[]Незважаючи на нестійкі погодні умови, весна в Україні поступово набирає обертів. Разом з настанням весняного тепла для студентів нашої lm Mter все частіше проводяться позааудиторні заняття. 

Аби майбутні медики могли більше дізнатися про історію обраного фаху для студентів упродовж квітня та початку травня були організовані екскурсії, під час яких вони мали змогу заглибитися в інформаційне історичне середовище. 

*

Найбільшою популярністю у здобувачів освіти користувався Інтерактивний музей «Таємна аптека DS».

Нещодавно, у межах тижня знань фундаментальних дисциплін, під керівництвом викладача фармакології Оксани Ожібко, тут побували студенти 2 курсу Медичного фахового коледжу ЛНМУ імені Данила Галицького. Студенти мали можливість побачити оригінальний інтер’єр, ознайомитися з історією аптеки. Особливу увагу присутніх привернули автентичні меблі, вишуканий історичний декор, устаткування, яким користувались аптекарі минулого століття.

 Помічники Таємного Аптекаря розповіли про символ медицини та фармації – чашу зі змією, адже колись зміїна отрута використовувалась як ліки. Також студенти ознайомилися з  виставкою аптечного посуду часів кінця 19-го – початку 20-го століть, зокрема побачили лабораторний посуд таких світових брендів, як VICHY, BROCRD, BYER та BITTNER.

Зацікавив студентів і такий експонат, як посуд з етикеткою, де міркою приймання ліків вказана кавова ложка. Це підтверджує, що навіть більше сторіччя тому каву львів’яни любили більше, ніж чай.

  Найцікавіше було у таємній лабораторії у підземеллі студенти мали можливість взяти участь в експериментах та послухати настанови Таємного Аптекаря.

*

26-27 квітня – 1 травня 2023 року екскурсії до Інтерактивного музею «Таємна аптека DS» для студентів організувала і кафедра українознавства нашого Університету. Студенти перших курсів медичного №2 (29, 37, 41 групи) і стоматологічного факультетів (13 група) разом з викладачем – завідувачкою кафедри, доцентом Тетяною Єщенко – мали змогу дізнатися про історію давніх закладів сфери охорони здоров’я, ознайомитися з несподіваними фактами про винаходи фармацевтів, почути маловідомі львівські легенди про історичне минуле лікарської справи стародавнього Львова, побачити ексклюзивну колекцію автентичного аптечного посуду, стати учасниками хімічних дослідів і перевірити свої знання лікарських рослин. 

*

Не менш охоче студенти відвідували Музей історії медицини Галичини імені Мар’яна Панчишина. Упродовж 24-27 квітня 2023 року тут побували студенти 1 курсу медичного факультету №2  – 30 і 42 групи (викладач – доцент Тетяна Єщенко), 34 групи (викладач – доцент Наталія Гірна), 35 групи (викладач – доцент Галина Стечак), 41 групи (викладач – Віра Мельник).

Студенти мали змогу пізнати історію Львівського медичного університету та історію українських медиків, які жили та працювали в Галичині, ознайомитися з Меморіальною кімнатою професора Мар’яна Панчишина, дізнатися про діяльність < href="https//k.wikipedi.org/wiki/%D0%3%D0%B%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%B%D0%B8%D0%B9_%D1%82%D0%B0%D1%94%D0%BC%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%83%D0%BD%D1%96%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82">Українського таємного університету у Львові, про медиків Галичини – учасників визвольних змагань. Вони ознайомилися з лікарським інструментарієм і медикаментів (кін. ХІХ ст. – 1-ї пол. ХХ ст.), оглянули зразки давньої медичної літератури та колекцію дипломів лікарів кінця ХІХ-початку ХХ ст. Особливе зацікавлення у студентів викликала експозиція апаратів механотерапії кінця ХІХ століття, створених для розробки різних суглобів – плечового, зап’ясткового та гомілково-стопного, а також масажної кушетки. 

«Скажи мені – і я забуду, покажи мені – і я запам’ятаю, дай мені зробити – і я зрозумію», – говорив  Конфуцій. Тому саме такі екскурсії дозволяють не тільки дати фундаментальні знання студентам фундаментальних дисциплін, а й забезпечити формування і розвиток пізнавальних інтересів і здібностей, умінь та компетенцій, формування творчого мислення. 

За інформацією Медичного фахового коледжу та кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]