Наприкінці минулого тижня у Львові пройшла низка зустрічей між партнерами міжнародного благодійного проєкту «Надія», мета якого – відновлення українських дітей від травм війни.
Його реалізація стала можливою після підписання тристороннього меморандуму про співпрацю між МОЗ, Львівським національним медичним університетом ім. Данила Галицького та Фундацією дитячої лікарні та науково-дослідного інституту Надія (Фінляндія). https://new.meduniv.lviv.ua/moz-ta-lnmu-im-danyla-galytskogo-pidpysaly-memorandum-pro-spivpratsyu-z-fundatsiyeyu-dytyachoyi-likarni-ta-naukovo-doslidnogo-instytutu-nadiya/
Для обговорення найближчих планів щодо створення Науково-дослідного центру та віртуальної клініки реабілітації до Львова приїхала Голова Наглядової Ради «Надії» Анна-Катерина Бернер.
У супроводі ректора ЛНМУ ім. Данила Галицького, професора Ореста Чемериса та керівника проектного офісу МОЗ України Віталія Каранди пані Бернер зустрілася зі залученими до проєкту представниками.
Спершу відбулося продуктивне спілкування в Українському католицькому університеті, який також є партнером ЛНМУ. Ректор УКУ, доктор філософії Тарас Добко та директор Інституту психічного здоров’я УКУ та Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії Олег Романчук взяли участь в обговоренні концепту створення структури Науково-дослідного центру, який розроблятиме стандарти надання медичної та психологічної допомоги дітям та підліткам, постраждалим від війни в Україні. Торкалися також теми напрацювання платформи віртуальної лікарні для реабілітації.
Далі в програмі робочого візиту Анни Бернер були відвідини Університетської лікарні – філії ЛНМУ ім. Данила Галицького, адже саме на її базі планується створення Науково-дослідного центру. Гостя щиро пораділа тим змінам, що відбулися в системі охорони здоров`я України останнім часом, зокрема, рішенню Кабінету Міністрів щодо експериментального проєкту на базі ЛНМУ. Цей документ робить можливим залучення закордонних фахівців до роботи над проєктом як на стадії розробки структури, так і згодом для залучення провідних світових спеціалістів до надання допомоги постраждалим українським дітям. Окрім того, передбачена документом фінансова та управлінська автономізація ЛНМУ відкриває нові можливості до залучення інвесторів та донорів як для цього проєкту, так і для інших спільних ініціатив.
За час свого перебування у Львові Анна Бернер знайшла час завітати й до інших партнерів проєкту «Надія» – у Львівський перинатальний центр та Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр.
Наступну зустріч учасники спільного проєкту запланували на січень. До цього часу українська сторона має проаналізувати статистику та структуру постраждалих від війни в Україні дітей та підлітків – це має стати основою для розробки проєкту лікарні для реабілітації дітей та підлітків. В ній передбачається повний комплекс заходів: фізична реабілітація, усунення травм та поранень, реконструктивні операції, психічна корекція.
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua