[]В сучасних умовах глобалізації одним із важливих інструментів формування гуманітарних знань студентської молоді стають музеї. Будучи науково-дослідними та культурно-освітніми установами, музеї збирають, вивчають і зберігають історико-культурну спадщину, сприяють підвищенню культурно-освітнього рівня студентів, поширенню знань про людину та оточуюче її середовище, служать духовному розвитку нового покоління. 

13 лютого студенти 13 та 14 груп другого курсу медичного факультету Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відвідали Палеонтологічний музей Львівського національного університету імені Івана Франка, що на вулиці Грушевського у Львові. Студентів супроводжувала доцентка кафедри українознавства, кандидат історичних наук Віра Мельник

Учасники екскурсії дізналися, що Палеонтологічний музей не має аналогів в Україні та світі, Його фонди репрезентують не лише еволюцію біосфери, а й регіональну палеонтологію різних регіонів України та світу. Експозиція Музею наочно на природних об’єктах розкриває історію геологічного розвитку Землі та еволюції органічного світу.

Екскурсовод розповіла, що збір колекцій рештків палеоорганізмів, що складають його фонд, було започатковано ще у першій половині ХІХ століття колекцією давньої фауни австрійського геолога Л. Цейшнера. Починаючи з 1852 року її, як окрему складову, експонували спершу в Мінералогічному музеї, а з 1905 року в окремому самостійному підрозділі – Геологічному музеї, який з 2003 року перейменований на Палеонтологічний музей, оскільки понад 95% його зразків становлять палеонтологічні рештки.

На сьогодні у Палеонтологічному музеї зберігається понад 18 тисяч унікальних палеонтологічних експонатів, виявлених у різновікових відкладах геологічних регіонів світу.

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.[]