[]15 червня 2023 р. у Луцьку пройшла Міжнародна богословська наукова конференція «Війна в Україні релігійні, геополітичні та культурні виміри ціннісно-світоглядних зіткнень початку XXI ст.» Захід відбувся на базі  Волинської православної богословської академії в онлайн-форматі на платформі ZOOM.

Під час конференції йшлося про ідеологію «русского міра» як підміну православної еклезіології; залучення РПЦ як інструментарію військово-політичних процесів; антагонізм гасла «священної православної війни» і реальні факти порушення законів ведення війни; осмислення цінності людського життя в новій архітектурі світової безпеки; відтворення ідентичності українського православного церковного життя; інститут військового капеланства як необхідність духовної опіки над військовими; майбутнє медичного капеланства у світлі поствійськової реабілітації тощо.

У заході взяв участь доцент кафедри психіатрії та психотерапії ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, керівник Консультативного центру кризових станів, психосоматичних розладів, депресій та узалежнень «illiotropion» Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ, лікар-психіатр, психоаналітик, психотерапевт Української Спілки Психотерапевтів (груповий та індивідуальний психоаналітик; супервізор психотерапії залежностей), ECP holder, протоієрей о. д-р Сергій Кирилюк.

Він виступив із доповіддю «Духовний та психосоціальний супровід в часі війни», у якій розповів про діяльність Консультативного центру «illiotropion», одним із компонентів якої є психосоціальна підтримка українців, що постраждали від війни, в тому числі й переселенців. Центр, прийом у якому ведеться офлайн та онлайн, орієнтований на індивідуальну допомогу та відповідає ідеології безпечного перехідного простору. Доповідач окреслив проблеми, з якими зіштовхуються працівники центру, зокрема переосмислення ідентичності та ідентифікації; проблеми з прихильністю, втрата прихильності; проблеми (ре)соціалізації; втрата віри тощо.

Д-р Сергій Кирилюк зазначив, що для українців, які виїхали з країни, організовано глобальну психотерапевтичну Telegrm-спільноту, завданням якої є допомога в адаптації та психосоціальна підтримка, зокрема допомога у вивченні правил, норм і законів приймаючих країн. Для українців, які залишилися в Україні, створені групи психосоціальної підтримки за участі ІОСС (Interntionl Оrthodox Christin Clrities) ∓ Eleos-krine; львівський проєкт з PhD, професором Реносом К. Пападополусом (Лондон, Великобританія); Pnkrinin Projekt з Гілою Петровою (Телявів, Ізраїль). Запроваджуються щоденні групи підтримки у клініці, прочитано більше 100 просвітницьких навчальних лекцій онлайн і офлайн, у великих (до 1000 осіб) і малих аудиторіях. Також з січня 2023 що два тижні до кінця цього року відбуваються заходи з безкоштовної супервізійної допомоги для практичних психологів, у яких беруть участь понад 50 учасників. 

За інформацією кафедри психіатрії та психотерапії ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]