[]Цьогоріч Україна відзначила День української писемності та мови в умовах повномасштабної російської агресії проти України. Нинішня росія, як й імперська, а потім радянська, цілеспрямовано намагається знищити українську мову. Бо мова – це свідок тисячолітньої історії нашого народу, наша душа і свобода. 

9 листопада 2022 р. для належного вшанування борців за права і свободи нашого народу кафедра українознавства ЛНМУ імені Данила Галицького організувала для студентів 9 і 10 груп першого курсу медичного факультету № 1 заняття з історії України у  приміщенні Національного музею – меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Заняття провела доцентка кафедри Наталія Гірна.

Майбутні лікарі ознайомилися з історією будівлі меморіалу, де з кінця XIX ст. розташовувалася австро-угорська жандармерія, а також з експозицією, яка представляє три окупаційні режими – польський, нацистський і радянський. Студенти побували у приміщенні в`язниці, збудованому у міжвоєнні роки. Відвідувачі мали змогу побачити жахливі умови основної частини Музею, де утримували в’язнів у період радянської окупації, адже масштаб московського комуністичного геноциду проти українського народу неспівмірний зі злочинами інших окупантів. 

З відчуттям невимовного жалю та співчуття студенти оглянули тюремні камери, кабінет слідчого, зразки протоколів допитів і розстрільних списків, світлини та імена розстріляних, закатованих, пограбованих, вигнаних із рідного дому. Присутніх вразили страшні, та, на жаль, ще неповні цифри тих, кого утримували у тюрмі на Лонцького – це тисячі оунівців, священиків, громадських діячів, шістдесятників, дисидентів. У цих стінах зазнали фізичних і моральних тортур такі світочі нашого народу, як Степан Бандера, Ярослав Стецько, Юрій Шухевич, Катерина Зарицька, кардинал Йосиф Сліпий, Левко Лук’яненко, брати Горині, Іван Гель, В’ячеслав Чорновіл, подружжя Калинців та багато-багато інших українців… 

Сьогодні ми усвідомлюємо, що непокаране московське зло знову прийшло на нашу землю, що не один меморіал постане після нашої Перемоги. Але тепер зло має бути знищене навіки. Віддаємо шану Збройним Силам України та схиляємо голови перед пам’яттю Героїв України.

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]