[]ВООЗ наголошує, що недотримання пацієнтами із хронічними захворюваннями призначених режимів приймання ліків (нон-адгеренс) є глобальною світовою проблемою, вирішення якої надасть «найбільш можливе покращення в світових системах охорони здоров’я, ніж будь-яке біомедичне відкриття, над яким сьогодні працюють науковці…» 

На кафедрі менеджменту в охороні здоров’я, фармакотерапії і клінічної фармації Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького видано перший в Україні навчально-наочний посібник, присвячений проблемі медикаментозного адгеренсу хворих (проф. Андрій Зіменковський, к. фарм. н. Мирослава Сех). 

У посібнику вперше систематизовано сучасні дані щодо епідеміології, економічних та клінічних ризиків, повʼязаних із нон-адгеренсом пацієнтів із хронічними станами. Наведено практичні кейси, алгоритми роботи з такими хворими, розраховані для менеджерів системи охорони здоровʼя, практичних лікарів, клінічних та загальних фармацевтів. Надано перелік навчальних та відео ресурсів, цифрових застосунків та засобів цифрової медицини для їх використання з метою підтримки належного рівня медикаментозного адгеренсу у пацієнтів, що є критичним аспектом рутинної клінічної практики.

Перший вітчизняний посібник з проблеми медикаментозного адгеренсу має на меті привернути належну увагу до цього питання з боку фахівців охорони здоровʼя (особливо в сучасних умовах реформування системи охорони здоровʼя України), поглибити та надати нові знання, необхідні лікарям, фармацевтам та клінічним фармацевтам для надання якісної медичної допомоги та фармацевтичної опіки. 

Посібник розрахований на студентів вищих навчальних медичних та фармацевтичних закладів освіти, слухачів циклів безперервної медичної та фармацевтичної освіти, фармацевтів, клінічних фармацевтів та клініцистів усіх напрямків.

За інформацією кафедри менеджменту в охороні здоров’я, фармакотерапії і клінічної фармації 

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]