[]26 квітня минає 35-та річниця аварії на Чорнобильській АЕС – найстрашнішої техногенної катастрофи в історії людства. В результаті вибуху на четвертому енергоблоці станції в атмосферу Землі вирвалася хвиля радіоактивного попелу, яка пронеслася не лише територіями колишніх радянських республік, але й країнами Європи. 

Для гідного відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф кафедра українознавства ЛНМУ імені Данила Галицького провела на платформі ZOOM низку заходів.

21 квітня 2021 р. на кафедрі українознавства Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького у режимі онлайн відбувся виховний захід. Студенти 30 та 31 груп 1 курсу медичного факультету під керівництвом доцентки кафедри Наталії Гірної вшанували пам’ять ліквідаторів аварії та всіх загиблих. 

У ході заняття майбутні лікарі дослідили, до яких непоправних медичних, екологічних, економічних, соціальних і гуманітарних наслідків призвела Чорнобильська аварія. Серед найтрагічніших –  зростання дитячої смертності та збільшення числа онкологічних захворювань. Студенти поділилися власним баченням  поліпшення медичної допомоги постраждалим. Учасники заходу також наголосили на політичній відповідальності тодішнього компартійного керівництва, яке через ідеологічні інтереси поставило під загрозу життя і здоров’я мільйонів людей. 

На завершення заняття студенти навели приклади відображення Чорнобильської трагедії в українській літературі, зокрема у творах Ліни Костенко, Івана Драча, Юрія Щербака. 

22 квітня 2021 року доцентка кафедри українознавства Віра Мельник провела заняття зі студентами 33 та 34 груп 1 курсу медичного факультету на тему «Маловідомі факти про Чорнобильську АЕС».

За інформацією кафедри українознавства 

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]