З 2 по 4 грудня у столиці Польщі відбулася Міжнародна наукова конференція «Ідентичність та війни і революції в Центрально-cхідній Європі у ХХ-ХХІ ст. » (Tożsamość a wojny i rewolucji w Europie Środkowo-wschodniej w XX-XXI w.), яку організував Інститут міжкультурних досліджень Центрально-східної Європи Варшавського університету (Instytut studiów interkulturowych Europy Środkowo-wschodniej UW).

Серед ключових завдань конференції були спроби аналізу впливу воєн і революцій на національну ідентичність народів Центральної і Східної Європи та пошук відповідей на загрози для майбутнього цього регіону у світлі сучасних збройних конфліктів. 

Науковці з України, Польщі, Литви, Австрії представили свої дослідження з проблематики збереження ідентичності в умовах окупації і тоталітаризму, воєнної травми, інформаційної гігієни, російської дезінформації та пропаганди тощо. 

У науковому форумі взяла участь доцентка кафедри українознавства та філософії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Наталія Гірна. Під час панельної дискусії «Українські культурі виклики у кризових ситуаціях» вона виступила з доповіддю «Суспільні зміни в Україні після Революції Гідності (2014-2024 рр.)». 

У своїй доповіді наша колега торкнулася питань української  Революції Гідності, яка не лише засвідчила готовність українського народу захищати фундаментальні людські цінності, але й стала поштовхом до ґрунтових суспільних перетворень, призвела до піднесення національної свідомості й ідентичності, а також формування громадянського суспільства, без якого неможливе існування незалежної держави. Спікерка наголосила, що, внаслідок повномасштабної війни росії проти України, безпрецедентні порушення рф усіх норм міжнародного права, ядерний шантаж, свідоме знищення цивільної інфраструктури несуть загрозу для цілого континенту. Тому лише спільними зусиллями можна подолати агресора і забезпечити демократичний розвиток.

 

За інформацією кафедри українознавства та філософії

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua