Вчора, 11 лютого, в актовій залі Стоматологічного медичного центру ЛНМУ ім. Данила Галицького пройшла Науково-практична конференція «Можливості міжнародної співпраці у вищій медичній освіті». ЇЇ організували відділ міжнародних зв’язків та євроінтеграції ЛНМУ під керівництвом професорки Тетяни Негрич та департамент міжнародного співробітництва Львівської обласної військової адміністрації.
Ректор Університету, професор Орест Чемерис привітав учасників заходу та наголосив на важливості розвитку міжнародних контактів як для навчального закладу та його підрозділів загалом, так і для окремих науковців зокрема. Зарубіжне партнерство – це завжди розвиток, передові технології та обмін досвідом, а ще й престиж і довіра, – зауважив ректор.
Про можливості міжнародного партнерства, які відкриті перед науковцями, освітянами, здобувачами освіти розповідала директорка департаменту міжнародного співробітництва ЛОВА Ірина Бутинець. На сьогодні департамент здійснює супровід 9 медичних спільних міжнародних проєктів в області й готовий надалі це робити. Пані Бутинець наголосила, що Львівська область має налагоджені хороші контакти з графством Норфолк, Великобританія та землею Саар, Німеччина і закликала присутніх оцінити, з якими організаціями, установами чи компаніями з цих регіонів науковцям ЛНМУ цікаво було би співпрацювати. Департамент же, своєю чергою, готовий посприяти налагодженню такого співробітництва. Серед нових зарубіжних партнерів, які виявили зацікавленість у співпраці з Львівською областю – французький регіон Окситанія, італійська адміністративна область Лаціо та штат Каліфорнія, США. З усіма цими регіонами підписано меморандуми про співпрацю.
«Зараз європейців цікавить унікальний досвід України, що стосується травм війни, реабілітації військових та цивільного населення, то ж тут є широке поле для співпраці, – зауважила директорка департаменту міжнародного співробітництва ЛОВА.
Своїм досвідом роботи у спільних міжнародних проєктах поділився Андрій Зіменковський – професор, керівник Центру інновацій в охороні здоров’я та цифрової медицини, завідувач кафедри менеджменту в охороні здоров’я, фармакотерапії та клінічної фармації. Власне зараз його команда спільно з Медичним університетом Любліна реалізовує спільний проєкт в межах програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027 – «Мости здоров’я: створення транскордонної телемедичної діагностичної та терапевтичної платформи для лікарів і пацієнтів».
Про подальший розвиток цієї програми та наступні проєкти, заявки на які можна буде подавати вже з квітня розповів старший експерт Представництва у Львові Програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027 Василь Хім’як.
В.о. директора “Агенції регіонального розвитку Львівської області” Ірина Тимечко та менеджерка проєктів Австрійського бюро кооперації у Львові Маріанна Йосифович поділилися своїм баченням можливостей міжнародної співпраці в умовах євроінтеграції.
Роман Лесик – професор, керівник Центру молекулярного дизайну, керівник Національного контактного пункту програми ЄС «Горизонт Європа» за напрямом діяльності «Здоров’я», завідувач кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії розповів про можливості для досліджень та інновацій Програми «Горизонт Європа» та про те, які шляхи для співпраці з іноземцями відкривають євроінтеграційні процеси України.
Окрім того, в обговоренні теми участі студентів у міжнародних програмах обміну та подальшого впливу на розвиток медичної освіти в Україні взяли участь студентки 5-го курсу медичного факультету: Дарія Семенова – стипендіатка програми Американських Рад FLEX у м. Балтімор, США (2018) та програми ETOI в Управлінні охорони здоров’я Львів (2023) та Анастасія Волкова – локальна президентка у ГО «Українська Медична Студентська Асоціація» у Львові (2023-2024), координаторка напрямку у «Global Medical Knowledge Alliance».
Організатори висловлюють подяку всім спікерам заходу, які поділилися досвідом та інформацією, що допоможе у налагодженні міжнародної співпраці, а також керівникам структурних підрозділів Університету, науковцям, які виявили зацікавленість до зібрання.
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua