгресі була представлена ендокринологами із різних куточків України, тому отримані знання однозначно будуть імплементовані у навчальну та практичну діяльність.
Відвідування однієї з наймасштабніших конференцій ендокринологічної спільноти EASD – це грандіозна подія в професійному житті ендокринолога, а відвідування підгруп асоціації, зокрема, NEURODIAB – це можливість удосконалити знання у більш вузькій науковій тематиці.
За інформацією проректорки з наукової роботи, професорки Вікторії Сергієнко
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua