[]24 березня 2021 року на платформі Zoom відбувся міжвишівський круглий стіл «Національна пам’ять». Захід організувала і провела кафедра українознавства Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
У заході, програма якого охопила 22 доповіді, взяли участь науковці та вчені – історики, філологи, філософи, фольклористи з вищих навчальних закладів та наукових установ Львова, Вінниці, Одеси, Бережан.
Під час відкриття круглого столу з вітальними словами виступили проректор з науково-педагогічної роботи Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, професор Анатолій Магльований та завідувачка кафедри українознавства нашого Університету, доцент Тетяна Єщенко. Модерувала захід доцентка кафедри українознавства Наталія Гірна.
З науковими доповідями виступили професори Олександр Музичко (кафедра історії України Одеського національного університету імені І. Мечникова), Ігор Держко (кафедра філософії та економіки ЛНМУ імені Данила Галицького), доценти Валерій Лациба (кафедра філософії та суспільних наук Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова), Тетяна Єщенко, Надія Черкес, Наталія Гірна (кафедра українознавства ЛНМУ імені Данила Галицького), старші наукові співробітники Марина Демедюк, Марина Качмар, Галина Кравцова (відділ фольклористики Інституту народознавства НАН України), Володимир Парацій (Бережанський краєзнавчий музей Тернопільської обл.) та ін.
Учасники круглого столу розглянули низку важливих проблем, зокрема щодо «Української малої енциклопедії» Євгена Онацького як засобу формування уявлень про російський тоталітарний режим; перших кроків публічного історичного самоусвідомлення; категорії діалогійності у народних оповіданнях про Голодомор; досліджень політичних репресій на Вінниччині в контексті декомунізації; історії повстань політв’язнів у концтаборах ГУЛАГу; дихотомії вірності і зради у фольклорних оповідях про події 40-60-х рр. ХХ ст. на теренах волинського Полісся; образу страху у фольклорних наративах про національно-визвольні змагання українців у 1940-х роках (за матеріалами з Івано-Франківщини); табірних повстань політичних та кримінальні в’язнів тощо. Присутні на заході також мали можливість ознайомитися з інформацією про Бережани в часи Другої світової війни (український вимір) «пам’ять без примирення» та вшанувати жертв Майдану поетичними творами «Помаранчева пам’ять української ідентичності».
За підсумками круглого столу опублікований збірник матеріалів (відповідальна за випуск – доцентка Наталія Гірна).
< href="https//drive.google.com/c?id=1E4lfOnitijxH6tQLSxsLP7OzWwR7KyN">Програма_ НАЦІОНАЛЬНА ПАМ’ЯТЬ _2021>
< href="https//drive.google.com/c?id=1KbwD-JmyGpE5B-DmBo_5WqyvW_E87TL">Збірник праць “НАЦІОНАЛЬНА ПАМ’ЯТЬ 2021”>
За інформацією кафедри українознавства
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]