Вчора, 2 липня, відбувся всеукраїнський семінар з нагоди Дня Конституції України для суддів місцевих та апеляційних загальних судів «Основні принципи захисту прав людини у сфері біомедицини», організований Львівським регіональним відділенням Національної школи суддів України спільно з кафедрою медичного права Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Завідувачка кафедри медичного права, професорка Ірина Сенюта була модераторкою і доповідачкою на семінарі. Тема її доповіді «Особисті немайнові права у сфері охорони здоров’я: міжнародні стандарти, нормативні контроверзії, колізії судової практики». Спектр особистих немайнових прав людини у сфері охорони здоров’я був висвітлений, зокрема крізь призму Конвенції Овʼєдо.
Участь у семінарі брали судді з різних куточків України, зокрема, з Полтавської, Луганської, Хмельницької, Рівненської, Дніпропетровської, Одеської, Тернопільської, Черкаської і Львівської областей.
До участі в заході як доповідачі були запрошені такі науковці: Наталія Оніщенко, професорка, академік НАПрН України – розкрила право людини на мир як гарантію права на життя і здоров’я; Роман Майданик, професор, академік НАПрН України – висвітлив проблематику трансплантації анатомічних матеріалів людини; Наталія Квіт, професорка – окреслила роль судової практики в реалізації репродуктивних прав у сфері допоміжної репродукції.
Найактивніші учасники заходу отримали книжковий дарунок – колективну монографію «Стратегія імплементації Конвенції Ов’єдо в законодавство України» за редакцією Ірини Сенюти.
За інформацією кафедри медичного права
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua