Невідʼємною частиною роботи клінічного фармацевта в стаціонарних закладах охорони здоров’я є активний моніторинг якості фармакотерапії на шпитальному етапі надання медичної допомоги пацієнтам. Загалом у світі застосовуються різні методики, що дозволяють проводити відповідну оцінку, однак серед європейських країн найбільш поширеною є Класифікаційна система лікопов’язаних проблем (Drug-related problem, DRPs) розроблена Європейською мережею фармацевтичної опіки (Pharmaceutical Care Network Europe, PCNE). 

Класифікаційна система, що регулярно валідується та адаптується, призначена для допомоги фахівцям охорони здоров’я у документуванні інформації про лікопов’язані проблеми (DRPs) у процесі надання фармацевтичної опіки. Поточною версією, розробленою після раунду перевірки та семінару експертів у лютому 2020 року, є V9.1. До цього часу використання цієї Класифікаційної системи лікопов’язаних проблем (DRPs) в Україні було обмеженим, оскільки доступною була лише оригінальна англійська версія.

У листопаді 2024 році, вперше за всю 25-річну історію існування Класифікаційної системи, завдяки плідній роботі та співпраці фахівців кафедри менеджменту в охороні здоров’я, фармакотерапії і клінічної фармації Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького – професора Андрія Зіменковського, доцентів Юлії Настюхи та Мирослави Сех із Європейською мережею фармацевтичної опіки (PCNE), на її офіційному сайті вперше представлено схвалену версію українською мовою.

Пишаємось реалізацією такого важливого кроку. Тепер клінічні фармацевти в Україні мають доступ до однієї з найкращих європейських практик та більше можливостей для її впровадження в свою професійну діяльність.

 

За інформацією кафедри менеджменту в охороні здоров’я, фармакотерапії і клінічної фармації

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua