[]9 листопада на базі Львівського обласного клінічного перинатального центру відбулося ІІ засідання-семінар з циклу «Зустріч команди професіоналів з допомоги новонародженим» на тему «Антибіотикорезистентність – складова інфекційного контролю в акушерстві і неонатології».

Більше 50 завідувачів відділень, акушер-гінекологів, неонатологів та епідеміологів зі Львова та районів Львівщини зібралися обговорити актуальні питання та обмінятися досвідом.

Проведення заходу ініціювали обласний позаштатний спеціаліст з питань неонатології та інтенсивної терапії новонароджених департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА – завідувачка кафедри педіатрії і неонатології ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького, професор Марія Кісельова, а також позаштатний спеціаліст з акушерства та гінекології ДОЗ ЛОДА, лікар-гінеколог Михайло Степанчак. 

Семінар відкрила директорка Львівського перинатального центру, доцент кафедри акушерства і гінекології нашого Університету Марія Малачинська.

З доповідями виступили головний державний санітарний лікар Львівської області, генеральний директор ДУ «Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України»  – асистентка кафедри інфекційних хвороб ЛНМУ імені Данила Галицького Наталія Тімко, завідувачка бактеріологічної лабораторії з функціями Випробувального центру та Медичної лабораторії ДУ «Львівського ОЦКПХ МОЗ» Оксана Лич, т.в.о. завідувача відділу інфекційного контролю Львівського перинатального центру Людмила Микуляк. 

У заході також взяли участь співробітники ЛНМУ імені Данила Галицького – професор кафедри педіатрії № 2 Дмитро Добрянський, асистенти кафедри педіатрії і неонатології ФПДО, клінічною базою яких є Львівський обласний клінічний перинатальний центр – Ольга Шлемкевич, Наталя Кунта, Оксана Маланчак.

Учасники заходу обговорили важливі практичні питання для медичних закладів, зокрема адміністрування антимікробних препаратів в закладах охорони здоров’я; впровадження методології визначення чутливості до антимікробних препаратів згідно з рекомендаціями ECST та CESR; стандарти застосування антимікробних препаратів з лікувальною і профілактичною метою.

Кожна зустріч команди фахівців з питань охорони материнства і дитинства має велике прикладне значення для забезпечення ефективного впровадження сучасних протоколів та стандартів, затверджених МОЗ України, націлених на покращення ефективності, безпечності, доступності та якості медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим дітям. 

За інформацією кафедри педіатрії і неонатології ФПДО 

Відділ комунікації і промоції

[]