[]Загальновідомо, що лікар може призначити правильне лікування лише за умови правильного діагнозу захворювання. А визначення діагнозу базується на клініко-діагностичному дослідженні людини, на вимірюванні параметрів функціонування його органів та систем за допомогою певних приладів. Одним з основних питань метрології у сфері медицини є встановлення придатності засобів вимірювальної техніки до застосування, виходячи з контролю їхніх метрологічних характеристик.
30 жовтня студенти 2 курсу 35 групи медичного факультету Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького разом з доценткою кафедри українознавства Вірою Мельник відвідали Народний музей метрології та вимірювальної техніки. Захід відбувся в межах курсу за вибором «Історичні дисципліни в медичній освіті».
Цікаву та змістовну екскурсію для наших студентів провів старший науковий співробітник Музею метрології та вимірювальної техніки Ігор Сидорко. Учасники екскурсії дізналися, що Музей при ДП «Львівстандартметрологія», що на вулиці Князя Романа, 38 у Львові, створений на громадських засадах і не має аналогів в Україні.
Студенти ознайомилися з історією створення вимірювальних пристроїв, зокрема і медичних. Особливу увагу привернула широка експозиція музею, розпланована за видами вимірювань, яка систематично поповнюється новими експонатами і налічує на сьогодні близько 800 засобів вимірювальної техніки.
У стінах нашої lm Mter, серед інших структурних підрозділів, діє відділ метрології, який проводить метрологічне забезпечення науково-дослідної діяльності та навчального процесу в Університеті, а також роботи, необхідні для забезпечення єдності та потрібної точності вимірювань. Тож відвідини музею є важливим компонентом загального розвитку майбутніх лікарів та їхньої наукової діяльності.
За інформацією кафедри українознавства
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]