Кафедра хірургії та трансплантології ФПДО (завідувач – доцент Олександр Щур) є наймолодшою у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького. Вона була створена у 2020 році, коли після ухвалення певних законодавчих актів трансплантологія в Україні почала активно розвиватися і була першою у медичних ЗВО у Західній Україні. Клінічна база кафедри – Перше ТМО Львова – лідер за кількістю пересадок різноманітних органів пацієнтам в Україні, то ж активну участь у її створенні та подальшій роботі взяв генеральний директор цього медичного об`єднання і одночасно співробітник кафедри Олег Самчук. Відтак, число слухачів п’ятимісячних курсів спеціалізації «Трансплантологія», а також двотижневих курсів тематичного удосконалення для лікарів різних спеціальностей постійно зростає.
25 листопада понад 70 медиків з різних регіонів України мали можливість долучитися до унікального онлайн-заходу безперервного професійного розвитку, організованого кафедрою: «Трансплантологія: сучасний погляд на мультидисциплінарний підхід до проблеми».
Фахівці- трансплантологи розповідали про все, що стосується ведення пацієнтів, які потребують трансплантації чи вже є трансплантованими, а саме:
✔️куди скеровувати пацієнтів, яким потрібна трансплантація;
✔️куди звертатись, якщо пацієнту на вашій дільниці стає гірше?
✔️як поводитись з уже трансплантованими пацієнтами?
✔️як розділити повноваження трансплантолога та всіх медиків, допомоги яких потребує пацієнт?
✔️обговорили актуальні виклики та всі наболілі питання.
Навчання проводили спеціалісти кафедри хірургії та трансплантології ФПДО, кандидати медичних наук Ростислав Жук, Галина Курило, доктор філософії Віталій Петров.
Подібні освітні заходи є корисними, зокрема, для сімейних лікарів. Адже ведення пацієнтів, пов’язаних з трансплантацією – це ніщо інше, як злагоджена мультидисциплінарна робота.
За інформацією Кафедри хірургії та трансплантології
Відділ комунікації та промоції
press@meduniv.lviv.ua