[]Впродовж двох днів 9-10 грудня проходила щорічна міжнародна науково-практична конференція «Різдвяні читання з імунології та алергології у Львові». Темою цьогорічного обговорення імунологів, алергологів, ревматологів, неврологів, кардіологів та фахівців інших профілів була «COVID-19, long–COVID-19, постковідний синдром їх багатоликість та імунні порушення». Традиційно організаторами заходу виступила кафедра клінічної імунології та алергології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, Українське товариство імунологів, алергологів, імунореабілітологів, Лікарська комісія НТШ. Зважаючи на важливість та актуальність тематики, до участі у конференції, що відбувалася у змішаному – онлайн та офлайн – форматі, зареєструвалося понад 3 тисячі учасників з різних куточків України та з-за кордону.
На початку роботи зібрання його організаторів та учасників привітала заступниця міністра охорони здоров`я України Ірина Микичак. Вона відзначила важливу роль подібних зустрічей у такі кризові моменти, які зараз переживають усі країни, для пошуку ефективних шляхів та методів боротьби із пандемією. Присутніх в залі та на онлайн зв`язку вітали проректор із науково-педагогічної роботи ЛНМУ ім. Данила Галицького професор Андрій Наконечний, голова комісії РНБО України, академік-секретар НАН України та НАМН України Сергій Комісаренков, голова НТШ, академік НАН України Роман Кушнір, директор департаменту охорони здоров`я Львівської ОДА Орест Чемерис.
Впродовж двох днів учасники конференції мали можливість прослухати 190 доповідей міжнародних експертів з Великобританії, Італії, Німеччини, Австрії, США, Швейцарії, Польщі, Індії, а також провідних вчених та експертів МОЗ та ДЕЦ України. Цьогорічна програма передбачала проведення симпозіумів, майстер-класів, практикумів, круглих столів, дискусій. Серед новацій слід зазначити включення в програму конференції окремої секції, присвяченої ролі медсестер у наданні допомоги хворим на COVID-19 та назагал у формуванні компетентностей при навчанні медсестринській справі у світлі вимог сьогодення. Не менш актуальною з огляду на виклики часу стала й секція «Трансплантація та COVID-19», а також симпозіум «Молоді вчені та лікарі у боротьбі з COVID-19 ». Приємно відзначати традиційно численну присутність представників різних кафедр ЛНМУ ім. Данила Галицького в якості доповідачів на конфереції.
Задля дотримання епідеміологічних норм до офлайн участі у конференції допускалися лише особи із «зеленими» COVID-сертифікатами. Окрім того, для всіх учасників конференції було організовано експрес-тестування на АГ SRS COV2.
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]