10-11 січня у Львові відбулася Міжнародна конференція з малоінвазивної хірургії та ендоскопії «Lviv Live Endoscopy». Впродовж двох днів Львів став європейською столицею ендоскопії, де серця лікарів з різних медичних установ світу билися в унісон із львівськими колегами.

Конгрес відбувся під егідою Європейської асоціації гастроінтестинальної ендоскопії (ESGE). Організаторами заходу, що пройшов у змішаному форматі,  стали Львівська обласна клінічна лікарня та Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.

Учасниками науково-практичного форуму були майже 600 осіб офлайн, серед них – троє президентів ESGE, провідні фахівці в своїй сфері зі США, Німеччини, Польщі, Італії, Японії, Ізраїлю, Нідерландів та інших країн, а також з Києва, Харкова, Одеси, Херсона, Запоріжжя, Івано-Франківська, Тернополя, Луцька та інших міст України. Частина учасників доєдналися онлайн.

У відкритті поважного заходу взяли участь заступниця голови Львівської ОДА Христина Замула, ректор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, професор кафедри хірургії №1 Орест Чемерис, проректор з наукової роботи нашої Alma Mater, професор Вікторія Сергієнко, представники професорсько-викладацького складу Університету.

« Те, що в конференції беруть участь іноземні колеги, є яскравим свідченням того, що наш досвід важливий не лише в Україні, а й у світі. Ми заслужили це визнання. Дякую всім, хто долучився та підтримує нас на шляху до вдосконалення», – заявив, вітаючи учасників та гостей конференції Орест Чемерис.

Перед учасниками заходу виступили відомі спікери, які представили понад 70 доповідей. Міжнародна мультидисциплінарна команда хірургів, онкологів, проктологів, ендоскопістів, гастроентерологів, патогістологів, хіміотерапевтів, радіологів, ендокринологів, військових медиків зібралася, щоб розробити клінічний маршрут та рекомендації для діагностики та лікування неоплазій товстої кишки, раннього раку товстої кишки, раку шлунка, раннього раку стравоходу, ахалазій, дивертикулів стравоходу, аденом товстої кишки, запальних захворювань ШКТ (НВК колітів, хвороби Крона та автоімунних запальних процесів ШКТ) та їх діагностику. 

Форум поєднав теоретично-практичну частину, дискусійну панель та участь у майстер-класах. Учасники заходу мали унікальну можливість бути особисто присутніми в операційній під час лайв-кейсу та ставити запитання експертам у реальному часі. Ендоскопісти-хірурги, анестезіологи, інтерни, сестри операційні, молодший персонал, операційні зали невтомно працювали впродовж 19 годин. Прямі включення з операційної стали надзвичайно важливим елементом конгресу. Було заявлено 21 ендоскопічне хірургічне втручання, однак наживо виконано 36 операцій пацієнтам, серед яких наймолодшій пацієнтці було всього 1 рік і 2 місяці, а найстаршому – 91 рік. Усі операції проведено успішно, без ускладнень.

Уперше у Західному регіоні України, у Львівській обласній клінічній лікарні, під контролем EUS виконано гастроцистодренування з установкою металевого стенту типу Axios – інноваційний підхід до лікування ускладнень гострого панкреатиту. А також вперше в західному регіоні України у Львівській обласній клінічній лікарні виконано антирефлюксну операцію ARMA та значну кількість інших втручань.

Конференція об’єднала провідних спеціалістів у галузі ендоскопії і стала платформою для обговорення досягнень, інновацій, викликів та перспектив розвитку цієї важливої галузі. Це була унікальна можливість обмінятися досвідом, налагодити комунікацію між медичними установами України та різними фахівцями, а також особисту комунікацію фахівців та керівництва установ та медичних центрів України, Японії, США та ЄС.

 

За інформацією Львівської обласної військової адміністрації та ЛОКЛ

 

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua