Сьогодні до Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького завітали доктор Рікард Віксел, PhD — психотерапевт, професор і керівник дослідницької групи психічної терапії при департаменті клінічної нейронауки Каролінського інституту (Стокгольм, Швеція), директор з досліджень і розвитку в госпіталі Святого Йорана (Стокгольм, Швеція), співголова Європейської мережі педіатричної психології (EPPN) та доктор Лорен Потхоф, PhD — педіатрична психологиня департаменту психіатрії та психічного здоров’я у лікарні Лурі для дітей ім. Енн і Роберта Г. Лурі в Чикаго (США), членкиня Американської психологічної асоціації (APA), Об’єднання педіатричної психології (SPP) та ін., секретар правління Європейської мережі педіатричної психології (EPPN).
Під час зустрічі із ректором ЛНМУ, професором Орестом Чемерисом, керівником Відділу міжнародних зв’язків та євроінтеграції Університету, професоркою Тетяною Негрич, представниками профільних кафедр гості обговорили тему ментального здоров`я дітей. Досвід психологічних травм, спричинених війною, втратою близьких та рідних, домівки, який переживають сьогодні українські діти є унікальним для Європи. Дитячим психологам доводиться адаптувати свої знання та навички до реалій сьогодення. Та головною проблемою залишається брак таких фахівців, а також протоколів надання психологічної допомоги дітям в часі війни. Крім того, чималою проблемою залишається й питання доступності допомоги для дітей, що мешкають в невеликих громадах чи прифронтових територіях.
Доктор Рікард Віксел запевнив, що Європейська мережа педіатричної психології добре розуміє ці проблеми та виклики, що стоять перед українськими колегами. Вони готові допомогти у їх вирішенні як в сенсі підготовки фахівців – клінічних психологів та психіатрів, розробці протоколів, так і в спільних наукових дослідженнях щодо вивчення означеної проблематики.
До обговорення долучилися Олена Розвадовська — співзасновниця та голова правління благодійного фонду «Голоси дітей», який допомагає дітям долати правові та психологічні проблеми, спричинені війною та Наталія Масяк – дитячий лікар – психіатр, керівниця клініки психічного здоров’я дітей, підлітків та молоді Клінічного центру дитячої медицини
У підсумку учасники розмови зійшлися на тому, що сьогодні зроблено перший крок до майбутньої плідної співпраці в межах проєктів, націлених на збереження ментального здоров`я українських дітей, а відтак – нашого майбутнього.
Іноземні гості принагідно оглянули Анатомічний музей ЛНМУ та розписалися в Книзі почесних відвідувачів.
За інформацією Відділу міжнародних зв’язків та євроінтеграції
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua