Адреса

Клінічні бази

Перше територіальне медичне об’єднання Лікарня Святого Пантелеймона
79010, Львів, вул. І. Миколайчука, 9, тел. +38(032) 2581101
Університетська лікарня філія Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького,
79007, Львів, вул. Огієнка, 5, тел. +38(032) 2264308
Медичний центр «Ехокор»
79000, Львів, вул. Угорська, 15, тел. +38(032) 2329585

Email:

На карті:

Завідувач кафедри

Паєнок Анжеліка Володимирівна

доктор медичних наук, професор

 

Історія кафедри невропатології та нейрохірургії ФПДО ЛНМУ ім. Данила Галицького

В 1985 р. на базі двох неврологічних та двох нейрохірургічних відділень лікарні швидкої медичної допомоги була організована кафедра рефлексотерапії та нейрохірургії факультету післядипломної освіти лікарів Львівського державного медичного університету.

Викладацький склад новоствореної кафедри був наступний: кандидати медичних наук Бесєдін Володимир Миколайович, Заставна Наталія Андріївна, асистенти Андріюк Лук’ян Васильович, Пшик Степан Степанович, Романюк Роман Григорович.

Викладачі новоствореної кафеди (зліва на право: Романюк Р.Г., Бесєдін В.М., Заставна Н.А., Шевага В.М., Андріюк Л.В., Пшик С.С.).

Очолив кафедру доктор медичних наук Шевага Володимир Миколайович, який в 1988 році отримав звання професора. В 1990 році кафедра була перейменована на кафедру невропатології та нейрохірургії . В 1996 році професору В.М.Шевазі було присвоєно звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

З 1995 року асистентом кафедри стала Білобрин Марія Степанівна, з 1998 року – Паєнок Анжеліка Володимирівна, з 2001 року – Готь Ростислав Іванович та Олексюк Алла Григорівна, з 2003 року – Задорожна Божена Володимирівна, з 2006 року – Нетлюх Андрій Михайлович, з 2007 року – Яворська Наталя Петрівна, з 2008 року – Кульматицький Андрій Володимирович, з 2009 року – Кухленко Ольга Ярославівна, з 2012 року – Кобилецький Олег Ярославович.

В 2009 році кафедру очолила доктор медичних наук Паєнок Анжеліка Володимирівна, яка в 2011 році отримала звання професора кафедри.

В різний час на кафедрі асистентами працювали: Гев’як О.М., Солонко Т.Д., Омельченко В.В., Буховцев Ю.П., Козявкін В.І., Тютько А.О., Семчишин М.Г.

В даний час клінічною базою кафедри невропатології та нейрохірургії є І, ІІ неврологічне та нейрохірургічне відділення Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги,а також неврологічне та нейрохірургічне відділення 8 Міської клінічної лікарні з загальною кількістю 260 ліжок.

Ранкова п’ятихвилинка

Працівниками кафедри постійно освоюються нові прогресивні методи діагностики патології центральної та периферичної нервової системи. Так з 1998 року проводяться дослідження мікроциркуляції методом бульбарної мікроскопії за допомогою щілинної лампи; з 2000 року – обстеження току крові по магістральних артеріях головного мозку, а також дослідження кровотоку по різних периферичних артеріях методом транскраніальної та екстракрінальної допплєрографії; з 2002 року – впроваджено електроенцефалографічне дослідження; з 2005 року здійснюється електронейроміографічне обстеження, а з 2007 року – ехоецефалоскопія.

Транскраніальну допплєрографію проводить доц. Задорожна Б.В.

Електроенцефалографію проводить ас. Кухленко О.Я.

Електронейроміографію проводить ас. Яворська Н.П.

Ехо-ецефалоскопія проводить ас.

Кульматицький А.В.

В 2007 році запроваджена селективна церебральна ангіографія, а також ендоваскулярне виключення мішкоподібних аневризм мікроспіралями, що відділяються та виключення з кровотоку артеріовенозних мальформацій клеючими композиціями.

Під час проведення селективної церебральної ангіографії (зліва на право: доц. Нетлюх А.М., ас. Кобилецький О.Я.)

При кафедрі організована потужна біохімічна лабораторія, провідним спеціалістом якої є Датчишин Надія Миколаївна.

В лабораторії проводяться біохімічні дослідження вмісту дезокси- та рибонуклеїнової кислот, активності лужних та кислих дезокси- та рибонуклеаз, сполук середньо-молекулярної маси, показників пероксидного та білкового окислення ліпідів, кількості L-аргініну в сироватці венозної крові та нітритів в сечі.

Працівниками кафедри виконується науково- дослідна робота на тему: «Вивчити нейропсихологічні особливості ЧМТ та її наслідків. Розробити та впровадити в практику автоматизоване тестування психоневрологічного стану постраждалих із ЧМТ та її наслідками», яка є фрагментом Галузевої науково- технічної програми «Медична допомога при черепно- мозковій травмі», затвердженої спільним наказом МОЗ та АМН України від 11.08.2006 № 556/52.

Одним із вагомих результатів даної науково-дослідної робити стало створення комп’ютерної програми «Тестування когнітивних функцій людини». За час існування кафедри невропатології та нейрохірургії в лікарні швидкої медичної допомоги значно зріс об’єм хірургічних втручань при всіх видах нейрохірургічної патології, а також кількість виконаних операцій. Були впроваджені в практику мікрохірургічні втручання при пухлинах головного і спинного мозку, травмах периферичних нервів і спинного мозку, при патології міжхребцевих дисків та при віддалених наслідках травматичних пошкоджень спинного мозку і больових синдромах. У нейрохірургічних відділеннях стали широко використовувати методи стабілізації хребта переднім і заднім доступом. Впроваджена в практику двоетапна реабілітація хворих з руховими порушеннями при травмах головного і спинного мозку,ураженнях судин головного мозку, що дало можливість значно скоротити перебування хворих в стаціонарі та звести до мінімуму післяопераційні ускладнення та ускладнення при травмі хребта.

Під керівництвом та при безпосередній участі професора Шеваги В.М. працівники кафедри одержали 20 патентів на винаходи, 5 свідоцтва реєстрації авторського права на твір, впровадили в практику 81 раціоналізаторську пропозицію, видали 7 підручників, 8 посібників, 23 монографії, 3 словники, 4 довідники, 18 інформаційних листів, методичних видань та велику кількість медично- інформаційної літератури.

1992

1994

1994

1995

2003

2004

2007

2009

Підручник «Невропатологія» (2010) (автори Шевага В.М., Паєнок А.В., Задорожна Б.В.) ввійшов в перелік 12 найактуальніших видань видавництва «Медицина».

2010

2011

Під керівництвом професора Шеваги В.М. на кафедрі та у неврологічних і нейрохірургічних відділеннях ведеться велика наукова робота , результатом якої став захист 3 магістерських робіт (Кропивницький І.В., Нетлюх А.М., Мелех О.Я.), 21 кандидатських дисертаційних робіт (Андріюк Л.В., Пшик С.С. (1987), Гев’як О.М. (1990), Коз’явкін В.І. (1992), Омельченко В.В. (1994), Паєнок А.В. (1998), Войнаровська Н.Ю., Гук А.П. (2000), Дяків В.В. (2001), Олексюк А.Г. (2003), Тютько А.О., Нетлюх А.М. (2004), Білобрин М.С., Задорожна Б.В. (2005), Кобелєв С.Ю. (2006), Семчишин М.Г. (2008), Яворська Н.П. (2009), Тиравська О.І. (2010), Кухленко О.Я., Солдан З.В., Пшик Р.С. (2011)) та трьох докторських дисертаційних робіт (Пшик С.С. (1995), Андріюк Л.В. (2006), Паєнок А.В. (2008).

На кафедрі створена потужна неврологічно-нейрохірургічна школа. Вихованцями школи є завідувач кафедрою неврології стоматологічного факультету доктор медичних наук, професор Пшик С.С., завідувач кафедрою нетрадиційної медицини факультету післядипломної освіти доктор медичних наук, професор Андріюк Л.В., завідувач кафедрою невропатології та нейрохірургії факультету післядипломної освіти доктор медичних наук, професор Паєнок А.В., Герой України, директор Інституту проблем медичної реабілітації, член-кореспондент Академії медичний наук України, доктор медичних наук, професор Козявкін В.І.

Співробітники кафедри приймають активну учать в роботі численних міжнародних конференцій і з’їздів з різноманітних проблем неврології і нейрохірургії.

28-а Європейська конференція Інсульту Стокгольм,

Швеція.(2009), проф. Шевага В.М.

Конгрес Європейської федера- ції неврологічних товариств, Будапешт, Угорщина (2011), проф. Члонковська А. (Поль-

ша), проф. Паєнок А.В.

21-й з’їзд Європейської Неврологічної Асоціації, Лісабон, Португалія (2011) проф. Шевага В.М., проф.

Клименко Т.М. (Харків)

Кафедрою організовано і проведено І Український з’їзд рефлексотерапевтів та мануальних терапевтів (1992), два пленуми правління Української асоціації нейрохірургів (1986, 1995), І Науково-практична конференція невропатологів і нейрохірургів Західного регіону України (2003), спільно з Європейською асоціацією нейросонології та церебральної гемодинаміки (голова організації професор Ласло Чібо (Угорщина)) Інтернаціональні навчальні курси (2009).

Організаційний комітет Інтернаціональних навчальних курсів у Львові (2009) (зліва на право) ас. О.Кухленко, проф. Н.Борнштеін (Ізраіль), проф. В. Шевага, доц. Б.Задорожна, проф. Ласло Чіба (Угорщина))

В 2011 році Європейська федерація неврологічних товариств (EFNS) на базі та при допомозі працівників кафедри провела Регіональні навчальні курси (RTC) «Актуальні питання неврології» за участю 270 делегатів з 50 міст України, 10 з Молдавії, 1 Литви.

Лектори Регіонарних навчальних курсів EFNS у Львові (20110) (по центру (зліва на право перший ряд: проф. Д.Компфт (Німеччина), проф. Н.Борнштеін (Ізраіль), проф. К.Бхатія (Великобританія), проф. Г.Стефан (Німеччина), проф. В.Шевага, проф. А.Паєнок, другий ряд: проф. Ж.ДеРеук (Бельгія), проф. Я.ВанХілтон (Нідерланди).

На даний час на кафедрі працюють два доктори медичних наук, професори: Шевага В.М., Паєнок А.В., три кандидати медичних наук, доценти Білобрин М.С., Задорожна Б.В., Нетлюх А.М.,три кандидати медичних наук, асистенти Кухленко О.Я., Олексюк-Нехамес А.Г., Яворська Н.П., два асистенти Кобилецький О.Я., Кульматицький А.В.

Колектив кафедри (2012 рік): зліва на право перший ряд: ст. лаборант Датчишин Н.М., проф. Паєнок А.В., клін. орд. Матлан О.В., ас. Олексюк-Нехаме А.Г., другий ряд: доц. Білобрин М.С., лаборант Маковецька Т.В., проф. Шевага В.М., ас.-сумісник Гев’як О.М., доц. Задорожна Б.В., ас. Кухленко О.Я., третій ряд: ас. Кульматицький А.В., доц. Нетлюх А.М., ст. лаборант Щебовик Д.В., ас. Романюк Р.Г., ст. лаборант Кухленко Р.В.

Паєнок Анжеліка Володимирівна

д. мед. н., професор, завідувачка кафедри невропатології і нейрохірургії ФПДО, академік Національної академії наук Вищої освіти України

У 2008 році захистила докторську дисертацію за спеціальністю 14.01.15 – нервові хвороби на тему «Клініко-параклінічні прояви енцефалопатій різного генезу (рання диференціальна діагностика)», в 2011 році отримала звання професора кафедри невропатології і нейрохірургії ФПДО.

Під керівництвом захищено 3 кандидатських дисертацій і 2 дисертанти здобули ступінь доктора філософії.

Є членом президії ГО «Асоціація неврологів, психіатрів і наркологів України» та повним членом Європейської академії неврології (EAN) з 2017 року, а також член Координаційних групи з «Головного болю» та «Рідкісних неврологічних захворювань» EAN.

Авторка понад 330 наукових і науково-методичних праць, серед яких 5 підручників, 3 посібники, 1 монографія, 1 довідник, 7 патентів, 3 свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір, 20 раціоналізаторських пропозицій.

Сфера наукових інтересів: ураження головного та спинного мозку судинного, метаболічного, запального, дегенеративного генезу при гострих та хронічних захворюваннях нервової системи,головний біль різної етіології.

Володіє методиками рефлексо- та мануальної терапії, обстеження хворих методом транскраніальної доплерографії.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

Задорожна Божена Володимирівна

д. мед. н., професор кафедри невропатології і нейрохірургії ФПДО,

академік Національної академії наук Вищої освіти України

У 2012 році захистила докторську дисертацію за спеціальністю 14.01.15 – нервові хвороби на тему «Травматична хвороба головного мозку (віддалений період черепно-мозкової травми): клініко-біохімічні аспекти, профілактика, лікування», в 2013 році отримала звання професора кафедри реабілітації та нетрадиційної медицини ФПДО.

Є членом президії ГО «Асоціація неврологів, психіатрів і наркологів України» та повним членом Європейської академії неврології (EAN) з 2017 року, а також член Координаційних групи з «Головного болю» та «Рідкісних неврологічних захворювань» EAN.

Авторка 176 наукових і науково-методичних праць, серед яких 2 підручники, 1 посібник, 4 навчально-методичних посібники, 1 довідник, 7 патентів, 2 свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір, 2 інформаційні листи.

Сфера наукових інтересів: ураження головного мозку судинного та травматичного генезу при гострих та хронічних захворюваннях нервової системи, реабілітація неврологічних хворих.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

Нетлюх Андрій Михайлович

д. мед. н., професор кафедри невропатології і нейрохірургії ФПДО,

академік Національної академії наук Вищої освіти України

У 2017 році захистив докторську дисертацію за спеціальністю 14.00.05 – нейрохірургія на тему «Хірургічне лікування хворих з розривами внутрішньочерепних артеріальних аневризм з ускладненим клінічним перебігом», в 2020 році отримав звання професора кафедри невропатології і нейрохірургії ФПДО.

Є членом правління Української Асоціації нейрохірургів, головою Львівської обласної асоціації нейрохірургів.

Автор 172 наукових і науково-методичних праць, серед яких 3 підручники, 5 патентів, 1 свідоцтво про реєстрацію авторського права, 1 раціоналізаторська пропозиція, 2 інформаційні листи. Сфера наукових інтересів: гострий мозковий інсульт, аневризми і судинні мальформації головного та спинного мозку, пухлини головного мозку, запальні захворювання ЦНС, дегенеративні захворювання хребта.

Член робочої групи МОЗ України з моніторингу дотримання маршрутів пацієнтів з підозрою на гострий мозковий інсульт на догоспітальному та госпітальному етапах надання медичної допомоги та експерт Департаменту охорони здоров’я ЛОДА зі спеціальності «Нейрохірургія

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

Кульматицький Андрій Володимирович

к. мед. н., доцент кафедри невропатології і нейрохірургії ФПДО,

завуча кафедри та відповідає за навчально-методичну роботу на кафедрі.

У 2012 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Частота, патогенез, клініка та профілактика повторних порушень мозкового кровообігу» за спеціальністю 14.01.15 – нервові хвороби, в 2019 році отримав звання доцента кафедри невропатології і нейрохірургії ФПДО.

Автор 46 наукових і науково-методичних праць, серед яких 4 патенти на корисну модель України, 17 статей, опубліковано у фахових виданнях України, 3 статті – у міжнародних рецензованих фахових періодичних виданнях, включених до наукометричної бази Scopus, 6 тез, 2 методичних посібники, 14 методичних рекомендацій.

Сфера наукових інтересів: ураження головного мозку судинного та пухлинного генезу, нейродегенеративні захворювання.

Володіє методикою обстеження хворих методом ехоенцефалоскопії.

 Google Scholar ORCID

WoS

Scopus

Білобрин Марія Степанівна

к. мед. н., доцент кафедри невропатології і нейрохірургії ФПДО,

відповідає за наукову роботу на кафедрі.

У 2006 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Співвідношення андрогенів і глюкокортикоїдів у хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу» за спеціальністю 14.01.15 – нервові хвороби, в 2018 році отримала звання доцента кафедри невропатології і нейрохірургії ФПДО.

Авторка 59 наукових і науково-методичних праць, серед яких 2 патенти на корисну модель України, 22 статті опубліковано у фахових виданнях України, 15 тез, 20 методичних рекомендацій.

Сфера наукових інтересів: ураження головного мозку судинного генезу, неврологічні ускладнення Ковід-19.

Володіє методикою рефлексотерапії.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

Кобилецький Олег Ярославович

к. мед. н., доцент кафедри невропатології і нейрохірургії ФПДО,

відповідає за навчання студентів на кафедрі та студентський кафедральний гурток.

У 2018 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Роль нейрогенних біомаркерів у

прогнозуванні наслідків тяжкої черепно-мозкової травми» за спеціальністю 14.00.05 – нейрохірургія, в 2023 році отримав звання доцента кафедри невропатології і нейрохірургії ФПДО.

Автор 80 наукових і науково-методичних праць, серед яких 2 патенти, 1 авторське свідоцтво на твір.

Сфера наукових інтересів: нейрохірургічна патологія судин головного мозку.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

Яворська Наталя Петрівна

к. мед. н., доцент кафедри невропатології і нейрохірургії ФПДО.

У 2009 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Забезпеченість водорозчинними вітамінами та імунологічні порушення при неврологічних проявах остеохондрозу поперекового відділу хребта» за спеціальністю 14.01.15 – нервові хвороби, а в 2015 році отримала звання доцента кафедри невропатології і нейрохірургії ФПДО.

Авторка понад 50друкованих праць, із яких 1 патент на корисну модель України, 17 статей опубліковано у фахових виданнях України, 2 статті – у міжнародних рецензованих фахових періодичних виданнях, включених до наукометричної бази Scopus, 18 тез, 2 навчальні посібники, 10 методичних рекомендацій, 1 підручник.

Сфера наукових інтересів: захворювання периферичної нервової системи, спадкові захворювання.

Володіє методикою обстеження хворих методом електронейроміографії.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

Кулик Андрій Русланович

доктор філософії, асистент кафедри невропатології і нейрохірургії ФПДО,

відповідальний за інтернатуру на кафедрі.

У 2024 році захистив дисертаційну роботу на тему: «Клінічні та біохімічні маркери вертеброгенних попереково-крижових больових синдромів» на Спеціалізованій вченій раді ДФ 35.600.082 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

Автор 8 друкованих праць.

Сфера наукових інтересів: дегенеративно-дистрофічно-деструктивні захворювання, вербеброневрологія.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

Щибовик Дмитро Володимирович

асистент кафедри невропатології і нейрохірургії ФПДО,

відповідальний за лікувальну роботу на кафедрі.

Автор 11 друкованих праць, серед яких 2 авторські свідоцтва на твір.

Сфера наукових інтересів: онконейрохірургія.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

Семчишин Мирослава Григорівна 

лікар-невролог, д.мед.н., асистент

 Google Scholar ORCID RESEARCHER ID Scopus

Викрикач Михайло Орестович

лікар-невролог, ст. лаборант

 Google Scholar ORCID RESEARCHER ID Scopus

Датчишин Надія Миколаївна

ст. лаборант

Гуменчук Мар’яна Василівна

лаборант

Ярмолюк Марія Oлексіївна

лаборант

 

 

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ

Силабус “Нейрохірургія” IV курс

Освітня програма: 22 Охорона здоров’я, 221 Стоматологія, підготовки фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти

Коротка анотація до курсу:

Силабус з нейрохірургії включає сучасний стан розвитку дисципліни та враховує необхідність
навчання студентів згідно до освітньо-професійної програми (ОПП) підготовки фахівців другого
(магістерського) рівня вищої освіти галузі знань 22 «Охорона здоров’я» спеціальності 221
«Стоматологія»

Детальніше 221 Стоматологія

Силабус «Актуальні питання нейрохірургії» V курс

Освітня програма: 22 Охорона здоров’я, 221 Стоматологія, підготовки фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти

Коротка анотація до курсу:

Силабус з «Актуальні питання нейрохірургії» включає сучасний стан розвитку дисципліни та
враховує необхідність навчання студентів згідно до освітньо-професійної програми (ОПП)
підготовки фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти галузі знань 22 «Охорона
здоров’я» спеціальності 221 «Стоматологія»

Детальніше 221 Стоматологія

Силабус “Нейрохірургія” V курс

Освітня програма: 22 Охорона здоров’я, 222 Медицина, підготовки фахівців другого рівня вищої освіти “магістр медицини”

Коротка анотація до курсу:

Силабус з нейрохірургії включає сучасний стан розвитку дисципліни та враховує
необхідність навчання студентів згідно до освітньо-професійної програми (ОПП) підготовки
фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 222 «Медицина»

Детальніше 222 Медицина

Силабус “Нейрохірургія” V курс

Освітня програма: 22 Охорона здоров’я, 228 Педіатрія, підготовки фахівців другого рівня вищої освіти “магістр медицини”

Коротка анотація до курсу:

Силабус з нейрохірургії включає сучасний стан розвитку дисципліни та враховує
необхідність навчання студентів згідно до освітньо-професійної програми (ОПП) підготовки
фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 228 «Педіатрія

Детальніше 228 Педіатрія

Силабус «Актуальні питання нейрохірургії» VI курс

Освітня програма: 22 Охорона здоров’я, 222 Медицина, підготовки фахівців другого рівня вищої освіти “магістр медицини”

Коротка анотація до курсу:

Силабус з вибіркової дисципліни включає сучасний стан розвитку дисципліни та враховує
необхідність навчання студентів згідно до освітньо-професійної програми (ОПП) підготовки
фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 222 «Медицина»

Детальніше 222 Медицина

Силабус «Актуальні питання нейрохірургії» VI курс

Освітня програма: 22 Охорона здоров’я, 228 Педіатрія, підготовки фахівців другого рівня вищої освіти “магістр медицини”

Коротка анотація до курсу:

Силабус з вибіркової дисципліни включає сучасний стан розвитку дисципліни та враховує
необхідність навчання студентів згідно до освітньо-професійної програми (ОПП) підготовки
фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 228 «Педіатрія»

Детальніше 228 Педіатрія

Syllabus Academic Discipline “Neurosurgery” IV year

Education program: 22 Health, 221 Dentistry, training of specialists of the second (master`s) level

Brief summary of the course:

The syllabus on neurosurgery includes the current state of development of the discipline and takes

into account the need to train students in accordance with the educational and professional program (EPP)

for the training of specialists of the second (master’s) level of higher education in the field of knowledge 22 “Health care” specialty 221 “Dentistry”.

 More 221 Dentistry

Syllabus Academic Discipline “Neurosurgery” V year

Education program: 22 Health, 222 Medicine, training of specialists of the second level of higher education “Master of Medicine”

Brief summary of the course:

The syllabus on neurosurgery includes the current state of development of the discipline and takes

into account the need to train students in accordance with the educational and professional program (OPP)

for the training of specialists of the second (master’s) level of higher education in the field of knowledge 22 “Health care” specialty 222 “Medicine”

More 222 Medicine

Syllabus Academic Discipline “Current issues of Neurosurgery” V year

Education program: 22 Health, 221 Dentistry, training of specialists of the second (master’s) level

Brief summary of the course:

The syllabus on “Topical Issues of Neurosurgery” includes the current state of development of the discipline and takes

into account the need to train students in accordance with the educational and professional program (OPP)

for the training of specialists of the second (master’s) level of higher education in the field of knowledge 22 “Health care” specialty 221 “Dentistry”.

More 221 Dentistry

НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН І ПРОГРАМА ПІДГОТОВКИ ІНТЕРНАТУРИ

Навчальний план і програма підготовки первинної спеціалізації інтернатури 

Галузь знань: 22 Охорона здоров’я, 222 Медицина, спеціальність в інтернатурі: Неврологія, кваліфікація: лікар спеціаліст

Коротка анотація до курсу:

Основне завдання інтернатури за спеціальністю «Неврологія» – підвищення
рівня теоретичної та практичної підготовки лікарів-інтернів, їх професійної
готовності до самостійної лікарської діяльності. Початок підготовки в інтернатурі –
з 1 серпня

Освітня частина: (заклади вищої або післядипломної освіти) 6 місяців (960
годин, 32 кредити ECTS), по три місяці щорічно (480 годин, 16 кредитів ECTS на
рік). Практична частина (бази стажування): 16 місяців (2640 годин, 88 кредитів
ECTS), по вісім місяці щорічно (1320 годин, 44 кредити ECTS на рік).

Програма підготовки в інтернатурі представляє єдиний комплекс освітніх та
практичних компонентів, спланованих й організованих Львівським національним
медичним університетом імені Данила Галицького і базами стажування з метою
забезпечення набуття лікарями-інтернами компетентностей, необхідних для
отримання кваліфікації лікаря-спеціаліста, та який ґрунтується на академічній
доброчесності, медичній етиці та деонтології, доказовій медицині.

Детальніше 222 Медицина

Навчальний план і програма підготовки суміжної дисципліни “Неврологія з курсом дитячої неврології”

Галузь знань: 22 Охорона здоров’я, 222 Медицина, первинної спеціалізації інтернатури з фаху “Загальна практика-сімейна медицина”

Коротка анотація до курсу:

Основною метою циклу суміжної дисципліни “Неврологія з курсом дитячої неврології”є підготовка сімейного лікаря до атестації шляхом поглибленого вивчення актуальних питань неврології з мультидисциплінарним підходом. Викладання основних розділів проводиться згідно чинних протоколів і стандартів лікування, визначених наказом МОЗ України щодо надання медичної допомоги пацієнтам. Пріоритетною залишається проблема підготовки кадрів, особливо для надання первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) в умовах самостійної роботи лікаря сімейної практики.

Програму побудовано за системою блоків  із використанням нозологічно-синдромного підходу, що найбільш повно відповідає сучасним міжнародним вимогам до підготовки сімейних лікарів, максимально наближене до практичної діяльності лікаря загальної практики – сімейного лікаря та передбачає інтегрований підхід до ведення пацієнтів. Такий підхід до ведення пацієнтів із різними захворюваннями та станами базується на реалізації професійних компетенцій лікаря загальної практики-сімейного лікаря у тісному співробітництві із мультидисциплінарною медичною командою та іншими фахівцями (за необхідності) для забезпечення оптимального вирішення проблем пацієнта і раціонального використання ресурсів системи охорони здоров’я і соціального захисту.

Детальніше 222 Медицина

Робоча навчальна програма інтернатури  Неврологія I рік навчання 2024 

Галузь знань: 22 Охорона здоров’я, 222 Медицина, спеціальність в інтернатурі: Неврологія, кваліфікація: лікар спеціаліст

Коротка анотація до курсу:

Основне завдання інтернатури за спеціальністю «Неврологія» — підвищення
рівня теоретичної та практичної підготовки лікарів-інтернів, їхньої професійної
готовності до самостійної лікарської діяльності. Початок підготовки в
інтернатурі — з 1 серпня

Освітня частина в закладах вищої або післядипломної освіти протягом 1-го
року навчання становить три місяці (480 годин, 16 кредитів ECTS), а практична
частина (бази стажування) —вісім місяців (1320 годин, 44 кредити ECTS)

Програма підготовки в інтернатурі представляє єдиний комплекс освітніх та
практичних компонентів, спланованих й організованих Львівським національним
медичним університетом імені Данила Галицького і базами стажування з метою
забезпечення набуття лікарями-інтернами компетентностей, необхідних для
отримання кваліфікації лікаря-спеціаліста, та який ґрунтується на академічній
доброчесності, медичній етиці та деонтології, доказовій медицині

Детальніше 222 Медицина

Робоча навчальна програма інтернатури  Неврологія II рік навчання 2024 

Галузь знань: 22 Охорона здоров’я, 222 Медицина, спеціальність в інтернатурі: Неврологія, кваліфікація: лікар спеціаліст

Коротка анотація до курсу:

Основне завдання інтернатури за спеціальністю «Неврологія» — підвищення
рівня теоретичної та практичної підготовки лікарів-інтернів, їхньої професійної
готовності до самостійної лікарської діяльності. Початок підготовки в
інтернатурі — з 1 серпня.

Освітня частина в закладах вищої або післядипломної освіти протягом 2-го
року навчання становить три місяці (480 годин, 16 кредитів ECTS), а практична
частина (бази стажування) —вісім місяців (1320 годин, 44 кредити ECTS)

Програма підготовки в інтернатурі представляє єдиний комплекс освітніх та
практичних компонентів, спланованих й організованих Львівським національним
медичним університетом імені Данила Галицького і базами стажування з метою
забезпечення набуття лікарями-інтернами компетентностей, необхідних для
отримання кваліфікації лікаря-спеціаліста, та який ґрунтується на академічній
доброчесності, медичній етиці та деонтології, доказовій медицині

Детальніше 222 Медицина

ЦИКЛИ ТЕМАТИЧНОГО УДОСКОНАЛЕННЯ 

Робоча навчальна програма циклу тематичного удосконалення “Актуальні питання неврології ” з фаху “Неврологія”

Робоча навчальна програма циклу тематичного удосконалення “Вертеброневрологія”

Робоча навчальна програма циклу тематичного удосконалення “Запальні захворювання нервової системи”

Робоча навчальна програма циклу тематичного удосконалення “Функціональна діагностика у неврології”

Робоча навчальна програма циклу тематичного удосконалення “Хвороби  периферичної нервової системи”

 

ЦИКЛИ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ

Робоча навчальна програма циклу спеціалізації з фаху “Загальна практика -Сімейна медицина” Нервові хвороби з курсом дитячої неврології 

Робоча навчальна програма циклу спеціалізації “Неврологія” для лікарів медицини невідкладних станів

Робоча навчальна програма циклу спеціалізації “Неврологія” для терапевтів, лікарів загальної практики – сімейних лікарів

Робоча навчальна програма циклу спеціалізації “Неврологія” для лікарів – неврологів, які не працювали більше трьох років за цією спеціальністю

 

ЦИКЛИ СТАЖУВАННЯ

Робоча навчальна програма циклу стажування “Неврологія” (150 годин, 5 кредитів (ECTS))

Робоча навчальна програма циклу стажування “Неврологія” (450 годин, 15 кредитів (ECTS))

Верифікація результатів навчання

відповідно до Положення «Критерії, правила і процедури оцінювання результатів навчальної діяльності аспірантів та здобувачів за третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти у ЛНМУ імені Данила Галицького».
Поточний контроль

здійснюється під час проведення навчальних занять і має на меті перевірку засвоєння аспірантами навчального матеріалу.

Форми поточного контролю

є стандартизованими і включають контроль теоретичної та практичної підготовки, а саме:
а) тестові завдання з вибором однієї правильної відповіді;
б) індивідуальне усне опитування, співбесіда;
в) розв’язання типових ситуаційних задач;
д) контроль практичних навичок.

Комплексне оцінювання навчальної діяльності здійснюється виставленням традиційної оцінки, що конвертується у бали. Відповідно у кожному з занять, аспірант отримує на практичному занятті: оцінку «5» – якщо він виконав правильно не менше 90 % навчальних завдань; оцінку «4» – якщо він виконав правильно не менше 80 % навчальних завдань; оцінку «3» – якщо він виконав правильно не менше 60 % навчальних завдань; оцінку «2» – якщо він виконав правильно менше 60 % навчальних завдань. На кінцевому етапі заняття викладач виставляє набрану суму балів і традиційну оцінку в журналі успішності.
Самостійна робота аспіранта оцінюється на практичних заняттях і є складовою підсумкової оцінки аспіранта.

Підсумковий контроль
Загальна система оцінювання проводиться по завершенню вивчення дисципліни у вигляді заліку.
Шкали оцінювання є наступними: 4-бальна (національна)шкала, багатобальна (200-бальна) шкала, рейтингова шкала ECTS

Залік – це форма підсумкового контролю засвоєння аспірантом теоретичного та практичного матеріалу з навчальної дисципліни. Підсумковий контроль проводиться у письмовій формі, відповідно до розкладу. Триває 2 академічних години.
Максимальна кількість балів, яку може набрати аспірант за поточну навчальну діяльність для допуску до заліку становить 200 балів.
Мінімальна кількість балів, яку повинен набрати аспірант за поточну навчальну діяльність для допуску до заліку становить 120 бали.
Розрахунок кількості балів проводиться на підставі отриманих аспірантом оцінок за 4-ри бальною шкалою під час вивчення дисципліни, шляхом обчислення середнього арифметичного (СА), округленого до двох знаків після коми. Отримана величина конвертується у бали за багатобальною шкалою таким чином:
 = СА х 120 / 5.
Для зручності наведено таблицю перерахунку за 200-бальною шкалою.

Перерахунок середньої оцінки за поточну діяльність у багатобальну шкалу для дисциплін, що завершуються заліком

4

бальна шкала

200

бальна шкала

4

бальна шкала

200

бальна шкала

4

бальна шкала

200

бальна шкала

4

бальна шкала

200

бальна шкала

4

бальна шкала

200

бальна шкала

5

200

4,57

183

4,14

166

3,71

149

3,3

132

4,97

199

4,54

182

4,11

165

3,7

148

3,27

131

4,94

198

4,51

181

4,1

164

3,67

147

3,24

130

4,91

197

4,5

180

4,07

163

3,64

146

3,21

129

4,9

196

4,47

179

4,04

162

3,61

145

3,2

128

4,87

195

4,44

178

4,01

161

3,6

144

3,17

127

4,84

194

4,41

177

4,0

160

3,57

143

3,14

126

4,81

193

4,4

176

3,97

159

3,54

142

3,11

125

4,8

192

4,37

175

3,94

158

3,51

141

3,1

124

4,77

191

4,34

174

3,91

157

3,5

140

3,07

123

4,74

190

4,31

173

3,9

156

3,47

139

3,04

121

4,71

189

4,3

172

3,87

155

3,44

138

3,01

120

4,7

188

4,27

171

3,84

154

3,41

137

Менше 3

Недос- татньо

4,67

187

4,24

170

3,81

153

3,4

136

4,64

186

4,21

169

3,8

152

3,37

135

4,61

185

4,2

168

3,77

151

3,34

134

4,6

184

4,17

167

3,74

150

3,31

133

Бали з дисципліни для аспірантів, які успішно виконали програму, конвертуються у традиційну 4-ри бальну шкалу за абсолютними критеріями, які наведено нижче у таблиці:

Бали з дисципліни

Оцінка за 4-ри бальною шкалою

Від 170 до 200 балів

5

Від 140 до 169 балів

4

Від 139 балів до мінімальної кількості балів, яку повинен набрати аспірант

3

Нижче мінімальної кількості балів, яку повинен набрати аспірант

2

Об’єктивність оцінювання навчальної діяльності аспірантів перевіряється статистичними методами (коефіцієнт кореляції між оцінкою ECTS та оцінкою за національною шкалою).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наукова робота кафедри

Відповідальна за наукову роботу на кафедрі к. мед. н., доцент Марія Степанівна Білобрин
Контакти: телефон: +38(032)2263535; електронна пошта: kaf_neuropathology_fpge@meduniv.lviv.ua

 

Основні НАПРЯМКИ НАУКОВОЇ РОБОТИ:

• Вивчення клінічно-параклінічних особливостей перебігу гострого, проміжного та віддалених періодів порушення мозкового кровообігу (ішемічного та геморагічного ґенезу).
• Дослідження особливостей клінічного перебігу церебрального венозного тромбозу та його діагностика, лікування.
• Дослідження ефективності хірургічного лікування хворих із розривами внутрішньочерепних артеріальних аневризм із ускладненим клінічним перебігом.
• Вивчення клінічно-параклінічних особливостей гострої гідроцефалії при внутрішньочерепних крововиливах та аналіз ефективності проведеного лікування.
• Визначення ролі нейрогенних біомаркерів у прогнозуванні наслідків тяжкої черепно-мозкової травми та ішемічного ураження головного мозку.
• Об’єктивізація больового синдрому при вертеброгенних захворюваннях, ампутації кінцівок, цукровому діабеті з подальшим удосконаленням лікувальної та реабілітаційної програм.

Поточна тема НДР – «Клініко-лабораторні характеристики уражень нервової системи», 2019 – 2024 р.р., номер державної реєстрації –5634/616.0-036-07

Попередня тема НДР: «Фактори ризику, особливості клінічної картини та наслідки ураження нервової системи різного ґенезу», 2014 – 2019 р.р., номер державної реєстрації – 0110U002146

 

ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ:

1. Payenok A, Shevaga V, Kulyk A, Netliukh A, Kulmatytskyi A. Stroke in the artery of Percheron territory: the two edges of one diagnosis. Wiadomosci Lekarskie (Scopus Q4, IF-0,45). 2019;XXII:9(II):1851-3.
2. Payenok AV, Morozova OG, Payenok OS, Mitelman IM, Bilianskyi OYu. Features of estimation of muscle tone and functional state of spinal motor neurons in patients with post-stroke spasticity on a background of a pharmacological correction. Wiadomości Lekarskie (Scopus Q4, IF-0,45). 2019; LXXII(10):1939-41.
3. Kobyletskyi O, Netliukh A, Matolinets N, Kulmatytskyi A, Kovalska O, Moskviak – Lesniak Dz, at. al. The significance of ΝО gas transmitter and nucleases in shaping the sequelae of traumatic brain injury. Wiadomości lekarskie (Scopus Q4, IF-0,45). 2019; LXXII:10:1894–9.
4. Kulyk A, Payenok A. Comparison of patients with L5-S1 intravertebral disk herniation that experienced acute and chronic pain. Journal of the Neurological Sciences (Scopus Q2, IF-3,2). 2021;429: SUPPLEMENT:118641.
5. Maikut L, Payenok A, Yurchak M. Hematocrit changes during early post-stroke rehabilitation with oral hydration and without. Journal of the Neurological Sciences (Scopus Q2, IF-3,2). 2021;429: SUPPLEMENT:118601.
6. Yavorska NP, Netlyukh AM, Klymkiv RI, Kulmatytskyi AV. Matolinets NV. Clinical Сase: 41-year man with neurological signs and back pain after physical exercises and unusual imaging appearances. Wiadomości lekarskie (Scopus Q4, IF-0,45). 2021;7(74):1770-2.
7. Боженко Н, Шоробура М, Паєнок А, Лаповець Л, Негрич Т. Постінфекційна, викликана COVID-19, демієлінізуюча хвороба. Proc Shevchenko Sci Soc Med Sci [інтернет] (Scopus Q4, IF-0,6). 27, Червень 2022 [цит. за 28, Червень 2022];66(1).
8. Netliukh A, Malysheva T, Kobyletskyi O, Falion R, Dutka I, Komnatska I. Сerebral vascular malformations and tumors in the eloquent brain areas: radiological criteria for neurosurgical treatment. Proc Shevchenko Sci Soc Med Sci [Internet] (Scopus Q4, IF-0,6). 2022;66(1):160-75.
9. Payenok AV, Kulyk AR. Comparative characteristics of substance P concentration and neuropathic pain component in patients with acute and chronic courses of vertebrogenic lumbalr-sacral pain syndromes. Clinical and Preventive Medicine (Scopus Q4, IF-0,1). 2023;3(25):62-7.
10. Paienok OS, Paienok AV, Zadorozhna BV, Hrytsyshyn BR, Ihnatovych SV. The influence of thyroid disorders on the state of brain’s bioelectrical activity in pregnant women. Міжнародний ендокринологічний журнал (Scopus Q4, IF-0,5). 2024;20(2):115-9.
11. Zubchenko S, Nadizhko O, Kril I, Havrylyuk A, Bakun O-N, Chopyak V. Study of the effectiveness of immunotropic therapy of long-COVID-19 patients with type 6 of human Herpes virus reactivation. Proc Shevchenko Sci Soc Med Sci [Internet] (Scopus Q4, IF-0,6). 2024Jun.28 [cited 2024Sep.30];73(1).
12. Paienok OS, Protsiuk RG, Paienok AV, Zadorozhna BV, Hrytsyshyn BR, Ihnatovych SV. The association of maternal thyroid function with placental hemodynamics during pregnancy. Mìžnarodnij endokrinologìčnij žurnal (Scopus Q4, IF-0,5). 2024;20(4):323-327.

 

ПАТЕНТИ СПІВРОБІТНИКІВ КАФЕДРИ:

1. Спосіб корекції фетоплацентарної недостатності у вагітних із дифузним токсичним зобом легкого та середнього ступенів тяжкості /Паєнок О.С., Костів М.О., Паєнок А.В., Задорожна Б.В./. Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, патентовласник. Патент України № 135773. 2019 Лип. 10; Бюл. 13.
2. Спосіб визначення ефективності судинної терапії при цереброваскулярних захворюваннях /Паєнок А.В., Шевага В.М., Задорожна Б.В., Ширенкова І.М., Кульматицький А.В., Білобрин М.С., Кузьмінський А.П./. Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, патентовласник. Патент на корисну модель № 140777. 2020 Бер. 10; Бюл. 5.

Членство співробітників кафедри у редакційних колегіях журналів:

Проф. Нетлюх А.М. – «Інтервенційна нейрорадіологія і хірургія», «Український нейрохірургічний журнал», «Збірник НТШ. Медичні науки».

Проф. Паєнок А.В. – «Міжнародний неврологічний журнал», «Журнал неврології ім. Б.М.Маньковського», «Львівський клінічний вісник», «Практикуючий лікар», Міжнародного науково-практичного журналу «Неврологія і нейрохірургія. Східна Європа».

 

Міжнародне стажування працівників кафедри:

1. Anzhelika Payenok – Attended to iCure Stroke Meeting, 27-29 February 2020, Istanbul, Turkey.
2. Dmytro Shchybovyk – стажування «Brain tumors, skull base tumors, spine tumors, spinal cord tumors and treatment of cervical, thoracic and lumbar degenerative disease. 12-23 жовтня 2022 року, Department of Neurosurgery and Nervous System Neoplasms Maria Sklodowska-Curie National Research Institute of Oncology.
3. Маріанна Юрчак – стажування за програмою ERASMUS+ у Варшавському національному медичному університеті. 1.03 – 30.04 2024 рік, Варшава, Польща.
4. Олена-Наталія Бакун стажування за програмою ERASMUS+ у Севільському університеті. 1.10 – по даний час 2024 рік, Севілья, Іспанія.

 

Участь у міжнародних конференціях працівників кафедри:

1. Yavorska Nataliya. 1st International Conference on Advances in Migraine Sciences. March 10-12, 2022 in Copenhagen, Denmark.
2. Yavorska Nataliya. 8th Congress of the European Academy of Neurology – Vienna, Europe 2022, 25 – 28 June 2022,
3. Yavorska Nataliya. BMWK Manager Training Program Ukraine (“management in the field of health care”), September 12-16, 2022, Berlin (Germany)
4. Нетлюх А.М. International scientific conference «SUSTAINABLE HEALTH CARE» – тема доповіді «Towards resilient healthcare: a hybrid stroke care strategy in Lviv’s medical landscape», 7 грудня 2023, Рига, Латвія.
5. Нетлюх А.М. 26 th World Congress of Neurology, 15-19 жовтня 2023, м. Монреаль, Канада.
6. Нетлюх А.М. IV-th International Scientific-Practical Conference. Evidence-based practice: from health to social well-being, 17th квітня 2024, Utena, Латвія.
7. Нетлюх А.М. The WLNC-ICURE STROKE Joint Meeting 2024, Istanbul, Turkey, 7-10 травня 2024.
8. Бакун О.-Н. А. 37th ECNP Congress, 21-24 September 2024, Milan, Italy.

ПІДГОТОВКА АСПІРАНТІВ:

1. Негрич Назар Олегович – тема дисертаційної роботи: «Клініко-патогенетичне та діагностичне значення сироваткових маркерів білкової природи у хворих на розсіяний склероз». Захист відбувся 13.02.2019.
3. Кулик Андрій Русланович – тема дисертаційної роботи: «Клінічні та біохімічні маркери вертеброгенних попереково-крижових больових синдромів». Захист відбувся 23.02.2024.
4. Бакун Олена-Наталія Андріївна – тема дисертаційної роботи: «Клінічно-параклінічна характеристика психоневрологічних розладів при постковідному синдромі».
2. Суханов Андріан Анатолійович – тема дисертаційної роботи: «Прогностичні чинники ефективності тромбмектомії у хворих на гострий ішемічний інсульт».
3. Мотринець Наталія Петрівна – тема дисертаційної роботи: «Патогномоніні паттерни тп прогнозування розвитку геморагічної трансформації у пацієнтів хворих на ішемічний інсульт»
5. Юрчак Маріанна Романівна – тема дисертаційної роботи: «Клінічно-параклінічна характеристика церебральних венозних тромбозів та ії діагностично-лікувальний алгоритм».

 

Для здобувачів рівня доктора філософії (PhD)

Навчальна програма дисципліни ВК 3.7.1  “Ураження судин головного та спинного мозгу”

Презентація навчальної програми дисципліни за вибором ВК 3.7.1  “Ураження судин головного та спинного мозгу”

Навчальна програма дисципліни ВК 3.7.2  “Хвороби периферичної нервової системи”

Презентація навчальної програми дисципліни за вибором ВК 3.7.2 “Хвороби периферичної нервової системи”

Навчальна програма дисципліни ВК 3.7.3 “Вертеброневрологія”

Презентація навчальної програми дисципліни за вибором ВК 3.7.3 “Вертеброневрологія”

Навчальна програма дисципліни ВК 3.7.4 “Запальні захворювання нервової системи”

Презентація навчальної програми дисципліни за вибором ВК 3.7.4 “Запальні захворювання нервової системи”

Навчальна програма дисципліни ВК 3.7.5 “Травми головного та спинного мозгу”

Презентація навчальної програми дисципліни за вибором ВК 3.7.5 “Травми головного та спинного мозгу”

Студентський науковий гурток по нейрохірургії “Neuroscience”

Керівник: Кобилецький Олег Ярославович.

Староста: Варга Леся Юріївна (+380686387937).

Мета: ознайомити студентів із практичною нейрохірургією.

Завдання: на засіданнях гуртка “Neuroscience”, проводити поглиблене вивчення актуальних нейрохірургічних тем, зокрема по клінічній нейроанатомії, нейрохірургічних доступах до структур нервової системи, основах краніотомії тощо.

Теми наукових досліджень:

— біль та методи боротьби з болем;

— вибір методів втручання при аневризмах судин головного мозку: відкрита хірургія, чи ендоваскулярні доступи;

— хірургічна нейроанатомія;

— фізіологія нервової системи.

Тематичний план занять:

— Клінічна анатомія черепа та головного мозку.

— Операційна бригада та склад операційної.

— Особливості краніотомії.

— Особливості вибору доступів під час нейрохірургічного втручання.

— Ведення пацієнта до та після оперативного втручання.

— Нейрохірургічний огляд пацієнта, збір анамнезу.

— Візуалізаційні методи дослідження головного та спинного мозку.

 

 Нейрохірургічний гурток  “Neuroscience” презентація

Міжнародне співробітництво:

Кафедра невропатології та нейрохірургії співпрацює з Європейською Академією Неврології (European Academy of Neurology) з моменту її створення шляхом злиття у 2014 році Європейського неврологічного товариства (European Neurological Society) та Європейської федерації неврологічних товариств (European Federation of Neurological Societies).

У 2009 році за підтримки Європейського товариства нейросонології та церебральної гемодинаміки (European Society of Neurosonology and Cerebral Hemodynamics) працівниками кафедри були проведені перші регіональні навчальні курси, де впродовж 3 днів українські слухачі змогли прослухати лекції професора Натана Борнштейна (Ізраїль); професора Ласло Чіба (Угорщина); професора Герхарда Луефа (Австрія).

У 2011 році у Львові пройшли перші регіональні навчальні курси за підтримки Європейської федерації неврологічних товариств з більш широким представництвом лекторів, а саме професорів: з Нідерландів виступив Якоб ван Хілтен, з Англії – Каліш Бхатіа, з Німеччини – Детлеф Компф, Лукас Шрімер та Герман Стефан, з Італії Алфонсо Фазано, з Угорщини – Ласло Чіба, з Бельгії – Якуес Де Реук, з Ізраїлю – Натан Борнштейн.

Другі курси, вже за сприяння новоствореної Європейської Академії неврології, пройшли в 2015 році. Серед лекторів ділилися новими знаннями з неврології професори: Ніколас Гутовський (Англія), Стефан Еверс, Астрід Гендолла (Німеччина), Крістіан Краруп (Данія), Едвінссон Ларс (Швеція), Теодор Ландіс, Фабєн Перрен (Швейцарія), Віталій Ліснич (Молдова).

В 2019 році відбулися чергові регіональні навчальні курси Європейської Академії неврології за участі професорів: Дани Краї (Румунія), Стефана Еверса (Німеччина), Івана Верулашвілі (Грузія), Александа Р Бісдорфа (Люксембург), Івана ректора (Чехія), Акі Кавасакі (Швейцарія).

З 2017 року працівники кафедри брали участь в міжнародному рандомізованому, подвійно-сліпому, базовому дослідженні «ІmpACT-24» (стимуляції через імплант клинопіднебінного вузла для лікування гострого ішемічного інсульту протягом 24 годин від початку). Результати дослідження були опубліковані в 2019 році на сторінках журналу Ланцет (Bornstein NM, Saver JL, Diener HC et all, total 92 authors (including A.Payenok). An injectable implant to stimulate the sphenopalaine ganglion for treatment of acute ishaemic stroke up to 24 h from onset (ImpACT-24B): an international, randomised, double-blind, sham-controlled, pivotal trial. The Lancet (Scopus Q1, IF-98). 2019;394(10194):219-29.

Професор Анжеліка Паєнок є дійсним членом Координаційних групи з «Головного болю» та «Рідкісних неврологічних захворювань» Європейської Академії Неврології (EAN).

Участь співробітників кафедри у міжнародних форумах, з’їздах, конференціях:

  1. Yavorska Nataliya. 1st International Conference on Advances in Migraine Sciences. March 10-12, 2022 in Copenhagen, Denmark.

  2. Yavorska Nataliya. 8th Congress of the European Academy of Neurology – Vienna, Europe 2022, 25 – 28 June 2022,

  3. Yavorska Nataliya. BMWK Manager Training Program Ukraine (“management in the field of health care”), September 12-16, 2022, Berlin (Germany)

  4. Нетлюх А.М. International scientific conference «SUSTAINABLE HEALTH CARE» – тема доповіді «Towards resilient healthcare: a hybrid stroke care strategy in Lviv’s medical landscape», 7 грудня 2023, Рига, Латвія.

  5. Нетлюх А.М. 26 th World Congress of Neurology, 15-19 жовтня 2023, м. Монреаль, Канада.

  6. Нетлюх А.М. IV-th International Scientific-Practical Conference. Evidence-based practice: from health to social well-being, 17th квітня 2024, Utena, Латвія.

  7. Нетлюх А.М. The WLNC-ICURE STROKE Joint Meeting 2024, Istanbul, Turkey, 7-10 травня 2024.

  8. Бакун О.-Н. А. 37th ECNP Congress, 21-24 September 2024, Milan, Italy.

 

Статті у міжнародних виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus / Web of Science (бібліографічний опис):

  1. Payenok A, Shevaga V, Kulyk A, Netliukh A, Kulmatytskyi A. Stroke in the artery of Percheron territory: the two edges of one diagnosis. Wiadomosci Lekarskie (Scopus Q4, IF-0,45). 2019;XXII:9(II):1851-3.

  2. Payenok AV, Morozova OG, Payenok OS, Mitelman IM, Bilianskyi OYu. Features of estimation of muscle tone and functional state of spinal motor neurons in patients with post-stroke spasticity on a background of a pharmacological correction. Wiadomości Lekarskie (Scopus Q4, IF-0,45). 2019; LXXII(10):1939-41.

  3. Kobyletskyi O, Netliukh A, Matolinets N, Kulmatytskyi A, Kovalska O, Moskviak – Lesniak Dz, at. al. The significance of ΝО gas transmitter and nucleases in shaping the sequelae of traumatic brain injury. Wiadomości lekarskie (Scopus Q4, IF-0,45). 2019; LXXII:10:1894–9.

  4. Kulyk A, Payenok A. Comparison of patients with L5-S1 intravertebral disk herniation that experienced acute and chronic pain. Journal of the Neurological Sciences (Scopus Q2, IF-3,2). 2021;429: SUPPLEMENT:118641.

  5. Maikut L, Payenok A, Yurchak M. Hematocrit changes during early post-stroke rehabilitation with oral hydration and without. Journal of the Neurological Sciences (Scopus Q2, IF-3,2). 2021;429: SUPPLEMENT:118601.

  6. Yavorska NP, Netlyukh AM, Klymkiv RI, Kulmatytskyi AV. Matolinets NV. Clinical Сase: 41-year man with neurological signs and back pain after physical exercises and unusual imaging appearances. Wiadomości lekarskie (Scopus Q4, IF-0,45). 2021;7(74):1770-2.

  7. Боженко Н, Шоробура М, Паєнок А, Лаповець Л, Негрич Т. Постінфекційна, викликана COVID-19, демієлінізуюча хвороба. Proc Shevchenko Sci Soc Med Sci [інтернет] (Scopus Q4, IF-0,6). 27, Червень 2022 [цит. за 28, Червень 2022];66(1).

  8. Netliukh A, Malysheva T, Kobyletskyi O, Falion R, Dutka I, Komnatska I. Сerebral vascular malformations and tumors in the eloquent brain areas: radiological criteria for neurosurgical treatment. Proc Shevchenko Sci Soc Med Sci [Internet] (Scopus Q4, IF-0,6). 2022;66(1):160-75.

  9. Payenok AV, Kulyk AR. Comparative characteristics of substance P concentration and neuropathic pain component in patients with acute and chronic courses of vertebrogenic lumbalr-sacral pain syndromes. Clinical and Preventive Medicine (Scopus Q4, IF-0,1). 2023;3(25):62-7.

  10. Paienok OS, Paienok AV, Zadorozhna BV, Hrytsyshyn BR, Ihnatovych SV. The influence of thyroid disorders on the state of brain’s bioelectrical activity in pregnant women. Міжнародний ендокринологічний журнал (Scopus Q4, IF-0,5). 2024;20(2):115-9.

  11. Zubchenko S, Nadizhko O, Kril I, Havrylyuk A, Bakun O-N, Chopyak V. Study of the effectiveness of immunotropic therapy of long-COVID-19 patients with type 6 of human Herpes virus reactivation. Proc Shevchenko Sci Soc Med Sci [Internet] (Scopus Q4, IF-0,6). 2024Jun.28 [cited 2024Sep.30];73(1).

  12. Paienok OS, Protsiuk RG, Paienok AV, Zadorozhna BV, Hrytsyshyn BR, Ihnatovych SV. The association of maternal thyroid function with placental hemodynamics during pregnancy. Mìžnarodnij endokrinologìčnij žurnal (Scopus Q4, IF-0,5). 2024;20(4):323-327.

 

Міжнародне стажування:

 1. Payenok Anzhelika – Attended to iCure Stroke Meeting, 27-29 February 2020, Istanbul, Turkey.
2. Shchybovyk Dmytro – Attended to «Brain tumors, skull base tumors, spine tumors, spinal cord tumors and treatment of cervical, thoracic and lumbar degenerative disease. Стажування, 12-23 жовтня 2022 року, Department of Neurosurgery and Nervous System Neoplasms Maria Sklodowska-Curie National Research Institute of Oncology.
3. Юрчак Маріанна – стажування за програмою «ERASMUS+» у Варшавському національному медичному університеті, 1 березня — 30 квітня 2024 року, Варшава, Польща.

Regional Teaching Course in Lviv, Ukraine, June 16-18, 2011

Європейська федерація неврологічних товариств (EFNS) з викладачами нашої кафедри провела Регіональний навчальний курс (RTC) 15-18 червня 2011 року.

Львівський Регіональний навчальний курс прослухало 268 слухачів із різних міст та селищ України. Складовими частинами курсу були лекції відомих світових та українських професорів і робота в групах, де закордонні лектори проводили практичні майстер-класи.

Сесії першого дня були присвячені темі рухових порушень. Лекції представляли професор Тетяна Слободін (Україна), професор Жан Ван Хілтен (Нідерланди), професор Каліш Бхатія (Англія), доктор Альфонсо Фасано (Італія). З інформацією про можливості співпраці та навчання, що надає Європейська федерація неврологічних товариств виступив представник Секції резидентури та молодих наукових співробітників (Resident and Research Fellow Section) Лукас Шрімер.

Тематика виступів лекторів другого дня стосувалася актуальної теми сучасної неврології – судинних захвоювань головного мозку. Своїми знаннями зі слухачами ділились професор Тамара Міщенко (Україна), професор Ласло Чібо (Угорщина), професор Натан Борнштейн (Ізраіль) та професор Жак Де Реук (Бельгія).

Третій день вміщував теми актуальних питань неврології, зокрема проблематику травми хребта та спинного мозку висвітлив професор Володимир Шевага (Україна), головокружіння та рухових порушень очей – професр Детлеф Компфт (Німеччина), епілепсії -Герман Стефан (Німеччина).

Згідно даних «Опитувальника якості проведення курсів», який заповнювали усі учасники зміст навчання виправдав сподівання 97 % слухачів, а 100 % із них згодилися, що хотіли б відвідати такі курси і в майбутньому.

Слухачі мали нагоду відвідати музей пивоваріння міста Львова та Львівський національний оперний театр імені Соломії Крушельницької, а також поспілкуватися із лекторами в товариській атмосфері під час дружньої вечері на Високому замку, де і проходила перші два дні навчання.

 

 

 

Regional Teaching Course in Lviv, Ukraine, May 28-30, 2015

Це був другий раз, коли наша кафедра проводила у Львові Регіональний навчальний курс (RTC), який фінансувався Європейською Академією Неврології (EAN). RTC відбувся з 28 по 30 травня 2015 року.

Загалом у нас було 231 слухач із 44 міст України, а 4 учасники прибули з Молдови. Регіональний навчальний курс проводився із дотриманням структури, яка затверджена Європейською Академією Неврології – пленарні лекції проходили вранці, а після обіду – семінари.

Сесії першого дня були присвячені захворюванням периферичної нервової системи. Лекції представляли професор Віталій Лісніч (Молдова), професор Крістіан Краруп (Данія), професор Стефан Еверс (Німеччина) та професор Наталія Свиридова (Україна).

Заняття другого дня були зосереджені на проблематиці головного болю. Основні теми доповідали професор Ларс Едвінссон (Швеція), професор Стефан Еверс (Німеччина), професор Астрід Гендолла (Німеччина) та професор Анжеліка Паєнок (Україна).

Останній день був організований як “День вільної теми”. Протягом цього дня були представлені лекції професора Теодора Ландіса (Швейцарія), професора Фабієна Перрена (Швейцарія), професора Ніколаса Гутовського (United Kindom) та професора Володимира Шеваги (Україна)

Соціальні мережі

Шановні відвідувачі сайту, запрошуємо Вас стати підписниками у телеграм канал   https://t.me/kaf_neuropathology_fpge   

де розміщуємо публічну інформацію, що стосується навчання, наукової діяльності та публічних заходів кафедри невропатології і нейрохірургії ФПДО