Адреса

79010, м. Львів, вул. Пекарська 69

Телефон: +38 (032) 2762380

Email:

На карті:

Керівник відділу

Негрич Тетяна Іванівна

д-р.мед.наук, професор, завідувач кафедри неврології

У 1991 р.  закінчила Львівський ордена Дружби народів державний медичний інститут, спеціальність: педіатрія, кваліфікація: лікар-педіатр. У 1996 р. захистила кандидатську дисертацію, у 2001 р. отримала звання доцента, у 2004 р. захистила докторську дисертацію, у 2006 р. отримала звання професора кафедри неврології.

Керівник Львівського обласного центру по вивченню проблем розсіяного склерозу та інших демієлінізуючих захворювань ( з 1996 р.).

1997 р. – член робочої групи МОЗ України по написанню державної програми «Розсіяний склероз».

Член Правління Товариства неврологів, психіатрів та наркологів України.

Член редколегії «Українського неврологічного журналу», «Міжнародного неврологічного журналу», «Медичні науки: праці наукового товариства ім. Т.Шевченка», «Acta Medica Leopoliensia», «Український вісник психоневрології», «Львівський клінічний вісник».

Член Етичної Комісії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та  Львівської обласної клінічної лікарні.

З 2020 р. є експертом Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації.

Член клініко-експертної комісії Львівської військової обласної державної адміністрації.

З 2020 р. є експертом МОЗ за напрямком неврологія, дитяча неврологія, нейрохірургія, дитяча нейрохірургія.

Член Американської Академії Неврології (AAN).

Член Європейської організації інсульту (ESO)

Член Європейської Академії Неврології (EAN)

Опублікувала понад понад 168 друкованих наукових робіт, однієї монографії, 4 навчальних посібників, 2 підручників , 3-х патентів на винахід, 1-го патенту на корисну модель, 6-ти раціоналізаторських пропозицій.

Сфера наукових інтересів охоплює вивчення розсіяного склерозу, церебрального інсульту, міастенії, синдрому Гієна-Барре та інших аутоімунних  захворювань та неврологічних ускладненнь COVID-19 інфекції.

 Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

 

Напрямки  діяльності:
1. Налагодження, розвиток та підтримка міжнародного співробітництва Університету в медичній освітянській, науковій та клінічній сферах із чужоземними закладами освіти, науковими установами, закладами охорони здоров’я, в тому числі клініками, міжнародними організаціями і фондами, із вітчизняними та закордонними партнерами, науково-виробничими і профільними громадськими організаціями та асоціаціями.
2. Представлення інтересів Університету за кордоном.
3. Тісна співпраця з навчальним та науковим відділами Університету, студентськими організаціями (першою чергою, міжнародними), а також у межах компетенції – з іншими підрозділами Університету.
4. Інтеграція і координація діяльності в уже існуючих проектах та програмах таких, зокрема, як Еразмус+, Орфеус, Горизон 2020, Темпус, RECOOP тощо.
5. Поглиблення, активізація і координація співпраці з іноземними освітніми, науковими та клінічними структурами.
6. Здійснення організаційних заходів щодо пошуку іноземних партнерів, закордонних джерел фінансування та інвестицій.
7. Пошук нових та перспективних міжнародних освітніх і наукових грантових програм, у тому числі програм міжнародного обміну.
8. Інформування структурних підрозділів Університету, науково-педагогічних працівників і студентів Університету про міжнародні освітні та наукові організації, програми, фонди, стипендії, грантові програми тощо, а також про міжнародну діяльність Університету.
9. Надання допомоги структурним підрозділам Університету в поданні заявок на участь в міжнародних грантових програмах і конкурсах.
10. Координація роботи, пов’язаної з підписанням міжнародних договорів про співпрацю (угод, меморандумів), контроль за їх оформленням та виконанням.
11. Забезпечення ведення реєстру договорів (угод, меморандумів) про міжнародне співробітництво, стороною яких є Університет.
12. Реєстрація матеріалів, що направляються за кордон для участі в студентських та інших конкурсах, програмах, контроль за їх оформленням та виконанням.
13. Облік грантових заявок, міжнародних угод та проектів, що виконуються в Університеті.
14. Адміністрування і моніторинг закордонних грантів, які отримали структурні підрозділи, науково-педагогічні працівники та студенти Університету.
15. Аналіз результативності та перспективності існуючих договірних відносин Університету із чужоземними партнерами.
16. Відбір конкретних заходів міжнародного рівня, що плануються в Університеті та контроль за їх проведенням.
17. Оцінка необхідності та доцільності проведення певних заходів міжнародного рівня в Університеті.
18. Залучення чужоземних візит-лекторів (візит-професорів) до участі в освітньому та науковому процесах Університету на підставі Положення про візит-лектора (візит-професора) Університету, а також скерування працівників Університету до інших вищих навчальних закладів, закордонних закладів охорони здоров’я та наукових установ для проведення дидактично-консультативної або клінічної діяльності в якості візит-лекторів (візит-професорів).

1. Негрич Тетяна Іванівна – д.мед.н., професор, завідувач кафедри неврології, керівник Відділу міжнародних зв’язків та євроінтеграції.
2. Лозинський Андрій Володимирович – д.фарм.н., доцент кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії, заступник керівника Відділу міжнародних зв’язків та євроінтеграції; відповідальний за міжнародну діяльність на фармацевтичному факультеті.
3. Башинська Юлія Іванівна – кандидат економічних наук, фахівець 1 категорії
4. Циганик Лілія Володимирівна – к. мед. н., доцент кафедри внутрішньої медицини №1, відповідальна за грантову діяльність.
5. Зіменковський Андрій Борисович – доктор мед. наук, професор, завідувач кафедри менеджменту в охороні здоров’я, фармакотерапії і клінічної фармації.
6. Сенюта Ірина Ярославівна – доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри медичного права ФПДО.
7. Шибінський Володимир Ярославович – к.мед.н., доцент, директор медичного стоматологічного центру.
8. Конечний Юліан Тарасович – доктор філософії, доцент кафедри мікробіології, відповідальний за академічну мобільність.
9. П’янікова Оксана Олегівна – юрисконсульт.
10. Байда Мар’яна Любомирівна – к.мед.н., доцент кафедри патологічної фізіології, відповідальна за
міжнародну діяльність на медичному факультеті № 1.
11. Пошивак Олеся Богданівна – к.б.н., доцент,  завідувач кафедри медичної біології, паразитології та генетики; заступник декана медичного факультету № 2; відповідальна за міжнародну діяльність на медичному факультеті № 2.
12. Погранична Христина Романівна – к.мед.н., доцент кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії; відповідальна за міжнародну діяльність на стоматологічному факультеті.
13. Галькевич Марта Петрівна – к.мед.н., асистент кафедри сімейної медицини ФПДО; відповідальна за міжнародну діяльність на ФПДО.
14. Мажак Квітослава Деонізівна – к.біолог. наук, провідний науковий співробітник відділу епідеміології, клініки туберкульозу НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького.

Стратегія Євроінтеграції

 

Одним зі стратегічних напрямів розвитку ЛНМУ імені Данила Галицького є досягнення міжнародних стандартів підготовки медичних і науково-педагогічних кадрів та інтеграції до європейського освітнього і наукового простору на засадах Болонської декларації. Міжнародна діяльність ЛНМУ імені Данила Галицького має різноаспектний характер та спрямована на встановлення й розвиток міжнародних зв’язків та міжнародного співробітництва закладу в науково-практичній, освітянській та інших галузях шляхом здійснення організаційних заходів щодо формування кола іноземних партнерів, додаткових джерел фінансування, створення умов для співробітництва з іноземними громадянами, закладами освіти, науковими установами, міжнародними організаціями, фондами.

Міжнародна діяльність ЛНМУ спрямована на досягнення таких цілей:

  • прискорення процесу інтеграції ЛНМУ імені Данила Галицького у міжнародний академічний простір зі збереженням і подальшим розвитком наукових напрацювань та їх застосуванням у міжнародних програмах та проектах;
  • створення умов для подальшого розвитку і широкого впровадження принципів та стандартів Болонського процесу;
  • зміцнення позицій на світовому та національному ринках навчальних послуг;
  • забезпечення доступу до інформаційних джерел кращого світового досвіду в галузі організації навчальної та дослідницької роботи, розвитку студентського самоврядування, встановлення ефективних взаємозв’язків зі світовими досягненнями в сфері медицини та фармації, їх ефективного використання в освітньо-науковій діяльності та практиці;
  • залучення ЛНМУ імені Данила Галицького до міжнародних освітніх і науково-дослідних проектів;
  • використання міжнародних ресурсів для реалізації університетських освітніх та науково-дослідних програм.

Пріоритетним напрямком міжнародної діяльності Університету є участь науково-педагогічних працівників у виконанні міжнародних наукових та освітянських проєктів, які фінансуються Європейським Союзом, зокрема програм «Еразмус+» та «Горизонт 2020».

«Горизонт 2020»

 

Відповідно до Рамкової програми досліджень та інновацій «Горизонт 2020» працівники кафедри гістології, цитології та ембріології у 2023 році продовжують виконання проєкту NeutroCure «Розробка «розумних» підсилювачів реакційноздатних сполук кисню специфічних для аномальних поліморфноядерних нейтрофілів для лікування запальних та аутоімунних захворювань, раку та мієлосупресії» («Development of “smart” amplifiers of reactive oxygen species specific to aberrant polymorphonuclear neutrophils for treatment of inflammatory and autoimmune diseases, cancer and myeloablation») конкурсу FETOPEN-01-2018-2019-2020 – FET-Open Challenging Current Thinking (Відкритий для усіх конкурс технологій майбутнього – виклик наявним поглядам) у межах співпраці з Фрідріх-Александра Університетом Ерлянгену-Нюрнбергу, Німеччина; Університетом Суррей, Великобританія; Національним центром кардіоваскулярних досліджень, Іспанія; Інститутом Густава Руссо, Франція та компанією Redoxis АВ, Швеція, термін виконання 2020-2024 рр. Керівник проєкту – професор Р.О. Білий.

Університет продовжує реалізацію проєкту Рамкової програми досліджень та інновацій «Горизонт 2020» RISE NoBiasFluors «Неупереджені флуоресцентні барвники як маркери ліків для оптичної візуалізації в клітині та організмі» «Non-biased fluorescent dyes as markers of drugs for optical in cellulo and in vivo imaging». Виконавці – кафедри університету. Керівник проєкту – професор Р.О. Білий.

Національне агентство академічних обмінів Польщі (NAWA)

Кафедра фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії нашого Університету здійснює активну співпрацю з кафедрою біотехнології Медичного університету міста Білосток. Зокрема, в рамках співробітництва з даним ЗВО у 2023 році продовжується виконання проєкту «Моноклональні антитіла в поєднанні з похідними тіазолідинону як сучасна протиракова стратегія» фінансованого Національним агентством академічних обмінів Польщі (NAWA), обсяг фінансування 1,8 млн. польських злотих, тривалість виконання 2022-2024 рр. Керівник проєкту – професор. Р.Б. Лесик.

Окрім того, кафедра менеджменту в охороні здоров’я фармакотерапії і клінічної фармації реалізує грантові програми фінансовані даною асоціацією на тему: «Розвиток транскордонної телемедичної системи на прикладі офтальмологічних обстежень в умовах збройного конфлікту – аналізи та рекомендації», а також дидактичною програмою академічного обміну Medyk NAWA. Керівник проєкту – професор А.Б. Зіменковський.

Міжнародні дослідницькі проєкти з бюджетним фінансуванням.

Працівники кафедри технології ліків і біофармації у 2023 р. продовжують виконання проєкту фундації Eureka «Розробка функціональних кормових добавок для риби з біомаси диких водоростей» у межах співпраці з Каунаським медичним університетом, Литва; The Nature Research Centre, Литва; компанією JSC Naujasis Nevezis, Литва; ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок, Україна, термін виконання 2021-2023 рр. Координатор проєкту – професор Н.І. Гудзь.

Працівники кафедри нормальної анатомії у 2023 році у співпраці з Віденським медичним університетом (Австрійська Республіка) у 2022 р. розпочали виконання спільного українсько-австрійського проєкту, який фінансує МОН України на тему: «Генрик Кадий та Анатомічні кафедри унівесритетів Відня, Кракова, Праги та Львова – приклад у спільних європейських наукових мережах». Керівник проєкту – професор Л.Р Матешук-Вацеба.

Інші міжнародні проєкти та програми

Грантова діяльність Університету здійснювалась шляхом виконання наукових досліджень у рамках проєкту Фонду Фольксваген «Важливість ензимів нейтрофільного походження для процесингу ауто-антигенів та модулювання запального впливу» («The importance of neutrophil-derived enzymes for the processing of auto-antigens and inflammatory mediators»). Виконавець – кафедра гістології, цитології та ембріології. Керівник проєкту – професор Р.О. Білий.

Університет є членом Асоціації регіональної співпраці з питань здоров’я, науки та технології (RECOOP HST Association). Під егідою асоціації RECOOP у 2023 рр. працівники кафедр біологічної хімії, пропедевтики педіатрії та медичної генетики, соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я та педіатрії №2 Університету опублікували 4 статті у журналах, що індексуються у наукометричних базах даних Scopus та Web of Science.

5-8 жовтня 2023 року у м. Осієк, Хорватія відбулася 18-а генеральна асамблея асоціації RECOOP у якій зі сторони ЛНМУ імені Данила Галицького взяла участь професор Т.І. Негрич, де було обговорено подальші перспективи співробітництва та реалізацію нових грантових програм та проектів. Зокрема в рамках асоціацією RECOOP планується фінансування нової грантової програми для ЛНМУ імені Данила Галицького на тему: «Посттравматичні стресові розлади у дітей».

У 2022-2023 рр. працівники кафедри гістології, цитології та ембріології та біологічної хімії нашого Університету виконували три грантові програми фінансовані асоціацією RECOOP:

  • «Активація нейтрофілів наночастинками у механізмі виникнення захворювання на основі аліментарно-асоційованого запалення». Виконавець − кафедра гістології, цитології та ембріології. Керівник проєкту – професор Р.О. Білий.
  • «Розробка кровоспинного засобу на основі гемостатичної пов’язки з хітозану». Виконавець − кафедра гістології, цитології та ембріології. Керівник проєкту – професор Р.О. Білий.
  • «Дослідження підгострого та хронічного запального синдрому при COVID-19 у дорослих». Виконавець − кафедра біологічної хімії. Керівник проєкту – професор Л.І. Кобилінська.

ЛНМУ імені Данила Галицького у 2023 році розпочав активну співпрацю із Університетом Глазго, Великобританія в рамках ініціативи Twinning, яка реалізується за сприяння Фонду Президента України з питань освіти, науки та спорту «Ініціативи єднання» МОЗ України у партнерстві із Об’єднанням університетів Великобританії. Зокрема було організовано літню навчальну медичну практику для десяти студентів 4-го курсу медичного факультету в університеті Глазго, надано доступ для відвідування дисциплін у форматі on-line з підготовки PhD студентів у різних наукових напрямках за спеціальностями «Медицина» і «Стоматологія», а також отримано партнерський грант для виконання НДР на тему діагностики метастатичного раку простати. Виконавці – підрозділи та кафедри Університету. Координатор – професор Т.І. Негрич.

У сфері лікувальної роботи ЛНМУ імені Данила Галицького проводить активну співпрацю із Сілезійським медичним університетом, Польща та Центром хвороб серця в Катовіце, Польща, яка реалізується шляхом стажувань науково-педагогічних працівників та аспірантів у даних установах. Виконавці – підрозділи та кафедри Університету. Координатор – професор Т.М. Соломенчук.

У 2023 році наш університет став пілотним закладом, який був обраний на конкурсній основі для реалізації україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти». Даний проєкт сфокусований на покращанні первинної медико-санітарної допомоги, освіті сімейних лікарів, медсестер, педіатрів, управлінців закладів первинної допомоги. Координатор проєкту зі сторони ЛНМУ імені Данила Галицького – професор Т.І. Негрич.

ЕРАЗМУС+ – це Програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту. Програма об’єднyє попередні Програми ЄС у сферах освіти, які відкрились для України в 1994 р., професійної підготовки і молоді та додано сферу спорту. Історія від Еразмус до Еразмус+ тут.

Програма має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. 

Програма підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства, альянсидля розвитку інновацій, розвиток стратегій і співпраці, професійні мережі та відкриті ресурси.

Завдяки бюджету понад 28 мільярдів євро, що майже вдвічі більше фінансування порівняно з попереднім етапом.

Оновлена Програма 2021-2027 рр. є не тільки міжнародною, а й більш інклюзивною, цифровою та екологічною!

Україна на період конкурсів 2021-2027 рр. має статус Країни НЕ Асоційованої до Програми – країна-партнер Програми та входить до регіону 2 країн Східного Партнерства

Організації з України, які працюють у сферах освіти, молоді та спорту, мають доступ майже до 40 конкурсів Програми ЄС Еразмус+.

ПРІОРИТЕТИ Програми

  • Інклюзія та різноманіття: обмежений доступ чи менші можливості; проблеми зі здоров’ям; бар’єри, пов’язані з системами освіти, навчання, дискримінацією; культурні відмінності; соціальні, економічні та географічні бар’єри.
  • Цифрові трансформації.
  • Зелені трансформації, навколишнє середовище та боротьба зі зміною клімату.
  • Участь у демократичному житті, спільні цінності та громадянська активність.

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького розпочав участь у програмах академічної мобільності Еразмус+ у  2015 р. із Вроцлавським медичним університетом, Польща. На сьогоднішній день основними партерами  у програмі академічної мобільності Еразмус+ є наступні університети:

  1. Вроцлавський медичний університет, Польща.
  2. Університет прикладних наук ім. Юзефа Голуховського, Польща.
  3. Варшавський медичний університет, Польща.
  4. Севільський Університет, Іспанія.
  5. Сілезький медичний університет, Польща.
  6. Литовський університет наук здоров’я, Литва.

Детальна інформація про участь працівників та студентів Університету у програмах академічної мобільності Еразмус+.

Перелік грантів та стипендій можна знайти за посиланнями:

[1]. https://www.ukri.org/opportunity

[2]. https://www.grants.gov/search-grants

 

 

 

Стажування та практики

Перелік міжнародних літніх школ можна знайти за посиланнями:

[1]. https://www.immerse.education/

[2]. https://www.summerschoolsineurope.eu/

[3]. https://ueg.eu/

Конференції, конгреси, форуми