Як ми вже повідомляли, 8–10 травня у Кракові (Республіка Польща) відбулася щорічна конференція MIRCIM 2025. Захід об’єднав провідних фахівців з внутрішньої медицини з понад 40 країн світу — серед них автори клінічних рекомендацій, викладачі, науковці та лікарі-практики. Організаторами виступили Університет МакМастера (Канада), Польський інститут доказової медицини, Європейська федерація внутрішньої медицини, Міжнародне товариство внутрішньої медицини, Медичний коледж Ягеллонського університету та Центр післядипломної медичної освіти (Польща).
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького вже традиційно є партнером цього заходу, оскільки між нашим Університетом та Польським інститутом доказової медицини (Polish Institute for Evidence Based Medicine, PIEBM) впродовж багатьох років діє угода про співпрацю. Цього року науковці ЛНМУ взяли активну участь у конференції – були представлені дві постерні доповіді: «Вовчак чи вірус/Lupus or varus?» (Оксана Фаюра, Лілія Циганик, Соломія Гута) та «Синдром Гієна-Барре у хворого на розсіяний склероз на фоні імуносупресивної терапії» /Guillain-Barré syndrome in a patient with multiple sclerosis on the background of immunosuppressive therapy» (Назар Негрич, Тетяна Негрич, Марія Шоробура)
Окрім того, представники університету – завідувачка кафедри неврології професорка Тетяна Негрич та доцентка кафедри внутрішньої медицини №1 Лілія Циганик увійшли до складу журі престижного міжнародного конкурсу клінічних випадків, організованого PIEBM.
Професорка кафедра клінічної імунології та алергології Світлана Зубченко та доцентки кафедри внутрішньої медицини №1 Оксана Фаюра та Лілія Циганик і Олена Зімба з кафедра внутрішньої медицини №2 взяли активну участь у наукових дискусіях під час конференції.
Завдяки зусиллям відділу міжнародних зв’язків та євроінтеграції у співпраці з польськими колегами було організовано онлайн-доступ до конференції для ЛНМУ імені Данила Галицького. Це надало можливість широкому колу викладачів, лікарів- інтернів і студентів безкоштовно долучитися до заходу через трансляції у одній з лекційних аудиторій Університету, а також скористатися індивідуальною онлайн-реєстрацією.
Представники ЛНМУ також долучилися до планування подальшої співпраці у межах проєктів PIEBM, обговорили нові напрями взаємодії, академічні обміни, формати участі у майбутніх науково-освітніх заходах.
За інформацією відділу міжнародних зв’язків та євроінтеграції
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua