На початку липня Університетська лікарня ЛНМУ ім. Данила Галицького відзначає перший рік своєї діяльності. Яким він був? 

Важким – безумовно, адже це була перша в Україні багатопрофільна клінічна лікарня, яка в процесі реформування продовжувала надавати медичну допомогу пацієнтам за програмою медичних гарантій НСЗУ. Якою має бути модель Університетської клініки, шляхи фінансування та статус працівників – усі ці питання доводилося вирішувати самостійно та швидко, адже подібного досвіду в державі ще не було. Для того, щоб в правовому полі врегулювати діяльність лічниці, доводилося приймати законодавчі акти на рівні Кабінету Міністрів та профільного Міністерства охорони здоров’я України. 

Обнадійливим – однозначно! Згуртованість колективу, підтримка з боку міністерства, благодійних організацій, активні пошуки керівництвом Університету партнерів для успішної реалізації проєкту «Університетська лікарня» дали результати. Вдалося значно модернізувати обладнання, провести навчання фахівців, які тепер його активно застосовують, налагодити процес практичних занять для здобувачів освіти ЛНМУ різних рівнів. МОЗ України придбало сучасної медичної апаратури на понад 61 млн. грн., ще майже на 20 млн. надійшло обладнання, інструментарію, витратних матеріалів від благодійників та партнерів.

Успішним – безумовно! За рік вдалося відкрити три нових відділення: гінекологічне, пластичної хірургії  та відділення паліативної медичної допомоги. За програмою медичних гарантій за надані пакети медичних послуг від Національної служби здоров’я України лікарня отримала за неповний рік майже 97,5 млн.грн. ще близько 3 млн. заробили, надаючи платні послуги. Майже 9 тисяч пацієнтів уклало декларації із лікарями клініки, понад 10 тисяч українців були проліковані в стаціонарі.

Тепер Університетська лікарня – це не лише про медичну опіку населення, а й про навчання майбутніх фахівців. За рік понад 2 тис. студентів різних факультетів та курсів проходили тут практичні заняття, 300 інтернів здобувають фах спеціалізації. За рік налагоджено роботу 18 клінічних кафедр чи їх філій. 

Попереду – багато викликів, завдань, амбітних планів. Першим завжди найважче, адже шлях до досконалості довгий та непростий. Та головне – є розуміння, куди слід рухатися й задля чого все це робиться. Тому віримо в колективи Університетської лікарні та кафедр, в успіх початої реформи у медичній освіті та у ЗСУ, які дають нам можливість рятувати українців – кожному у свій спосіб!

Відділ комунікації і промоції