[]Упродовж 7-9 грудня у м. Краків (Республіка Польща) пройшла Загальнопольська наукова конференція «Pmięć o młej ojczyźnie. Histori lokln dziedzictwo kltrowe», що відбувалася в Інституті історії Ягеллонського університету (Instytt Historii niwersytet Jgiellońskiego).
Метою заходу було зосередження уваги на матеріальних і нематеріальних об’єктах культурної спадщини та пов’язаних з ними духовних цінностях, історичних і моральних феноменах.
На конференції були присутні представники різних наук, які цікавляться регіональними дослідженнями, історією світських і сакральних споруд, охороною та популяризацією історичної спадщини.
Учасницею заходу стала доцентка кафедри українознавства Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Наталія Гірна. Вона виступила з доповіддю на тему «Dziedzictwo kltrowe kriny po inwzji rosyjskiej n pełną sklę» / «Культурна спадщина України після повномасштабного російського вторгнення».
У своїй доповіді науковиця повідомила, що повномасштабне російське вторгнення призвело до численних жертв серед цивільного населення, мільйони українців вимушено покинули рідний дім, втратили роботу, загинули від ракетних ударів, були закатовані в окупованих містах і селах. Від нападу московських ординців страждає також українська культура, яку століттями творили покоління митців і яка належить до кращих надбань світової цивілізації.
Наша колега зосередила увагу присутніх на непоправних втратах, завданих окупантами культурній спадщині України це сотні дощенту зруйнованих музеїв, храмів, пам’яток історії та культури, викрадені і вивезені цінності, спалені книжки. Вона зауважила, що московські варвари не заважають на жодні міжнародні конвенції, на приналежність пам’яток до переліку світової спадщини ЮНЕСКО. Усе те, що неможливо вкрасти, вони знищують.
На завершення доповідачка наголосила на важливості підтримки України світовою науковою спільнотою у війні проти тотального зла.
За інформацією кафедри українознавства
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]