[]26 жовтня 2021 р. Комітет з Державних премій України в галузі науки і техніки завершив розгляд робіт, поданих у 2021році на здобуття Державних премій України в галузі науки і техніки (Національної премії України імені Бориса Патона) та премій Президента України для молодих вчених 2021 року.

За результатами таємного голосування Комітет запропонував присудити 15 Національних премій України імені Бориса Патона 2021 року та 40 премій Президента України для молодих вчених 2021 року. Серед рекомендованих до преміювання робота< href="http//www.kdp-nt.gov./k/content/zbezpechenny-ykosti-medychnoyi-dopomogy-novonrodzhenym-ditym-v-movh-rozbdovy"> «< href="http//www.kdp-nt.gov./k/content/zbezpechenny-ykosti-medychnoyi-dopomogy-novonrodzhenym-ditym-v-movh-rozbdovy">Забезпечення якості медичної допомоги новонародженим дітям в умовах розбудови перинатальної служби в Україні»що розглядалася у розділі хіміко- біологічні і медичні науки.

До групи з восьми авторів відзначеної праці входить професор кафедри педіатрії №2 нашої lm Mter, доктор медичних наук Дмитро Добрянський.

Авторами вирішено загальнодержавну проблему надання сучасної, висококваліфікованої медичної допомоги вагітним жінкам групи ризику, їх новонародженим з тяжкою перинатальною патологією та вродженими вадами розвитку. Розроблено і впроваджено національну Програму з реанімації новонароджених, що забезпечило базову підготовку персоналу акушерських стаціонарів і неонатологічних відділень країни з реанімації новонароджених та підвищення кваліфікації та навчання медичних фахівців неонатальних відділень. Розроблено і впроваджено концепцію пренатальних мультидисциплінарних консиліумів – участь фахівців з пренатальної діагностики, акушерів-гінекологів стаціонарних відділень, хірургів, урологів, нейрохірургів.

Нагадаємо, що присудження Державної премії провадиться Указом Президента України, підписання якого очікується невдовзі.

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.[]