[]2 грудня 2020 р. з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом для студентів та викладачів Університету пройшов вебінар на тему «Актуальні питання ВІЛ-інфекції». Захід відбувся з ініціативи студентського самоврядування та за підтримки деканату медичного факультету №1 нашої lm Mter.
У вебінарі взяли участь завідувач відділу моніторингу та оцінки комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний центр громадського здоров’я» Андрій Сороколіт, доцент кафедри інфекційних хвороб ЛНМУ імені Данила Галицького Олександр Герасун, проректор з науково-педагогічної роботи ЛНМУ імені Данила Галицького, професор Анатолій Магльований, заступник декана з виховної роботи, асистент кафедри нормальної анатомії Максим Цитовський та голова студентського самоврядування ЛНМУ імені Данила Галицького Андрій Парфенюк.
Під час вебінару завідувач відділу моніторингу та оцінки ЛОЦГЗ Андрій Сороколіт повідомив, що цьогорічна пандемія COVID-19 наклала свій відбиток на контроль над епідемією ВІЛ-інфекції, зменшивши кількість тестувань. Він розповів про поширеність ВІЛ-інфекції у світі, Україні та Львівській області, зазначив, що значна частка інфікованих людей не знають про свій ВІЛ-позитивний статус, а з тих, хто знає, багато не отримують антиретровірусної терапії. У Львівській області станом на 01.10.2020 року на обліку перебуває 3 867 ЛЖВ, що становить 70% від оціночної кількості (5496 осіб).
Доповідач також окреслив темп приросту показника смертності від СНІДу за 9 місяців 2020 року, який, у порівнянні з 9 місяцями 2019 року, зменшився на 20%, що пов’язано з розширенням надання антиретровірусної терапії. Щодо шляхів передачі, то як на Львівщині, так і в Україні, продовжує невпинно зростати гетеросексуальний статевий шлях, який за 9 місяців 2020 року склав у нашій області 72,1%.
Доцент кафедри інфекційних хвороб ЛНМУ імені Данила Галицького Олександр Герасун нагадав про епідеміологію ВІЛ-інфекції, окреслив основні тенденції щодо можливої профілактики ВІЛ. Значну увагу було приділено екстреній постконтактній профілактиці, зокрема йшлося про те, що термін її призначення – не пізніше, ніж через 72 години після ймовірного інфікування.
Під час зустрічі було наголошено, що є 8 сайтів з інформацією щодо закладів, у яких пацієнтам Львівської області надається антиретровірусна терапія, а також постконтактна профілактика.
На завершення доповідачі вичерпно відповіли на численні запитання студентів.
Матеріали вебінару є у відкритому доступі
< href="https//drive.google.com/file/d/1OFWmC9Nr5Sm2yS1btq_2lq38ZYsTB9/view?sp=shring">https//drive.google.com/file/d/1OFWmC9Nr5Sm2yS1btq_2lq38ZYsTB9/view?sp=shring>
За інформацією Студентського самоврядування
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.[]