[]Наприкінці вересня на кафедрі організації та економіки фармації, технології ліків та фармакоекономіки факультету післядипломної освіти ЛНМУ імені Данила Галицького відбулася ювілейна 30-та науково-практична конференція, присвячена Міжнародному дню фармацевта та 40-річчю діяльності кафедри у системі безперервної підготовки провізорів.
Конференції для слухачів ПАЦ «Фармакоекономіка. Оцінка медичних технологій та реформування фармацевтичної допомоги» проводяться на кафедрі з 2008 р. Співорганізаторами проведених 30-ти конференцій на кафедрі є Український відділ фармакоекономічних досліджень ISPOR та Галицька фармацевтична асоціація. У заході як доповідачі традиційно взяли участь представники ЛНМУ імені Данила Галицького, керівники аптек та провізори лікарень.
У своїй доповіді завідувачка кафедри організації та економіки фармації, технології ліків та фармакоекономіки ФПДО, д. фарм. н., професор Ольга Заліська представила наукові здобутки викладачів кафедри. Вона окреслила актуальні напрями реформування фармацевтичної допомоги відповідно до вимог ВООЗ та Національного переліку основних лікарських засобів, показала економічну і соціальну складові програми реімбурсації «Доступні ліки», впровадженої МОЗ України з 2017 р., а також роз’яснила механізм роботи з електронними рецептами
Прозвучала інформація про впровадження Дня безпеки пацієнта, що відзначатиметься відтепер 17 вересня. Цей день затверджений Указом Президента від 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії ВООЗ в Україні з метою недопущення заподіяння шкоди пацієнтам внаслідок лікування, що є однією з провідних причин смертності та інвалідності у світі. Учасники конференції прослухали також інформацію щодо функціонування онлайн-реєстрації в Україні побічної дії ліків, що проводиться відповідно до європейських вимог; про процес оцінки медичних технологій (НТА), який застосовується для раціонального розподілу ресурсів, фінансування інновацій для поліпшення результатів лікування та про три нові органи, які відповідають за впровадження НТА – Експертний комітет з відбору основних лікарських засобів МОЗ України; Національна служба здоров’я, а також Департамент з оцінки медичних технологій ДЕЦ МОЗ України.
Під час конференції керівник Департаменту з оцінки медичних технологій ДЕЦ МОЗ України, к. фарм. н. Ореста Піняжко в онлайн-презентації представила Дорожню карту та перші результати впровадження НТА в Україні.
Учасники конференції також мали змогу отримати важливу інформацію, зокрема, щодо впровадження комп’ютерних технологій у фармацевтичній галузі.
Усім учасникам-доповідачам були вручені сертифікати про участь у науково-практичній конференції, бо саме такі наукові заходи для практиків є важливою складовою післядипломної освіти провізорів як фахівців охорони здоров’я, відповідно до чинного законодавства України про безперервний професійний розвиток. Учасники набули нових знань про практичні аспекти діяльності.
Детальніше
< href="https//fp.com./news/frmtsiy--smrtfoni-novi-trendy-frmtsevtychnoyi-dopomogy/?fbclid=IwR3rTJDtoe7IGr3KdmIDkJ8OJLY8dC_WgxZBqqjeT5GOKrNVVBoO3eNQ">https//fp.com./news/frmtsiy–smrtfoni-novi-trendy-frmtsevtychnoyi-dopomogy/?fbclid=IwR3rTJDtoe7IGr3KdmIDkJ8OJLY8dC_WgxZBqqjeT5GOKrNVVBoO3eNQ>
Фото Ігор Садовий
За інформацією кафедри організації та економіки фармації, технології ліків та фармакоекономіки ФПДО
Відділ комунікації і промоції
< href="miltopress@medniv.lviv.">press@medniv.lviv.>
[]