[]Однією із знакових віх російської окупації України є 26 лютого. Дев’ять років тому диверсійні групи рф почали спроби захопити Крим. 26 лютого 2014 року на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної ради Автономної Республіки Крим вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили всьому світу про цілісність України. Це була не лише окупація, це був початок війни.
Про це йшлося під час лекції, яку провела доцентка кафедри українознавства Наталія Гірна для студентів І курсу медичного факультету №2 «Анексія Криму – початок новітньої російсько-української війни». Лекція відбулася 24 лютого – у річницю повномасштабного вторгнення, і в цьому є певний символізм, адже у ХХІ ст. війну проти України росія розпочала з Криму. Підготовка до анексії українського півострова готувалася довго, і росія ще у 2003 р. здійснила спробу окупувати Крим, розпочавши будівництво дамби в Керченській протоці до острова Тузла. Особливо загрозливі для територіальної цілісності України події відбувалися за часів перебування при владі російського ставленика В.Януковича. Він продовжив термін перебування військових баз російського Чорноморського флоту в Криму до 2042 р.! Тоді ж міністрами оборони України були громадяни росії М. Єжель і М. Лебедєв, які розвалювали українську армію. Анексія розпочалася 20 лютого 2014 р., коли у ході Революції гідності режим Януковича був повалений. Цього дня на півострів було перекинуто 3,5 тис. російських військових без знаків розрізнення, так званих «зелених чоловічків». 26 лютого перед будівлею Верховної ради АРК у Сімферополі на заклик Меджлісу кримськотатарського народу і проукраїнської організації “Євромайдан – Крим”, щоб захистити територіальну цілісність нашої держави зібралося близько 15 тис. громадян. Такі ж акції відбулися в інших містах півострова. Проте у ніч на 27 лютого, коли мітингарі розійшлися, російські війська захопили Верховну раду АРК. Окупанти призначали на посади зрадників, переслідували патріотів, захоплювали українські військові частини, а 16 березня 2014 р. провели референдум під дулами автоматів.
Війна триває вже дев’ять років, ми мусимо у ній перемогти і відновити територіальну цілісність України.
Варто нагадати, що в нашому університеті на першому курсі медичного факультету у 24 групі навчається Султаніє Абібулаєва. Ї її родина була змушена покинути Крим через окупацію росією. Із Сімферополя вони переїхали до Києва. Дівчина пам’ятає ці жахливі події.
За інформацією кафедри українознавства
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]