[]Університетська спільнота активно долучається до вшанування жертв Голодомору в Україні, влаштованого більшовицьким московським режимом у 30-их роках минулого століття. 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932 -1933 років в Україні», яким Голодомор визнаний геноцидом українського народу. Вже 32 країни світу офіційно підтвердили це визнання.
23 листопада на кафедрі біофізики ЛНМУ ім. Данила Галицького вшанували пам’ять безневинних жертв страшної трагедії в історії нашої країни – Голодомору 1932-1933р.р. Викладачі – професор Марія Вісьтак, доценти Оксана Маланчук та Мар’яна Пайкош для студентів -першокурсників медичного та стоматологічного факультетів провели невеликі тематичні бесіди на тему Голодомору, які завершились демонстрацією 20-хв.документального відеофільму “Чому Голодомор став можливим” Українського інституту національної пам`яті. Під час відеопоказу в аудиторії горіла свічка пам’яті, а після закінчення перегляду було вшановано пам’ять померлих хвилиною мовчання. Своїми враженнями від побаченого і почутого ділились студенти, основним лейтмотивом яких було МИ НЕ ЗАБУДЕМО, МИ НЕ ПРОБАЧИМО !!!!
***
Цього ж дня в Медичному фаховому коледжі ЛНМУ ім. Данила Галицького відбувся захід «Жнива скорботи», присвячений 90-м роковинам однієї з найтрагічніших сторінок в історії України – Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. На заході були присутні адміністрація, викладачі та студенти коледжу , які приєдналися до вшанування пам’яті жертв цієї трагедії.
Головною метою заходу було не лише вшанування мільйонів невинних жертв Голодоморів, а й висвітлення історичних фактів та обговорення наслідків, які ця трагедія мала для українського народу та його ідентичності.
Захід розпочався хвилиною мовчання, під час якого присутні викладачі, адміністрація та студенти вшанували пам’ять жертв Голодоморів.
Після хвилини мовчання студенти виступили з презентацією, яка висвітлювала різні аспекти Голодоморів – від історичних подій, до його економічних і соціальних наслідків. Особливу увагу приділено аналізу того, як радянська влада приховувала факти про Голодомор та як ця трагедія вплинула на подальший розвиток України.
Захід завершився обговоренням того, як важливо зберігати пам’ять про такі події, особливо в контексті сучасних викликів. Зокрема, директор коледжу Павло Кузьмінський запропонував студентам прочитати роман українського письменника Уласа Самчука «Марія» – про історію українських селян, які вимушені були страждати в період Голодомору 1932—1933 років, зазначивши, що ця книга не просто літературний твір, але й важливий освітній ресурс, який відкриває глибоке розуміння теми Голодомору.
Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедії 1921–1923, 1932-1933, 1946–1947 років завжди хвилюватимуть серця людей, об’єднуватимуть одним спогадом, одним сумом, однією надією…
За інформацією кафедри біофізики та Медичного фахового коледжу
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]