Нещодавно Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького відвідала делегація з м. Ганновер (Німеччина). У її складі були голова Закордонної ради Німеччини відзнаки Ордену Святого Пантелеймона, керівниця відділу фірми Kind GmbH з виготовлення слухових апаратів та окулярів Марія Максимців та завідувач відділення анестезіології, інтенсивної терапії та болю лікарні Diakovere Friederikenstift, медичний радник МВС федеральної землі Нижня Саксонія програми для евакуації українських пацієнтів Kleeblattmechanismus, професор Андре Гольчальк.

Гості привезли до України автомобіль швидкої допомоги для Краматорська та автомобіль для Інституту Серця, які були доверху завантажені дарами німецьких благодійників – медичним обладнанням і ліками. Це була чергова після попередньої у травні цього року місія, коли передали чотири автівки для Миколаєва та Херсону.

Програма перебування німецьких гостей була дуже насиченою. Члени делегації, яку супроводжував завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ЛНМУ імені Данила Галицького, професор Андрій Базилевич, відвідали кафедру анестезіології, інтенсивної терапії нашого Університету, де поспілкувалися з завідувачем кафедри доцентом Романом Вербовським та професором Ярославом Підгірним. Німецький професор зауважив, що за оснащенням операційних та анестезіологічним забезпеченням ми не відстаємо від Німеччини. Гості побували також в університетських музеях: історії медицини Галичини імені Марʼяна Панчишина, історії Львівського національного медичного університету, анатомічному музеї та музеї хвороб людини. 

Члени німецької делегації здійснили візит до Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи, де з госпіталем і процесами лікування та відновлення наших військових їх ознайомила медичний директор Наталія Іленьків. Наступним було знайомство з медичним центром Superhumans Center, у якому медичний директор Андрій Віленський розповів про систему медичної реабілітації постраждалих від війни. 

Німецькі гості були приємно вражені стрімким розвитком вітчизняних технологій реабілітації та унікальністю використовуваних методик, оскільки метою приїзду професора Андре Гольчалька було скерування українських пацієнтів, які пройшли лікування у Німеччині в межах програми Kleeblattmechanismus, на реабілітацію до України для повернення до повноцінного життя. 

Автомобілі, котрі привезли наші німецькі друзі, освятив Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви, Преосвященніший Владика Володимир (Груца), відтак вони попрямували спочатку до Києва, де були передані в Інститут Серця, а звідти – до лікарні Краматорська.

За інформацією кафедри пропедевтики внутрішньої медицини

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua