[]Сьогодні, 11 листопада, у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького пройшла науково-практична конференція «Прагматичний підхід до надання акушерсько-гінекологічної допомоги».
Організаторами заходу виступили кафедра акушерства та гінекології нашого Університету та Львівська обласна громадська організація Асоціації акушерів-гінекологів України.
В актовій залі теоретичного корпусу ЛНМУ імені Данила Галицького вітальним словом її розпочав ректор Університету, академік НАМН України, професор Борис Зіменковський. Він зокрема зауважив, що, незважаючи на нелегкі часи, які переживає зараз наша держава, медики завжди повинні пам’ятати про вірність обраній професії, необхідність постійного професійного вдосконалення. Турбота за життя та здоров`я пацієнта – це першочергова ціль кожного лікаря, незалежно від спеціальності, а надмірна комерціалізація галузі охорони здоров`я часто цьому перешкоджає. «Якщо медицина існує лише задля заробляння грошей – гріш ціна такій медицині», – підсумував ректор. Борис Зіменковський побажав учасникам конференції плідної роботи у здобутті нових знань задля майбутнього професійного розвитку. До участі в конференції у якості гостей зголосилися академік НАМН України, директор Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини В’ячеслав Камінський, заступник директора ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М.Лук`янової НАМН України» Василь Подольський, генеральний директор КНП ЛОР Львівська обласна клінічна лікарня Михайло Гичка.
Модератором конференції, яка проходила паралельно в офлайн та онлайн форматах виступив завідувач кафедри акушерства і гінекології ЛНМУ ім. Данила Галицького, член-кореспондент НАМН України, професор Леонід Маркін.
Учасники конференції розглянули наступні питання сучасні погляди на безпечне материнство; особливості стану репродуктивного здоров’я жінок в сучасних умовах; погляд репродуктолога на проблему ендометріозу; природний та вакцинальний імунітет при коронавірусній хворобі (Covid-19); пологодопомога при багатоплідній вагітності; досвід надання акушерської допомоги в екстремальних умовах тощо. Клінічний досвід. Присутні в залі та в онлайн мали можливість обговорити такі цікаві аспекти, як біологічне та соціальне в природі жінки, дізнатися про удосконалення надання акушерсько-гінекологічної допомоги у Львівській області, а також що нового в роботі та наданні медичних послуг у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі.
До участі в конференції зголосилися лікарі акушери-гінекологи, неонатологи, репродуктологи, сімейні лікарі медичних закладів Львова та області. В залі було чимало молоді – студентів старших курсів та лікарів-інтернів.
За інформацією кафедри акушерства та гінекології
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]