[]24 листопада 2022 року, напередодні Дня вшанування жертв Голодоморів, на кафедрі українознавства Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького пройшов VI Всеукраїнський круглий стіл «Національна пам’ять (на вшанування жертв тоталітаризму)». Захід, що вже став доброю традицією кафедри, був започаткований ще у 2017 році і відбувається за підтримки відділу гуманітарної освіти і виховання відповідно до розпорядження ректора.
Цьогоріч засідання круглого столу проходило у надважких для нашої держави умовах воєнного часу, коли проблематика збереження національної пам’яті та запобігання поширенню тоталітарних режимів набула особливої гостроти й актуальності.
На початку засідання учасники круглого столу подякували нашим захисникам – воїнам ЗСУ – та вшанували полеглих Героїв. З вітальними словами до учасників заходу звернулися проректор з науково-педагогічної роботи нашої lm Mter, професор Анатолій Магльований та завідувачка кафедри українознавства нашого Університету, доцент Тетяна Єщенко. Модерувала захід доцентка кафедри українознавства Наталія Гірна.
Учасники круглого столу розглянули низку важливих проблем, зокрема щодо персоналістики, просопографії, лінгвоциду української мови, терору голодом, проблеми геноциду та концепції «банальності зла». Присутні обговорили такі страшні сторінки нашої історії, як російська окупація Львова 1914-1915 рр.; життєві драми повстанського хірурга «Пастера» (за матеріалами судової справи Галузевого архіву СБУ); згадали в’язничну поезію Василя Стуса» та життєвий подвиг кардинала Йосифа Сліпого, розповіли зворушливі історії своїх родин тощо.
З науковими доповідями виступили професори Володимир Качкан та Ігор Любчик (кафедра українознавства і філософії Івано-Франківського національного медичного університету), Ігор Тодоров (кафедра міжнародних студій та суспільних комунікацій Ужгородського національного університету), Ігор Держко (кафедра філософії та економіки ЛНМУ імені Данила Галицького), доценти Тетяна Єщенко, Наталія Гірна та Надія Черкес (кафедра українознавства ЛНМУ імені Данила Галицького) та ін.
До участі було подано 20 доповідей дослідників з різних міст України Харкова, Ужгорода, Одеси, Тернополя, Івано-Франківська і Львова. На жаль, через відсутність зв’язку і перебої з електроенергією не всі учасники круглого столу змогли долучитися до обговорення. Організатори зазначають, що всі дослідження будуть опубліковані у VI випуску наукового збірника «Національна пам’ять». Адже без збереження національної пам’яті та ідентичності неможливо зберегти державну незалежність.
За інформацією кафедри українознавства
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]