Адреса

79010, м. Львів, вул. Пекарська, 75 (3 поверх)

Телефон: +38 (032) 2768639


На карті: 

Завідувач кафедри 

 

ГРОМОВИК Богдан Петрович

доктор фармацевтичних наук, професор

 

ОСНОВНІ ЕТАПИ РОЗВИТКУ КАФЕДРИ

 

1930-39 рр. – викладання  першої фармацевтичної організаційної дисципліни – «Законодавство та історія фармації» (д-р Ян Поратинський).

1940-44 рр. – викладання навчальної дисципліни  «Аптечне законодавство» (д-р Гельмут Фанзелов).

1948-49 н.р. – навчальний курс «Організація фармацевтичної справи» введений в учбову програму підготовки фармацевтичних кадрів (викладання проводилось на кафедрі охорони здоров’я). Перший керівник курсу – Поліна Ярова, а з 1954 р. – провізор Леонід Крилов, який до того (з 1951 р.) був завідувачем курсу медичного товарознавства кафедри технології лікарських форм і галенових препаратів. Практичні заняття проводив також Григорій Корилюк.

1949 р. – С. Л. Воскобойнік за керівництва проф. Ю. А. Петровського захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Вивчення діючих основ рослинних жовчогінних”.

1958 р. – під керівництвом доц. Г. О. Карпенка і проф. М. М. Туркевича Р.М. Піняжко захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Дослідження стабільності  пеніциліну й антибіотиків тетрациклінового ряду”  у Московському фармацевтичному  інституті.

19 вересня 1964 р. – наказом по Львівському державному медичному інституті за № 448 на базі курсу організації фармацевтичної справи та курсу медичного товарознавства було створено окрему кафедру – «Кафедру організації фармацевтичної справи і медичного товарознавства»  (завідувач кафедри доц. С. Л. Воскобойнік, асистенти – О. С. Мацяк, Н. І. Сінгалевич, П. Д. Кураш).

У зв’язку зі зміною у 1965 р. навчального плану підготовки провізорів кафедру було перейменовано в «Кафедру економіки і організації фармацевтичної справи» (1966 р.), пізніше – «Кафедру організації і економіки фармації».

1966 р. – Р. М. Піняжко захистив докторську роботу “Дослідження в галузі використання УФ–спектрофотометрії у фармацевтичному аналізі”, виконану за наукового консультування професорів  М. М. Туркевича і В. П. Крамаренка.

1968-83 рр. – кафедру очолював доктор фармацевтичних наук, професор Р. М. Піняжко – автор понад 160 наукових і навчально-методичних праць, у тому числі двох монографій, одного навчального посібника, чотирьох інструктивно-методичних матеріалів й одного довідника. Підготував одного доктора та 13 кандидатів фармацевтичних наук. Р. М. Піняжко – перший доктор фармацевтичних наук в Україні та колишньому СРСР, який здійснив істотний системний і стратегічний внесок у формування та розвиток однієї із найважливіших фармацевтичних наукових дисциплін – організації та економіки фармації.

1968 р. – за наукового співкерівництва проф. М. М. Тукевича і  проф. Р. М. Піняжка І. Т. Корчинським захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Використання УФ–спектрофотометрії для кількісного визначення фармацевтичних препаратів, що відносяться до складних ефірів аміноспиртів”.

1971 р.:

– за наукового співкерівництва проф. Р. М. Піняжка і доц. С.Л. Воскобойник П. Д. Курашем захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Обґрунту­ван­ня перспективної потреби у протидіабетичних і протизобних фармацев­тичних препаратах”;

– О. Л. Гром під керівництвом проф. М. М. Туркевича захистив кандидатську дисертацію за темою: “Синтез і перетворення похідних тіазолідиндіон-2,4-гідразону-4”.

1972 р.:

– за наукового керівництва проф. Р. М. Піняжка А. М. Новікевич захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Спектрофотометричний метод кількісного визначення напівсинтетичних пеніцилінів у лікарських формах та вивчення їх стабільності в розчинах”;

– за наукового керівництва проф. Р. М. Піняжка і при науковому консультуванні проф.  М. П. Педана Б. Л. Парновським захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Дослідження в галузі удосконалення роботи аптечних управлінь Української РСР”.

1974 р. – за наукового керівництва проф. Р. М. Піняжка О. М. Риваком захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Спектрофотометричне дослідження деяких антибіотиків ряду актиноміцетів”

1977 р. – за наукового керівництва проф. Р. М. Піняжка Л. С. Тороповою захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Підвищення ефективності промислового виробництва таблетованих лікарських засобів”.

 

1978 р.:

– за наукового консультування проф. Р. М. Піняжка Б. Л. Парновським захищена дисертація на здобуття наукового ступеня доктора фармацевтичних наук “Дослідження в галузі теорії й практики фармацевтичної інформації”;

– професорами Р. М. Піняжком, В. І. Прокопишиним і В. І. Кріковим обґрунтована доцільність введення на випускному курсі підготовки провізорів спеціалізації, в межах якої викладалась дисципліна “Основи й методи управління у фармації”.

1979 р. – за наукового керівництва проф. Р. М. Піняжка Н. О. Янішевською захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Оптимізація прогнозування потреби лікарських засобів”;

1980 р. – за наукового керівництва проф. Р. М. Піняжка В. С. Комаром захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Комплексний підхід до управління діяльністю контрольно-аналітичних лабораторій”.

1981 р. – за наукового керівництва проф. Р. М. Піняжка захищені дві дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук:

– “Системний аналіз фармацевтичних кадрів госпрозрахункової аптечної мережі Української РСР”  (Л. В. Чумакова);

– “Дослідження удосконалення процесу управління фармацевтичним забезпеченням антибіотиками” (А. Й. Дацко); в роботі з випередженням часу була висунута ідея щодо необхідності консолідації клінічної, промислової та аптечної фармації.

1983 р. – за наукового керівництва проф. Р. М. Піняжка Г. М. Андріановою захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Організація фармацевтичного забезпечення в областях з динамічним перерозподілом населення”.

1983-2012 рр. – кафедрою завідував кандидат фармацевтичних наук, професор О. Л. Гром. Автор майже 300 наукових і навчально-методичних праць, зокрема дев’яти монографій і довідників, двох навчальних посібників та семи галузевих методичних рекомендацій, інформаційних листів і нововведень. Підготував 10 кандидатів фармацевтичних наук.

1985 р. – за наукового співкерівництва проф. Р. М. Піняжка і доц. О. Л. Грома Д. В. Дикуном захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Оптимізація управління процесом виробництва стерильних розчинів в умовах аптек”.

1986 р. – Р. М. Піняжком у співавторстві з Б. Л. Парновським, О. Л. Громом та А. Й. Дацком опубліковано посмертно навчальний посібник “Основи й методи управління у фармації”, який за ідеологією, структурою та змістом матеріалу став базово-формуючим для подальших навчальних видань з менеджменту у фармації.

1987 р. – за наукового керівництва проф. Р. М. Піняжка Т. С. Райковою захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Удосконалення управління виробництвом галено-фармацевтичних препаратів на фармацевтичних фабриках (виробництвах)”.

1988 р. – за керівництва доц. О. Л. Грома Б. П. Громовиком захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Оптимізація ефективності та якості роботи контрольно-аналітичної служби”.

1989 р. – за керівництва доц. О. Л. Грома Г. Д. Гасюк захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Удосконалення управління господарською діяльністю аптечної служби”.

1990 р. – за керівництва доц. О. Л. Грома Н. Б. Ярко захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Організаційно-економічне удосконалення управління фармацевтичними кадрами на прикладі Української РСР”.

1997 р.:

– за керівництва доц. О. Л. Грома захищені три дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук:

  • О. М. Фойдер на тему “Організаційно-технологічні дослідження з викорис­тання рослин у гастроентерології” (співкерівник – проф. Ф. А.  Жогло);
  • М. Л. Сятинею на тему “Оптимізація медикаментозного забезпечення населення України в нових економічних умовах”;
  • І. Я. Городецькою на тему “Оптимізація лікарського забезпечення офтальмо­логічних хворих”.

 

1998 р. – за керівництва доц. О. Л. Грома О. Р. Левицькою захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Маркетингове дослідження лікарських засобів для оториноларингологічної практики”.

2002 р. – за керівництва доц. Б. П. Громовика О. О. Кухарем захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Оптимізація системи просування лікарських засобів на вітчизняний ринок”.

2005 р. – за наукового консультування проф. В. В. Трохимчука Б. П. Громовиком захищена дисертація на здобуття наукового ступеня доктора фармацевтичних наук “Теоретико–методологічні та прикладні засади логістичного управління фармацевтичними підприємствами”.

14 лютого 2008 р. проведена науково-практична конференція до 80-річчя від дня народження доктора фармацевтичних наук, професора Р. М. Піняжка, присвячена використанню його наукової й педагогічної спадщини.

2009 р.:

– за керівництва проф. О. Л. Грома Н. Л. Ханик захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Організаційно-економічне обґрунтування оптимізації медикаментозного забезпечення населення нестероїдними протизапаль¬ними лікарськими засобами”;

– за керівництва проф. О. М. Заліської  К. І. Дорикевич захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Фармакоекономічні дослідження лікарських засобів для запобігання вагітності та лікування клімактеричних розладів у жінок ”.

2011 р. – за керівництва проф. О.  Л. Грома  Д. Т. Грушковська захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Оптимізація лікарського забезпечення хворих туберкульозом”.

У березні – грудні 2012 р., лютому 2015 р. – червні 2016 р. обов’язки завідувача кафедри виконував кандидат фармацевтичних наук, доцент А. Й. Дацко – автор 150 наукових і навчально-методичних праць, серед них 2 монографії, навчальний посібник та 2 довідники.

2012 р. :

– за наукового консультування проф. Б. П. Громовика В. П. Попович захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора фармацевтичних наук “Організаційно-економічні  та  технологічні  аспекти фармацевтичного  забезпечення  лікарськими  препаратами  рослинного походження з гепатопротекторною дією ”;

– за керівництва проф. Б. П. Громовика А. В. Горілик захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “ Науково-методичне  проектування  управлінсько-економічної підготовки провізорів у системі неперервної фармацевтичної освіти ”.

У грудні 2012 р. – лютому 2015 р., з липня 2016 р. кафедру очолює доктор фармацевтичних наук, професор  Б. П. Громовик – автор понад 590 наукових і навчально-методичних праць, серед них 19 монографій, 6 підручників, 14 навчальних посібників, один довідник. Підготував трьох докторів та трьох кандидатів фармацевтичних наук.

25–26 вересня 2014 р. відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Здобутки та перспективи управління фармацевтичною системою», присвячена 50-річчю створення кафедри організації та економіки фармації Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

2015 р.:

– за наукового консультування проф. Б. П. Громовика Л. М. Унгурян захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора фармацевтичних наук “Науково-практичне обґрунтування концепції фармацевтичної допомоги населенню на засадах логістичного обслуговування ”;

– за наукового керівництва проф. Б. П. Громовика С. Є. Шунькіна (Прокіп) захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Теоретичні та прикладні засади вдосконалення фармацевтичної допомоги паліативним хворим в умовах хоспісу”.

2016 р. – за наукового консультування проф.  Б. П. Громовика П. В. Олійник захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора фармацевтичних наук “Теоретичні і методологічні засади організації фармацевтичного забезпечення населення в умовах надзвичайних ситуацій”.

28–29 вересня 2018 р. відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Здобутки та перспективи управління фармацевтичною системою», присвячена 90-й річниці від дня народження професора Р. М. Піняжка і 75-й річниці від дня народження професора О.Л. Грома.

18 вересня 2019 р. в приміщенні Львівської національної наукової бібліотеки (ЛННБ) України імені В. Стефаника було відкрито унікальну виставку «Фармація літературна», приурочену до 20-річчя професійного свята — Дня фармацевтичного працівника та 55-річчя з дня заснування кафедри організації і економіки фармації Львівського національного медичного університету (ЛНМУ) імені Данила Галицького.

2019 р. – за наукового консультування проф.  Б. П. Громовика Н. О. Ткаченко захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора фармацевтичних наук “Наукове проектування системи формування соціально – відповідальних фармацевтичних фахівців на підставі міжнародних стандартів IC CSR-08260008000 та ISO 26000:2010”.

2020 р. – за наукового керівництва проф.  Б. П. Громовика І. В. Гадяк захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Науково-практичне проєктування моделі фармацевтичної допомоги хворим на хронічний простатит”.

2021 р.:

– за наукового консультування проф.  Б. П. Громовика О. Р. Левицька захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора фармацевтичних наук “Клініко-фармацевтичне обґрунтування концептуальної моделі медикаментозного забезпечення хворих з гострими порушеннями мозкового  кровообігу ”;

– за наукового керівництва доц. А. Й. Дацка І. Л. Чухрай захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук “Оптимізація фармацевтичного забезпечення пробіотиками”;

– за наукового керівництва проф. Б. П. Громовика О. Б. Панькевич захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю “Фармація, промислова фармація” “Наукове проєктування ефективного механізму регулювання і саморегулювання фармацевтичної діяльності в Україні”.

2023 р. – за наукового керівництва проф. Б. П. Громовика Ю. І. Кремінь захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю “Фармація, промислова фармація” “Наукове обґрунтування професійної ролі фармацевтичного фахівця на засадах положень Всесвітньої організації охорони здоров’я та Міжнародної фармацевтичної федерації в умовах трансформації українського суспільства”.

 

 

 

 

Громовик Богдан Петрович

Доктор фармацевтичних наук, професор, завідувач кафедри організації і економіки фармації.

У 1980 році закінчив фармацевтичний факультет Львівського державного медичного інституту.

У 1980-1983 роках працював на провізорських посадах в Чернігівському і Тернопільському обласних аптечних управліннях.

З 1983 року – асистент, з 1995 року – доцент кафедри організації і економіки фармації Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

У 2004–2006 роках – доцент, у 2006–2009 роках – професор кафедри організації та економіки фармації Одеського державного медичного університету.

З 2009 року – професор, з 2012 року – в.о. завідувача кафедри організації й економіки фармації та технології ліків факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

У 2012-2015 роках – завідувач, у 2015-2016 роках – професор кафедри організації і економіки фармації.

У 2014-2016 роках працював деканом фармацевтичного факультету Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

З 2016 року – завідувач кафедри організації і економіки фармації Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

У 1988 році захистив дисертацію на тему «Оптимізація ефективності та якості роботи контрольно-аналітичної служби» на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної справи, у 2006 році – дисертацію на тему «Теоретико-методологічні та прикладні засади логістичного управління фармацевтичними підприємствами» на здобуття наукового ступеня доктора фармацевтичних наук за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної справи.

У 1995 році присвоєно вчене звання доцента кафедри організації і економіки фармації, а у 2008 році – професора кафедри організації та економіки фармації.

Автор понад 710 наукових і науково-методичних праць, серед них 20 монографій, 7 підручників, 17 навчальних посібників, один довідник.

Член редколегії наукових журналів: Одеський медичний журнал (Scopus), Фармацевтичний часопис та Соціальна фармація в охороні здоров’я (обидва – категорія Б Переліку фахових видань України). Член ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата».

Найкращий науковець за підсумками Національного рейтингу учасників фармацевтичного ринку України “Фармація – 2006”, нагороджений Почесною грамотою МОЗ України (2007 р.), лауреат премії обласної державної адміністрації та обласної ради для працівників наукових установ і закладів вищої освіти Львівської області (2021 р.).

У 2021 році здобув почесне звання «Заслужений професор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького».

Підготував п’ятьох докторів (В.П. Попович, Л.М. Унгурян, П.В. Олійник, Н.О. Ткаченко, О.Р. Левицька) і п’ятьох кандидатів (О.О. Кухар, А.В. Горілик, С.Є. Шунькіна (Прокіп), І.В. Гадяк, М.В. Корольов) фармацевтичних наук та двох докторів філософії (О.Б. Панькевич, Ю.І.Кремінь) зі спеціальності 226 Фармація, промислова фармація.

 Google Scholar ORCID RESEARCHER ID Scopus

 

Левицька Оксана Романівна

Доктор фармацевтичних наук, професор кафедри організації і економіки фармації.

У 1988 році закінчила фармацевтичний факультет Львівського державного медичного інституту. У 1988-1989 роках працювала на посаді фармацевта в аптеці № 33 м. Львова. У 1989 – 1990 роках –  лаборант кафедри терапевтичної стоматології, у 1990 – 1993 роках – старший лаборант кафедри організації і економіки фармації, з 1993 р. – асистент, з 2004 р. – доцент кафедри організації і економіки фармації Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

У 1998 році захистила дисертацію на тему: «Маркетингове дослідження лікарських засобів для оториноларингологічної практики» на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук за спеціальністю 08.06.02 – підприємництво, менеджмент і маркетинг. У 2021 році захистила дисертацію на тему: «Клініко-фармацевтичне обгрунтування концептуальної моделі медикаментозного забезпечення хворих з гострими порушеннями мозкового кровообігу» на здобуття наукового ступеня доктора фармацевтичних наук за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація.

Автор близько 170 наукових і науково-методичних праць, серед них 4 підручники, 1 навчальний посібник, 1 довідник; співавтор 7-ми монографій.

Учасник міжнародного наукового консорціуму «The pharmacy tomorrow» за участю медичних університетів 6-ти країн: Польщі, Болгарії, Португалії, Сербії, Туреччини, України.

Відповідальна за виконання угоди про науково-освітнє співробітництво між університетом та АТ «Галичфарм».

Отримала Подяку від Державної служби з лікарських засобів у Львівській області (2012 р.), нагороджена Почесною грамотою департаменту охорони здоров’я Львівської обласної адміністрації та Львівської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України (2021 р.), лауреат обласної премії для працівників наукових установ та закладів вищої освіти Львівської області у 2023 р.

Членкиня громадської організації «Фармацевтичний центр навчання та досліджень».

 Google Scholar ORCID RESEARCHER ID Scopus

 

Городецька Ірина Ярославівна

Кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри організації і економіки фармації.

У 1985 році закінчила фармацевтичний факультет Львівського державного медичного інституту.

У 1985-1986 рр. працювала провізором-аналітиком ЦРА № 66 (м. Яворів Львівської обл.).

У 1986-1990 рр. працювала старшим лаборантом, а з 1990 р. – асистентом кафедри організації та економіки фармації Львівського державного медичного інституту.

У 1997 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Оптимізація лікарського забезпечення офтальмологічних хворих» і здобула науковий ступінь кандидата фармацевтичних наук.

У 2008 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри організації та економіки фармації ЛНМУ імені Данила Галицького.

Автор 136 наукових, навчально-методичних праць, співавтор 2-х монографій та 3-х навчальних посібників.

 Google Scholar ORCID RESEARCHER ID Scopus

 

Грушковська Дзвенислава Тарасівна

Кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри організації і економіки фармації

У 1996 році закінчила з відзнакою фармацевтичний факультет Львівського державного медичного інституту.

З 1996 по 1999 рр. навчалася в аспірантурі на кафедрі організації і економіки фармації Львівського державного медичного інституту.

З 1999 р. працювала асистентом кафедри організації і економіки фармації ЛНМУ імені Данила Галицького.

В 2011 році захистила дисертацію на тему: «Оптимізація лікарського забезпечення хворих туберкульозом» на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація.

У 2015 році присвоєно вчене звання доцента і з того часу працює на посаді доцента на кафедрі організації і економіки фармації ЛНМУ імені Данила Галицького.

Автор 89 наукових, навчально-методичних праць, в тому числі 2 статей в базі Scopus, співавтор навчального посібника, інформаційного листа, свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір.

Член громадської організації «Фармацевтичний центр навчання та досліджень».

 Google Scholar ORCID RESEARCHER ID Scopus

 

Дорикевич Катерина Іванівна

Кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри організації і економіки фармації.

 У 2002 р. закінчила з відзнакою фармацевтичний факультет Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького.

У 2002 – 2003 рр. навчалася в інтернатурі в цьому ж університеті за спеціальність «провізор загального профілю». Також у 2003 р. закінчила з відзнакою навчання в магістратурі й здобула кваліфікацію магістра фармації.

З 2005 р. працювала асистентом, а з 2011 р. – старшим викладачем кафедри організації і економіки фармації з курсом технології ліків факультету післядипломної освіти ЛНМУ імені Данила Галицького.

У 2009 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: „Фармакоекономічні дослідження лікарських засобів для запобігання вагітності та лікування клімактеричних розладів у жінок” та здобула науковий ступінь кандидата фармацевтичних наук за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної справи.

З 2012 р. переведена на посаду старшого викладача, а з 2018 – доцента кафедри організації і економіки фармації фармацевтичного факультету ЛНМУ імені Данила Галицького.

У 2020 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри організації і економіки фармації ЛНМУ імені Данила Галицького.

З 2020 р. – завуч кафедри організації і економіки фармації ЛНМУ імені Данила Галицького.

Автор 132 наукових і навчально-методичних праць, у т.ч. 17 – у фахових наукових виданнях, 4 навчально-методичні розробки, одне авторське свідоцтво та одна раціоналізаторська пропозиція. Співавтор двох монографій та навчального посібника з грифом МОН України. Членкиня редколегії журналу “Здобутки клінічної і експериментальної медицини” (категорія Б Переліку фахових видань України) та громадської організації “Фармацевтичний центр навчання та досліджень”.

 Google Scholar ORCID RESEARCHER ID Scopus

 

Корнієнко Олександра Михайлівна

Кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри організації і економіки фармації.

У 1991 році закінчила з відзнакою фармацевтичний факультет Львівського державного медичного інституту.

У 1991-1995 роках працювала старшим лаборантом кафедри організації і економіки фармації.

З 1995 р. – асистент, з 2009 р. – доцент  кафедри організації і економіки фармації Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

У 1997 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Організаційно-технологічні дослідження з використання рослин у гастроентерології» за спеціальностями: 15.00.04 – організація та економіка фармації,  15.00.01 – технологія ліків на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук.

У 2010 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри організації і економіки фармації Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

Опубліковано 140  наукових та навчально-методичних праць, з них – 16 статей у виданнях, що входять до наукометричних баз, у т.ч. 1 – до бази Scopus. Співавтор 3-х навчальних посібників з грифом МОН України, навчального посібника, рекомендованого ЦМК з вищої медичної освіти МОЗ України та 4 монографій.

Експерт Державної організації “Центр тестування професійної компетенції фахівців з вищою освітою напрямів підготовки “Медицина” і “Фармація” при Міністерстві охорони здоров’я України.

Член громадської організації «Фармацевтичний центр навчання та досліджень».

 Google Scholar ORCID RESEARCHER ID Scopus

 

Ханик Наталія Любомирівна

Кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри організації і економіки фармації.

У 2000 році закінчила з відзнакою фармацевтичний факультет Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

У 2000-2001 рр. навчалась в інтернатурі та магістратурі в цьому ж університету за спеціальністю «провізор загального профілю».

З 2001 року – асистент, з 2010 року – доцент кафедри організації і економіки фармації ЛНМУ імені Данила Галицького.

У 2009 році захистила кандидатську дисертацію на тему:”Організаційно-економічне обґрунтування оптимізації медикаментозного забезпечення населення нестероїдними протизапальними лікарськими засобами” і здобула науковий ступінь кандидата фармацевтичних наук.

У 2012 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри організації та економіки фармації ЛНМУ імені Данила Галицького.

Автор 98 наукових, навчально-методичних праць.

Членство в EuroDURG (European Drug Utilisation Resarch Group), COST ENABLE project (international scientific collaboration – European Network to Advance Best practices & technoLogy on medication adherence (ENABLE)) та Асоціації фармацевтів Швеції.

 Google Scholar ORCID RESEARCHER ID Scopus

 

Чухрай Ірина Любомирівна

 Кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри організації і економіки фармації.

У 1994 році закінчила фармацевтичний факультет Львівського державного медичного інституту.

У 1994-1995 рр. навчалася в інтернатурі в цьому ж університету за спеціальністю «провізор загального профілю».

З 2001 року – асистент, з 2023 року – доцент кафедри організації і економіки фармації Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

У 2021 році захистила дисертацію на тему «Оптимізація фармацевтичного забезпечення пробіотиками» на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація.

У 2024 році присвоєно вчене звання доцента кафедри організації і економіки фармації.

Опубліковано 156 наукових та навчально-методичних праць, з них – 21 стаття у виданнях, що входять до наукометричних баз, у т.ч. 5 – до бази Scopus, видано інформаційний лист та отримані 2 авторські права на твір. Співавтор 4 навчальних посібників, підручника з грифом МОН України, науково-історичного довідника та двох монографій.

Член громадської організації «Фармацевтичний центр навчання та досліджень».

Google Scholar ORCID RESEARCHER ID Scopus

 

Горілик Артем Володимирович

Кандидат фармацевтичних наук, старший викладач кафедри організації і економіки фармації.

У 2008 році закінчив фармацевтичний факультет Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького; у 2009 році закінчив інтернатуру і здобув спеціальність «провізор загального профілю».

У 2007-2015 роках працював на посаді провізора аптеки.

У 2017-2020 роках працював на посаді спеціаліста з фармаконагляду національного виробника лікарських засобів ПАТ «Галичфарм». З 2020 року за сумісництвом виконував обов’язки контактної особи в Україні відповідальної за фармаконагляд для європейських фармацевтичних компаній.

З 2012 року – асистент, з 2014 року – старший викладач кафедри організації і економіки фармації Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. З 2012 по 2014 рік навчався в аспірантурі на цій же кафедрі.

У 2014 році захистив дисертацію на тему «Науково-методичне проектування управлінсько-економічної підготовки провізорів у системі неперервної фармацевтичної освіти» на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук за спеціальністю 15.00.01 “Технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація”.

Автор понад 80 наукових і науково-методичних праць, серед них 4 монографії, 4 навчальні посібники.

Учасник професійних організацій: ISOP (Міжнародна спільнота з фармаконагляду), ГО «Фармацевтичний центр навчання та досліджень»

 Google Scholar ORCID RESEARCHER ID Scopus

 

Шунькіна Софія Євгенівна

Кандидат фармацевтичних наук, старший викладач кафедри організації і економіки фармації.

У 2011 році закінчила фармацевтичний факультет Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

У 2011-2012 рр. навчалася в інтернатурі в цьому ж університеті за спеціальністю «провізор загального профілю».

У 2012 році працювала старшим лаборантом кафедри організації і економіки фармації, технології ліків та фармакоекономіки ФПДО.

З 2013 року – асистент, з 2015 року – старший викладач кафедри організації і економіки фармації Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

У 2015 році захистила дисертацію на тему «Теоретичні та прикладні засади вдосконалення фармацевтичної допомоги паліативним хворим в умовах хоспісу» на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація.

Опубліковано 70 наукових та навчально-методичних праць, у т.ч. 7 статей у виданнях, що входять до наукометричної бази Scopus.

Починаючи з вересня 2023 року і до 2027 року є учасником міжнародного наукового проєкту COST (European Cooperation in Science and Technology), який стосується освітнього процесу в паліативній медицині (CA22127 – COllaboratively DEveloped culturallY Appropriate and inclusive Assessment tool for Palliative Care EDUcation).

Член редколегії наукового журналу Palliative medicine in practice (Scopus).

 

Google Scholar ORCID RESEARCHER ID Scopus

 

Панькевич Остап Богданович

Доктор філософії зі спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація», асистент кафедри організації і економіки фармації.

У період з 2007 до 2012 року навчався на фармацевтичному факультеті Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. З 2012 до 2013 року здобував кваліфікацію магістра фармації, отримав диплом з відзнакою.

З 2011 до 2016 року навчався у Львівському державному університеті внутрішніх справ, здобув кваліфікацію юриста.

Працював на посадах фармацевта, провізора, заступника завідувача аптеки.

У 2016 – 2020 роках навчався у аспірантурі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

З 2017 року – асистент кафедри організації і економіки фармації Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

У 2021 році у спеціалізованій вченій раді Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького здобув ступінь доктора філософії за спеціальністю 226 Фармація, промислова фармація. Тема дисертаційної роботи «Наукове проєктування ефективного механізму регулювання і саморегулювання фармацевтичної діяльності в Україні».

З 2021 року – фізична особа-підприємець.

З 2024 року – експерт з акредитації освітніх програм Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

На початку 2015 року обраний Головою громадської організації (ГО) «Молодь ЗА Зміни», яку очолював кілька років. Окрім цього, був керівником департаменту у ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата» та є співзасновником ГО «Відкрий українське».

Учасник грантових проєктів USAID та Konrad Adenauer Stiftung.

Автор понад 50 наукових і науково-методичних праць.

Лауреат обласної премії молодим ученим і дослідникам (2019 рік).

Google Scholar ORCID RESEARCHER ID Scopus

 

Герасімова Ірина Степанівна

Старший лаборант кафедри організації і економіки фармації

 

Левицька Наталя Миколаївна

Старший лаборант кафедри організації і економіки фармації

СИЛАБУСИ навчальних дисциплін:

ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ ДРУГОГО (МАГІСТЕРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ГАЛУЗІ ЗНАНЬ 22 «ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я»

  • спеціальність 226 «Фармація, промислова фармація»:

Основні:

ОК 25.1 Організація та економіка фармації

ОК 25.2 Соціальна фармація

ОК 26.1 Етика і деонтологія у фармації

ОК 26.2 Фармацевтичне право та законодавство

ОК 26.3 Система якості у фармації

ОК 31 Фармацевтичне та медичне товарознавство

ОК 32 Фармацевтичний менеджмент і маркетинг

ОК 36.1 Ознайомча практика з організації та економіки фармації

Вибіркові:

ВБ 1.33  Основи економіки у фармації

ВБ 1.34 Етичні проблеми у фармації

ВБ 1.39 Дослідження фармацевтичного ринку

ВБ 1.46 Сучасні вироби медичного призначення

ВБ 1.47 Логістика у фармації

ВБ 1.48 Фармацевтичні аспекти нутріціології (біологічно активних добавок)

ВБ 1.54 Теорія та практика реалізації концепції “фармацевт десяти зірок”

ВБ 1.57 Академічна доброчесність в університетській спільноті

ВБ 2.3 Виробнича практика з організації та економіки фармації

ВБ 2.4 Виробнича практика з фармацевтичного менеджменту і маркетингу

ВБ 3.4 Методологія наукових досліджень за темою магістерської роботи

 

ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ ДРУГОГО (МАГІСТЕРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ГАЛУЗІ ЗНАНЬ 07 “УПРАВЛІННЯ І АДМІНІСТРУВАННЯ”

  • Спеціальність 073 “Менеджмент”

Основні:

ОК 2 Академічна доброчесність

ОК 14 Логістика поводження з медичними і фармацевтичними відходами

ОК 15 Маркетингові дослідження в охороні здоров’я

Вибіркові:

ВБ 1.3 Фармацевтичний менеджмент

ВБ 1.4 Фармацевтичний маркетинг

ВБ 1.6 Фармацевтичне законодавство і право

ВБ 1.7 Фармацевтична логістика

ВБ 1.8 Нейромаркетинг в охороні здоров’я

ВБ 1.10 Законодавство з медичного маркетингу

ВБ 1.11 Економіко-математичні методи і моделі в маркетингу

 

 

Критерії оцінювання

 

Дисципліна, що завершується екзаменом

Екзамен з дисципліни включає теоретичну та практичну частини. Теоретична частина передбачає комп’ютерне тестування на платформі Adfarm S.A. (40 питань, 1 бал за правильну відповідь). Практична частина передбачає виконання двох ситуаційних завдань (по 20 балів). Загальні критерії виконання ситуаційних завдань наступні:

 

20 балів Завдання виконане повністю, застосовано відповідний алгоритм, опрацьовані усі етапи товарознавчого аналізу, сформульовані обгрунтовані висновки, результати оформлені належним чином
16 балів Завдання виконане повністю, допущені незначні помилки при оформленні результатів або формулюванні висновків
12 балів Завдання виконані неповністю, допущені помилки  оформленні результатів та застосовано неправильний алгоритм вирішення
0 балів Завдання не виконано

 

Оцінка з дисципліни, яка завершується екзаменом визначається, як сума балів за поточну навчальну діяльність (72 – 120) та балів за екзамен (50 – 80).

 

Дисципліна, що завершується заліком

Семестровий залік проводиться на останньому занятті з дисципліни до початку екзаменаційної сесії. Залікі з дисципліни виставляється за результатами поточного контролю та виражається за двобальною шкалою: «зараховано» (120 – 200 балів) або «не зараховано» (менше 120 балів).

 

Поточний контроль здійснюється під час проведення практичних занять і має на меті перевірку засвоєння студентами навчального матеріалу. Поточний контроль включає перевірку теоретичної та практичної підготовки.

Під час оцінювання засвоєння кожної теми за поточну навчальну діяльність студенту виставляються оцінки за 4-ри бальною (національною) шкалою. При цьому враховуються усі види робіт, передбачені програмою дисципліни. Студент має отримати оцінку з кожної теми для подальшої конвертації  оцінок у бали за багатобальною (200-бальною) шкалою.

Поточний контроль здійснюється на кожному практичному занятті відповідно до конкретних цілей кожної теми. На практичному занятті студент відповідає на 10 тестових завдань та виконує перелік практичних завдань. Знання та вміння студента оцінюються за традиційною чотирибальною шкалою наступним чином:

 

Критерії оцінювання поточної діяльності на практичних заняттях

 

Тестові завдання Практичні завдання
«5» 9-10 правильних відповідей «5»

(5 балів)

Завдання виконані повністю, застосовано відповідний алгоритм, опрацьовані всі етапи товарознавчого аналізу
«4» 7-8 – « « – «4»

(4 бали)

Завдання виконані повністю, допущені незначні помилки при оформленні результатів
«3» 5-6 – « « – «3»

(3 бали)

Завдання виконані неповністю, допущені помилки при оформленні результатів, застосовано неправильний алгоритм вирішення
«2» менше 5 – « « – «2»

(2 бали)

Завдання не виконано

 

Самостійна робота студентів денної форми навчання оцінюється під час поточного контролю теми на відповідному занятті. Засвоєння тем, які виносяться лише на самостійну роботу контролюється при підсумковому контролі. Оцінювання виконання самостійної роботи здійснюється за шкалою «зараховано/не зараховано».

Самостійна робота студентів заочної форми навчання передбачена у формі виконання контрольної роботи. Оцінювання контрольної роботи здійснюється за традиційною 4-бальною шкалою і враховується при нарахуванні балів за поточну навчальну діяльність студентів.