[]З 23 серпня по 27 вересня в Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові експонується виставковий проєкт «Михайло Жук – вісник відродження». Мистецький захід приурочений до 140-річчя від дня народження видатного українського живописця та графіка епохи модернізму, майстра книжкового дизайну, активного громадського діяча та письменника, уродженця Каховки Михайла Жука (1883-1964).
5 і 6 вересня 2023 року виставку відвідали студенти 1 курсу 10 і 16 груп медичного факультету №1 разом з наставницею – доценткою кафедри українознавства нашого Університету Мартою Дрогомирецькою.
Вони оглянули унікальну експозицію, до якої увійшли близько 200 творів митця, зокрема портрети відомих українців (Михайла Коцюбинського, Івана Франка, Лесі Українки, Василя Стефаника, Тараса Шевченка, Григорія Сковороди та ін.).
Учасники екскурсій дізналися, що художник-модерніст Михайло Жук був не лише талановитим живописцем і графіком, майстром кераміки, фотомитцем, плакатистом, а й поетом, прозаїком, драматургом, казкарем, мистецтвознавцем, літературним критиком, мемуаристом, педагогом, активним громадським діячем та учасником численних мистецьких проєктів Чернігова, Львова, Києва й Одеси першої половини ХХ століття. До слова, цікавим є те, що він був учнем знаменитого Олександра Мурашка у Київській художній школі, а також вчителем Павла Тичини під час його навчання в Чернігівській духовній семінарії.
Студенти мали змогу ознайомитися також з роботами Михайла Жука з колекції Херсонського художнього музею, проте, лише в цифровому форматі на екранах моніторів, бо його графічні твори «Казка. Хоровод жуків» і «Портрет Василя Василька» викрали окупанти перед відступом з Херсона в листопаді 2022 року. Також вони оглянули тарелі з орнаментальним розписом, які він створив, працюючи художнім керівником на порцеляновому заводі.
На жаль, доробок Михайла Жука як українського митця був примусово забутий упродовж десятиліть радянських репресій. І зараз, завдяки нашим героїчним Збройним Силам України, усі зацікавлені мають змогу ознайомитися з цією унікальною спадщиною української культури.
За інформацією кафедри українознавства
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]