26-27 вересня у Львівському національному медичному університету імені Данила Галицького відбувся дводенний майстер-клас з міжнародною участю на тему «Практичне застосування сучасної лицевої дуги з встановленням естетичних та функціональних параметрів стоматогнатичної системи хворих для діагностики і лікування дисфункційних порушень».

Захід, який організував колектив кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО (завідувач кафедри професор Юрій Вовк) у співпраці з компанією Theratecc GmbH & Co.KG (м. Хемніц, Німеччина), пройшов у змішаному форматі.

Тематика майстер-класу була присвячена сучасним методикам застосування лицевої дуги з аналізатором прикусу при лікуванні стоматологічних пацієнтів. Лекторами заходів стали завідувач кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО, професор Юрій Вовк, доцент кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Володимир Вовк та фахівець-майстер зуботехнічної справи, міжнародний лектор, керівник німецької компанії Thertecc Крістіан Вагнер. Куратором практичної частини стала доцентка кафедри Людмила Ковпак

Учасники майстер-класу ознайомилися з історією виникнення, перевагами та недоліками існуючих аналогових лицевих дуг, враховуючи складність біомеханіки стоматогнатичної системи. Професор Юрій Вовк висвітлив сучасні методики застосування лицевої дуги з естетично-функціональними показниками хворих при діагностиці та лікуванні дисфункції стоматогнатичної системи.

Крістіан Вагнер ознайомив лікарів, учасників майстер-класу, з інноваційною системою лицевої дуги Therafaceline та її залучення до інструментальної реєстрації морфо-функціональних параметрів щелепно-лицевої ділянки та індивідуалізованої вертикальної висоти прикусу з прецизійною трансляцією отриманих значень у аналоговий та віртуальний артикулятори. 

Під час практичного заняття «hаnds-on» тренери заходу поетапно продемонстрували методику застосування інноваційної лицевої дуги на пацієнтові. Після пояснень та обговорення кожен учасник майстер-класу самостійно зміг апробувати переваги лицевої дуги в клінічних умовах та отримати у трансферному пристрої 3D-реєстрат положення зубного ряду верхньої і нижньої щелепи згідно з відновленою висотою фізіологічного прикусу. 

Підсумкові запитання та дискусія, у якій взяли участь усі учасники майстер-класу, засвідчили актуальність і важливість питання застосування лицевої дуги у практичній роботі стоматологів і продемонструвала зацікавленість присутніх у освоєнні методів інноваційної діагностики.

За інформацією кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО 

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua