[]Міжрегіональний центр дитячої щелепно-лицевої хірургії при Стоматологічному Медичному центрі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, клінічною базою якого є “Охматдит”, розпочинає проєкт допомоги дітям з усієї України з найскладнішими патологіями обличчя. 10 лікарів зі США з 20 до 25 березня у Львові боротимуться за нове тіло для маленьких українців зі складними вродженими вадами. Це будуть щелепно-лицеві, пластичні та дитячі хірурги, уролог, ЛОР, дерматолог, офтальмолог, а також черепно-лицеві ортодонти. Це стало можливим завдяки благочинній організації LEP GLOBL MISSION.
Їм допомагатимуть фахівці Університету керівник Центру, професор кафедри щелепно-лицевої хірургії Роман Огоновський та доцентка Христина Погранична візьмуть участь у консультаціях, плануванні та проведенні реконструктивних оперативних втручань з приводу вроджених і набутих вад обличчя. Також до спільних консультацій залучені професор кафедри ортодонтії Наталія Чухрай та доцент Андрій Міськів, чиї зусилля будуть спрямовані на передопераційну підготовку та подальшу реабілітацію пацієнтів з дефектами та деформаціями щелеп.
На консультацію запрошують діток, в яких діагностували ваду обличчя і тих, кому не змогли допомогти в інших клініках. Йдеться про вроджені патології, стани після онкологічного лікування, травми та ін.
За ці дні до Міжрегіонального центру дитячої щелепно-лицевої хірургії на базі “Охматдиту” уже звернулося понад 30 дітей, які мають складні вади розвитку. “Переважно це важкі деформації верхньої щелепи після ранніх хірургічних втручань на піднебінні з приводу розщілин, рідкісні синдроми, пов’язані з розщілинами губи і піднебіння, колобоми, вроджені дефекти і дисплазіі лицевого скелета, судинні мальформаціі. Ми відібрали 10 надскладних кейсів для реконструктивних операцій з американськими колегами”, – розповіла хірургиня Центру Христина Погранична.
У лікарні уже заплановані спільні надскладні операційні втручання з 20 до 24 березня. .
Мета проєкту — щоб діти з України могли отримувати всю найскладнішу сучасну допомогу хірургів вдома.
Нагадаємо, це вже третій візит американських медиків до львівського “Охматдиту”. У серпні-вересні 2022 року вони були тут востаннє і допомогли львівським колегам з інструментами для складних втручань. З кожним разом медиків у благочинній місії тільки більшає.
Довідка. Міжрегіональний Центр дитячої щелепно-лицевої хірургії – єдиний заклад у Західному регіоні, в якому надають комплексну допомогу від операції до повної реабілітації діток з вродженими і набутими вадами обличчя. Був створений Наказом Львівського облздороввіділу та Львівського державного медичного інституту № 597/419 від 18 травня 1986 року на базі клініки і кафедри хірургічної стоматології ЛНМУ імені Данила Галицького. З 2019 року клінічною базою Центу є хірургічне відділення Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит»
За інформацією Міжрегіонального центру дитячої щелепно-лицевої хірургії
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]