25-26 жовтня у Дрездені відбувся щорічний симпозіум всесвітньовідомої німецької компанії Theratecc GmbH&Co.KG – Kopftage 2024. ЛНМУ ім. Данила Галицького на цьому зібранні провідних стоматологів та зубних техніків з Європи представляли завідувач кафедри хірургічної і ортопедичної стоматології ФПДО, професор Юрій Вовк та доцент кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Володимир Вовк. До слова, співпраця кафедри із цією провідною компанією в галузі цифрових стоматологічних технологій триває вже шість років.
Тематика цьогорічної зустрічі була присвячена застосуванню в повсякденній міждисциплінарній стоматологічній практиці функціональної концепції Therafunktion та обговорення можливостей поєднання клінічно-інструментальної реєстрації фізіологічного міжщелепового положення у пацієнтів із розладами стоматогнатичної системи. Одним з акцентів практичної частини семінару стали питання, що стосуються сучасних цифрових технологій реєстрації прикусу.
Усім, хто бажав отримати більше практичних навичок при встановленні правильного прикусу із застосуванням новітніх цифрових технологій Centric Guide, Therafaceline і Therafunktion та детально ознайомитися з методологією їх клінічно-лабораторного застосування у супроводі та з поясненнями провідних спеціалістів, був присвячений перший день симпозіуму. Розробник цифрових технологій Вагнер К /Wagner Ch. провів майстер-клас, під час якого продемонстрував етапи роботи з лицевою дугою у цифровому середовищі і послідовність отримання цифрового відбитку та запису міжщелепового фізіологічного положення.
Впродовж другого дня симпозіуму доповідачі продемонстрували розпрацьовані протоколи цифрової реєстрації фізіологічного міжщелепового положення. У своїх презентаціях-лекціях спеціалісти-практики та міжнародні лектори поділилися цікавими випадками із практики з аналізом клінічних даних та лабораторних показників стану прикусу.
Професор Юрій Вовк, доцент Володимир Вовк (он-лайн) та майстер зуботехнічної справи Вагнер К /Wagner Ch. У спільній презентації закцентували увагу на технологічних та клінічних аспектах розвитку методології встановлення центрального співвідношення щелеп, впровадженні інноваційних інструментів його скринінгу та контролю відтворюваності в клінічній стоматологічній практиці.
Дискусії з провідними фахівцями з Німеччини посприяли обміну практичним баченням застосування авторських підходів у визначенні фізіологічного міжщелепового положення у пацієнтів з генералізованим стиранням твердих тканин зубів, частковою і повною адентією та при невдалих результатах стоматологічного лікування. Велике зацікавлення викликала презентація новітнього концепту цифрового збору і обробки структурно-функціональних параметрів стоматогнатичної системи пацієнтів,яку презентували фахівці компанії Theratecc.
За інформацією кафедри хірургічної і ортопедичної стоматології ФПДО
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua