[]Вчора в конференц-залі НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького відбулася презентація документального фільму про відомого епідеміолога та науковця, а згодом і душпастиря Генріха Мосінга . Фільм так і назвали « Генріх Мосінг. Місія»
Його створила творча група католицького телебачення EWT Україна. В основу сценарію лягла бібліографічна книга про видатного львівського вченого, яку написав директор НДІ епідеміології та гігієни, професор Борис Кузьмінов «Генріх Мосінг – видатний епідеміолог ХХ століття (сторінки наукової діяльності)». Зйомки фільму відбувалися в багатьох локаціях, але головним чином в інституті епідеміології та гігієни, де довгі роки працював знаний епідеміолог, певний період його очолював, який увесь свій науковий талант присвятив боротьбі із висипним тифом. Завдяки старанням співробітників інституту, тут вдалося зберегти практично в первозданному вигляді робочий кабінет доктора Мосінга з автентичними меблями, лабораторії, в яких він проводив дослідження, кімнату відпочинку. Для створення художнього образу Генріха Мосінга автори вирішили створити історичну реконструкцію і виконати роль вченого доручили актору театру ім. Марії Заньковецької Василю Коржуку.
На презентації фільму були присутні представники католицького духовенства, адже душпастирська робота була другою невід`ємною частиною життя Генріха Мосінга. Архієпископ Митрополит Мечислав Мокшицький пригадав слова пошани та вдячності, які висловив на адресу Генріха Мосінга Папа Римський Іван Павло ІІ за його жертовність у служінні людям в іпостасі епідеміолога та священника.
Томаш Гжибковскі, перший радник Генерального консульства Республіки Польща у Львові наголосив не неоціненному гуманізмі, який був притаманний видатному науковцю – в часи війни він рятував тисячі українців, поляків, євреїв, не лише передаючи їм вакцину від страшної недуги, а й залучаючи до співпраці з інститутом, оберігаючи таким чином від фашистських репресій.
Після перегляду фільму присутні обмінялися думками щодо цікавої роботи, ділилися спогадами про епізоди життя, коли мали нагоду працювати чи спілкуватися з Генріхом Мосінгом.
За інформацією НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]