[]З 30 серпня до кінця тижня на базі < href="https//peditricplstic.in.">Міжрегіонального центру дитячої щелепно-лицевої хірургії> ЛОДКЛ «Охматдит» триває проєкт допомоги дітям з усієї України з найскладнішими патологіями обличчя. У лікарні виконують хірургічні втручання різної складності. На консультацію запрошують тих діток, в кого лише діагностували ваду обличчя і тих, кому не змогли допомогти в інших клініках. У першу чергу стартують спільні консультації для дітей, які потребують найсучаснішої допомоги. Це діти з вродженими вадами, також є малеча, яка постраждала від військових дій в Україні. Найменшим пацієнтам – всього 1 місяць.
У команді для порятунку маленьких українців – співробітники кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького – щелепно-лицеві хірурги професор Роман Огоновський та доцент Христина Погранична, провідні ортодонти – завідувач кафедри ортодонтії нашого Університету, професор Наталя Чухрай, доцент цієї ж кафедри Андрій Міськів, а також лікар-анестезіолог Володимир Міщук. Вони застосовують мультидисциплінарний підхід до лікування таких дітей – кафедра щелепно-лицевої хірургії оперує, а кафедра ортодонтії бере маленьких пацієнтів на тривале ортодонтичне лікування.
Вже вдруге до львівських спеціалістів приєдналися відомі американські щелепно-лицеві і пластичні хірурги – щелепно-лицевий хірург Стівен Ортен (Steven Orten, MD), фахівець з вроджених вад обличчя, та пластичний хірург Крейг Хобар (Crig Hobr, MD), який спеціалізується на вроджених вадах обличчя у дітей (розщілини губи і піднебіння). У режимі онлайн доєднуватимуться щелепно-лицевий ортодонт і логопед зі США. Це другий візит в «Охматдит» команди американських щелепно-лицевих і пластичних хірургів, але не останній. Американські лікарі знову повернуться до львівського «Охматдиту» з новою благочинною місією.
«До команди фахівців звертаються батьки дітей з усієї України – з Хмельницької, житомирської, Рівненської, Чернігівської, Дніпропетровської, Тернопільської, Вінницької та інших областей. Спільно з американськими колегами ми знайдемо найефективніше вирішення проблем кожної дитини і складемо план лікування. Разом з американськими колегами будемо оперувати складні випадки», – зазначила доцент Христина Погранична. Деяких маленьких пацієнтів для операцій відібрали на основі попередніх консультацій і результатів обстежень. Відбулися консультації для дітей з надскладними патологіями, яким не змогли допомогти в інших клініках і в яких вади виявили вперше. Після всіх додаткових обстежень дітей прооперують.
Мета проєкту – надати дітям з цілої України можливість отримувати всю найскладнішу сучасну допомогу щелепно-лицевих хірургів вдома. Для цього львівські і американські хірурги застосовують найновіші методики. «Це чудовий досвід для розвитку обох команд, обмін досвідом і можливості для розвитку. Вдячні доктору Стівену Ортену та доктору Крейгу Хобару за підтримку українських лікарів, їхніх розробок і визнання професійних заслуг», – каже Христина Погранична.
За інформацією кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]