[]У Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького навчається багатонаціональна когорта іноземних студентів з країн Європи, Азії, Африки та Америки. Невід’ємною складовою навчального процесу у нашій lm Mter є виховна робота з іноземними студентами. Основною метою є створення у закладі вищої освіти сприятливих умов для адаптації іноземних студентів до життя та навчання в Україні, формування цілісного полікультурного середовища, атмосфери єдності, дружби, співпраці та творчості.
Активну участь у цій роботі беруть факультет іноземних студентів Університету разом з органами студентського самоврядування та представниками іноземних земляцтв, а також кафедрами, які є їх кураторами. Спільна праця допомагає з’ясувати інтереси та потреби студентів, їх мотивацію до навчання, виявити нагальні проблеми побуту та навчання, зорієнтуватися у виборі лідерів курсів, академічних груп, лідерів земляцтв, залучити творчу молодь до гуртків як наукових, так і художньої самодіяльності, спортивних секцій тощо.
Відомо, що чим більше студенти залучені до різних позааудиторних заходів, тим вони краще навчаються. Позааудиторні заходи, серед яких відвідування музеїв, концертів народних музичних і художніх колективів, а також святкування національних свят тощо, дозволяють іноземним студентам безпосередньо доторкнутися до української історії та культури.
Куратором земляцтва студентів ЛНМУ імені Данила Галицького з Індії є кафедра українознавства нашого Університету. Нещодавно студенти другого курсу англомовного відділення разом з доценткою кафедри Наталією Гірною відвідали Аптеку-музей «Під чорним орлом».
Під час екскурсії студенти дізналися про історію розвитку аптечної справи у Львові загалом і про історію власне цієї аптеки, що міститься на розі вулиць Друкарської і Ставропігійської, де вона функціонує ще з кінця ХVIII ст. Вони з великим зацікавленням вислухали розповідь про власників аптеки, зокрема, про її єдиного власника-українця Михайла Терлецького, який був відомим колекціонером і меценатом та безкоштовно виготовляв ліки для незаможних громадян міста й пацієнтів «Народної лічниці».
Майбутні лікарі оглянули експозиційні зали Аптеки-музею, побачили старовинний аптечний посуд, апарати для виготовлення і нарізання таблеток, унікальні ваги, ознайомилися з рецептурними книгами початку XIX ст. Також студенти побували в аптечних підземеллях, де функціонувала лабораторія, а зараз виготовляють легендарне «Залізне вино».
Студенти висловили керівництву кафедри українознавства вдячність за екскурсію, а також за прагнення не лише навчати, а й популяризувати Україну в світі та за кордоном.
За інформацією кафедри українознавства
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]